H&M, High Impact, Eye Colour (Cień do powiek)

H&M, High Impact, Eye Colour (Cień do powiek)

Jedwabisty cień do powiek, który łatwo się rozprowadza, dając mocny, aksamitny i długotrwały efekt, prosty w aplikacji. Szeroka gama specjalnie dobranych kolorów i niecodziennych wykończeń - od delikatnych matów przez nasycone barwy po mocny metaliczny blask. Możliwość wielu kombinacji.

prasowane
pojedyncze

Cudowna pigmentacja

W swojej recenzji opisuję ocień: Let it shine.
Cudowny, wyglądający na bardzo luksusowy kosmetyk cień do powiek.
Tego luksusu dodaje pudełko, które jest utrzymane w złoto-białej kolorystyce.
Fajnie, że pudełeczko ma okienko, przez które można zobaczyć cień do powiek.
Łatwo się je otwiera i zamyka.
Podoba mi się także kształt jak i połysk pudełeczka.
W środku znajduje się delikatny, biało-złoty, migoczący cień do powiek.
W dotyku jest satynowy, łatwo się go rozciera, blenduje i łączy z innymi cieniami do powiek.
Nadaje połysku, cudownego, migoczącego efektu na powiece.
Jest mocno napigmentowany, nie osypuje się i nie ściera.
Natomiast łatwo jest go zmyć płynem do demakijazu.
Kolejnym plusem cienia jest to, ze nie zbiera się w załamaniu powieki.
Jets genialny - wręcz trwały.

Smaczna ta grzybowa kawa

Po przewrotnym tytule czas na krótkie sprostowanie: SHIITAKE i ARABICA to odcienie, które posiadam i (nad)używam.

Sfrustrowana posiadaniem zapełnionej niezbędnymi kolorami inglotowej flexi palety, które miała być wszystkim czego mi potrzeba i do czego powinnam się ograniczyć - doszłam do wniosku, że czegoś jednak brakuje.
Zapewne umiaru...Znaczy tego też, bo na kij mi w jednym miejscu 20 odcieni, między którymi trudno rankiem wybrać pasującą opcję kolorystyczną.
Brakowało czegoś zwykłego, neutralnego(tak, brak było najwyklejszego brązu) i już miałam znowu trafić do Inglota...z automatu, ale jakoś zawinęłam o HM...i o jakie moje zdziwienie było, gdy robiąc swatche konsystencja ich cieni i pigment wybiły mi z głowy inglotowe suche pylące kolorowe bryłki. 20 minut i dobrałam satynowo-matowy duet.

SHIITAKE - nieoczywisty cielisty, półtransparentny satynowy, bardzo połyskliwy kolor, taki jaki przychodzi na myśl gdy widzimy tę nazwę. Mieni się na szaroróżowo-zielonkawo-szampański (polecam przekonać się na własne oczy jak dziwną robi taflę). Mokry w odczuciu, aplikuje się bez problemów palcem albo bardziej zbitym pędzlem, klei się bo powieki. Dla leniwych jakich jak ja, bez bazy, bez komplikacji - na cała powiekę, przetrzeć pędzelkiem też dolną, strzelić jakąś kreskę lub olać sprawę i już - nasze oczy ale jakby lepsze, całkowicie nieszkodliwy i nienachalny błysk. Organoleptyczne doznanie gdzieś pomiędzy Mary Lou a kultowym Golden Rose Eye Fashion z Kobo.

ARABICA - kawa z minimalną ilością mleka, bardziej orzechowy kolor, neutralny ton, wreszcie pierwszy, który na oliwkowej cerze, nie wygląda pomarańczowo, sztucznie czy brudno. Fakt, kolor trafiony pod włosy i oczy. Matowy, bardziej suchy od Shiitake, lubi się osypać w opakowaniu gdy się w nim grzebie, ale nie zauważam problemu w nakładaniu czy to tym do blendowania czy bardziej zbitym pędzlem. Trzyma się na miejscu, nie blednie, DISCLAIMER: nie próbowałam nakładać innych cieni na jego wierzch, choć podejrzewam, że z uwagi na jego suchy pigment może nie z wszystkim się dogadać.

Formuła w obu przypadkach jak najbardziej mnie kupiła, nawet Arabica pod względem suchości wydaje się być bardziej plastyczna niż cienie z Inglota...

Opakowanie? Ujmujące, z praktycznością za dużo nie ma do czynienia, ale cieszy oko jeśli minimalizm króluje na toaletce . Gdybym miała ziścić swój plan zminimalizowania ilości kosmetyków to na ten moment, tylko te dwa cienie sensu stricte zostają ze mną, reszta poszła by w świat bez odżałowania.

Kwestia ceny, do dyskusji - trzeba by było podzielić między opakowanie a sam cień. Nie jest to dużo, nie jest to mało, choć biorąc pod uwagę koszt palety, która miała by przynajmniej dwa tak miłe we współpracy cienie, z którymi każdego ranka chce się zaczynać dzień - 46 złotych to dobra inwestycja.

Ostatnie przemyślenie leci do tych wszystkich, którzy wiecznie poszukują, porównują, eksperymentują, ale czasem chcą odmiany w swej prostocie...Zaglądnijcie, ot przypadkiem do HM, nietrudno znaleźć tam perełki i zamienniki innych perełek, które w drogerii albo są wykupione albo brak ich w ogóle. Myślę, że nawet jeśli nie planujecie kupować, warto tam zajrzeć i podotykać, potem przepaść na pół godziny i niemalże wytatuować sobie przedramiona. Yuuuup...!

Kolejny bubel

Kolejne cudowne opakowanie, złoto-białe, które przykuwa uwagę. Tym razem nie moją, tylko mojej mamy. Nie byłam zadowolona z kosmetyków z H&M, ale skoro miałam okazję go przetestować to spróbowałam.

Posiadam (a raczej moja mama) ładny, brązowy, mieniący się tysiącami drobinek odcień. W opakowaniu wygląda bardzo ładnie, ale tylko i wyłącznie tam. Wydaje się dość suchy, na pierwszy rzut oka. Pędzel ładnie go nabiera, jednak do powieki już tak świetnie się nie przykleja... Osypuje się i strasznie słabo rozciera. Po skończonym makijażu praktycznie nie ma go na mojej powiece. Pigmentacja jest fatalna, a trwałość jeszcze gorsza.
Dodatkowo nie czułam się komfortowo, gdy je nosiłam.

Pisałam to już w poprzedniej recenzji- firma H&M powinna skupić się na swoim głównym produkcie, czyli odzieży. Rzadko kiedy się zdarza, że tego typu sklepy wybiją się kosmetycznie. Tak jak przypuszczałam kolejna rzecz z ich formy okazała się bublem.