Lancome, Tresor EDP

Lancome, Tresor EDP

Lancome Tresor to kwiatowo - orientalny zapach dla kobiet. Z początku poczujesz tony bzu, róży, kwiatu moreli i brzoskwini. Następnie wyklaruje się kombinacja irysa, konwalii i jaśminu. Ciepłe tony piżma, drzewa bursztynowego i wanilii osiądą w końcu na skórze i będą cieszyć zmysły przez długie chwile.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: brzoskwinia, morela, ananas, bergamotka
nuta serca: róża, irys, heliotrop, jaśmin
nuta bazy: drzewo sandałowe, piżmo, wanilia

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Oczarowanie...

Lancome Tresor to perfumy z duszą i sercem i może są po części Vintage lub są już nie modne jak to często można uslyszeć lub przeczytać na forach,ale są jedne i jedyne.Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć i jest to w 100% prawdą.Nie każdemu przypadną do gustu i wcale nie muszą rzecz jasna ,ale perfumy te są czymś fantastycznym ,czymś co przenosi osobę noszącą je w inny świat...Piękny świat!

Bardzo dobre perfumy.

Nie wiem nawet czy nadal są dostępne w stacjonarnych sklepach w internecie są. Obecnie już na dnie pozostało mi z którejś 100ml buteleczki. Tresor jest zdecydowanie eleganckim zapachem, przypominającym nam francuską, ponadczasową elegancję, romantyzm. Zdecydowanie są to słodkie perfumy i pełno w nich owoców, kwiatów. Początkowo są duszące ale z biegiem czasu stają się pudrowe choć nadal soczyste, słodkie. Początkowo w Tresor czuć morelę i ich kwiaty, różę, brzoskwinię, irys, lilię i jaśmin. Później dochodzi jeszcze piękny heliotrop oraz wanilia i ambra. Z kolei gdy zapach zaczyna przycichać po raz kolejny staje się wyczuwalna: morela i brzoskwinia jednak tym razem otulone białym piżmem i sandałem. Tresor to niewątpliwie słodki owocowo-kwiatowy zapach na początku a owocowo pudrowy na końcu. Cały czas słodki lecz stonowany, nie przesłodzony choć dodano ambrę i ciepły sandał. Zdecydowanie ciekawe, szykowne perfumy, bardzo wytrzymałe.
Lubię je ale daję 4 bowiem nie jestem super fanką kompozycji kwiatowo-owocowych.

nieśmiertelny

słodki, intrygujący, niebanalny, na długo otula, nie ulatnia się szybko
używam na dzień do pracy, wiem, że robi niesamowite wrażenie na ludziach, bo to widać
mogłabym po prostu napisać jedno słowo TRESOR i nic więcej, nie ma chyba osoby, która go nie zna;
znamy się od 2001 roku, jesteśmy razem od 2004, niezmiennie, bez kłótni, uraz, on jak zawsze piękny i niezmienny, ja z roku na rok starsza ale wierna
moja wielka miłość :)

Mexx Look up now

Och, ach :)

Przepiękny zapach. Czuć brzoskwinię, morele, ananas, a to wszystko bardzo pięknie przyprawione wanilią - moim ulubionym składnikiem perfum, po prostu ją uwielbiam. Nawet mała ilość potrafi osłodzić i dodać ciepła każdemu zapachowi. Tresor to urzekający zapach, który ma w sobie "to coś". Uwielbiam go mieć zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym. Wpływa on na mnie uspakajająco i kojąco. Według mnie każda wersja zapachu Tresor jest warta grzechu.

bardzo słodki

Zapach dość mocno przypomina Angela, to zapewne mała inspiracja...
Zapach jest słodki i dość duszący, uważam, że dość specyficzny.
Może przyprawić o ból głowy tą swoją mdłą słodyczą.
Flakon średni.

Wykorzystała: kilka próbek

Otulają jak najdelikatniejszy szal :)

Pierwszy raz z Tresorem zetknęłam się jeszcze jako nastolatka (podbierałam mamie :)). Nie wiem, czy od tamtego czasu uległy znacznej reformulacji, ale ciepła, otulająca róża z puchatą brzoskwinią zdają się się być w tej kompozycji niezmienne. Tresor jest ciepły, dosyć bliskoskórny (nie narzuca się otoczeniu), miękki i otulający - zasługa irysa i wanilii (konwalii w nich nie czuję), raczej na chłodniejsze pory roku. Podoba się mężczyznom. Nie czuję się za młoda na ten zapach, w niewielkiej ilości służy (i to pięknie) młodej kobiecie. Klasyk, który na pewno warto wypróbować. Trwałość dobra - spokojnie sześć godzin.

mieszane uczucia

Moja historia z Tresor jest trochę bardziej złożona...Jednego dnia nie mogę przestać go wąchać, innego- nie mogę go wąchać :-). Jest to zapach słodki, ale wyrazisty, mocny. W moim przypadku trwały, choć zdarzają się wyjątki- ale każdego dnia po prostu pachnie dla mnie inaczej. Jeśli miałabym zakwalifikować go do jakiejś grupy wiekowej, wyobraziłabym sobie kobietę między 30 a 45 rokiem życia, a może trochę starszą... choć dla młodszych (jak ja:-)) w mniejszej ilości też się może sprawdzić,ale zdecydowanie w myśl zasady mniej to więcej.
Podsumowując: zapach bardzo lubię, choć mam wrażenie, że jeszcze do niego nie dorosłam. Myślę, że trzeba go po prostu przetestować :-)

Ciepła słodycz

Perfumy są dość trwałe, czuć je przez okolo 5 h na ubraniach. Mają słodki zapach, wyczuwam w nim jakieś kwiaty. Opakowanie małe, poręczne. Ładnie prezentuje się na półce. Polecam te perfumy.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca

Słodkie choć niebanalne

Bardzo ładne perfumy. Miałam miniaturę tego zapachu. Załuję, że się już skończyła .Zapach jest godny uwagi, szczególnie dla dwudziestoparolatki, bo z takiej perspektywy mogę wyrazić swoją opinię. Na pewno zapamiętam te perfumy. Na początku są słodkie, potem wpadają w tajemniczą aurę. Nie są zbyt nasycone, cały czas czuć słodką, choć niebanalną woń.
Niestety nie powalają trwałością i szkoda byłoby mi wydać pieniądze na zapach, który nie utrzyma się wiele godzin.

Ilość zużytych opakowań: 1 duża miniatura

piękna brzoskwinia

Troche mnie dziwi duża ilość negatywnych opinii tu - chociaż muszę przyznać że "rozdeptane mirabelki " wymiatają ;D. Zupełnie się jednak nie zgadzam - to nie są mirabelki ani owocowa pupla, to jest fantastyczna brzoskwinia w towarzystwie róży, wanilii, irysa, piżma- jak rzadko kiedy wyczuwam wiele pozostalych nut tego zapachu. Wszystko pięknie wymieszane - trwa i trwa na skórze (zupełnie juz nie rozumiem argumentu ze krótkotrwały...)

Zapach słodki ale niebanalny, utrakobiecy, zmysłowy. Ta formuła nie jest staroświecka- jest ponadczasowa, to klasyk wybijający się wysoko ponad większość obecnych nowości, nijakich slodziaków. To jest podobna półka co stara Dolce Vita i myślę że jak ktoś lubi ten sztandarowy zapach Diora to polubi ten równie ikoniczny zapach Lancome. Tak przy okazji - aktorki go reklamujące to rownież górna półka - a przy tym wyjątkowo kobiece, seksowne.

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: testy

stęchły nie znaczy stary

W odniesieniu do recenzji gdzie oceniono ten zapach jako zapach starych kobiet muszę zaznaczyć,że jestem starszą panią ale w życiu nie użyłabym tych perfum.One nie pachną starszą kobietą ani starszym mężczyzną.One pachną starą piwnicą pełną szczurów,szczątek i odchodów,pachną poprostu zgnilizną.Nazwa Tresor być może w zamyśle miała oznaczać coś cennego,ukrytego pod ziemią.Dla mnie jednak te perfumy są stęchłe i tyle.Ich formuła jest staroświecka ale w negatywnym niestety znaczeniu.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: próbka

Klimat umiarkowany z plusem

Perfumy uniwersalne, bezpieczne i.. jednowymiarowe (moja skóra zawsze kpi z warstw zapachowych i pomija sobie nuty jak jej się podoba) - Tresor pachnie na mnie pod koniec dnia tak samo jak o poranku. Co ciekawe jednak: wiele razy testowałam te perfumy w wysokich temperaturach i za każdym razem przy 40C straszą mnie zapachem płynu do mycia szyb :) I czuję wtedy to szkło, nagrzaną słońcem szybę w aucie.. Na szczęście w klimacie umiarkowanym układają się naprawdę stylowo. Dodam, że - nie mam pojęcia dlaczego - przypominają mi Le Baiser du Dragon.. ale to jakiś moje wypaczenie :)
Dla mnie to kolejny przyjemny zapach używany jako przerwa w eksperymentowaniu z niszą.

Używam tego produktu od: 4mc-e
Ilość zużytych opakowań: 30ml