Manhattan, Powder Mat Make Up (Fluid matujący)

Manhattan, Powder Mat Make Up (Fluid matujący)

Podkład dający wrażenie naturalnie matowej, świeżej skóry. Posiada kremową, pudrową formułę, dobrze kryje wszelkie niedoskonałości nie pozostawiając przy tym wrażenia "maski". Zapobiega świeceniu się skóry. Zawiera prowitaminę B5, która zmiękcza i regeneruje naskórek. Testowany dermatologicznie.

fluidy
Cera
mieszana
matujące
w tubce

Pierwsze wrażenie na nie. Po pół roku polubiliśmy się

Produkt zakupiłam zimą. Nie polubiliśmy się wtedy. Po pierwsze najjaśniejszy kolor jest za ciemny. Dodatkowo miałam wrażenie, że ciemniał w ciągu dnia. Konsystencja musu mi nie pasowała. Podkreślał suche miejsca. Sięgnęłam po niego ponownie latem i wtedy nastąpiła zmiana. Stał się codziennym ulubieńcem. Po pierwsze byłam opalona i pasował mi kolor. Po drugie zmieniłam krem pod makijaż i lepiej zgrywał się z gęstą konsystencją podkładu. Nie podkreślał już suchych miejsc. Nie zatykał. Nie ciemniał. Dobrze krył. Dobry podkład 4 gwiazdkowy na co dzień. :-)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1283061].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry

Używam go kilka lat, ładnie kryje, fajna konsystencja musu. Ogólnie zakrywam nim tylko punktowo wypryski i pryszcze, gdybym nałożyła na cała twarz, to miałabym efekt maski. Jeżeli chodzi o trwałość, do kilku godzin. Później schodzi.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1274826].usefull || 0 }}% pomocna.

Moje cudo

Wpadł mi w ręce rok temu, od tej pory się z nim nie rozstaję. Idealnie matuje, nie zostawia na twarzy maski i świetnie kryje. Z początku byłam zła na siebie, że go zakupiłam, jednak okazało się, że biorę go za dużo i produkt jest wydajniejszy niż poprzedni. Tak więc stał się moim numerem 1 wśród podkładów.

Wadę ma jedną.. straszliwie szybko brudzi się opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1233593].usefull || 0 }}% pomocna.

Konturowanie Smashbox

Super

Jedyny matujący fluid który dobrze ukrywa niedoskonałości i daje jednolity kolor skóry. Jest godny polecenia:)
+ wydajny
+ fajna konsystencja
+ dobrze kryje
+ nie daje efektu maski

- na koniec dnia pokazują się suche skórki
- opakowanie bardzo się brudzi i wygląda to nie estetycznie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226681].usefull || 0 }}% pomocna.

hit

Używam już od kilku lat. Moja cera jest trądzikowa - wrażliwa i wszystko ją zapychało lub podrażniało, apteczne kremy i fluidy również. Szukałam fluidu o konsystencji musu, ale trwalszego niż standardowe musy. I jest! Nie podrażnia, ukrywa niedoskonałości, matuje na cały dzień i ściera sie równomiernie nie powodując plam. Nie stosuje na niego pudru - boje sie przeciążenia. Jest za ciężki na lato - wtedy używam minerałów. Starcza na bardzo długo, trzeba uważać i nakładać go w niewielkiej ilości najlepiej palcami - to jest fluid dobry do pędzli. Polecam!!!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226146].usefull || 0 }}% pomocna.

Zdecydowanie nie

Czytając opinie mam wrażenie, że kupiłam zupełnie inny podkład, ale jednak to ten sam, bo kupiłam go właśnie tymi opiniami się sugerując. Ogólnie jak dla mnie stracona kasa. Korzystam na co dzień z podkładu L'oreal Infallible 24h - Matte Foundation, chciałam więc znaleźć coś tańszego i równie dobrego. Pogrzebałam w opiniach podkładów matujących i wyskoczył mi właśnie ten z dosyć wysokimi ocenami. Pomyślałam, no ideał, matuje, kryje, a do tego tani. Moja ekscytacja minęła przy pierwszym nałożeniu, a raczej próbie nałożenia. Miałam wrażenie jakbym smarowała twarz jakimś kremem BB o tłustej i ciężkiej konsystencji. Po pierwsze czekałam aż to cholerstwo zaschnie na mojej twarzy, a pomimo nałożenia na czystą, suchą skórę dosyć małej ilości, to nadal się lepiło i świeciło. W końcu po paru minutach udało się, niby wyschło, przeglądam się w lustrze i widzę, że podkład jest koloru chyba przeźroczystego, po drugie wszystko co miał zakryć, to wyeksponował, a po trzecie zrobił mi jakieś dziwne mazy, smugi na twarzy, a gwarantuję, że nakładanie/rozprowadzanie podkładów od wielu lat mam opanowane do perfekcji, oczywiście nie, nie matuje. Wrażenie takie jakbym się tłustym kremem Nivea posmarowała.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1208853].usefull || 0 }}% pomocna.

Jeden z najlepszych

Na podkład ten trafiłam kilka lat temu i od tamtego czasu używam go cały czas, czasem "zdradzając" go z innymi podkład ami, jednak zawsze wracam do niego. Mam cerę tradzikowa a ten podkład idealnie kryje to co powinien. W niektórych miejscach używam dodatkowo korektora, chociaż u bez niego było by dobrze. Podkład na twarzy trzyma się cały dzień, w gorące dni muszę go co kilka godzin przypudrowywac lub odcisnac sebum w chusteczkę higieniczna. Jest bardzo wydajny, cena jest według mnie odpowiednia. Podkład ma konsystencję musu, bardzo dobrze rozprowadza się na twarzy i nie tworzy smug. Nie wyskakują mi po nim żadne niespodzianki, mam wrażenie ze moja twarz jest w o wiele lepszym stanie niż przy używaniu innych podkładów. Czasem potrafi wysuszyć, ale wystarczy dobry krem nawilżający i jest ok. Opakowanie ładne i wygodne w użyciu. Jedynym minusem jest słaba dostępność.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1204008].usefull || 0 }}% pomocna.

Miliony rubli

...już na niego wydałam, i pomimo, iż podrożał, to i tak jakoś nie mam w planach na nim oszczędzać, choć jak dzika gazela rzucam się na niego, jeśli akurat jest w promocji. Zwłaszcza tej "za połowę".
Odcień, którego używam, to ten najjaśniejszy, 80 sand. Może powiem tak - to najlepszy podkład, jakiego używałam i to tak na dłuższą metę - kilka, które miałam, owszem, były bardzo dobre, tańsze, droższe, ale zazwyczaj po jednym, dwóch opakowaniach całą miłość trafiał szlag, bowiem przestawał służyć tak, jak na początku. Ten zaś niezmiennie mi odpowiada.
To może najpierw sama konsystencja - taka akurat. Nie spływa (nienawidzę płynnych podkładów, najlepszy to taki, który ma konsystencję zwartą, najlepiej coś pokroju musu) i ten właśnie taki jest - nie ślizga mi się po ręku, nie ścieka, nie brudzi ściany, dywanu, biurka czy czegokolwiek innego. Nakłada się szybko, ja go nakładam dłonią, palcami, bo gąbeczek nie znoszę. Jak narobię smug, to idzie go zetrzeć, nie złazi sam z siebie i nie roluje. Czas jego schnięcia jest na tyle wystarczający, że gdy nawet zauważę, że mnie poniosło i trzebaby coś zetrzeć, to mam na to jeszcze czas. Wiosna, lato, jesień, zima, a on jest tak samo trwały - wiadomo, że zimą, gdy szalik dotyka mi brody, to się coś tam zetrze, ale nie też do zera.
Nie powoduje podrażnień, nie "swędzi", nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek, wtapia się ładnie w buzie i dostosowuje się do jej koloru. Ma ładne wykończenie, takie już jakby lekko "przypudrowane". Dobrze współpracuje ze wszystkimi kosmetykami nakładanymi "pod" i "na". Aha, nie szczypią po nim oczy, jeśli coś nieostrożnie się paćnie w okolicy spojówki.
Ma normalne, ciepłe kolory, nie żadne tam świńskie róże czy złotą poświatę, nic z tych historii. Zakrywa wszelkie mniejsze i większe niespodzianki, wory pod oczami i cienie. Przerobiłam go naprawdę w każdej sytuacji, z racji długiego okresu wierności temu kosmetykowi i z czystym sumieniem gorąco polecam.

Ach - jeśli ktoś potrzebuje mniejszego krycia - sprawdzi się. Jeśli zaś większego - to bez efektu tynku i tapety śmiało zakryje co trzeba.

Jedna uwaga - jeśli korzystasz z dermacolu, to z moich obserwacji buzia szybciej się zaczyna błyszczeć.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1184958].usefull || 0 }}% pomocna.

nie znalazłam lepszego :)

Podkład nie jest ideałem, ale niestety jeszcze nie znalazłam ideału, a ten od lat sprawdza się naprawdę solidnie :) Mam cerę tłustą z niedoskonałościami i zaczerwieniami. Szukałam podkładu, który będzie miał naturalne matowe wykończenie i ten jest świetny.

plusy:
+ bardzo ładnie matuje bez efektu maski. Po kilku godzinach muszę pomóc mu chusteczką, ale wtedy od razu znowu odzyskuje swoje pudrowe wykończenie.
+ nie muszę poprawiać makijażu więcej niż raz dziennie
+ dobrze kryje. Skóra jest jednolita, znikają krostki i zaczerwienienia.
+ bardzo wydajny
+ dla mnie kolor Sand idealnie dopasowuje się do koloru skóry.
+ trzyma się przez cały dzień
+ przystępna cena
+ puder, róż bardzo dobrze się na nim trzymają
+ nawet jak się spocę to świecę się tylko lekko ;)
+ kremowa konsystencja dobrze się nakłada
+ nie zapycha porów, nie powoduje wyprysków

minusy:
- niestety brudzi ubrania, zwłaszcza widać to na kołnierzu kurtki
- wymaga idealnie nawilżonej skóry bo łatwo wychodzą pod nim suche skórki
- czasami po wyjątkowo gorącym dniu zbiera się nieładnie np w okolicach nosa albo zmarszczkach mimicznych przy ustach

Gdybym tylko znalazła jakiś lepszy, chętnie bym go zmieniła. Ale na razie wszystkie próby kończyły się powrotami do tego :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1174868].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry

Oceniam odcień Sand. Bazując na recenzjach Wizażanek, skusiłam się i kupiłam. Potrzebowałam dobrego krycia i matu. Okazja była niemała- wesele. Przyznam szczerze, że podstawowe oczekiwania spełnił. :) Moja cera jest mieszana- tłusta z suchą m.in. na policzkach i punktowo (placami, nad linią brwi np) na czole.
Plusy:
*wydajny!
*matuje,
*krycie- oceniam na 5 :)
*nie ściera się,
*konsystencja- mus, który świetnie współgra z pędzlem
*nie zostawia smug.
Minusy:
*mała gama odcieni- sand jesienią był całkiem ok, ale obecnie jest za ciemny. Nie wiem, czy się utlenił, czy po prostu zbladłam. :D
*potrafi podkreślić suche skórki,
*za ciężki na codzień- po tygodniowym stosowaniu po prostu mnie zapchał, a efekty były widoczne jeszcze dłuuugo :(
*opakowanie- strasznie się brudzi,
*dostępność- znalazłam go jedynie w Rossmannie. :(

Aktualnie mieszałam go z końcówką Stay Matte z Rimmela, bo właśnie się kończył :) Nie potrzebowałam już pudru. :D

Reasumując, podkładu będę używać i nie raz zagości w mojej kosmetyczce. Na pewno nie do użytku codziennego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1173708].usefull || 0 }}% pomocna.