Neogen, Glacial Magic, Pore Mask (Oczyszczająca maseczka z mikrocząsteczkami gleby polodowcowej)

Maseczka oczyszczająca z mikrocząsteczkami kanadyjskiej gleby polodowcowej oraz kwasem węglowym dla kompletnej pielęgnacji skóry z rozszerzonymi porami.
Formuła wolna od 23 składników szkodliwych: nie zawiera parabenów, talku, siarczanów, oleju mineralnego, wazeliny, fenoksyetanolu, sztucznych środków bakteriobójczych, BHA, Triklosanu, BHT, barwników smołowych, absorbentów UV, kwasu salicylowego, dimetikonu, DBP, kwasu sorbinowego, arszeniku, DEHP, BBP, ołowiu, etanolu, dioksanu.
Ukończone testy kliniczne (7) pod względem skuteczności oraz bezpieczeństwa dla skóry: zwęża rozszerzone pory, usuwa zaskórniki, poprawia kontur twarzy, redukuje nadmiar sebum oraz łoju, poprawia teksturę oraz obniża temperaturę skóry.
*W przeciągu 30 sekund od nałożenia maski na skórę, kwas węglowy tworzy mikrobąbelki, które wnikają w pory dogłębnie je oczyszczając.
**Właściwości magnetyczne maski absorbują zanieczyszczenia osadzone na skórze.
***Dla uzyskania lepszego efektu maseczkę należy używać z Magic Pore Brush.
Główne składniki:
• Gleba polodowcowa
Uformowana w sposób naturalny tysiące lat przez naszą erą. Zawiera ponad 40 rodzajów minerałów. Wykorzystywana w medycynie tradycyjnej w celu leczenia ran oraz stanów zapalnych skóry. Skutecznie absorbuje pot oraz zanieczyszczenia. Ma działanie złuszczające.
• Kwas węglowy
Ma działanie ściągające, niweluje rozszerzone pory.

klasyczne
w słoiku
>100ml

Idealna

Obecnie zaczynam drugie opakowanie maseczki i przyznam, żę to jedna z moich ulubieńców. Maseczka ma bardzo jałowy zapach - nie odczuwam go w ogóle, ale tekstura jest tak delikatna, że aż ciężko uwierzyć że oczyszcza ona pory. Nie miałam na nią żadnych reakcji alergicznych czy komedogennych, a ze szczoteczką czy bez działa równie dobrze. Nie jest to również typowa maseczka bąbelkowa - może delikatnie "bąbelkuje" i puchnie, ale nie jest to odczuwalne. Zdecydowanie jednak jest warta swojej ceny. W opakowaniu znajdziemy dodatkowy element, mający zabezpieczyć maseczkę przed wysychaniem.

Zalety:
- nie uczula
- delikatna formuła
- łatwa w zmywaniu
- nie brudzi
- delikatnie bąbelkuje
- dobrze oczyszcza pory
- pasuje do cery trądzikowej jak i wrażliwej

OK

Maska jest poprawna dla skory normalnej i mieszanej-z tlusta nie poradzi sobie. Delikatnie oczyszcza i rozswietla ale nie ma efektu wow. Kupilam w tkmaxxie za 69,90 zl i za ta cene moze byc ale znam rownie dobre maseczki polskich producentow za mniejsze pieniadze. Brak zapachu, nie sciaga zbyt mocno skory ale roche trudno ja zmyc...

Płatki śniegu ?

Maseczka zawiera mikrocząsteczki z gleby polodowcowej oraz glinkę koloidalną z kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Ma za zadanie oczyścić pory z resztek zanieczyszczeń i sebum, złuszczyć martwy naskórek, zlikwidować zaskórniki, zwęzić pory ... brzmi dość ciekawie. Zaintrygowało mnie zawartość gleby polodowcowej, więc postanowiłam spróbować !

Konsystencją jest dość gęsta, po nałożeniu czuć wyraźne chłodzenie. Niektórzy porównują to do śniegu, moim zdaniem jest to przesadzone określenie. Maska zaczyna delikatnie się pienić, nie spodziewałam się tego. Wytwarzają się bąbelki dzięki której podobno składniki dogłębnie oczyszczają pory. Stosowanie maski należy do bardzo przyjemnych. Tworząca się pianka delikatnie łaskocze a uczucie chłodu relaksuje.
Skóra jest przede wszystkim nawilżona i wygładzona, delikatna w dotyku. Pory delikatnie zwężone. Po za tym nie zauważyłam nic więcej.
Maska do najtańszych nie należy, chociaż jest nawet wydajna. Tak szybko mi się nie skończyła. Dodatkowo zamknięta w ślicznym pudełeczku wraz z ,,szczoteczką",która jest tylko gadżetem.
Cenię sobie naturalne kosmetyki, takim właśnie jest ta maska-bez zbędnych chemikaliów. Efekty stosowania są widoczne już po 1 opakowaniu.