Bvlgari, Aqua pour Homme EDT

Bvlgari, Aqua pour Homme EDT

Kompozycję stworzono z myślą o mężczyźnie żyjącym w zgodzie z naturą, który potrafi cieszyć się z każdej chwili. Mężczyzna Aqva kieruje się intuicją. Jest elegancki i pewny siebie. To właśnie dla niego włoski projektant Bvlgari stworzył wyjątkowy zapach, który odkrywa bogactwo mórz i aromatyczną śródziemnomorską roślinność.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: petitgrain, mandarynka, pomarańcza
nuty serca: santolina (krzew śródziemnomorski), posidonia (trawa morska), nuty morskie
nuty bazy: bursztyn, nuty drzewne

Cena: 101-112zł/ 30ml; 159zł/ 50ml; 189-220zł/ 100ml

Zniewalająca świeżość

Przypadkiem zamiast kupić mojemu tacie jego ulubiony (i przy okazji mój również jeśli chodzi o zapachy męskie) Aqua Marine kupiłam ten zapach. Nie jest aż tak wspaniały jak powalający wręcz Marine, ale trzyma bardzo wysoki poziom. Zapach elegancki, wyrazisty, ale przy tym lekki i nienachalny co jest trudnym połączeniem. W każdym razie jest niesamowicie piękny i bardzo go polecam jako zapach na prezent dla chłopaka/taty/kolegi, itp. Spodoba się każdemu w każdym wieku.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml

Reformulacja...

Z przykroscia stwierdzam, ze Bvlgari Aqva przeszedl reformulacje. Testowalem go jakis czas temu w sieciowej perfumerii. Co zauwazylem?

Zapach jest slabszy. Nuty sa dokladnie takie same - cytrusowy wstep, morsko-zielone serce, ktore przechodzi do bazy i tam laczy sie z cedrem. Roznica polega na tym, ze nie jest juz tak donosny. Projekcja jest dobra przez pierwsze 2 godziny, potem coraz bardziej slabnie. Trwalosc jest oglednie mowiac kiepska - na mojej skorze 5 godzin.

Szkoda. Mialem kiedys dokupic Aqva, ale w zwiazku z zaistnialym faktem juz tego nie zrobie...

fajna definicja świeżości na wiosnę/lato

Lubię taką definicję świeżości to znaczy połaćzenie nut trwiastych z drzewnymi, zapach po pierwsze jest inny od całej masy czysto cytrusowych, syntetycznych świeżaków, do tego trwały, świetny na wiosnę. Flakon ładnie prezentuje się na półce a cena jest dosyć przystępna :)

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 100ml

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Interesujące.

Oceniam te perfumy na podstawie próbek używanych przez mojego mężczyznę. :)

Zapach jest dziki i optymistyczny, a jednocześnie pociągający i seksowny. Świetny dla mężczyzn ceniących przygodę i podróże. Bardzo trwały. Ma uroczą butelkę...

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

faworyt

Kupiony spontanicznie TŻ z okazji "mikołaja". Obecnie w użyciu 4 flaszka. Jest piękny, trwały, świeży, ale nie ogórkowy.Rozwija się na nim i trwa, trwa i trwa. Wzbudza zainteresowanie otoczenia.W perfumerii internetowej ma przystępną cenę. Zarazilismy nim niestety otoczenie."Nasz" numer jeden.

Ilość zużytych opakowań: 4 po 100ml

...świeżość, ożywcza bryza, słoneczna plaża, morze delikatnie falujące...i te algi

Często zapach porównywany do Acqua di Gio, pewne podobieństwa są, ale bez przesady. Aqva jest zapachem bardzo przyjemnym, nie inwazyjnym, nie drażni nosa, Acqua był dla mnie strasznie mdły, tu nic takiego nie wyczuwam.
Czytałem opinie, że to dynamiczny szkwał, pieprzne ziółka, na mnie to jest świeżość, ożywcza bryza, słoneczna plaża, morze delikatnie falujące. Daleko od burzy, daleko od szkwału. Flaszeczka bardzo fajna, oszlifowany płaski kamień.
Na lato będzie kapitalny. Taki trochę leniwy zapach...
Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: zaczynam pierwsze 50 ml

Edit: Jednak muszę zmienić zdanie na temat tego zapachu. Po dłuższym czasie zaczęły mnie bardzo irytować i przeszkadzać najprawdopodobniej glony. Ta nuta mnie na tyle skutecznie zniechęciła do Aqva, że się pozbyłem swojej flaszki.
Gdybym teraz miał napisać z czym kojarzy mi się Aqva to byłaby to plaża na małej wysepce, delikatnie falujące morze, słońce niemiłosierny upał i glony dopiero co wyrzucone na tę plaże przez morze.I te podsychające glony psują cały efekt :/

number one

Absolutnie najlepszy, najbardziej męski, elegancki zapach jaki znam...Cudo. Do tego trwały jak diabli. Zaletą jest też to że mało kto nim pachnie, wszyscy faceci psikają się przereklamowanymi chanel, ysl, ale gwarantuje że jakby poznali ten zapach, inne odeszłyby w zapomnienie:)

Używam tego produktu od:5 lat(mój narzeczony)

Wyśledziłam go ;)

Kilkakrotnie wywąchałam ten zapach na mijanych mężczyznach i za każdym razem nie mogłam opanowac niezbyt inteligentnie wyglądającego rozmarzenia na twarzy :D Zapach jest dośc ekspansywny, potrafi ciągnąc się za nosicielem sporą elektryzującą chmurką, apodyktycznie domagając się uwagi ;)

Byłam bardzo ciekawa co to takiego i kiedy porzuciłam już nadzieję na rozwiazanie zagadki pewnego pięknego dnia podczas szybkich przygotowań do wyjścia wyczułam na kuzynie ... ten boski tajemniczy zapach ;) Udałam się do łazienki na szybki rekonesans - i oto jest ;) Hmmm... a więc jest to to niepozorne Bvlgari opisywane jako śródziemnomorski dech ...

Na mojej skórze zdecydowanie nie ujawnia swojej seksownej zadziorności, która tak zwraca moją uwagę nawet w zatłoczonym miejscu publicznym. Na mężczyźnie to pieprzne ziółka uwarzone w kotle szalonego alchemika. Nie mają w sobie nic świeżuchowato-morskiego a jeśli już jakieś wodne konotacje to będzie to raczej silne uderzenie morskiej, słonej fali o piaszczysty brzeg ;) Jest i minimalna goryczka snująca się wokół ziół. Mrrrr ;) Idealny męski zapach.

Używam tego produktu od: regularne inhalacje oraz testy nadgarstkowe ;)
Ilość zużytych opakowań: ...

Kocham go na moim mężczyźnie

Zapach według mnie jest cudowny, jestem zakochana w tym zapachu, uwielbiam go czuć na moim mężczyźnie =] Pięknie pachnie, ładne opakowanie =] Na pewno będę zachęcać mojego mężczyznę do zakupu jeszcze raz tego produktu =] Świeży morski zapach =] Wiadomo jak ktoś woli zapachy korzenne nie będzie mu to odpowiadało, ale wg. mnie genialny morski delikatny męski zapach =] mmm =]

Używam tego produktu od jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań1

żadne fajerwerki ale niezły

Porównywany z Acqua di Gio ale dla mnie osobiście lepszy- mniej mdły i bardziej zdecydowany bo Gio to taki delikatny powiew a Bvlgari to dynamiczny szkwał. Na pierwszy rzut idzie ekspresja morska i drzewna a później po pewnym czasie ujawniają się nuty owocowe - trochę cierpliwości trzeba zanim pokaże się cała natura zapachu ale czekać warto. Używam go już od roku i jestem zadowolony, bo to zapach zauważalny i charakterystyczny ale bez pretensji i narzucania. Mały minus za trwałość bo po jakichś 5-6 godzinach nie odczuwam jego obecności. W każdym razie polecam facetom, którzy szukają czegoś zdecydowanego, z nutą drzewno-morską z zarysem cytrusa.. to nie jest mdły "statek miłości" tylko cisza przed burzą :) Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań: 1 x 100ml

Aqua di ...?

Tak jak w tytule - Aqva to na mój nos kontynuacja klasyka Armaniego - Aqua di Gio. Zwłaszcza początek bardzo mi wspomniany zapach przypomina; z tą różnicą jednak, że Aqua była pierwsza :) Świeżość, przestrzeń i duuuużo wody właśnie. Słonej wody. Dalej za "wydmami", szumi sobie las iglasty. Ciepło szumi, spokojnie, korony drzew potrząsane łagodną ożywczą bryzą, daleką od sztormu czy nawałnicy. Spokojny, wyważony, elegancki nawet :) Taki jakby od niechcenia mentolowy.
Zapach jak leniwe popołudnie na plaży późnym latem albo wczesną jesienią.
Flakon jak na Bvlgari przystało - kapitalny. Przypomina mi oszlifowany kamień, leżący na brzegu. Wody oczywiście.

Obniżam ocenę Aqva. Ta 4 była chyba efektem małego "zaćmienia umysłu". Sięgnęłam do pamięci i odnalazłam w niej mnóstwo ciekawszych, a na pewno nie tak wtórnych zapachów dla facetów jak ten. Zdecydowanie brak mu tego czegoś.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: testy na skórze pewnego pana :)