Blv pour Homme

Blv pour Homme

Jeśli mężczyzna twego życia jest stałym partnerem, a mimo to ciągle odkrywasz w nim nieprzewidywalne cechy - Bvlgari Blv pour Homme doskonale odzwierciedla jego charakter. Ten zapach to mieszanka nieoczekiwanych nut zapachowych. Odsłania chłodny i namiętny charakter mężczyzny.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: bergamotka, imbir
nuty serca: wisteria, kwiat lnu
nuty bazy: drzewo akacjowe, wanilia, piżmo, sandałowiec

Cena: 200zł/ 100ml

Drogie mydło

Nic nowego już tu nie dodam.
Mydło, mydło i jeszcze raz mydło. Tylko kto kupuje mydło za 200zł? Nie lepiej kupić kostkę takiego już lepszego za na przykład 5 zł i wsadzić je do kieszeni marynarki?
Butelka ok.
Trwałość przeciętna.
Nie czuję niczego z rekomendowanych przez producenta nut zapachowych. Mydło, mydło i rozwija się w jakieś pudrowe mydło, może to zasługa połączenia mydła z piżmem?
Nie wiem. Kupiłam wiele lat temu mojemu męciźnie w ciemno i był to jeden z najgorszych zakupów. Nawet siłą nikt by go nie zmusił do używania tego zapachu.

Używam tego produktu od: dawno temu
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka chyba 50 a może 100

Mydelko

A wiec pewnego razu w Superpharmie... Wlasnie calkiem niedawno od tamtego czasu dostalem w prezencie Bvlgari Aqva. Spodobal mi sie, wiec zaczalem weszyc za innymi zapachami od Bvlgariego, majac nadzieje, ze beda rownie udane. No i pecha mialem, ze pierwszymi perfumami, jakie spotkalem bylo wlasnie Blv. Psik na nadgarstek, 5 minut i wacham. Jakby sie uprzec, to niby moze i czuc tam imbir, ale bergamotki - ja nie czuje nic cytrusowego :O Niestety, dalej to juz jest monolit. Mydlany monolit. O trwalosci nie powiem, niezlej(ok. 5 godz.), ale w tym wypadku to niedobrze.

Mydło, mdlące mydło!

Spodziewałem się czegoś ciekawego, a tu czuję cały czas mydło, które strasznie mdli, do tego jakby zamsz. Poza tym ma w sobie coś z vetiverów, których nie lubię. Zapach absolutnie nie w moim stylu.

TOP 10 męskich perfum

super

Pierwszy raz wydawał mi się zbyt nachalny,za mocny,ale po jakimś czasie przekonałem się do niego, jest to świetny mydlany zapach,podobny trochę do męskiego D&G pour homme.Świeży i trwały zarazem,polecam,spodoba się każdemu.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

żywy i energetyzujący

Może Blv jest rzeczywiście lekko mydlany, ale mnie kojarzy się pozytywnie - z czystością, jest "higieniczny", daje komfort i poczucie rześkości jak po kąpieli. Początkowo domunujaca jest nuta morsko-cytrusowa i ją uwielbiam. Zapach jest świeży, nie przytłacza ciężkimi kwiatowymi woniami, które snują sią za człowiekiem i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Blv jest jak lekki jak wiosenny dzień, dodaje energii, pozytywnie mnie nastraja, wypełnia dzień błękitem. Warunek - trzeba go rzeczywiście dawkować z dużym umiarem.
Flakonik jest gustowny, w kolorze doskonale oddającym charakter wody. Jest jednak trochę za ciężki (wykonany z grubego szkła), a jego kształt i gładkośc ścianek powodują, że ma tendencje do wsywanie się z ręki (trzeba na prawdę uważać, żeby go nie upuścić).
Dla mnie - zapach do którego wracam z radością - od wczoraj mój stały (poprzednio używany Bvlgari Aqva).

Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: dopiero zaczynam

mydlane skojarzenia

Calkowicie zgadzam sie z moja poprzedniczka-mydlany zapach.Facet pachnie jakby dopiero co wyszedl spod prysznica.orzezwiajacy i swiezy,ale mdli mnie po paru godzinach.

Używam tego produktu od:4miesiace

mydlano-orzeźwiające

Zacznę od tego, że lubię mydlane zapachy. A to są mydlane perfumy. Jeśli ktoś takich nie lubi niech nawet nie podchodzi ;)
Moim zdaniem nie są pozbawione charakteru. W nucie głowy wyraźnie wyczuwam cytrynę. Z czasem zapach łagodnieje. Z cierpkiego staje się miękki, zamszowy. Wyczuwam jałowiec (!), drzewo sandałowe i odrobinę piżma. Cytrus ciągnie się za nimi cały czas. Jednak nie da rady dobrze rozłożyć nut - wszystko się przeplata i rozmywa. W efekcie otrzymujemy coś czystego, orzeźwiającego.
Trwałe (woda toaletowa) i dość mocno wyczuwalne - trzeba psikać z umiarem, bo mogą zemdlić.

Na pewno nie są to najpiękniejsze męskie perfumy, ale oryginalności nie sposób im odmówić. Lubię je. Jakoś tak się złożyło, że mój facet używa Bvlgari pour Homme, a ja Bvlgari pour Femme. Wspólnym mianownikiem jest ta czystość.

Flakon ciężki, geometryczny, cięty. Bardzo bardzo ładny. No i ten błękit...

Używam tego produktu od: sprezentowałam facetowi w kwietniu 2006 r.
Ilość zużytych opakowań: połowa z 50 ml EDT

Mydło i zamsz

Eh Bvlgari...Kiepawe zapachy (czy raczej zapaszki) w mistrzowskich flakonach. Triumf formy nad treścią. W przeciwieństwie do Lalique, który poza szkłem tworzy też udane kompozycje zapachowe, Bvlgari chyba już zawsze pozostanie dla mnie firmą stricte biżuteryjną. Jednak wracając do zapachu...Blv pour Homme. Szczerze przyznam, że nie chcę, aby tak pachniał mój facet. Tak naprawdę, to nie wiem dla kogo stworzono ten zapach i jaki jest target. Subtelny, młody chłopiec? Dorosły mężczyzna o duszy chłopca? Ale, ale, przecież i oni mogą pachnieć czymś więcej niż mydło. Kompozycja Blv jest z gatunku "all mixed up", czyli wlewamy wszystko do shakera i tworzymy jednolity płyn (w przeciwieństwie do ulubionego napoju Bonda, nie tylko wstrząsany, ale też mieszany i to baardzo długo i w różnych kierunkach. Jak już jesteśmy przy drinkach, to jeszcze jeden aspekt Blv należy podkreślić - silną, alkoholową nutę, która w chwili aplikacji może powalić nawet strong mana, tak jest mocna i wredna). Przypomniał mi się w tym kontekście zapach dość kultowy, a mianowicie Chanel Platinum Egoiste - tam też zdaje się zastosowano ten wybieg, jednak Egoiście nie da się przy tym wszystkim odmówić chrakterności...Blv charakteru nie ma żadnego. Całość jest nijaka, płaska i mydlana z ledwo wyczuwalnymi akcentami zamszowymi. Słabizna. Idę go zmyć z nadgarstków. Tylko jak zmyć mydło...mydłem?

Nuty zapachowe (za osmoz.com):
Top note : Ginger (gdzie jesteś, imbirze?), Galanga, Cardamom (gdzie się schowałeś, kardamonie?)

Middle note : Tobacco (hm, żart?), Juniper (jałowiec? w marzeniach...), Gingko

Base note : Grey Teak (nie wiem jak pachnie drewno tekowe, ale chyba nie tak), Sandalwood (nie ma sandałowca w Blv!), Cedarwood (cedru też nie ma...), Musk (piżma brak...)

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: próbka