Bvlgari, Bvlgari pour Homme

Bvlgari, Bvlgari pour Homme

Dyskretny, elegancki aromat został zaprojektowany w szanowanym, włoskim domu jubilerskim - Bulgari, utworzonym w Rzymie przez Sotirio Bulgari. Nutą przewodnią kompozycji jest herbata Darjeeling.
Zapach powstał w 1996 roku zapoczątkowując tym samym nowy trend - utrzymanych w nieco angielskim stylu, doprawionych przyprawami perfum herbacianych.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: herbata Darjeeling, bergamotka, kwiat pomarańczy, kwiat czarnej porzeczki, lilia wodna, konwalia
nuty serca: kardamon, pieprz, czerwony irys, drzewo różane, drzewo gwajakowe
nuty bazy: cedr, ambra, bób tonka, mech dębowy

Cena: 117-129zł/ 30ml, 179zł/ 50ml

herbacianie interesujacy :)

Musze powiedziec, ze ten zapach ma w sobie to "cos". Intryguje mnie. Ba, nawet powiedzialbym kreci mnie! Otwiera sie cudownie, polaczenie herbaty i kwiatu porzeczki jest nad wyraz ciekawy. Nastepna nuta to ta "swidrujaca", ktora sprawia, ze zapach kreci w nosie niektorym(mnie tez!), nic w tym dziwnego, bo polaczenie ostrego kardamonu z jeszcze ostrzejszym pieprzem to kompozycja wlasnie "krecaca" :) Lagodzi ta nute nieco drzewo rozane, i dobrze, ze ono tam jest. Drzewny, cedrowy koniec nadaje niejako "majestatu" calosci. Na pewno kiedys stestuje ta wode dluzej :)

terere

Terere to napój z ameryki płd, przygotowywany na bazie yerby. Pachnie jak zielona herbata, posiada jednak nieco bardziej wytrawny charakter i wyrażniejszy gorzkawy aromat. Dodatkowo terere, jak zielona herbata, mogą być podawane z sokami cytrusowymi, oba napoje doskonale orzeźwiają. Tak właśnie pachnie bulgari na początku, kolejne nuty to równie świeży powiew kardamonu i dalszy rozwój kompozycji w kierunku akordów drewna gwajakowego i ciepłej cedrowej bazy. Bardzo elegancki i dyskretny zapach, szybko odświeża i poprawia samopoczucie w upalne dni. Dyskretny i elegancki, jednak z powodu moich upodobań używam głównie w dzień. Na mojej skórze nietrwły, po trzech godzinach ledwie wyczuwalny, ale to plus ponieważ w upalny dzień można sie nim częściej odświeżyć. Fiolka jak zegarki bulgari, klasyczna piękna, podkreśla lekkość i świeżość zapachu.

To byłby mój KWC...

gdyby nie fakt, że, przynamniej na mojej skórze, jest wyjątkowo nietrwały. To prawda, jest to dyskretny, elegancki zapach z klasą, ale po około godzinie nie wyczuwam go już ani ja ani, tym bardziej, moje otoczenie. Obfitość aplikacji nie ma znaczenia. Nie mam podobnych problemów z innymi zapachami a moja skóra nie jest sucha. Jeśli podoba Ci się ta woda, to przed zakupem porządnie ją przetestuj pod kątem trwałości na skórze. W przeciwnym razie możesz się rozczarować. Kończę właśnie zakupioną dwa miesiące temu 30-tkę i raczej już nie powrócę do tego zapachu. Możliwe, że wypróbuję wersję "extreme".

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Mój klejnocik...

Czystość, lekkość i cholernie wysublimowana i dyskretna elegancja. Zapach facetów, którzy nie muszą na każdym kroku udowadniać, że mają klasę. I dla takich mężczyzn pasuje ten zapach. Blisko skóry, nienatarczywie. Jest wystarczająco lekki, żeby używać go nawet w ciepłą, słoneczną pogodę, a jednocześnie na tyle szykowny, żeby pójść w nim na ważne spotkanie. Owszem, najlepiej "wygląda" na eleganckim ubraniu, ale do T-shirtu i dżinsów też będzie pasował O ile te będą czyste :)

Uwielbiam w nim też to, że jest stosunkowo mało popularny. Do dziś zbieram komplementy i nigdy nie mówię, czym pachnę. To byłby poważny błąd strategiczny :)

Jeśli więc lubisz nutki herbaciane zmieszane z cytrusowymi przyprawione lawendą i kwiatem pomarańczy, bierz go. Jako bonus, otrzymasz przepiękną bazę. Jedną z najlepszych jakie znam.
On tak cudnie umiera...

Używam tego produktu od: osiem lat
Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

Wesoła zielona herbatka

Zapach nie jest spektakularny, ale bardzo solidny i przyjemny w noszeniu. Jest czysty, świeży, trochę ciepły, klasyczny, subtelny, nie narzuca się.
Przez pierwsze kilka minut wydaje się cytrusowy, potem robi się cieplejszy i mniej świeży, ale pozostają delikatne akcenty cytrusowe. Cały czas na pierwszym planie jest herbata Darjeeling, która sprawia, że gdy jestem "ubrany" w Bvlgari PH to mam doskonały nastrój, czuję się wręcz beztrosko.
To doskonała, spokojna, dobrze wyważona i odświeżająca kompozycja dla "statecznego" faceta, a nie dla kogucika, który chciałby aby "laski" stadami rzucały się na niego czując jak pachnie.
Moim zdaniem zapach uniwersalny, na każdą porę roku, raczej na dzień i na luźniejsze okazje i do pracy. Na wieczory wydaje się być za mało charakterny. Trzyma się dość blisko skóry. Trwałości nie mogę nic zarzucić, do 8 godzin, a blisko skóry 2-3 godziny dłużej. Flaszka nie najgorsza.
Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsza flaszka