Serge Lutens, Iris Silver Mist EDP

Serge Lutens, Iris Silver Mist EDP

Stworzony w 1994 roku Iris Silver Mist został nazwany przez Serge Lutensa zapachem, który przywodzi na mysl zapach świeżego, białego płótna:)
Iris Silver Mist należy do "linii królewskiej".

Nuty zapachowe: kłącze irysa, galbanum, cedr, sandałowiec, goździk, wetiwer, piżmo, benzoin, kadzidło, chińska żywica balsamiczna, biała ambra.

Cena: 90USD / 50ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór

Fascynujaca brzydota malego iryska ;-)

Smutny, maly irysek kwitnacy na wielkiej kupie czarnej, wilgotnej ziemi. Do tego dochodzi mala, chemiczna nutka, kojarzaca mi sie z... nie, zupelnie nie wiem, z czym. Z CZYSTA CHEMIA ;-)).
Nie mam pojecia, kto chcialby takie cus nosic, ale... zapach jest tak dziwaczny, ze az fascynujacy. Co nie zmienia faktu, ze jest brzydki. Bardzo brzydki.
Do polewania smiertelnych wrogow w dyngus-smingus ;-)).

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

Smród i tyle

Sam nie wiem od czego zacząć.Spodziewałem się pięknego Irysa,kazidła,cedru oraz goździków a dostałem stare zapleśniałe zgniłe i śmierdzące marchewki które leżały jeszcze w ziemi namokniętej deszczem, o mały włos nie pozbawił mnie ten zapach kolacji którą zjadłem wcześniej.Jednym słowem smród nie wiem co Pan Maurice Roucel wyobrażał sobie tworząc tego zapachowego potwora który bezczelnie wżera się w skórę.Nie pomagają zapsikiwania miejsc poperfumowanych innymi zapachami.Bo śmierdzące marchewy i tak wyłażą.Odradzam zakpu tego zapachu w ciemno!!!Używam tego produktu od:dzisiaj
Ilość zużytych opakowań:0,2ml i trzeba się pozbyć

Piękny, ale gdzie tu irys?

Ja tu nie czuję irysa. Dla mnie Iris Silver Mist to zapach łagodny, delikatny. Ma w sobie przejrzystośc krystalicznie górskiego powietrza na alpejskiej hali, tą specyficzną czystość i ostrość powietrza w wysokich górach.

I dodatkowo - zapach świezo startej marchewki, który na początku szokuje i daje nieco po nosie. Zapach ten jest bardzo w stylu Zagorska, od którego wieje smutkiem.

Używając dość plastycznego porównania, Iris Silver Mist jest jak zasmucony królik, smętnie przezuwający resztkę marchewki. A gdzie irys? Królik zjadł...

Ale zapach na skórze bardzo mi się podoba, można go zaliczyć do świeżaków, ma w sobie jednak bardzo dużo oryginalności, odrózniającej go od przeciętnych, sympatycznych i nieszkodliwych świeżaczków. Dlatego daję wysoką notę.Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie odlewki 5 ml

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Unikatowy Irys.

Na wstepie dodam, ze jestem w szoku, ze zapach otrzymal az tak niskie noty na wizazu! Dla kazdej fanki tego kwiatu, lub kazdej osoby uwielbiajacej swiat perfum, zapach Iris Silver Mist to jest niczym swiety graal albo cos w tym stylu. Chyba zaden inny zapach Irysowy nie jest az tak ogromna legenda, perla wsrod innych jak ten... Nie twierdze, ze odrazu musi sie kazdemu podobac, niemniej jednak jestem zaskoczona, ze wszystkim wydal sie az tak koszmarny!

Iris Silver Mist to jeden z pierwszych na rynku, zapachow irysowych (tak zreszta dzisiaj modnych i popularnych). Nie bede liczyc perfum o nazwie Irisia od Creeda, ktore ponoc powstaly w roku 1968... kupe lat temu, niemialam ich jeszcze okazji poznac, ale napewno to zrobie! Wracajac do Silver Mist, jest to dzielo kultowe, otwierajace przec swiatem perfum nowe drzwi, nowe mozliwosci i ukazujace, ze kwiat irysu moze miec wiele twarzy.

Kochajac perfumy, zwlaszcza te irysowe doszlam do takiego wniosku, ze aby wydobyc piekna kwiatu irysa najczesciej podkresla sie go nuta kwiatu pomaranczy (Prada, Infusion DIris, Acqa di Parma, Iris Nobile), co jest latwiejsze do usyskania, lub tez dodaje sie nut z klaczy marchwii (Hermes, Hiris oraz Silver Mist wlasnie). Ta druga wersja dodaje perfumom tajemniczosci, mrocznosci, oraz przypomina, ze zapach irysa pochodzi wlasnie z jego klaczy, spod ziemi.

Serge Lutens obral taktyke ukazania tego kwiatu w jego prawdziwej naturze: kochaj go lub nienawidz, to jednak zrozum, ze to jest prawdziwa natura Irysa. Jest to zapach mroczny, intrygujacy i bardzo ciekawy. Pozniej jest bardzo korzennie i troszke zielono: wiadomo liscie i lodygi... Jest tez troszke pudrowy, ale wcale nie za slodki! Zapach jest bardzo trwaly, spisuje sie wrecz na medal! Zdecydowanie polecam, jednak tylko tym osobom, ktore sa na to gotowe. Fankom swiezakow oraz salatek owocowych radze poczekac jeszcze kilka lat, az dojrzeja do perfum bardziej intrygujacych. Ten zapach jak sie kocha, to trzeba go kochac z calego serca.

Mieszkajac w Ameryce stwierdzam, ze jestesmy tu troszke "zli", ze Lutens postanowil zatrzymac ten skarb we Francji, i niechcial go do nas exportowac. Podobno Silver Mist rozkochal w sobie wiele Francuskich gwiazd oraz ludzi z elity, ktorzy zapach ten ubostwiaja do tego stopnia, ze niebardzo by chcieli aby stal sie zbyt latwo dostepny dla kazdego. Ja buteleczki calej jeszcze nieposiadam, jest ja w Stanach bardzo ciezka zdobyc. Gdy bede miec okazje np. podczas podrozy do Europy, lub ktos bedzie sprzedawal na Ebayu - napewno sie skusze i bede pachniec tym cudem!

Używam tego produktu od: proby
Ilość zużytych opakowań: niestety zadne, jeszcze!

To jakiś żart???

Na wstępie zaznaczam, że lutensowskie butle podobają mi się w swej skromności i prostocie. Tutaj daję jednak tylko jedną gwiazdkę, by nie podnosić średniej zapachu.

Zapachy Lutensa wielbię, jednak w przypadku tego "dzieła", oczy mi wyszły z orbit.
Jakaż to niezwykła, oryginalna, wyjątkowa kompozycja.
I przepiękna............

jeśli jest się wygłodniałym królikiem, któremu smakuje nawet nadgniła marchew :mad: I ta właśnie nuta jest tak dominująca, że nie próbowałam już wywąchać niczego innego ;)
Coś koszmarnego po prostu!!! Nie chce mi się wierzyć, by jakikolwiek człowiek przy zdrowych zmysłach chciał tak pachnieć ;)

Używam od: raz jeden nieszczęsny
Ilość zużytych opakowań - tylko test nadgarstkowy

Zdecydowanie na "nie"

Zamawiając odlewke Iris Silver Mist spodziewałam sie zapachu jasnego, przejrzystego, czystego, który ukazałby mi piękno irysa.
Niestety... To co, wyczulam na mojej skórze po zaaplikowaniu sporej dawki tych perfum można określić tylko jednym słowem- koszmar! Nie jestem w stanie opisać, co wyczulam...
Jeden wielki smrodek, w którym nijak nie mogłam odnaleźć chociażby wspomnienia po irysie...
Nigdy nie chciałabym tak pachnieć i z pewnością nie zaaplikuje sobie tych perfum ponownie.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy