Fusswohl, Peeling Creme (Krem do peelingu stóp)

Fusswohl, Peeling Creme (Krem do peelingu stóp)

Delikatny peeling polecany do stóp, nóg oraz łokci. Drobno zmielona skorupka orzecha włoskiego usuwa martwy naskórek, olejek z rokitnika zwyczajnego nadaje skórze miękkość i sprężystość, dziki kasztan, alantoina i gliceryna witalizują, regenerują oraz nawilżają skórę. Peeling ma miły, delikatny zapach.

Przecietniak

Peeling ma zasadnicza wadę: niewielka ilośc bardzo drobnych drobinek ścierających, co powoduje, ze aby odczuć jego jakiekolwiek działanie trzeba go użyć sporo - wtedy jest ok i działa bardzo dobrze :) z drugiej strony można umyć stopy jakimkolwiek peelingiem do ciała z mocnymi drobinkami i uzyskać dużo lepszy efekt. Mało wydajny, wystarczył mi chyba na ok. 10 użyć.

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc

Śmiech na sali

Ten produkt to chyba jakiś żart!
Używałam wczesniej peelingu do stóp z biedronki, niestety nie mogę go ostatnio znaleść. Skuszona promocją w rossmannie postanowiłam go wypróbować.

Jedynym plusem jaki zauważam jest opakowanie z którego łatwo wydostać produkt
No i kusząca cena 3zł w promocji

Wydajność... Skończył mi się po dwóch tygodniach
Konsystencja, peeling ucieka przez palce
I co najgorsze nie działa
Zgadzam się z recenzentą poniżej, że peeling do twarzy ma grubsze i mocniejsze ziarna.

Podsumowując: nie polecam zupełnie nikomu. Produkt nie jest wart, tego żeby nawet na niego spojrzeć na sklepowej półce.

Używam tego produktu od: Dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: Całe opakowanie

Peeling tylko z nazwy

Mam skórę suchą, szorstką i zrogowaciałą, szukam mocnego peelingu do użycia po tarce i pumeksie dla "dopracowania" efektu.

+ cena
+ wydajność
+ opakowanie (produkt można wycisnąć do końca bez rozcinania)

- zapach
- zbyt małe drobinki - mój peeling do twarzy jest mocniejszy
- nie działa, nie peelinguje, nie zdziera, jak kto woli

I właśnie ze względu na brak działania nie kupię go nigdy więcej.

Używam tego produktu od: męczyłam kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

dzienny smoky eyes

niestety polecić nie można.

Nigdy nie używałam peelingów do stóp, aż któregoś dnia na mojej drodze stanął peeling firmy Paloma (Foot SPA). Podeszłam do niego nieufnie, długo zdobywał moją sympatię, aż w końcu zawładnął moim sercem. Po skończeniu opakowania Palomy z ciekawości postanowiłam dać szansę innym produktom z tej kategorii i padło na peeling Rossmanna.

PLUSY:
+ niska cena (ja dodatkowo kupiłam w jakiejś promocji za 3 czy 4zł)
+ dostępność
+ miękka tubka, łatwo wycisnąć
+ bardzo fajna konsystencja - nic się nie maże, nie klei. Peeling ma postać brunatnego, gęstego i zbitego kremu przesyconego morzem maleńkim drobinek (jakby ktoś dosypał piasku). Bardzo dobrze masuje się nim stopy, nic nie drapie, nie podrażnia, maź też gładko się rozprowadza. Nie ma problemu ze spłukaniem.

MINUSY:
- peeling nie nadaje się do stóp. Nie mam nie wiadomo jak wielkiego problemu z rogowaceniem skóry, a ten peeling absolutnie sobie nie radzi (używam w duecie z kremem wzbogaconym w mocznik). Drobinki są za małe, nie wygładzają dobrze nawet przy regularnym stosowaniu. Tak jak już wspomniałam - wcześniej używałam peelingu cukrowego Palomy i miałam gładkie, zadbane stopy bez zgrubień na piętach. Po przestawieniu się na zestaw Fusswohl kondycja stóp znacząco się pogorszyła - efekt wygładzenia jest niewystarczający, skóra na piętach też pozostawia wiele do życzenia.
- niewydajny. Na peeling jednej stopy należy wziąć minimum kroplę wielkości dużego orzecha laskowego, chociaż ja biorę więcej, bo szczerze mówiąc ciężko wymasować stopy mniejszą ilością. Peeling ten mam chyba od miesiąca (może kilka dni krócej) i z przykrością zauważyłam, że tubka jest już prawie pusta. Skończył się szybciej niż zdążyłam zobaczyć jakiekolwiek pozytywne rezultaty.
- OKROPNY ZAPACH. Ten wątpliwy aromat na pewno nie uprzyjemnia stosowania (kolor zresztą też nie jest super zachęcający, ale są to kwestie poboczne :)).

Podsumowując: z żalem muszę stwierdzić, że ten produkt jest do bani. Nie przemawia za nim ani stosunek ceny do wydajności, ani przyjemność stosowania, o efektach już nie wspominając, bo te są żadne.

Niestety. Byłam nastawiona bardzo pozytywnie do tego produktu, ale zawiodłam się i z podkulonym ogonem wracam do Palomy. Nie polecam, bo nie warto.

Używam tego produktu od: 3-4 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszej tubki (zostało na 1 aplikację)

Nie do stóp

Nie jest to udany produkt. Jako peeling do stóp nie sprawdza się w ogóle - jest zdecydowanie zbyt delikatny, efekt złuszczenia czy wygładzenia jest żaden. Nie pomaga mu rzadka konsystencja i nieprzyjemny zapach, który zniechęca do dłuższego masażu. Drobinek jest sporo, ale są zbyt drobne i zbyt delikatne jak na produkt do skóry stóp. Znalazłam mu zastosowanie jako peeling dla dłoni i tu sprawia się znośnie, jednak jego zastosowanie miało być inne, stąd niska ocena.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Jako ostatni szlif

Rzadko używam peelingów do stóp, moim standardowym zestawem był krem + okazjonalnie pumeks, ale w końcu postanowiłam zabrać się za nogi kompleksowo i dorzuciłam do tego m.in. peeling.

Produkt sam w sobie nie spełnia swojego podstawowego zadania i to jest jego największa wada. W pojedynkę nie jest w stanie zedrzeć, choćby w minimalnym stopniu, stwardniałego naskórka z pięt. Nie poradzi sobie na pewno z mocno przesuszonymi stopami, jest na to zbyt delikatny. Ma malutkie, delikatne drobinki, szczerze powiedziawszy używałam mocniejszych peelingów do twarzy, a to ma przecież złuszczyć stwardniałe stopy ! Zaczęłam go więc traktować tylko jako już ostatni szlif po pumeksowaniu. Stopy po takiej sesji są gładkie, mięciutkie zadbane. Sam peeling - niestety lipa.

Reszta właściwości jak najbardziej ok - dobra, niebabrająca konsystencja. Fajny zapach - lekko orientalny, cynamonowy ? Beżowo-brązowy kolor. Cena, opakowanie i wydajność też na plus. Polecam tylko wymuskanym, idealnym stopom :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Z peelingiem za wiele wspólnego to nie ma...

Stan moich stóp oceniam jako dobry. Miałam kiedyś problemy z nadmiernym rogowaceniem pięt co nie wyglądało za ciekawie i wymagało ode mnie peelingu co najmniej 3 razy w tygodniu, ale sytuacja się poprawiła. Metodą prób i błędów doszłam do optymalnego systemu pielęgnacji, dzięki czemu moje stopy/pięty zawsze wyglądają świetnie. Kosztowało mnie to trochę (pieniędzy i nerwów), wypróbowałam wiele kosmetyków i tarek itp, ale było warto.
W tej chwili jeden peeling tygodniowo w zupełności wystarcza. Przy takim stosowaniu ów peeling wystarczył mi na dwa miesiące. Kupiłam go w Rossmannie (tylko tam jest dostępny) za 3,49 zł w promocji. Nie wiem ile kosztuje w regularnej cenie.
Cudów po nim się nie spodziewałam, ale miałam nadzieję, że sobie jako tako poradzi. Moje spostrzeżenia:
- Cena adekwatna do jakości. Przy częstym stosowaniu szybciej produktu ubywa i można sobie pozwolić na wydatek wysokości 4 zł na miesiąc lub krócej
- Nieprzyjemny zapach. Nie podoba mi się on, nie wiem czym dokładnie pachnie, ale jest on za mocny, sztuczny i wręcz duszący.
- Rzadka konsystencja nie jest na szczęście na tyle rzadka, żeby ściekała z dłoni.
- Minimalne i nieostre drobinki.
- Dobrze się rozprowadza dzięki leistej konsystencji
- Nie jest mocny, jest bardzo delikatny jak na peeling do stóp

Efekt?
DELIKATNE złuszczenie/starcie naskórka. Dla mnie za delikatne bo prawie niezauważalne. Przez ten tydzień trochę mi skóra na piętach narasta i peeling bez tarki nie daje sobie z nią zupełnie rady

Stosuje masując nim każdą stopę wilgotną po 5 minut po czym spłukuje.

Dla mnie za słaby, nawet jak na taką cenę. Nie kupię ponownie

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące

Szkoda nawet tych 3zł...

Po pierwsze to nie jest prawdziwy peeling czyli krem złuszczający, który nie złuszcza.
Po drugie potwornie "pachnie" i wcale nie miałam ochoty używać tego do stóp.
Po trzecie - nie wart jest nawet tak niskiej ceny bo nie działa, nie pachnie i nie jest wydajny.
Nie polecam.

Szkoda pieniędzy!

Tragedia - rzadka maź, mało drobinek, efekt złuszczający żaden. Cena przystępna, ale nawet tych paru złotych nie warto wydawać, bo nie robi dokumentnie nic. Miałam pilingi do twarzy mocniejsze niż ten do stóp... Będę omijać szerokim łukiem! Bubel jakich mało.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

jak śpiewał Muniek S: nie, nie, nie...

Kupiłam na spróbowanie, bo się borykam z twardym naskórkiem na stopach, a kosmetyki rossmanna są ok i przynajmniej wydając te parę złotych mało się traci. Tak jak poprzedniczki uważam, że peeling nic nie daje. Próbowałam na sucho, na mokro po długim moczeniu stóp i nic. Jest za delikatny dla stóp.
Używałam do łokci i kolan (a tu mi skóra nie rogowacieje bardzo), a efektu też brak. Końcówkę wywaliłam, bo straciłam cierpliwość.
Plusem była wygodna tuba, ale nawet 7 zł tylko za wygodne opakowanie to przesada ;).

Używam tego produktu od: na szczęście już nie
Ilość zużytych opakowań: jedno, i to nie całe

lepszy do rak

Tak jak u poprzedniczek peeling sie nie sprawdzil u stop. Jest za slaby. O ile mam swiezo zrobiony pedicure frezarka w salonie ksometycznym to przez pare dni moge stopy peelingowac tym produktem, ale pozniej juz praktycznie nic nie daje. Natomioast jest idealny do peelingu dlonu. fajnie zluszcza naskorek, nie podraznia, nie sciera za mocno skory. troche trudno sie splukuje-zostaje kolo paznokci,ale skora jest bardzo fajnie przygotowana do parafiny. jako do stop nie polecam,ale do rak super. zapachu w sumie nie czuje, cena ok 6 zl, wiec na pewno jeszcze kupie.

Do stóp? Peeling? O nie, to nie peeling do stóp. Za delikatny do stóp.

Ten produkt z Rossmana jest akurat bublem, przed którym solidnie przestrzegam.

Tubka jest mięciuchna. Łatwo się wyciska. To jeden z dwóch (sic!) plusów tego produktu.

Drugim jest cena.

Wydajny nie jest nazbyt, bo jest go mało.
Ale co najważniejsze. Ten produkt nie jest peelingiem. Lubię drobnoziarniste peelingi, ale to jest przegięcie. Ziarenka są tak małe, że nic a nic się nie poczuje, że się robi peeling stóp. Nie złuszczy dobrze skóry stóp. Do zdzieraka z Yves rocher z serii Lawendowej lepiej nie porównywać, bo to zderzenie małego pieseczka z buldogiem. Tamten ma grube prawdziwe ziarenka, trze, że aż miło. A ten? Peelingiem nie jest. Jest żelem z granulkami o bardzo dziwnej gęstej konsystencji tępej pasty z piaskiem. Kolor brunatny przypomina orzechowy krem. Konsystencja gęsta, tępa, ale co z tego, że nie przecieka, skoro i tak nic nie robi nadal? Skóra stóp u mnie jest zniszczona, ale to nie znaczy, że on jest dla stóp miękkich, bo chyba takie nie istnieją. Najczęściej są zadbane, ale skóra na nich wymusza twardość. Więc ten peeling jest nie wiem dla kogo.

Ogólnie rzecz biorąc – temu panu już podziękujemy :] Więcej go nie potrzebuję.

Używam tego produktu od: 1 mies
Ilość zużytych opakowań: 1 ostatnie i temu panu podziękujemy :]