Iwostin, Purritin, Tonik oczyszczający (stara wersja)

Iwostin, Purritin, Tonik oczyszczający (stara wersja)

Tonik oczyszczający Purritn skutecznie oczyszcza i tonizuje skórę. Wykazuje kompleksowe działanie przeciwbakteryjne, regulujące wydzielanie sebum oraz nawilżające, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie lub podstawę toalety skóry przetłuszczającej się, skłonnej do zmian trądzikowych oraz mieszanej. Poprawia nawilżenie skóry oraz reguluje proces złuszczania się naskórka, łagodzi podrażnienia i niweluje zaczerwienienia towarzyszące zmianom trądzikowym. Nie wysusza skóry, wygładza i pielęgnuje skórę oraz przywraca skórze prawidłowe pH.

Nawet lubię.

Jestem fanką serii Iwostin Purritin, jednak ten tonik to najsłabsze jej ogniwo. Robi, to co ma robić - przygotowuje do nałożenia kremu. Krzywdy nie robi - nie podrażnia, nie ma alkoholu, jednak też odniosłam wrażenie, że zostawia lepką warstwę po zastosowaniu. Być może wrócę, bo są lepsze i tańsze toniki.

Zdecydowanie odradzam

Nie polecam toniku. Kupiłam go dlatego, bo mam cerę mieszaną skłonna do podrażnień. Niestety tonik bardzo mnie rozczarował.
- nie oczyszcza dobrze
- ma nieprzyjemny zapach
- pozostawia na skórze nie przyjemną lepiącą się warstwę - to zaważyło na tym, że tonik leży na półce zużyty w 1/4 i chyba ani wiecej z niego nie zejdzie.
-pojawiają się po małe pryszcze, tak jakby potówki
-kompletnie nie nadaje się pod makijaż właśnie ze względu na tą nieprzyjemną warstwę jaka zostaje po przemyciu nim twarzy
-dodatkowo cena nie zachęca, w opisie podane jest ze kosztuje 20 zł, ale to chyba bardzo stara cena, ponieważ ja go kupiłam za 33 zł. Opakowanie również jest inne (mam widocznie nową wersję)

Żałuję, że przed kupnem nie przeczytałam recenzji o tym kosmetyku :(

Ilość zużytych opakowań: 1/4

bardzo słabo

Zużyłem pół opakowania, bo dalej już nie mogłem. To jakaś pomyłka. nie zrobił nic pożytecznego, a szkód wyrządził sporo. Skóra była okropna, taka nieświeża, krost coraz więcej, skóra po nim się świeci. No nie polecam. Pierwszy i ostatni polski dermokosmetyk :(

Używam tego produktu od:kiedyś
Ilość zużytych opakowań:0,5

depilacja zalety

Do niczego

Mi ten tonik wcale, ale to wcale nie pomógł, a mam tłustą cerę. Twarz, a w szczególności czoło tak mi się po nim świeciło jak nigdy. Ta lepka warstwa która zostawała na twarzy to koszmar. Oczywiści po kilku próbach używanie, tonik znalazł miejsce w muszli.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

zacny ;D

Póki co najlepszy tonik jaki używałam. Przy normalnym stosowaniu jest wydajny, ale jak siedzę i obijam się w domu a nie mam wody termalnej pod ręką lubię odświeżać sobie nim twarz w ciągu dnia

PLUSY:
- wydaje mi się, że ładnie rozpulchnia skórę przez co jest ładnie przygotowana do nałożenia kremu
- szybko się wchłania
- lekko matuje, ale też nawilża
- nie podrażnia skóry (mam cerę mieszaną, megawrażliwą, alergiczną i nie jestem już nastolatką ;) )
- nie wysusza
- często można go kupić w fajnym zestawie za niższą cenę: tonik + emulsja matująca + kosmetyczka i cena faktycznie jest niższa przynajmniej w mojej lokalnej aptece bo przeliczyłam :D
- ogólnie cena jest niska, chociaż i tak ceny całej linii Purritin na wizażu są zaniżone o kilka złotych (chyba, że kupujemy w aptece internetowej ale wtedy trzeba doliczyć koszty wysyłki)

MINUSY:
- chyba najmocniejszy zapach z całej serii, jednak też za razem świeży

Tak jak i wszędzie zaznaczę, że stosuję na swoją facjatę całą serię Purritin tak jak: żel/pianka, krem na dzień i na noc, peeling

Ilość zużytych opakowań: chyba 5 jak nie więcej

Taki taki...

Zaznaczyłam, że więcej nie kupię choć nic złego mi nie zrobił.
Mam skórę tłustą, poszukuję toniku, który pomoże zredukować świecenie i troszkę wygładzi skórę.
Iwostin ów nie zrobił żadnej z tych rzeczy, ale:
fajnie łagodzi i bardzo dobrze nawilża, co jest jego największą zaletą, po umyciu twarz mam zawsze niemiłosiernie ściągniętą a ten specyfik pozwalał nawet nie nakładać kremu na noc bo tak uspokajał i nawilżał skórę

Mam jednak wrażenie, że nic innego nie robi, szukam więc dalej.
Acha - faktycznie troszkę się lepi, ale mnie to nie przeszkadza. Nie lubię się po toniku czuć "wyjałowiona"

Używam tego produktu od:miesiąca

Teraz wyprubuję inny tonnik

Ten tonik zaleciła mi moja dermatolog.
W sumie nie wiem czy ona jest dobry, bo to był mój pierwszy tonik tak naprawdę.

Jeśli chodzi o oczyszczenie to tak, oczyści skórę.
Ale jeżeli chodzi o zmniejszenie wydziewlania sebum to nie wiem. Bo tak jak mówię używam go od początku mojej walki z trądzikiem i nie mam porównania z innymi produktami. Troszkę niweluje zaczerwienienia.

Teraz mam zamiar kupić La roche-posay podobno dobry(tak tutaj przeczytałam). Teraz chcę zwęzić pory. Jakby któraś (badź któryś) z Was mógł polecić jakiś krem albo tonik zwężający i oczyszczający pory to piszcie :)

Używam tego produktu od: troszkę ponad roku
Ilość zużytych opakowań:bardzo dużo :P

NIET

najgorszy apteczny tonik,
la roche posay juz byl lepszy, ale z LRP mialam wrazenie ze uzywam wody, a tu przynajmniej zapach jest i odswiezenie. z tym ze LRP- lepsze oczyszczenie.

niewygodne opakowanie, szybko sie konczy, smierdzi - zapach bardziej intensywny niz w kremqch, zelach tej serii.

niestety nie zauwazylam dzialania antybakteryjnego, jak juz wspomnialam- stosujac cala serie nabawilam sie koszmarnego zapchania twarzy :((

najukochanysz tonik apteczny, i w ogole tonik to dermedic acne expert!!!!!

Używam tego produktu od: 3 tyg

Bardzo porządny tonik!

Bardzo fajny tonik. Świetnie oczyszcza skórę. Stosowałam z żelem do mycia tej samej serii i nawet po jego zastosowaniu i przetarciu tonikiem na płatku jeszcze były minimalne zanieczyszczenia. Wcześniej przy innych tonikach się z tym nie spotkałam. Zatem super oczyszczanie do końca!:)
Koi buzię i uspokaja, nawilża. Mam bardzo wrażliwą skórę i trądzikową - nie spowodował żadnego zaczerwienienia, wyprysków czy podrażnienia.
Skóra po nim gładka, dobrze nawilżona. Nie ściąga i nie napina skóry, łagodzi.
Super połączenie bo to kosmetyk zarówno dla wrażliwców jak i osób ze skórą trądzikową czy tłustą. Bomba jak dla mnie bo mam takie problemy ze skórą.

Trudno mi powiedzieć czy to tonik sprawił, że cera mi się poprawiła. Myślę, że to ciężkie do ustalenia bo przecież zwykle stosujemy nie sam tonik ale żele, kremy czy maseczki i to wszystko razem składa się na pielęgnację skóry. Ale z całą pewnością w niczym tonik nie przeszkadza i fajnie traktuje buzię. Razem z innymi kosmetykami super współgra.
Ja polecam. Jeden z lepszych toników jakie miałam! Także bardzo wydajny.
Stosuje dość drogi kremy i maski więc chciałabym by tonik był tańszy - może to dla mnie wada lekka, choć wiadomo produkt apteczny a te tanie nie są. Nie jest też drogi - wiele kosmetyków tego typu jest droższych.

Na razie zakupiłam zachęcona recenzjami tonik Garniera Wrażliwa Skóra, bo używam kremu z tej serii i jestem zachwycona nim, skusiłam się też wypróbowaniem toniku i jest bardzo ok.
Nie wiem który lepszy, chyba porównywalnie, choć Garniera tańszy troszkę.
Z drugiej strony Iwostin zarówno do skóry wrażliwej jak i trądzikowej więc chyba lepszy, bo dwa w jednym:)

Z całą pewnością do niego wrócę. Zobaczymy jak spisze się Garnier bo dopiero zaczęłam butelkę.

Tonik Iwostinu bardzo polecam. Razem z żelem i kremem na noc - super. Jak ktoś ma wielki problem z trądzikiem to jasne, że nie zniknie problem - tu trzeba dermatologa czy kosmetyczki ale na pewno może wspomóc leczenie i świetnych dla tych którym kosmetyki wystarczają w walce z problemami skórnymi bo nie są one wielkie albo czasowe.

Odradzam natomiast krem na dzień z tej serii. Koszmar. Zapycha i generalnie spowodował u mnie wysyp pryszczy i mase zaskórników. U trzech moich koleżanek to samo.

Za to dobry jest krem na noc z tej serii - polecam.

Używam tego produktu od:

Warto spróbować

Dostałam ten tonik w spadku po właścicielce, która nie była zadowolona z jego działania. Trochę mnie to przeraziło, ale chciałam się przekonać jak będzie działać na mnie.
A więc:
Plusy:
- dobrze oczyszcza
- po przetarciu twarzy skóra jest nawilżona i napięta.
- ma ładny zapach
- jest naprawdę delikatny i nie podrażnia skóry

Minusy:
- niestety działania przeciwbakteryjnego nie zauważyłam a w dużej mierze na tym mi zależało

Używam tego produktu od:pół roku temu

Wspaniały!!!!

Najlepszy. Mam skórę skłonną do podrażnień, wrażliwą. Po uzyciu zwykłego toniiku skóra mi piekła, a po tym- jest świeża, nawilzona i dobrze oczyszczona. Przede wszystkim bardzo pojemny. Zapach jest też odpowiedni. Oprócz toniku mam także korektor tej firmy-bardzo dobry!

świetnie oczyszcza.

Kupiłam go tuż przed zmianą formuły na nową.

Tonik świetnie oczyszcza skórę. Nawet kiedy umyję twarz żelem to jak przecieram skórę tonikiem to na płatku pozostają zanieczyszczenia. Odblokowuje pory, nie przesusza skóry. Nie zauwazyłam też podrażnień i alergii a przy tak silnie oczyszczjących tonikach często to obserwowałam.

Zaznaczyłam opcję, że nie kupię ponownie, ponieważ producent wprowadził nową formułę tego toniku.