L'Artisan Parfumeur, La Chasse aux Papillons

L'Artisan Parfumeur, La Chasse aux Papillons

Kwiat cytryny i akord bergamotki z odrobiną tuberozy dla dodania zapachowi siły! Świeży, kwiatowy, niezwykle kobiecy zapach, który przywołuje lato i słoneczne kąpiele. Letnia łąka przepełniona różnorodnymi kwiatami, cykają świerszcze, fruwają motyle... Rozkoszne owocowe serce z górną nutą bergamotki, cytryny i różowymi pieprzowymi jagodami.

nuty zapchowe:
nuta głowy: cytryna, bergamotka, jagody różowego pieprzu
nuta serca: jaśmin, tuberoza, kwiat lipy, kwiat pomarańczy, kwiat drzewa cytrynowego
nuta bazy: tuberoza, Ylang-Ylang

Cena: 260zł/ 50ml

Gardeniowo-tuberozowa woń

Ciepła gardeniowo-tuberozowa woń, nie powalająca. Jakoś brakuje mi tu charakteru, słodki kwiat do przesady, ale trwałość zanikająca. 3 godziny.
Potem lekutko pachnie jak się nos przyłoży do skóry. Więc może dlatego czegoś mi tu brakuje. Gdyby to były perfumy tzw. killer to dałabym więcej gwiazdek.
A tak zapach niezapamiętywalny.

Kocham jaśmin ale nie w tym wydaniu

To prawda uwielbiam jaśmin w perfumach - jest dla mnie najbardziej ogoniasty ze wszystkich akordów i najdłużej wyczuwalny. Często zaglądam na stronę Fragrantica.pl - jest tam dość przydatna funkcja mianowicie jeśli lubisz dany zapach np. Alien Muglera to pod recenzją sugerują inne podobne zapachy, które mogą Ci się spodobać różnych marek często niszowych o jakich nawet nie miałam pojęcia a są dostepne choćby w formie próbek w Galilu czy Quality Missala. La chasse podpowiedział mi ten portal przy wpisaniu JAŚMIN - stwierdzam, że warto go najpierw trochę ponosić i sprawdzić jak zachowuję się w ciągu dnia by przekonać się tak jak to było w moim przypadku, że ten rodzaj jaśminu mi nie odpowiada. Jest dla mnie zbyt świeży. Mój nos kocha orient i ciężarne depresyjne trutki - a tu jak dla mnie nieznośna lekkość i radość. Brakuje mi w niej tego agresywnego ogona..są zbyt eteryczne i niewinne..

Używam tego produktu od: tyg.
Ilość zużytych opakowań: 2ml.tester

Piękny, ale nietrwały

Wiosna, lekkość, kwiaty i motyle. Zapach idealny na wiosnę, taki przejrzysty i czysty. Niestety szybko się kończy na mojej skórze. Po tak drugiej wodzie spodziewałam się lepszej trwałości.

Ilość zużytych opakowań: próbka

TOP 10 męskich perfum

Uroczy i ulotny

Pogoń za motylem, słoneczna krotochwila, letnie popołudnie, lniana biała sukienka, słomkowy kapelusz i bose stopy zanurzające się w trawie...

Delikatny, przyjemny, uroczy i ulotny, żywotność na skórze iście motyla...
Dla beztroskich panien, których "tatusiowie" mają głęboką kieszeń i hojną rękę ;-)

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 15 ml

Letnie popoludnie

To byl moj prezent urodzinowy, wybierany tylko w oparciu o recenzje... Jasminu, co prawda, w perfumach nie lubie, ale tutaj on jest po prostu fantastyczny. Na poczatku czuje cytryne, do niej sie przylacza tuberoza, daje o sobie znac jasmin i nareszcie sie pojawia kwiat lipy. Zapach lipy nie jest dokladnie przekazany (jezeli ktoras ma mozliwosc zbierac kwiaty lipy na zimowa herbate- wie, o czym mowie), ale osoby otaczajace wyraznie go wyczuwaja. W sumie to jest zapach upalnego letniego popoludnia spedzonego na kwitnacej lace pod ogromna lipa- sa wakacje, jest kapa, jest ksiazka i jest mnostwo nagrzanych kolorowych motyli.
Zapach do trwalych nie nalezy, ale naprawde wart grzechu :)

Używam tego produktu od: marzec 2011
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 100 ml

jasminum

Kurczę! postanowiłam kupić cebulkę tuberozy i spróbować ją wychodować. Jak ona pachnie w czystej postaci? wszyscy tu się rozpisują o tej roślinie....a ja tu czuję jaśminy piękne, podniecone być może tuberozą i troszkę cytrusem. Zapach jest iskrzący, zwewny! Niesamowity!
Polecam do testowania!
Pierwszy węch jest najcudowniejszy...ale nie oszukujmy się, nie planuję narazie zakupu.
Używam tego produktu od:próby nasgarstkowo - szyjne
Ilość zużytych opakowań: próbka

Szalony

Zapach całkowicie nie w moim stylu, a mimo to go polubiłam i używam. Bardzo, bardzo kwiatowy, ale nie nudny. Mam wrażenie, że w tym zapachu strasznie dużo się dzieje; sporo świdrujących akordów- taki zapach dla szalonych dziewczyn:) Nazwa tych perfum trafnie oddaje ich naturę.

Pełen zachwyt

Kilka dni temu zostałam szczęśliwą posiadaczką flakonika 50ml. I od tego czasu tkwię w nieustannym zachwycie :) Ta woda toaletowa to doskonałość w czystej postaci, poczynając od eleganckiego czarno-różowego pudełeczka, przez prosty i subtelny flakon ze złotym korkiem, aż po przpiękny, delikatny, kobiecy zapach.
Wyczuwam tu przede wszystkim kwiaty lipy (których zapach uwielbiam) oraz odrobinę jaśminu i tuberozy plus ledwie zaznaczona nuta cytrusowa. Inne nuty zlewają mi się w jednolitą, słodkawą, kwiatową woń. Zapach jest delikatny, ciepły, charakterem przywodzi mi na myśl nieruchome powietrze w ciche, upalne letnie popołudnie gdzieś w paryskim parku.
"Motyle" przypominają mi trochę "Un matin dorage" A. Goutal - podobny charakter, choć "Poranek" jest nieco ostrzejszy i trudniejszy w odbiorze.

Myślę, że do nich wrócę, ale na razie cieszę się tym naszym wspólnym początkiem :)

Trwałość oczywiście nie wystarczająca, chciałabym, żeby pachniały na mnie cały dzień, a nie tylko ok. 4 godziny. Ale cóż, widocznie nie można mieć wszystkiego...

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam 50ml

Tuberoza i jaśmin

Podane nuty głowy zupełnie się na mnie nie pokazują. Dla mnie to Tuberoza, jaśmin i po stokroć tuberoza. Co prawda nie jest to zapach intensywnie tuberozowy, bo takiego na sobie bym nie zniosła, jest delikatna, frywolna i ulotna. Po 3 godzinach nie czuję jej na sobie.
Tuberoza w takim wydaniu jest znośna, ale miłości z tego nie będzie.
Flakon jak to LArtisan podbija me serce.

Szczegółowa ocena zapachu:
Zapach 2*
Flakon 5*
Trwałość 2*

Używam tego produktu od: Tydzień
Ilość zużytych opakowań: kilka ml z flakonu z atomizerem

To i ja zapoluję...

Niezwykły zapach. Rzeczywiście ma w sobie coś z zachwycającego motyla - tak bardzo chciałoby się uchwycić jego piękno, zdobyć je na własność i posiadać tylko dla samej idei posiadania. Żeby podziwiać, niezmiennie się zachwycać, oglądać z różnej perspektywy i za każdym razem na nowo odnajdywać w nim kolejne cudowne szczegóły.

Polujące Motylki mają w sobie zapierające dech w piersiach piękno. Chciałoby się je chłonąć każdym zmysłem i każdym nerwem :o Jest taki delikatny i ma w sobie gładkość i łagodność... Niemal czuję na skórze delikatne, subtelne i bardzo zmysłowe muśnięcia spacerującego motyla i opadający na wyperfumowane ciało pyłek z motylich skrzydełek.

Kwiatki w tej kompozycji na zawsze zmienią mój sposób myślenia o kwiatach w perfumach ;) Na takie to i ja bym zapolowała ;) Są cudownie przyjemne... niebiańsko słodkie... wodzące na pokuszenie...

Takie Motylki to przepiękne, malutkie zwierzątka i aż żal, że żyją tak krótko i przebywają w utajeniu. Zapach trwa blisko przy skórze.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: ...

Tuberoziątko

Bardzo liczyłam na zapach kwiatu lipy - uwielbiam go. Jednak nawet jeśli jest on w La Chasse aux Papillons - skutecznie "zagłusza" go tuberoza. Mimo, że tutaj jest to tuberoza w wersji light ;), taka tuberoza dla początkujących, tuberoziątko wręcz (bez porównania z potworem - pięknym potworem - w Carnal Flower Frederica Malle) - i tak objawia swój dominujący charakter. W chłodne, ni to wiosenne, ni to zimowe dni zapach ten przywoływał na moją twarz uśmiech - jest lekki i optymistyczny (chociaż osoby nie lubiące - lub nie oswojone z tuberozą - zapewne nie będą go tak odbierać) Spodziewałam się jednak czego innego, a trwałość jest niezadowalająca. Przez cztery - pięć godzin otacza mnie wyraźnym obłoczkiem, a później nagle znika bez śladu. Za drogi na takie numery, więc nie będzie mój ;)
Buteleczka przeciętna

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

Elfy i motyle :)

Czy w lipowych kwiatkach mieszkają jakieś elfy? Po obniuchaniu tego lArtisana stwierdzam, że jest to wcale możliwe ;)
Zapach okazał się urokliwy - na tyle otulony słodyczą lipowych kwiatków, że mam wizje, jak latem będę się oganiać od latających miodożerców, brrr ;)
Jednak czuję, że najlepiej będzie sprawdzał się właśnie w ciepłych porach roku - teraz przywołuje je, ale jest za mało słońce, żeby się nim cieszyć. Ma w sobie coś słonecznego, radosnego, promiennego. Jakby była w nim kropelka jasnego, złocistego lipowego miodu (ale ulepkowatej słodyczy w nim nie ma - pozostajemy w kwiatkowych oparach, które stopniowo ulatują, nie ma pokusy zmycia ich ze skóry).
Trwałość nie jest powalająca (co u testowanych przeze mnie Artisanów raczej jest regułą), ale OK :)

Ilość zużytych opakowań: