SVR, Topialyse Sensitive, Creme Emolliente (Krem do skóry atopowej, alergicznej i suchej)

Delikatny krem do skóry twarzy i ciała o bogatej recepturze zapewniający odpowiednie natłuszczenie i pielęgnację skóry. Zawiera składniki zmniejszające świąd, suchość skóry i zabezpieczające przed proliferacją bakterii. Bez środków zapachowych. Zabezpiecza i odbudowuje barierę skórną dzięki olejowi z ogórecznika i lnianki, zabezpiecza skórę przed infekcją bakteryjną dzięki wyciągowi z łopianu.
Przeznaczony do skóry atopowej, alergicznej, podrażnionej, jako uzupełnienie terapii sterydowej. Może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych.

Nie dla skóry wrażliwej!

Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę, skusiłam się na ten produkt po namowie koleżanki która go zachwalała mówiąc, że jest tak delikatny, że smaruje nim swojego bobaska, ponadto jej brat który cierpi na skórę atopową bardzo go zachwala. Akurat w aptece była promocja na ten krem wiec kupiłam go za połowę ceny (hurra bo to tylko 8 E stracone).
Dlaczego stracone? Ponieważ najzwyczajniej w świecie podrażnia moją skóre twarzy, która mnie strasznie piecze po nałożeniu tego specyfiku. Przyzwyczajona jak do tej pory jednie do Nivea Soft (innych kremów do twarzy również nie toleruję m.in. Biodermy, Avene...), uważam że jest za tłusty.
Do tego według mnie (i mojego chłopaka) śmierdzi.
Z racji ,że rzadko nawilżam całe ciało, stosuje ten krem obecnie jedynie do rąk. Żeby tylko go zużyć.

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego opakowania (500 ml)

polecam

Od jakiegoś czasu zmagam się z przesuszoną
a skórą, ktora niestety, ale piecze i swedzi. Jest to preparat do ciala dzięki któremu odczuwam natychmiastowa ulge. Skora mnie nie swędzi, jest nawilzona, a egzemy sie zmiejszają. Zawiera olej z ogórecznika, który jest polecany osobom z azs. Uzywałam róznych emolientów, ale jak narazie zaden nie sprawdził się tak jak ten.

+ idealnie miękka skóry
+ niesamowicie nawilża skóre
+ delikatny, nie drażniący zapach
+ łatwa aplikacja
+ niweluje swędzenie

- cena, cena i jeszcze raz cena (ale i tak jest wart swojej ceny)

Yes, yes, yes!

Cenię sobie ten produkt wysoko.

Przede wszystkim moją uwagę w aptece zwrócił napisem "aux oméga 6 et oméga 3". Atopowcy lubią kwasiki, oj lubią. Do najtańszych nie należy, ale czego się nie robi, by mieć nawilżoną i zdrową skórę.

Najważniejszy plus: stosowany systematycznie zmniejsza szanse na pojawienie się egzem w okresie pylenia. W czasie wiosennym dostaję okrutnego wysypu na ramionach, udach i żuchwie. W tamtym roku zauważyłam natomiast minimalną ilość wyprysków i przesuszonej czerwonej skóry, a wcale nasilenie pylenia nie było mniejsze. Plus przeogromny!
Jednak w wypadku leczenia już egzem nie sprawuje się dobrze. Po zrobieniu sobie przerwy od maja do lipca dostałam okropnej reakcji uczuleniowej na słońce. Krem ten nie jest wystarczająco natłuszczający by zmniejszył ogniska (unikam sterydów jak się tylko da, używam tylko über-tłustych kremów).

Odejmuję gwiazdkę za zapach. Jest tak bardzo nijaki, że aż śmierdzący.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: dwa

Cellulit jak stosować kosmetyki

Super ukojenie

Krem świetnie koi bardzo suchą i wrażliwą skórę.Każde podrażnienie odchodzi w zapomnienie:)

Plusy:
Wydajnosc
Bez zapachu

Minusy:
brak

polecam polecam polecam

Używam tego produktu od: niewiem
Ilość zużytych opakowań: 1małe i 1 duże

naprawdę w porządku

dostałam jego próbkę bodajże 30ml jak kupowałam fluid do powiek.
jest bardzo przyzwoitym kremem.

+ nawilża
+ natłuszcza
+ przyjazny skład
+ nie podrażnia
+ nie zatyka porów
+ nadaje się zarówno pod makijaż (jest dosyć lekki) jak i na noc (pozytywnie wygładza skórę)

jednak dla mnie jak na okres jesienno-zimowy jest zdecydowanie za lekki.
wrócę do niego jak zrobi się cieplej:)

Ilość zużytych opakowań: jedno małe

rewelacyjny do bardzo suchej skróy

wspaniały produkt, nie mam problemów ze skórą, czasem lekkie podrażnienia, ale co ten balsam wyprawia z moim ciałkiem - jestem pełna podziwu!

wspaniale nawilża i natłuszcza skórę (mam bardzo suchą)
wygładza i ujędrnia (dobrze nawilża, redukuje zaczerwienia i chropowatość i strupki, ciałko jest gładziutkie jak dupka niemowlaka)
dobrze się wchłania (używam na noc i absolutnie nie zostaje w pościeli)
drogi, ale wydajny

mega zaletą tego balsamu jest to, że wystarczy się posmarować raz na tydzień a nawilżenie skóry pozostaje...tego właśnie szukałam

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Dla mnie również rewelacja.

Autosuggestion ładnie podsumowała. A ja dodam swoje trzy grosze.

Używam tego kremu jako balsamu do ciała i z całą pewnością mogę stwierdzić, że łagodzi świąd na jakieś 6-8 godzin. Po kąpieli z reguły drapałam się bardziej niż przed a po tym kremie odnoszę wrażenie, jakbym posmarowała sie lidokainą na znieczulenie (a potrafię drapać się do krwi). ;)

Dla atopowca po prostu mus.

Ciężko ocenić wydajność, gdy się nie używa popularnych balsamów do ciała. W każdym razie 6 machnięć pompką wystarcza na całe ciało. A te machy raczej do dużych nie należą.

Aplikacja jest dosyć wysiłkowa, ale tego kremu się nie wciera. Go się niejako rozprowadza na skórze paroma machnięciami. Pierwsze szybkie ślizgi sa jakby wodne i na nich należy poprzestać. Parę minut czekania, aż sie wchłonie, to niewielka cena za odpoczynek dla skóry.

dla mnie rewelacja

krem jest dość nietypowy - rozumiem, że może rozczarować niektórych, nie ma przecież kosmetyków uniwersalnych! mnie natomiast ten krem uratował. to naprawdę pierwszy specyfik do twarzy, po nałożeniu którego nie odczuwam swędzenia, pieczenia, napięcia - które do tej pory były moją zmorą. mnie nie zatkał, nie spowodował najmniejszych podrażnień - a mam do nich duże skłonności.
u mnie wchłania się bez problemu i to w kilka chwil, ważne jednak, by nie przesadzić z ilością. na niego nakładam zwykły puder matujący i cera się nie świeci przynajmniej przez 5 godzin.
tak naprawdę nie wiem dlaczego się tak dzieje, bo mam duże tendencje do świecenia, ale po tym - jak orzeczono "tłustym" - kremie nie mam problemów.
wydaje mi się jednak, że przy klasycznych, niekapryśnych cerach ten krem może się nie sprawdzić.

odkąd się nim smaruję, nie stosuję sterydów, choć przyznam, że moje azs nigdy nie należało do tych najgorszych.

ogólnie rzecz biorąc, warto spróbować, może i dla kogoś będzie to panaceum :)

Rewelacja!

Mam atopową skórę, kremem smaruję wszelkie czerwone placki, które wcześniej muszą być potraktowane sterydem, czyli skóra po takiej kuracji jest spierzchnięta, swędząca, pomarszczona.
Po posmarowaniu kremem od razu czuję ulgę, szybko skóra się nawilża, wygładza. Smaruję nim również zaczerwienienia, które dopiero zaczynają się pojawiać - wówczas zapobiegam zaostrzeniom i sterydy nie są wtedy konieczne. Krem stanowi dobrą barierę dla alergenów.
Ma delikatny zapach, trochę mi się kojarzy z baaardzo delikatnym zapachem gumowych jednorazowych rękawiczek :] którego nie lubię, ale w tym kremie zapach mi nie przeszkadza. Nie jest nachalny.

Nie smaruję nim całego ciała, wklepuję! tylko w plamy atopowe. Tak tak, wklepuję a nie wsmarowuję - dermatolog mnie naprowadził na dobrą drogę, pokazując jak tego typu kosmetyki się stosuje. Należy nabrać niewielką ilość kosmetyku i np. palcem wklepać miejsce koło miejsca. Tym sposobem nie przesadzi się z ilością, skóra wszystko wchłonie - nie zostają żadne tłuste plamy.

Ilość zużytych opakowań: kilka próbek po 15 ml, czekam na dostawę dużego opakowania ;)

dobry, ale nieprzyjemny...

Plusy:
+ wspaniale łagodzi
+ dobrze nawilża i natłuszcza
+ sprawia, że skóra przestaje się łuszczyć i swędzieć
+ nie uczula
+ działa długofalowo
Minusy:
- ma okropny, mleczno-niewiadomojaki zapach!
- strasznie tłusty, właściwie się nie wchłania
- okropnie gęsty, ciężko się rozprowadza
- zostawia nienaturalnie nabłyszczoną skórę

Ilość zużytych opakowań: niestety dopiero połowa...

ja na razie bardzo ok!

Jak na razie jestem zadowolona z tego kremu, fakt, ze dziwnie się rozsmarowywuje, ale nie jest też tak bardzo tłusty, przynajmniej dla mojej bardzo suchej skóry, troszkę muszę odczekać aż się wchłonie, ale nie są to godziny, po za tym dobrze nawilża, nie zapycha porów i co dla mnie najważniejsze nie powoduje reakcji alergicznych.

Używam tego produktu od:3 tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

nie za very

miałam kiedyś mleczko z tej serii i byłam nim zachwycona - po prostu mgiełka na buzi. teraz ponoć SVR wycofał tamten a wprowadził nowy "ulepszony" produkt. i coś chyba im ta zmiana nie wyszła na dobre. :nie:
zalety:
- nie uczula i nie podrażnia,
- nawilża dobrze, ale też bez rewelacji,
i na tym zalet koniec.
wady:
- opis aplikacji mojej poprzedniczki jest bardzo trafny - dla mnie nie do przejścia;
- strasznie długo się wchłania, a twarz po nim świeci się koszmarnie i do tego lepi się długo - przy fryzurach z grzywką męka;
- nie mogłam zdzierżyć go jako kremu do twarzy, bo nie mam aż tak suchej skóry (a wręcz tłustą), żeby to intensywne natłuszczanie pozostało bez echa,
- zużyłam go jako balsam do ciała, ale wtedy też musiałam mieszać go z innym - tylko wtedy smarowanie się nie trwało godzinami, natomiast z włożeniem ubrania trzeba zaczekać ładnych kilkanaście minut.
- drogi.
z powodu tej tragicznej aplikcji nie umiem ocenić na ile jest wydajny - choć w tym przypadku nie byłaby to raczej zaleta. ;)
niestety dyskomfort używania znacznie przewyższa zalety związane ze skutecznością kremu, zatem mało prawdopodobne, żebym go kupiła ponownie.

Ilość zużytych opakowań: nie mogę zmęczyć pierwszego