18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Woda Królowej Węgier

Woda Królowej Węgier

Średnia ocena użytkowników: 4 /5

Kategoria
Pojemność 6 ml
Cena 1 600,00 zł

Opis produktu

Zgłoś do moderacji

"Woda Królowej Węgier" (łac. Aqua Reginae Hungaricae, fr. Eau de la Reine d'Hongrie) to polski akcent w świecie ekskluzywnych perfum. Te pierwsze znane z nazwy alkoholowe perfumy w historii powstały dzięki królowej Węgier Elżbiecie (1305-1381) - córce Władysława Łokietka i matce Ludwika Andegaweńskiego. Zgodnie z legendą, receptę przekazał jej tajemniczy mnich - pustelnik. w pierwszej opisanej wersji była to destylowana nalewka z rozmarynem i tymiankiem w spirytusie.
W późniejszych receptach pojawia się lawenda, mięta, szałwia, majeranek, kostus, kwiat pomarańczy i cytryna. Pierwsza publiczna perfum miała miejsce w 1370 roku na dworze francuskim Karola V Mądrego (1338-1380), znanego ze swego zamiłowania do zapachów.
Chociaż daty historyczne, legendy i dokumenty nie wyjaśniają szczegółów powstania, wiadomo na pewno, że był to produkt znany w całej Europie przez wiele stuleci. "Woda Królowej Węgier" była nie tylko nośnikiem zapachu, ale także cennym lekiem na rozmaite dolegliwości. Zapomniany zapach odtworzyli polscy perfumiarze z firmy Pollena-Aroma. Nadali mu charakterystyczną oprawę, umieszczając flakon w ręcznie wykonanej szkatułce wzorowanej na średniowiecznym brewiarzu. Każda posiada nieco inny wygląd, co dodatkowo potwierdza indywidualny numer.
Podstawą zapachu są rozmaryn i tymianek, rośliny o silnym zapachu i o niezwykłych właściwościach leczniczych. Pojawiają się też nuty egzotycznych kwiatów i akordy drzewne.
Dzisiejsza "Woda Królowej Węgier" ma wszystkie wspaniałe cechy dzieła Królowej Elżbiety oparte o najnowszą wiedzę współczesnej perfumerii. ...

Perfumy dostępne m.in. na stronie Polleny-Aroma.

Składniki

Znasz skład tego produktu? Dodaj go do naszej bazy i twórz z nami KWC!

Dodaj go do naszej bazy!

Recenzje 1

Średnia ocena użytkowników: 4 /5
Trwałość:
Zapach:
Flakon:
Więcej ocen Schowaj

4 /5

Nie kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Bajer dla szpanu

Mialam okazje wachac te perfumy u mojej ciotki - szpanerki, ktora kupuje rzeczy glownie dla metek, a potem wystawia je, obnosi sie z nimi i chwali przed innymi, na wejsu mowiac ile za to dala:D Mialam wiec niepowtarzalna okazje powachac to cuo. Nie powiem, zapach calkiem ladny, orientalny, ale z minimalna mydlano-babciowata nuta, co mi w perfumach bardzo przeszkadza. Cena jest powalajaca, dalabym tyle za perfumy, ale nie te;) Opakowanie ladne, ciekawe.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:test

Najaktywniejsze recenzentki

 1. 1

  1
  produktów

  40
  recenzji

  402
  pochwał

  10,00

 2. 2

  24
  produktów

  108
  recenzji

  281
  pochwał

  9,71

 3. 3

  28
  produktów

  74
  recenzji

  290
  pochwał

  8,83

Zobacz cały ranking