Cherry Soap, Olej śliwkowy

Cherry Soap, Olej śliwkowy

Skład: 100% organiczny olej śliwkowy.
Olej śliwkowy pozyskiwany jest z pestek śliwek. Jest zimnotłoczony, nierafinowany. Posiada piękny aromat przypominający gorzkie migdały i marcepan. Szybko się wchłania, pozostawiając skórę miękką i jedwabistą.

Olej śliwkowy bogaty jest w kwas oleinowy, kwas linolowy, witaminę E i B oraz beta-karoten. Olej ten jest źródłem antyoksydantów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Posiada właściwości regenerujące, antyoksydacyjne, silnie nawilżające oraz zmiękczające. Wzmacnia barierę ochronną skóry, zapobiega stanom zapalnym i łuszczeniu, przyspiesza proces gojenia oraz zmniejsza skłonność do wyprysków skórnych.

Olej śliwkowy jest jednym z najlepszych olejów do pielęgnacji delikatnej skóry (oczy, szyja, usta). Posiada silne właściwości nawilżające i odżywcze. Poprawia elastyczność skóry oraz przywraca zdrowie zniszczonym włosom. Idealny jest dla skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej. Olej śliwkowy polecany jest w przypadku skóry suchej lub popękanej, w leczeniu egzemy, łuszczycy, w aplikacjach redukujących zmarszczki i przeciwstarzeniowych. Sprawdzi się również w przypadku zniszczonych i łamliwych włosów i paznokci. W przypadku cery tłustej zalecane jest stężenie do 20%.

olejki do ciała i do masażu
zmiękczające, regenerujące, nawilżające, wygładzające
bez parabenów, zapachowa
bogate
olejek

Śliwkowy przyjaciel <3

Uwielbiam naturalne kosmetyki a ten olejek jest moim faworytem. Pozyskiwany jest on z pestek śliwki i pachnie migdałowo jak rozdrobnione pestki. Kupiłam go ze względu na przesuszenia w niektórych miejscach twarzy i skóry głowy. Dużo osób z mojego otoczenia chwaliło go za silne właściwości regenerujące i nawilżające, więc szybko go znalazłam i zamówiłam.
Olejek przyjechał do mnie w ciemnej buteleczce farmaceutycznej. Chroni ona olejek przed słońcem i pozwala zachować jego właściwości. Etykieta z uroczą śliwką zachęca do użytku.
Ja znalazłam już chyba wszystkie możlwości na jego użycie.

Od początku służy mojej skórze jako zamiennik kremu 1-2 razy w tygodniu. Nakładam go na oczyszczoną i wilgotną skórę twarzy. Olejek posiada nienasycone kwasy tłuszczowe. Tworzą one naturalny płaszcz lipidowy skóry, odpowiadający za jej odporność, zdolności regeneracyjne, poziom nawilżenia i sprężystości. Buzia po użyciu - rewelacja. Gładka, nawilżona i promienna. Już po 3 tygodniach stosowania zauważyłam wygładzenie pierwszych drobnych zmarszczek. Może nie jest to nie wiadomo jaki efekt ale jak cieszy :) Nie zapycha porów. Nie zauważyłam żeby pojawiły się zaskórniki i inne niedoskonałości. Jak na "czysty" olejek w miarę szybko się wchłania.

Gdy olejek sprawdził się na twarzy zaczęłam go używać również na włosy. Odżywia on i regeneruje końcówki włosów. Przy tym nie obciąża ich. Dodatkowo nałożony przed myciem włosów na całe włosy i zostawiony pod czepkiem na pół godziny stanowi idealną maskę na suche i zniszczone włosy. Po umyciu są miękkie, nawilżone. Zauważyłam też że mniej się elektryzują.

Lubię też stosować go na noc kiedy mam spierzchnięte i suche usta. Nakładam cienką warstwę a rano usta są gładkie i pozbawione suchych skórek. Dodatkowo raz na tydzień lub dwa wykonuje przy jego użyciu peeling do ust. Wsypuję trochę cukru i rewelka. Usta jak nowe :)

Fajnie też regeneruje paznokcie i wygładza suche skórki wokół nich. Można go po prostu wklepać i pozostawić do wchłonięcia.

Poza tym stosuję go też czasem na przesuszone łokcie.

Taki niepozorny produkt a ile dobrego :)