Epikrem

Epikrem

Preparat przeznaczony do skóry skłonnej do świądu, przesuszonej, spierzchniętej, popękanej, i wyniszczonej chorobą. Łagodzi uczucie świądu wywołane czynnikami drażniącymi, likwiduje nadmierną suchość i szorstkość naskórka, zmniejsza skłonność do nadmiernego rogowacenia i pękania skóry na piętach, kolanach, łokciach.

mój ratunek w każdej sytuacji awaryjnej

Uwielbiam epikrem!!!
Pierwszy raz zetknęłam się z nim 4 lata temu, znalazłam przypadkowo w szufladzie, gdy miałam katar i nos szczypał mnie niemiłosiernie. W desperacji nałożyłam tę tłustą żółtą maź na skórę nosa i od razu poczułam ulgę! Gdy nakładam go kilka razy w ciągu dnia, skóra na nosie w trakcie przeziębienia jest w znakomitej kondycji, wcale się nie łuszczy i nie szczypie. W kryzysowych sytuacjach, gdy nie mam w domu neutrogeny do rąk, nakładam epikrem także na dłonie - pięknie je koi. Ostatnio stosuję go także na skórę twarzy, ponieważ bardzo łuszczą mi się policzki. Po zastosowaniu tego mazidła skóra na policzkach przestaje być ściągnięta, przestaje się łuszczyć, robi się miękka! Nie mam skłonności do zapychania, więc nie mam tego problemu także z epikremem. Uwielbiam go po prostu!
Zalety:
- bardzo tłusta konsystencja, która jednak nie jest ani trochę ciężka!,
- bardzo delikatny zapach,
- znakomite działanie - pomaga mi na wszystkie kłopoty skórne,
- bardzo wydajny - wystarczy nałożyć cienką warstwę,
- ładnie zmiękcza i wygładza skórę (mógłby dawać długofalowy efekt, ale nawet jeśli policzki mam gładkie tylko od rana do wieczora, to i tak jestem szczęśliwa :),
- tani!

Wady:
- brak!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania x 50 ml

Można spróbować

Mnie się nie za bardzo chce wchłaniać. Pozostaje tłustawą warstewką na powierzchni skóry, a następnie jest wycierany w pościel. Ale znalazłam dla niego zastosowanie: dodaję odrobinę do neutralnego aptecznego kremu dla alergików (który okazał się zbyt słaby w działaniu) i taką miksturą smaruję pięty. Muszę przyznać, że przy takim stosowaniu działa o wiele lepiej: pięty są gładkie i pierwszy raz nie robią mi się na nich zadziorki.
Zapach jak dla mnie przyjemny, ziołowy. Opakowanie poręczne - słoiczek (ale wieczko nasadzane, nie zakręcane, więc raczej stacjonarny).

Skuteczność przede wszystkim!

Dobry krem to krem, który jest skuteczny... i tego akurat nie można temu produktowi odmówić. Ja osobiście używam go przede wszystkim zimą na spierzchnięte usta oraz przy katarze na wysuszone okolice nosa ciągle atakowego przez chusteczki. W tych dwóch przypadkach sprawdza się rewelacyjnie. Sporadycznie używam go także na skórki paznokci, kiedy wymagają ratunku np. po wysuszającym działaniu zmywacza do paznokci. We wszystkich tych przypadkach krem nawilża i zapobiega wysuszaniu naskórka. Konsystencja taka trochę wazelinowa, zapach do przeżycia (ale wspaniały nie jest). Idealny do skóry suchej.

PLUSY:
- skuteczność!!!! on na prawdę spełnia swoją funkcję.
- wydajność - starcza na bardzo długo, nawet przy częstym stosowaniu
- niska cena

MINUSY:
- nieporęczne opakowanie
- średnio-miły dla nosa zapach

Podsumowując... dla mnie jest niezastąpiony. Zawsze mam go przy sobie - takie małe uzależnienie :) Polecam, bo jest to coś, co nie tylko obiecuje poprawę stanu naskórka, ale swoim działaniam efektywnie ją zapewnia.

Używam tego produktu od: bardzo bardzo bardzo dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka i na pewno będą kolejne

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Niezły

Dobrze natłuszcza, ale bez rewelacji.

Plusy:

:) dobrze natłuszcza
:) niska cena

Minusy:

:( nie ma poprawy stanu skóry
:( niewygodne opakowanie

Używam tego produktu od: tygodnia

Na spierzchnięte usta-REWELACJA

Używałam na spierzchnięte, popękane usta po pierwszych tegorocznych mrozach, już po pierwszym nałożeniu na noc rano była zauważalna zmiana. Po 3 dniach stosowania usta wróciły do idealnego stanu. Konsystencja i poziom tłustości jak wazelina, zapach i smak do przeżycia, z drugiej strony tego się nie wącha ani nie je, tylko stosuje miejscowo i najważniejsze jest działanie a Epikrem akurat działa, więc go polecam!
Używam tego produktu od: ok 1 roku

podoba mi się.

Epikrem dobrze nawilża skórę, pomaga na suche, spierzchnięte usta, natłuszcza przesuszone pięty, ja jestem zadowolona z efektu.
polecam, zwłaszcza w okresie jesień-zima.

Używam tego produktu od: paru tyg.

Doraźna pomoc

Krem dostałam od mamy na bolącą skórę po pęknięciu bąbelka na stopie. Faktycznie zmiękczył ją i ukoił. Potem stoswałam go na bardzo suchą skórę na dłoniach i tu również po kilku dniach sobie poradził.

Jest tłusty i powoli się wchłania, ale wazne, że jest wydjany i działa. Chociaż nie ukrywam, że spodziewałam się szybszych efektów (jak np. przy Cicaplast La Roche, który bardzo przypomina, będąc kilkakrotnie tańszym).

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: część jednego

tłuścioch ale działa

krem ma postać gęstej, smalcowatej maści o lekko ziołowym zapachu
nie wchłaniał mi sie prawie w ogóle, nawet smarowanie cienką warstwą powodowało że miałam tłuste ręce i stopy
za to mojej mamie wsiąkał całkowicie, ona ma o wiele suchszą skórą, więc pewnie dlatego
stosowanie na noc jako kompres na dłonie i stopy daje efekty
trudno, trzeba spać w skarpetach i rękawiczkach, ale (szczególnie dłonie) są po paru takich nocach dobrze nawilżone, skóra przestaje być szorstka i łuszcząca się na stopy działa trochę oporniej
epikrem pomaga szczególnie na miejsca zaatakowane przez AZS - łagodzi swędzenie i zmiękcza skórę
bardzo dobry też na usta - wydaje sie że wsiąkł cały i nic nie dał, ale po paru dniach usta są dobrze nawilżone i nie potrzebują smarowania tak często
polecam do spróbowania, nie wiem czy kupię bo jest strasznie niewygodny w uzyciu, ale - chyba nie ma ideału

Używam tego produktu od:całą zimę
Ilość zużytych opakowań: 2 do spółki z rodziną

Ratunek dla dłoni

Ratowałam nim moje przesuszone dłonie. Stosowałam na noc grubą warstwą.Jest treściwy, dosyć długo sie wchłania ale działa rewelacyjnie. Skóra dłoni zregenerowana, nawilżona i elastyczna o ładnym kolorycie. Przy okazji poprawiły mi się paznokcie. Dobr7y stan dłoni utrzymywał s ie jeszcze d ługo w ciągu dnia. Zapach sredni. W miarę wydajny za niewygórowaną cenę.

Ilość zużytych opakowań: połowa pudełka jak na razie

skuteczny

Ten krem/maść kupuję w chyba tecso na pewno w jakimś supermarkecie i kosztuje ok 3, 4 zł. Osobiście jestem z niego zadowolona, mój facet też. Jest skuteczny gdy sie go regularnie stosuje, ja go używam do rąk i stóp- działa:) polecam wszystkim, którzy maja suche dłonie, alergię na kurz, różnego rodzaju pęknięcia ale oczywiście bez przesady:)

Używam tego produktu od: 2 miwsięcy

zawsze w domu

Zużyłam z rodzicami mnóstwo opakowań, bo to taki krem jak Bambino. Może nie jest czymś czym maziamy się na codzień, ale gdy jest problem z przesuszonym łokciem, skórą na łydce, za uchem czy na pleckach, wystarczy dwa razy posmarować i mija. Bardzo fajnie natłuszcza, bo większość środków jedynie nawilża. Nie powoduje podrażnienia, uczulenia, wyprysków. Jest wydajny i stosunkowo tani.

Używam tego produktu od dwóch lat
Ilość zużytych opakowań:wiele

Całkiem dobry,warto go mieć

dość wydajny, tylko ten zapach taki sobie..
stosuje go na wysuszone łokcie,dobrze tam się sprawdza.
czasem posmaruję nim także dłonie.
Teraz stosuję go także miejscowo na twarz,gdyż mam wysuszoną bardzo skórę po kuracji anytrądzikowej Zinerytem.
Zobaczymy jak sobie z tym poradzi

plus: krem nie jest drogi

Używam tego produktu od:roku