Ermenegildo Zegna, Essenza di Zegna

Ermenegildo Zegna, Essenza di Zegna

Męski zapach z roku 2003. Zapach bazuje na dwóch uzupełniających się nutach: świeżej, będącej połączeniem mandarynki, bergamotki i mięty oraz zmysłowej nucie powstałej z mariażu kardamonu i korsykańskiego mirtu. Essenza di Zegna to zapach na wskroą nowoczesny, wymarzony dla faceta, który ceni prostotę i wygodę. To przesłanie podkreśla minimalistyczny flakon.

Nuty zapachowe: sycylijska mandarynka, liście mięty, kalabryjska bergamotka, korsykański mirt, kardamon, piżmo, amber, wetiwer.

Cena: 239zł/ 100ml

Kupię go jeszcze raz

Bardzo ładny zapach choć na początku może wydawać się ciut za ostry. Do użytku prawie przez cały rok z wyjątkiem bardzo wysokich temperatur latem.

za:
ładny zapach po ok 0,5 godzinie
dość dobra trwałość
ładny flakon

Przeciw:
w ciągu 0,5 godziny od psiknięcia zapach może wydawać się ciut za ostry
nie na wysokie temperatury latem

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: prawie całe

Esencja Zegny.Esencja męskości

Mój faworyt. Zapach niesamowicie męski, wielowymiarowy, głęboki. Nuta głowy z czasem przechodzi w niezwykle tajemnicze rejony, które wprawiają w niesamowity nastrój.

Zapach używam z reguły na specjalne okazje, bo jednak jego woń, która mnie otacza wymaga niezwykłej okazji.

Flakon ładny, oryginalny, jednakże 100 ml staje sie trochę nieporęczny w dłoni. Zdecydowanie lepiej leży 50 ml.

Używam tego produktu od: październik 2007
Ilość zużytych opakowań: 1 (50 ml), w trakcie drugiego (100 ml)

Dziwny i niespójny.

Dla mnie osobiscie dość dziwny zapach: i pikantny, i jakiś wodny, mokry, i mocny, i pozbawiony stanowczej bazy. W sumie przeszkadza mi to w tym zapachu, że nie wiem, jaki jest, a więc, kiedy go używać. Ale ogólnie - na plus.

Używam tego produktu od: rok

wrastające włoski

interesujące

Podobają mi się.. są lekkie.. wręcz zwiewne, subtelne i delikatne.
Zapach nie jest nachalny, narzucający sie.
Ładnie rozwijają sie na skórze.

Mężczyzna używający tych perfum z pewnością nie umknie mej uwadze :)

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

zawrócił mi w głowie

oj zawrócił. męskie zapachy dzielą się dla mnie na :
1.odrzucające - czyli wszystkie świeżuchy (typu sportowego)oraz zapachy dla hmmmm starszych panów (ostre i drażniące )
2.pociagające i erotyczne (ze słodką nutą)- zegna stanowczo nalezy do drugiej kategorii.
działa na mnie bardzo pozytywnie.
idealny do noszenia na codzień.
Używam tego produktu od: nie używam

Na TAK!

Chętnie kupiłabym je swojemu facetowi, choć on nie podziela mojego entuzjazmu. Na pytanie: " co o tym sądzisz?" odpowiedział "taki średni". Dla mnie jednak ten zapach nie jest średni- jest rewelacyjny i chyba sama mogłabym nawet uzywać!;)
Świeże wejście od razu uderza miętą i jakimiś ziołami a potem czuję...morze. Morskie fale uderzające o kadłub statku, krople morskiej wody na jego klacie, przystań rybacką , wakacje nad Morzem Czarnym... to wszystko widzę wąchając Essenza di Zegna.
Bardzo udane,męskie perfumy:)

Używam tego produktu od:...
Ilość zużytych opakowań:...

mmmmmm

to jednen z ilku ulubionych zapaszków mojego chlopaka... przyznam, ze i ja lubie jak nim pachnie... perfumy sa cudowne zreszta jak esystkie zegny... moge siedzie i go wachac godzinami na jego ciele... on rozpala moje zmys?y..(zapach, i mezczyzna nim pzchnacy..) ;)

U?ywam tego produktu od:
Ilo?? zu?ytych opakowa?: kilka

Klimat śródziemnomorski

Essenza di Zegna jest jak śródziemnomorski rejs, w którym "porty" stanowią sycylijska mandarynka, bergamotka z Kalabrii i korsykański mirt. Jednak dla mojego nosa to jeszcze dalsza podróż na południe - ku północnym brzegom Afryki. A wszystko za sprawą ożywczego aromatu kardamonu, który nieodmniennie kojarzy mi się z kawą pitą w krajach Orientu. W ogóle zauważyłam, że kardamon bardzo pozytywnie wpływa na moje nastawienie do życia i jego obecność w perfumach (np. moje ukochane Dolce vita Diora) potrafi dać mi kopa pozytywnej energii. Jest taki wyrazisty i zmysłowy; podkreśla charakter zapachu. W Essenza fantastycznie komponuje się ze świeżym aromatem liści mięty; nuty kardamonu i mięty przenikają się nawzajem sprawiając, że zapach zdaje się pulsować. Jest żywy i dynamiczny, a zarazem bardzo miękki, wręcz delikatny. Szkoda, że to męski zapach :D, ale nie powiem - od czasu do czasu lubię sobie psiknąć na nadgarstek przed snem :). Boski.
Flakon - minimalizm w wersji total.
Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: podkradam z pojemności 50ml :D