Carma Laboratories, Carmex Lip Balm Original Tube (Balsam do ust w tubce)

Carma Laboratories, Carmex Lip Balm Original Tube (Balsam do ust w tubce)

Zalecany wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas, których usta wystawione są na długie działanie czynników atmosferycznych. Daje efekt pełnych, ujędrnionych ust. Nawilża i odżywia. Daje delikatny woskowo-satynowy połysk. Przynosi ulgę suchym i spierzchniętym ustom. Ze względu na obecność kwasu salicylowego nie powinien być używany przez osoby uczulone na salicylany.

10 – 50ml
balsam do ust
w tubce

Dla efektu chłodzenia

Odkąd pamiętam zawsze od czasu do czasu wracam do Carmexa, najlepiej w tubce bo słoiczek to masakra. Lubię umiarkowane uczucie mrowienia na ustach, a balsam dzięki swojej zawartości lanoliny często ratuje spierzchnięte usta. Niestety często też zostawia lepkie uczucie na ustach - myślę, że zależy to też od temperatury otoczenia, jak jest gorąco to balsam jest prawie płynny, natomiast przy mrozach ledwo da się go wycisnąć z tubki. Czasami jak się za dużo nałoży i coś się dostanie do buzi, to ma raczej gorzki posmak. Taki love-hate relationship, zapewne do niego wrócę.

Lubie go.

Przyjemny zapach, fajne mrozne mrowienia po uzyciu na ustach dajace efekt powiekszenia ust choc przes chwile.atwo dostepny i nawet rozsadna cena jak za taki kosmetyk, uzywalam go dawno temu ale musze przyznac ze do dzis wspominam, ze jako jedyny balsam goscil w mojej torebce w kilku opakowaniach i sprawdzil sie zima kiedy moje usta byly w najgorszym mozliwym stanie. Na pewno dla mnie duzo lepiej korzystalo sie z wersji z tubki , dobre zastepstwo dla nivea care w niebieskim opakowaniu.

Nie dla mnie

Na początku rzeczywiście bardzo fajnie nawilża usta jednak po miesiącu stosowania balsam bardzo je przesuszył, nie stosowalam nic innego więc jestem pewna, że to wina tego produktu, szkoda bo fajnie się zapowiadał.

Dieta na AZS

Uwielbiam

Nie znalazłam do tej pory lepszego balsamu do ust niż ten. Obecnie przyjmuje tabletki na poprawę cery (retinoidy) mam strasznie wysuszone usta, a to jest jedyny produkt, który pomaga mi na dłuższą chwilę. Próbowałam także, formuły w sztyfcie (klasycznej wykręcanej) ale ten w tubce moim zdaniem jest znacznie lepszy. Usta się po nim nie lepią, są niesamowicie wygładzone i nawilżone.Pozostawia fajne uczucie chłodzenia, jednak zbyt duża warstwa powoduje chemiczny posmak. Pojemność opakowania jest spora wiec starcza na długo, minusem jest to, że pod koniec ciężko jest wycisnąć produkt z opakowania i często albo nie leci wcale albo wylatuje zbyt duża ilość. Co do wyglądu opakowania to tubka przypomina klej, jednak nie jest to dla mnie ani wada ani zaleta.

Używa produktu od: próbka

KOCHAM

Niestety nałogowo obgryzam usta, często do krwi, nawet nie wiem kiedy to robię, jest to u mnie zupełnie bezwarunkowe, jak u ludzi, którzy obgryzają paznokcie. Zadna pomadka mi nie pomagała na spękane wargi i odstające skórki, a wypróbowałam kilka drogeryjnych i aptecznych, ale przyrzekam na mamusię, że Carmex pomógł mi po jednym JEDNYM DNIU!
Kupiłam ten balsam wczoraj około 17, a dziś o 15 moje usta są mocno nawilżone i nie widać śladów spękania i obgryzania, nie ma co obgryzać.
Serio, myślałam, że się popłaczę ze szczęścia, bo moje usta były zawsze popękane n wierzchu i nie było nigdy mowy o nałożeniu szminki ze względu na bruzdy.
Gdy dotykam warg są mięciutkie, a nie spierzchnięte, jak zawsze.
Efekt chłodzenia jakoś mi nie podchodzi, ale będzie dużym plusem w lato / mieszkam w Barcelonie.
Jedyny minus tutaj to cena, bez promocji 5euro lub więcej, więc dość sporo, jak na pomadkę/balsam, który na całym świecie jest bardzo tani.

bardzo fajny

Ładnie wygląda na ustach (daje efekt mokrych ust), nie lepi się (przynajmniej nie na tyle żeby mi to przeszkadzało), skutecznie nawilża i do tego jest tani (szczególnie w promocji).

Jedną gwiazdkę odejmuję za chemiczny posmak, przez który nie mogłam stosować go w ciąży. bleee :P

może być

Średnio lubię efekt chłodzenia na ustach, ale lubię połyskujące/woskowe wykończenie takich pomadek i efekt nawilżenia, który trzyma się jakiś czas. Ta pomadka oczywiście to robi ale może po kolei :)
Plusy:
+ dobrze i na długo nawilża
+ ładnie połyskuje i daje efekt takich soczystych ust :)
+ jest dobrą bazą pod matowe szminki (aplikuję jakieś 30minut przed matową pomadką, aby nosiło mi się ją komfortowo i bez podkreślonych suchych skórek)
+ ma całkiem ładny mentolowy zapach (ale wersja wiśniowa jest jeszcze ładniej pachnąca, czuć ją dookoła:))
+ zauważyłam, że zregenerowała spierzchnięte usta
+ wydajna
Ma też drobne 2 minusy:
- nie przepadam za efektem chłodzenia
- opakowanie - produkt dość mocno się wylewa z opakowania, wieczko miałam wiecznie lepkie
Niemniej kupię ponownie, ale może tym razem wersję owocową :)

Jest okej

Zawsze jakoś wracam do tego tradycyjnego Carmexu, zwłaszcza zimą, gdy moje usta cierpią. Chociaż ta forma tubki nie jest moją ulubioną, wolę zdecydowanie te w sztycie.

-ładny zapach
-w miarę chroni i nawilża usta
-wydajny
-dostępny w każdym Rossmannie
-cena okej

Przyjemne uczucie mrowienia ust

Moje usta są szczególnie narażone na wysuszanie poprzez stosowanie matujących pomadek do ust, które nie wpływają korzystnie na poziom nawilżenia. W dodatku zimą usta marzną na mrozie, a w domu są dodatkowo wysuszane przez ogrzewanie w mieszkaniu, to również dodatkowo działa na moją niekorzyść. Staram się stosować balsamy nawilżające do ust. Jednak nie robię tego regularnie, raczej to pomoc doraźna.

To moje kolejne opakowanie balsamu Carmex. Lubię go używać, a to wszystko przez delikatne uczucie mrowienia i chłodzenia, co oceniam bardzo pozytywnie. W dodatku spodobało mi się jego opakowanie i forma aplikacji. Wchłania się w usta, po czasie nie pozostawia lepkiej warstwy. A co najważniejsze nawilża moje usta. Po pewnym czasie doprowadza je do lepszej kondycji. Cóż, niestety podobny efekt można uzyskać dzięki innym balsamom do ust, więc nie jest jedyny w swoim rodzaju.

Może być

Używam sporadycznie, gdyż wolę Blistex i tradycyjną wazelinę.

Zalety:
+nawilża
+ładny zapach i smak
+wydajny
+łatwo dostępny
+tani

Wady:
-nie regeneruje

Najlepszy!

Kupiłam go na promocji w rossmannie. Moje usta były w strasznym stanie. Były całe popękane i bolały. Po kilkukrotnym użyciu na drugi dzień były już w prawie idealnym stanie. Wystarczyło zrobić peeling i wszystkie suche skórki zniknęły. Skusiłam się na wersje wiśniową. Ma piękny zapach. Powoduje lekkie uczucie zimna. Jest bardzo przyjemna.

Jedno wielkie WOW!

Nie ma nic lepszego na moje usta niż ten balsam! Nie wiem jak żyłam zanim go poznałam. Nie pamiętam jak się z nim zapoznałam, ale wiem, że była to miłość od pierwszego wejrzenia i pozostanie ze mną na zawsze.

:) + nawilża natychmiatowo choćby najbardziej suche i spierzchnięte usta
:) + nawilża długotrwale, wchłania się, a nie tylko nawilża powierzchniowo
:) + niweluje suche skórki
:) + koi i łagodzi
:) + leczy (zajady, strupki po opryszczce)
:) + bardzo wygodna aplikacja - wygodna miękka tubka z okrągłym aplikatorem z którego możemy wycisnąć tyle produktu, ile potrzebujemy
:) + higieniczne opakowanie
:) + uwielbaim to uczucie chłodu na ustach po aplikacji i tego charakterystycznego "mrowienia"
:) + bardzo wydajny

:( - jest raczej tłusty i nie nadaje się bezpośrednio pod pomadkę

Mam go wszędzie, w każdej torebce, w sypialni, w salonie, zawsze pod ręką! Uzywałam też wersji w sztyfcie i chyba tę w tubce lubię najbardziej gdyż wydaje mi się, że jest najbardziej wydajna.