Carma Laboratories, Carmex, Moisturising Lip Balm Classic (Nawilżający balsam do ust w tubce)

Zalecany wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas, których usta wystawione są na długie działanie czynników atmosferycznych. Daje efekt pełnych, ujędrnionych ust. Nawilża i odżywia. Daje delikatny woskowo-satynowy połysk. Przynosi ulgę suchym i spierzchniętym ustom. Ze względu na obecność kwasu salicylowego nie powinien być używany przez osoby uczulone na salicylany.

10 – 50ml
balsam do ust
w tubce

Nie!

Ani on dobry ani przyjemny.... Słyszałam o nim dużo dobrego, że bardzo dobrze nawilża i jest bardzo dobry. Nie polubiłam ani trochę. Tubka jest brzydka, wygląda jak klei. Konsystencja nie zachwyca, zapach odrzuca, balsam klei się na ustach - okropne uczucie chłodzenia. Czy nawilża? Też nie. Użyłam kilka razy, ale nie mogłam się przemóc i powędrował do kosza. Pieniądze jak w błoto.

Balsam Carmex w tubce

Porównując z balsamem tej samej firmy w sztyfcie to ten zdecydowanie jest gorszy i mniej wydajny. Mimo tego spełnia swoją funkcję. Mocno nawilża, a po aplikacji pojawia się uczucie chłodzenia. Zapach nie przypadł mi do gustu, ale można się przyzwyczaić. Ogólnie produkt dobry, chociaż polecam wersje w sztyfcie.

Przyjemny produkt

Stosuję ten produkt najczęściej na noc gdy kładę się spać lub też w dzień gdy mam bardzo przesuszone usta. Nie miałam jeszcze lepszego balsamu do ust. Gdy rano się budzę moje usta są pięknie nawilżone, idealnie gładkie bez żadnych skórek czy innych podrażnień. Potrafi też idealnie wygoić popękane usta. Po nałożeniu go na usta czuć lekkie mrowienie i chłodzenia, ale mnie to w zupełności nie przeszkadza, a nawet jestem z tego powodu bardzo zadowolona (wiem, że są zwolennicy i przeciwnicy). Nie rozstaje się z nim nawet na krok.

Ja nie polecam

Podobno Carmexa albo się kocha albo nienawidzi. Ja należę do tej drugiej grupy. Miałam kilka podejść do tego balsamu do ust i każda kończyła się tak samo. Jest strasznie tłusty, usta się kleją i do tego brzydko pachnie. Ja nie polecam.

Dla mnie rewelacja

Kupiony w USA podczas zeszłorocznej zimy doskonale sprawdza się podczas upalnego lata jak i mroźnej zimy. Idealnie nawilża, bardzo długo utrzymuje się na ustach i idealnie regeneruje suche, spierzchnięte i zniszczone usta.

Mój faworyt.

Oceniłam ten produkt w każdym wydaniu (sztyft i słoiczek). Ta wersja jest najlepsza. Bardzo dobrze się rozprowadza. Opakowanie świetnie zrobione. Niektórzy mówią, że w tubce wyciska się za dużo produktu- Bzdura. Nigdy nie miałam problemu. Jestem bardzo zadowolona.
You are number ONE!

To bolało!

Kupiłam go, ponieważ klasyczny Carmex w słoiczku bardzo mi przypadł do gustu. Myślałam, że ten może będzie równie dobry, jak jego brat. Jakież było moje rozczarowanie, gdy nałożyłam go na usta... Szok! Ten produkt miałam wrażenie, że wyżera mi usta! Potwornie piekły, szczypały, bolały, drętwiały. Nie wiem o co chodziło, ponieważ zwykły Carmex mimo chłodzenia żadnej krzywdy mi nie robił. Chwilę po nałożeniu musiałam od razu go zmyć chusteczką. Jakiś czas później podeszłam do niego drugi raz. I zrobił to samo. Znów ten dziwny ból i pieczenie. O nie... chyba mnie nie polubił, a na pewno nie polubiłam go ja. Widocznie służy mi tylko podstawowa wersja w słoiczku i więcej testowania z jego siostrami i braćmi nie będzie. Obiecuję.

Niezastąpiony!

Carmex jako jedyny uratował moje usta przy kuracji Izotekiem. Wyleczyłam nim (3x) zajady, a usta po nałożeniu były miękkie i nawilżone. Powłoka balsamu zostaje na ustach długo i daje efekt lekkiego chłodzenia (co na początku mnie drażniło).
Odejmuję jedną gwiazdkę za smak, do którego można się przyzwyczaić, jednak wiśniowy jest o wiele lepszy.
Bardzo polecam!

Okropne uczucie mentolu na ustach

Balsam kupiłam bo czytałam o nim wiele pozytywnych opinii ale zdecydowanie nawet jeżeli miał jakiekolwiek walory pielęgnacyjne jego mentolowe właściwości absolutnie mnie do niego zraziły. Konsystencja również mnie nie przekonała nie byłam w stanie posmaować się nim więcej niż kilka razy.

Niezastąpiony.

Najlepszy balsam jaki miałam okazję testować. Wygodna, praktyczna tubka. Miły mentolowy zapach. Początkowo delikatnie mrowi usta, co jedych może denerwować. Ale efekty pielęgnacyjne - wow :) Strasznie wydajny,

Dla efektu chłodzenia

Odkąd pamiętam zawsze od czasu do czasu wracam do Carmexa, najlepiej w tubce bo słoiczek to masakra. Lubię umiarkowane uczucie mrowienia na ustach, a balsam dzięki swojej zawartości lanoliny często ratuje spierzchnięte usta. Niestety często też zostawia lepkie uczucie na ustach - myślę, że zależy to też od temperatury otoczenia, jak jest gorąco to balsam jest prawie płynny, natomiast przy mrozach ledwo da się go wycisnąć z tubki. Czasami jak się za dużo nałoży i coś się dostanie do buzi, to ma raczej gorzki posmak. Taki love-hate relationship, zapewne do niego wrócę.

Lubie go.

Przyjemny zapach, fajne mrozne mrowienia po uzyciu na ustach dajace efekt powiekszenia ust choc przes chwile.atwo dostepny i nawet rozsadna cena jak za taki kosmetyk, uzywalam go dawno temu ale musze przyznac ze do dzis wspominam, ze jako jedyny balsam goscil w mojej torebce w kilku opakowaniach i sprawdzil sie zima kiedy moje usta byly w najgorszym mozliwym stanie. Na pewno dla mnie duzo lepiej korzystalo sie z wersji z tubki , dobre zastepstwo dla nivea care w niebieskim opakowaniu.