Petal Fresh, Grape Seed & Olive Oil, Moisturizing Conditioner (Pestki winogron i oliwki, Nawilżająca odżywka do włosów)

Odmładzająca odżywka Grape Seed & Olive- wyciąg z pestek winogron i oliwek. Bądź zdrowa i piękna z Petal Fresh Organics! Składniki Petal Fresh pochodzą wyłącznie z ekologicznych upraw. Organiczność naszych produktów została potwierdzona przez Stellar Certification Service. Produkt wolny od szkodliwych substancji: parabenów, siarczanów, GMO, ftalanów i sztucznych barwników, posiadający zrównoważone pH, nie testowany na zwierzętach. Odżywka Grape Seed & Olive nadaje Twoim włosom witalność i świeżość dzięki ekstraktom z pestek winogron oliwek. Bogaty w antyoksydanty. Idealna do włosów po zabiegach keratynowych!

w butelce

• Thymus Vulgaris (Thyme) Extract,
  • Dehydroacetic Acid,
  • Ethylhexylglycerin

Przyzwoita

Kupiłam tę odżywkę razem z szamponem z tej serii.

Podoba mi się jej skład, który jest naturalny. Zapach też jest super, taki winogronowy i dość długo utrzymuje się na włosach.

Włosy są po niej miękkie i nie ma problemu z rozczesaniem.

Jednak mam wrażenie, że odżywka jest jakby ciut za słaba dla nich. Włosy nie są tak gładkie jak po produktach innych firm. Szczerze mówiąc za tę cenę spodziewałam się czegoś lepszego.

Mam mieszane uczucia co do tej odżywki...

Tak na prawdę nie wiem co mam o niej myśleć. Z jednej strony ma dobry, dość naturalny skład oraz fajną konsystencje, ale mam wrażenie, że po jej zastosowaniu moje włosy są szorstkie i mam problem z opakowaniem, ciężko wydobyć z niej produkt.

Bardzo fajny

Moim zdaniem to bardzo fajny szampon który sprawia że wlosy stają się nawilzone . Ma dość przyjemny zapach i jest wydajny. Miło się myje głowę. Zostawia delikatny zapach na cały dzień. Polecam albo wlosy są po nim mega zdrowe

Super

Odżywka jest dość wydajna, po nałożeniu nie spływa z włosów. Ma bardzo przyjemny zapach który pozostaje po wysuszeniu. Włosy bez problemu mogę rozczesać, są sypkie, delikatne i nawilżone. W moim odczuciu działa również wygładzająco. Są pełne blasku i co najważniejsze- odżywka nie obciąża włosów , nie są one oklapnięte . Bardzo dobry produkt za przystępną cenę. Skład też ma chyba z miarę okej.

Bardzo przyjemna

Podobnie jak w szamponie kierowałam się składem i opiniami. Często spotykałam się z opiniami , że fajnie nawilża, że coś robi z tymi niesfornymi kłaczkami.
Potrzebowałam odżywki nawilżającej, gdyż w pracy ciągle chodzi nam klimatyzacja ( nawet w zimie gorąco bywa ;), a moje włosy wyglądają wtedy jak gniazdo.

Lekka odżywka nawilżająca

Odżywka jest emolientowo-humektantowa, czyli zawiera substancje natłuszczające, chroniące przed utratą wody, wygładzające oraz nawilżające.
W składzie znajdziemy oleje z różnych grup:
- oliwę z oliwek oraz olej słonecznikowy, bogate w kwasy jednonienasycone, których nieco większe cząstki uzupełnią ubytki we włosach i utworzoną ochronną warstwę
- olej babassu - wnikający, o mniejszych cząsteczkach.
Oprócz olejów w odżywce znajdziemy ciekawe ekstrakty:
- wyciąg z pestek winogron - działający przeciwzapalnie, nawilżająco, wygładza, dodaje blasku i sprężystości
- ekstrakt z szałwii lekarskiej, wyciąg z podbiału, ze skrzypu polnego oraz rozmarynu - stosowane jako składniki przeciwłupieżowe oraz hamujące wypadanie włosów
- ekstrakt z korzenia prawoślazu - przeciwzapalny, nawilżający
- ekstrakt z rumianku - działa łagodząco
- wyciąg z tymianku - działa bakteriobójczo i przeciwzapalne
Wszystkie składniki są naturalne, co jest dużym plusem.
Dzięki bogatemu w ekstrakty składowi oraz braku silikonów i parabenów, odżywkę można śmiało nakładać już na samą skórę głowy. Zadziała przeciwzapalnie i łagodząco, a także pobudzi cebulki do wzrostu.

Odżywka ma odpowiednią konsystencję, nie jest za rzadka i nie ucieka przez palce. Z łatwością się ją rozprowadza na włosach. Jest dość "lekka" i nie musimy obawiać się obciążenia włosów. Jest całkiem wydajna.

Używam jej na dwa sposoby:
1. Jako zwykła odżywka po umyciu zostawiona na 2-3 minuty.
2. Zmieszana z jakimś olejem i nałożona na włosy pod czepek na 30 minut przed myciem.
W obu przypadkach świetnie się sprawdza. Dobrze nawilża włosy, ułatwia rozczesywanie oraz delikatnie wygładza. Moje zniszczone końcówki nie wyglądają na aż tak suche, są bardziej miękkie i dociążone.

Odżywka ma piękny zapach, lekko słodki, owocowy, lecz delikatny. Nie utrzymuje się na włosach.

Produkt zamknięty jest z plastikowej buteleczce. Opakowanie mieści 355ml.

wybawienie dla moich włosów

Jak w tytule! Jest to pierwszy z szamponów, których zaczęłam używać w mojej świadomej pielęgnacji włosów. Mój typ: wysokoporowate. Przetestowałam już 4 rodzaje tych szamponów i odżywek i w każdej serii znalazłam coś dla siebie, ale ta zdobyła moje serce w 100%. To od niej wszystko się zaczęło i do niej powróciło. Kiedyś włosy suche, pozbawione blasku- teraz pełne życia, nawilżone. Z każdym użyciem włosy w coraz lepszej formie. Zapach piękny. Odżywki i szampony PF są bardzo wydajne, dlatego ich cena jest tego warta.

Kocham

Uwielbiam tą odzywke- naprawdę pomogła moim włosom, które były bardzo suche i szorstkie. Nakładałam ja po umyciu jak i przed umyciem szamponem.
Cieszę sie, że często jest na promocji w Rossmannie, aczkolwiek normalna cena nie jest jakoś wygórowana. Cena idzie w parze z jej jakością jak najbardziej . Opakowanie jest piękne dla oka a zamknięcie typu press ułatwia jej użycie.

Lubię bardzo, to coś innego dla moich włosów.

Moje włosy lubią naturalne kosmetyki. Na początku nie byłam zbyt zadowolona z odżywek Petal Fresh, nie są zbyt treściwe, włosy mam suche, porowate, długie, gęste i grube, a zatem bardzo wymagające, lubiące tłuste, gęste odżywki i maski, dociążające, natomiast PF mają lejącą półprzezroczystą konsystencję.

Po pierwszych testach szampony polubiłam od razu, ale miałam bardzo mieszane odczucia po odżywkach. Pomimo różnych linii pielęgnacyjnych i zapachów, są one do siebie bardzo podobne w działaniu, to raz, po drugie- włosy są po PF zauważalnie, w znacznie lepszej formie, są po prostu zadbane, świetnie się układają, są lśniące, gładkie i bardzo miłe w dotyku, jedwabiste wręcz. Naprawdę niewiele kosmetyków włosowych, zwłaszcza w podobnym przedziale cenowym, daje mi aż tak porządny efekt, ale wszystko to przypisywałam z początku działaniu szamponów, nie czułam żadnego działania po odżywkach, jednak myliłam się.

Pewnego razu użyłam samego szamponu PF (co jakiś czas tak robię z różnymi szamponami), nie nałożyłam żadnej odżywki i okazało się, że moje włosy są owszem, bardzo dokładnie umyte, rozplątane i gładkie, zarazem skóra głowy ukojona, bez śladu przesuszenia, ale jednak w ciągu dnia włosy bardzo zaczęły się elektryzować. Z odżywką tak się nie działo, działa bardzo dobrze antystatycznie.

Pomimo, że odżywka nie nawilża moich włosów dostatecznie na dłuższą metę, to bardzo ją lubię, moje niesforne włosy są po niej bardzo zdyscyplinowane, niesforne pasma rozprostowane i bardzo mi wyładniały. Stosuję ją na przemian z innymi kosmetykami odżywczymi i jestem bardzo zadowolona. Zapach ma dość neutralny, nie jest on słodki i intensywnie owocowy, jak w przypadku odżywki w wersji do włosów farbowanych, w przypadku winogronowej zapach jest bardzo wytrawny i łagodniejszy, z nutą mydlanej świeżości. Utrzymuje się na włosach przez jakiś czas, lecz nie jest to zapach narzucający się. Włosy po użyciu nie są obciążone, odżywka rzeczywiście je nawilża, ale nie daje zbytniej okluzji włosom, jest lekka, ale wygładza włosy, przez co są bardziej błyszczące.

Podsumowując, Petal Fresh poczyniło niemałą rewolucję z moimi włosami i będę kupować te kosmetyki, dopóki będą dostępne. Nie zachłystuję się zbytnio Ameryką, ale jest to amerykański producent i mogę powiedzieć jedno: Europejscy producenci, nawet naturalnych kosmetyków, nie znają takiej jakości, to jest coś innego po prostu, czuć to od pierwszej sekundy wmasowywania szamponu. Nie ma alkoholu w składach, są rzadziej spotykane detergenty, które inaczej czuć pod palcami i na włosach, niż te wszystkie koko glukozydy, kokamidopropylobetainy, ALS, SCS, o SLS nie wspominając. Do tego wydajność, cena i pojemność, to wręcz bajka. Opakowania również bez zarzutu, solidne, estetyczne i szczelne. Szczerze polecam.

Na sam koniec dodam, że włosy suszę suszarką raczej zawsze, ma to dość istotne znaczenie dla końcowego efektu, bez suszarki i delikatnego modelowania nie uzyskuję nigdy super gładkości, więc nie wypowiem się w kwestii, jak włosy zachowałyby się po tej odżywce oraz innych produktach Petal Fresh bez suszenia suszarką.

Dobra

Odżywka z całkiem fajnym składem, o przyjemnym zapachu. Bardzo ładnie nawilża włosy, ale ich nie obciąża. Sprawdza się również jako baza do domowych odżywek, tzn. wystarczy dodać do niej, np. kilka kropel ulubionego olejku i staje się wtedy super odżywką. Moje kręcone, puszące się włosy bardzo ją lubią.

fajna

Kupiłam zachwycona szamponem z tej serii. Bardzo ciężko dobrać mi dobrą odżywkę, bo mam suche włosy, ale ta naprawdę jest ok.

* Średnio gęsta, nie spływa z włosów. Konsystencja dosyć treściwa.
* Odżywka nie skleja włosów w strąki, nie obciąża.
* Nawilża je i są po niej gładsze. Nie jest to efekt tafli jak po odżywkach z silikonami, ale naprawdę mi pasuje. Dla dociążenia włosów używam na mokre włosy trochę jakiegoś oleju.

Generalnie fajna odżywka, przy suchych włosach daje radę.

Kupiłam na promocji za 15/16 zł.