Diamonds & Sapphires EDT

Diamonds & Sapphires EDT

Zapach Elizabeth Taylor 'Diamonds & Sapphires' uwodzi bogatą głębią i nienachalnym pięknem. Chłodny, kwiatowy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: konwalia, frezja
nuta serca: jaśmin, ylang ylang, róża
nuta bazy: ambra, piżmo, drewno sandałowe.

wiosenno-letnie

Kupiłam go bo ponoć miał przypominać Escape CK (ten melon w składzie), który wielbię już od wielu lat.

Początkowe odczucie - nic z tych rzeczy, podobieństwa nie widzę - Escape jest zdecydowanie mocniejszy i bardziej rozkrzyczany, potrafi dokonać bezczelnego gwałtu na naszym zmyśle powonienia w pierwszej chwili od aplikacji.

D&S są dużo subtelniejsze.

Jest tu świeżość melona, słodkość brzoskwini i sporo aromatycznego jaśminu, co w tle i na duży wyrost faktycznie pobrzmiewa jak zwiewniejsza i delikatniejsza wersja Escape.

Jako całość D&S są (dla mnie) świeżym zapachem, który idealnie się nadaje na okres wiosenno-letni.
I trwa niestrudzenie na skórze przez wiele godzin.

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Nostalgia

Od czasu do czasu napada mnie nostalgia za zapachami lat 90-tych, kiedy byłam młodą dziewczyną i młodą miłośniczką perfum. Diamonds&Sapphires wiążą się dla mnie ze szczególnymi wspomnieniami- obok Jaipur Boucherona były drugimi perfumami na wyjścia, a z tymi wiązało się sporo różnych przeżyć, tak, tak... Sam zapach jest rzeczywiście chłodny i elegancki, ale jednocześnie miękki, nieco pudrowy. Podobał mi się - nie jakoś szaleńczo, ale się podobał - i zbierałam za niego dużo komplementów - wtedy też nie należał do specjalnie popularnych i wiele osób o niego pytało. Miałam wersję flakonika z korkiem w kształcie kokardki - był bardzo ładny. Kto wie, może jak mnie dopadną jednocześnie silna nostalgia i okazja cenowa, to jeszcze kupię dla przypomnienia - jestem ciekawa, jak bym go odbierała dzisiaj...

Używam tego produktu od:kilkanascie lat temu
Ilość zużytych opakowań: 1 flakonik

wiosenno - pudrowy

Po przeczytaniu recenzji w KWC i po usłyszeniu opinii, że przypomina "EDEN" Cacharela zakupiłam sobie 50 ml tychże perfum. Lubię raczej subtelne, wiosenne, kwiatowe zapachy z nutką tajemnicy i na taki miałam nadzieję kupując Diamonds & Sapphires.
Cóż...zapach początkowo eksploduje duszącą mieszanką słodkich, białych kwiatów w dużym stężeniu, po tej pierwszej dominującej nucie, zapach zaczyna ewoluować w stronę pudrowo - eleganckiego, by po godzinie noszenia go na sobie zaczął wreszczcie przypominać coś wiosenno - nimfowego...Ale jest to lekkość skadająca sie głównie z jaśminu i melona posypanych pudrem.
Według mnie zapach raczej na chłodne wieczory dla elegantek :) Na mojej skórze wyczuwalny maksymalnie 4 godziny..

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1/10 flakonika

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Wodno-kwiatowe -dla nimfy

Zapach z kategorii wodno-kwiatowej, przynajmniej ja je tak odbieram.
To chyba jeden z bardziej przystępnych perfum E.Taylor: początkowo wydaje się być metaliczno-chemiczny ale to chyba efekt nagromadzenia nut białych kwiatów: jasminu i konwalii. Czuc także frezję ( w tle).
Nuty bazy wcale nie wpływają na ciężkość zapachu. Kompozycja jest zwiewna i wiosenna a w miarę upływu czasu zmienia sie na korzyść. Jeśli ktos lubi takie klimaty zapach bardzo może się podobać. Ja wolę orient.
Trwałe!

Używam tego produktu od:testy