Max Factor, 2000 Calorie Curved Brush Mascara (Tusz podkręcająco - pogrubiający do rzęs)

Sprawdź ceny produktu

2000 Calorie ze szczoteczką w kształcie łuku, która pozwala wymodelować rzęsy. 2000 Calorie Curved Brush to tusz pogrubiający i zagęszczający rzęsy, a dzięki szczoteczce umożliwia dodatkowo efekt zalotnego podkręcenia. Polimery zmiękczają, uelastyczniają i modelują rzęsy Naturalne woski wzmacniają i uzupełniają uszkodzoną strukturę rzęs. Ponadto charakteryzują się dużą odpornością na wysokie temperatury i wilgotne powietrze, dzięki czemu makijaż rzęs jest odporny na ścieranie i nie rozmazuje się. Tusz Max Factor jest hipoalergiczny.

Dobra jakość w przystępnej cenie.

Babcia mojej przyjaciółki pracuje jako makijażystka w teatrze narodowym, po tym jak zapytałam jej jaki tusz poleca bez wachania odpowiedziała "Jak kupisz pierwszy raz tusz 2000 calorie Max Factora, to licz się z tym że już więcej nie kupisz żadnego innego"-miała racje. Zdarza mi się Maxa zdradzić jedynie z Benefitem. Lubię ten tusz ze względu na jego spektakularny efekt na rzęsach, maksymalne wydłużenie, pogrubienie i podkręcenie. Nie mogę również nie wspomnieć o jego cenie w stosunku do jakości.

Wart uwagi ale to trudna miłość

Tusz 2000 Calorie, w klasycznym granatowym opakowaniu zna chyba każda kobieta. Niedawno odkryłam inną, podkręcającą wersję tego tuszu, ze szczoteczką wygiętą w charakterystyczny łuk.
Opakowanie w niczym nie przypomina tego klasycznego, jest bardziej pękate, krótsze, w kolorze czarnym z czerwonymi napisami.
Szczoteczka jest klasyczna ale powiedziałabym, że dość masywna. Włosków jest dużo i są gęsto ułożone. Kształt to charakterystyczny dla tuszy podkręcających łuk. Przypomina mi trochę szczotę do czyszczenia butelek.
Konsystencja jest idealna a szczoteczka nabiera odpowiednią ilość tuszu.

No nie ukrywam, że początki były trudne. Mając tak potężnie wyglądającą szczotkę spodziewałam się “kłopotów” ale liczyłam bardziej na zbyt mocno wytuszowane i posklejane rzęsy. Tymczasem po pierwszym pociągnięciu efekt był bardziej jak 2 kalorie tic taca niż 2000 max factora. Drugie, trzecie…niewiele lepiej, czwarte no coś się zaczyna dziać, ale między czasie mam górną powiekę w czarnych plamkach.
Moja niecierpliwość wygrała, tusz poszedł w odstawkę, ale dostał drugą szansę.
Przy odrobinie cierpliwości można uzyskać ładny efekt. Fakt, trzeba się namachać, trzeba to robić ostrożnie aby nie narobić sobie plam dookoła, ale rzęsy wyglądają pięknie. Efekt to pięknie podkręcone rzęsy (moje są podkręcone, ale ten tusz jako jedyny do tej pory wykręca je jeszcze bardziej). Pogrubienie jest naturalne, to nie jest efekt pajęczych nóżek. Wydłużenie też jest widoczne. Tusz pięknie otwiera oko, robi wachlarz z rzęs, optycznie unosząc zewnętrzny kącik. To jest właśnie ten efekt, który mnie kupił.
Trwałość jest bardzo dobra, wytrzymuje cały dzień bez osypywania się, nie odbija się na powiekach. Zmywa się bez większego wysiłku.

Podsumowując: tusz daje radę i to bardzo dobrze ale wymaga czasu i wprawy. Szczoteczka jest duża i trzeba mieć nią operować. To nie jest tusz dla niecierpliwych, śpieszących się, matek polek wiecznie w biegu.
Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to wypada on dobrze pod warunkiem że kupujemy tusz na promocji i to -50%.
Efekt daje piękny, ale pod warunkiem że mamy czas lub umiemy się malować precyzyjnie w biegu i pod presją. Coś za coś.

jedne z tych lepszych

kiedys to byl mój tusz nr. 1 przez kilka miesięcy. Teraz są inne równie dobre ale raz na jakiś czas wracam do 2000 calorii i zawsze jestem zadowolona. Szczoteczka i formuła tuszu są świetne, naprawdę podkręcają rzęsy i nie powodują ich ponownego opadania przy kolejnej warstwie tuszu. Jest też bardzo trwały, nie kruszy się. A cena jest co raz bardziej okazyjna wiec warto go wypróbować. Takie moje dawne KWC :)

Lubię tą szczoteczkę

Za szczoteczkę ma ogromny plus. Fajnie podkreśla, pogrubia rzęsy. Ma ładny, intensywny kolor. Czy podkręca, na pewno nie u mnie (ale mam bardzo odporne rzęsy na podkręcanie). Poza tym nie widziałam go jeszcze nigdzie stacjonarnie w drogeriach.

klasyk

Wracam do niego, jak nie mam pomysłu na nowy tusz.

zalety:
- dobrze rozdziela rzęsy
-delikatnie podkręca
-dobrze się zmywa
- odpowiedni kolor czerni na co dzień

wady:
- nie daje jakiegoś spektakularnego efektu

Klasyka zawsze się obroni

Ten tusz darzę z jednej strony ogromnym sentymentem, a z drugiej uwielbiam efekt, który pozostawia na rzęsach. Wygięta szczoteczka idealnie unosi, rozdziela i podkręca rzęsy. Łatwo się nią operuje, bez brudzenia powiek, czy okolic dolnych rzęs. Zgrabna szczoteczka dociera w każdy kącik bez problemu. Tusz nie osypuje się, nie odbija, jest trwały. Ekstremalna czerń dodaje spojrzeniu tajemniczości.

Nie nie nie

Kupiłam go po chwalących reklamach w telewizji. I na tym się skonczył moj zachwyt. Tusz kompletnie nie nadaje sie do moich rzes, Skleja je totalnie, zero podkręcenia. Jedynie ładnie prezentuje sie z zewnatrz.

dobry tusz, doprowadzająca do szału szczoteczka

Z tuszu jestem bardzo zadowolona. Bardzo ładnie pogrubia i zagęszcza rzęsy, wydłuża je, nie ma tendencji do sklejania i tworzenia z rzęs "pajęczych nóżęk". Jednocześnie jest trwały - nie osypuje się, nie odbija na górnej powiece, a pod dolna nie tworzy efektu pandy.
Byłby to mój tusz idealny, gdyby nie szczoteczka, która doprowadza mnie do szału. Jest krótka, wygięta i na całej długości bardzo gruba, pękata. Poprzez to trudno mi się nią maluje rzęsy, szczególnie w miejscach wymagających szczególnej precyzji, czyli w pobliżu kącików oczu. Mam już naprawdę wieloletnią praktykę w używaniu tuszy, a jednak tą szczoteczką rzadko mi się udaje dokładnie umalować rzęsy, nie ciapiąc po górnej lub dolnej powiece! Nie mam nic przeciwko grubym szczoteczką, ale jak dla mnie ta powinna być albo nieco dłuższa, albo mieć bardziej ścięty czubek - wtedy lepiej by się sprawdzała.

Dodam jeszcze, że używam tuszu kilka miesięcy, a nie zasechł on i nie tworzy grudek na rzęsach. Jest to bardzo dobry produkt, tylko ... ta szczoteczka.

dobry tusz, klasyk

Jeżeli nie wiem jaki tusz wybrać stawiam na ten.
Mocno czarny , pogrubiający i podkręcający. szczoteczka z klasycznego włosia sprawdza się bardzo dobrze, wygięcie jest dopasowane do europejskiego typu oka, nie osypuje się i nie zmywa się go z oporem, jednak jest trwały. naprawdę fajny tusz :)

aha, to jest to!

super tusz ze szczoteczką "łuk", u mnie sprawdza się idealnie.
Szczoteczka ta idealnie modeluje rzęsy unosząc je do góry. Pogrubia, podkręca i wydłuża rzęsy nie sklejając ich, nadając piękny efekt. Ponadto charakteryzują się dużą odpornością na wysokie temperatury i wilgotne powietrze. Tusz nie rozmazuje się, nie zostawia grudek oraz jest bardzo trwały. Ogromny plus za to że tusz Max Factor jest hipoalergiczny.

ŚREDNIAWKA

Używałam go kilka lat temu i pamiętam tylko,że niczym mnie nie zachwycił,a już na pewno nie podkręcał i nie pogrubiał-ot zwykły tusz
Jednak po tej marce spodziewałabym się więcej,jedyne co to pamiętam,że nie był drogi

bardzo dobry :)

Moimi ulubieńcami są tusze do rzęs, które jednocześnie pogrubiają i podkręcają rzęsy. Na zakup tego tuszu skusiłam się po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii. Na szczęście się nie zawiodłam. Tusz ma bardzo wygodną, specjalnie wyprofilowaną szczoteczkę, dzięki czemu idealnie rozdziela rzęsy. Po aplikacji rzęsy są podkręcone i widocznie pogrubione. Tusz nie obsypuje się, nie pozostawia nieestetycznych grudek na rzęsach. Wytrzymuje cały dzień bez poprawek. Tusz ideał:)

Ulubieniec

Oto on. Pierwszy tusz w historii, który zakupiłam 2 razy. Teraz już wiem, że when in doubt, reach for 2000 calorie.
Szukam przede wszystkim podkręcania i wydłużenia, a więc dokładnie takiej szczoteczki jak w tym tuszu. Dodatkowo plus za to, że nie jest przy tym silikonowa.
Mascara robi to, czego oczekuję od tuszu idealnego - podkreca i podtrzymuje podkręcanie, wydłuża, jest trwała i dodatkowo pogrubia rzęsy.
Najlepsze jest to, że się nie odbija i nie osypuje w trakcie dnia. Mogłaby być trochę bardziej wydłużająca, jednak przy tej cenie nie jestem szczególnie wybredna. Jest porządna i lubię ją.