Nivea, Nivea Hair Care, Odżywka z filtrem UV 'Olśniewający brąz'

Nivea, Nivea Hair Care, Odżywka z filtrem UV 'Olśniewający brąz'

Odżywka Olśniewający Brąz z filtrem UV to idealne połączenie naturalnych ekstraktów z odkryciami zaawansowanej technologii. Wzbogacona cennymi ekstraktami z kasztanowca i delikatnym ekstraktem z kakao przedłuża kuszący blask i świeżość koloru brąz.
Ułatwia rozczesywanie bez obciążania włosów
Dzięki filtrowi UV i przeciwutleniaczowi zapewnia ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i ożywia naturalnymi refleksami. Do włosów brązowych - naturalnych, farbowanych i z pasemkami.

Sklad: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Aesculus Hippocastanum, Theobroma Cacao, Behentrimonium Chloride, Oryzanol, Benzophenone-4, Hydroxypropyl Methylcellulose, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Lactic Acid, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Caramel, Triethanolamine, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (25.04.2008)

Cena: ok. 8-10zł / 200ml

Niegdyś moja ulubiona...

Recenzja odświeżona (czerwiec 2012)

Kiedy ta odżywka była jeszcze dostępna, używałam jej regularnie wraz z szamponem z tej samej serii. Teraz tych kosmetyków nie ma na półkach w polskich sklepach (są chyba do nabycia w Niemczech).

Plusy:
+ po użyciu odżywki włosy były jeszcze bardziej miękkie i gładkie niż po użyciu samego szamponu z tej serii,
+ włosy bardzo gładko się rozczesywały,
+ na moich suchych z reguły włosach przez cały dzień po użyciu odżywki widoczny był ładny połysk,
+ włosy wyglądały na zdrowsze i nie było widać rozdwojonych i przesuszonych końcówek.

Minusy:
- wbrew obietnicom producenta odżywka w żaden sposób nie wpłynęła na mój naturalny jasnobrązowy kolor włosów,
- efekt nawilżonych i błyszczących włosów był krótkotrwały (widoczny tylko po użyciu odżywki), na dłuższą metę kosmetyk nie odżywiał włosów.

Używam tego produktu od: używałam przez ok. 3 lata
Ilość zużytych opakowań: sporo tego było :)

cudowny!

Odżywka ułatwia rozczesywanie włosów bez obciążania. Ożywia naturalnymi refleksami, lekko podkreśla kolor, nadaje połysk. Włosy są po niej miękkie. Zawiera filtr UV więc idealny na wakacje w ciepłych krajach.

Pachnie tak samo pięknie jak szampon. Ogólnie jestem na TAK.

Na początku dałam cztery gwiazdki, lecz po jeszcze dłuższym używaniu stwierdziłam, ze należy mu się 5 i to z plusem!

Używam tego produktu od: Kilku Lat
Ilość zużytych opakowań: Kilka

Działa!

Kiedyś używałam tej odżywki razem z szamponem z tej samej serii. Muszę przyznać, że po dłuższym stosowaniu tego produktu usłyszałam pytanie czy farbuje włosy, ponieważ w słońcu mienią się takim pięknym brązowym wielotonowym odcieniem. Byłam zaskoczona, odpowiedziałam, że nie. Od tej chwili uważniej zaczełam przyglądać się własnemu kolorowi włosów. Wywnioskowałam wtedy, że ta odżywka naprawde działa, a używanie jej w połączeniu z szamponem z tej samej serii jeszcze potęguje efekt pogłębienia naturalnego koloru :)
Poza tym odżywka ma dobrą konsystencję, jest wydajna, ma praktyczne opakowanie, które można postawić do góry nogami. Nic się nie zmarnuje :D
Jak juz wspomniałam włosy błyszcza się, są miekknie i troszke nawilzone. A ten zapach... wspaniały! :D Ponadto długo utrzymuje sie we włosach.
Jedynym minusem jest to, że ta odżywka nie pomaga wygładzić włosów, w sumie tak naprawdę nie taka posiada funkcję wiec nie powinnam zwracać na to uwagę. Jednak jako posiadaczka puszczacych się włosów to dla mnie sprawa istotna.
Polecam.

Używam tego produktu od: kiedyś

Manicure - gradientowe kropki

OK

Odżywka ma cudny kakaowy zapach, który długo się utrzymuje. Zazwyczaj przez pół dnia dyskretnie wącham swoje włosy i się uśmiecham :). Oprócz tego ma działanie wygładzające i nabłyszczające, ułatwia też rozczesywanie. Nie wiem jak to jest z tymi refleksami, bo używam jej zbyt nieregularnie, żeby móc je u siebie zauważyć. Plus za to, że posiada filtr. Swoją drogą, producent mógłby zamieścić na opakowaniu informację, jak wysoki.
Zdaję sobie sprawę z tego, że ta odżywka wcale nie ma nawilżać czy regenerować włosów, no ale mogłaby, przynajmniej minimalnie. Jednak nie biorę tego pod uwagę przy ogólnej ocenie, bo żadnej obietnicy w tym stylu na opakowaniu się nie doszukałam.
Podsumowując, mocne 4.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

Nijaka

Według mnie całkowicie przeciętny produkt z nieudanej serii kosmetyków do pielęgnacji włosów Nivei, której przewodnim hasłem mogloby być "Nieważne co jest i jakiej jakości, ważne, żeby było jak najwięcej".
Lekka konsystecja, niewydajna, trzeba nakładać na włosy w dużych ilościach, bo inaczej mogą być problemy z ich rozczesaniem. Ładnie pachnie, włosy stają się po niej bardziej miękkie, łatwo się spłukuje- to na plus.
Ale że nie spełnia obietnicy producenta, dla której ją kupiłam- nie nadaje włosom połysku- nie podniosę oceny i na tym zakończę swoją przygodę z kosmetykami do włosów tej firmy.

Używam tego produktu od:dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w tr.1

Nigdy więcej !!!

Nie wiem co mnie podkusiło, by kupić tą odżywkę...zwłaszcza, że jak do tej pory nie używałam żadnych kosmetyków do pielęgnacji włosów firmy Nivea. No i po tym pierwszym już na pewno nie użyję.
Nie wiem czy odżywka ta wpływa na kolor włosów, bo zużyłam tylko jedno opakowanie, a to chyba za mało, by to stwierdzić. Niestety wystarczająco dużo, bym mogła napisać, że odżywka bardzo pogorszyła stan moich włosów. Z dnia na dzień stawały się coraz bardziej suche, końcówki zaczęły rozdwajać się jak szalone, a plątania nie było końca. Nigdy nie miałam na głowie tylu kołtunów.

Używam tego produktu od: przez 1,5 m-ca

ok

Dobra odzywka do brązowych włosów ale potrzebowałam czasu aby się do niej przekonać, początkowo nie zachwyciła mnie. Okazało się jednak, że kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie.
Odzywka pięknie pachnie, zapach jest słodki, z nutami czekoladowo-kakaowymi, bardzo przyjemny i długo pozostaje na włosach.
Po zastosowaniu włosy są gładkie, odżywione, nawilżone. Odzywka nie obciąża włosów ale wyraźnie je wygładza. Nie regeneruje za bardzo ale też nie takie jest jej zadanie. Lekko podkreśla kolor, nadaje połysk. Włosy ładnie wyglądają i przyjemnie pachną. warto wypróbować.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

godna polecenia

Bardzo miła odżywka, dość lekka więc nadaję sie do włosów przetłuszczających. Mnie bardzo podoba się zapach który długo utrzymuję się na włosach. Odżywka zawira filtry przez co zapobiega blaknięciu włosów na słońcu a więc mają one ładniejszy kolor. Nie obciąża włosów, są po niej puszyste, lekkie i takie miłe w dotyku :) Nie dam 5* bo troszke za mało nawilża moje suche końcówki. Do tego jest wydajna, wystarczy troszke odzywki i starczy na pokrycie włosów (ja nakładam od połowy długosci a włosy mam za łopatki).Używam tego produktu od: ok miesiąca
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1

Świetna do naturalnych włosów

Bardzo porządna drogeryjna odżywka.Mam naturalne, cienkie i delikatne półdługie włosy.Ta odżywka bardzo dobrze na nie działa.W odróżnieniu od odzywek Gliss Kur nie zwiększa przetłuszczania się włosów.Zapach ma dość intensywny i długo trzymający się na włosach,raczej kwiatowy niż kakaowy dlatego przed zakupem radzę powąchać w sklepie czy zapach wam odpowiada. Mnie pasuje i chroni włosy przed przyjmowanie innych, mniej przyjemnych zapachów z otoczenia.
Ładnie wygładza łuski włosa,rzeczywiście troszkę pogłębia kolor ale dla mnie najważniejsze jest to,że na tyle uelastycznia włosy,że mniej się łamią w czasie czesania. Także mogę polecić do codziennej pielęgnacji naturalnym brunetkom o wrażliwej skórze głowy.
Włosy po tej odżywce są puszyste a nie posklejane więc nie polecam osobom o nadmiernie puszących się włosach.

Używam tego produktu od:3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:pierwsze w trakcie

Z szamponem tworza super duet!

Uzywam tej odzywki wraz z szamponem z tej serii. Odzywka dopelnia calosci. Dzieki niej wlosy sie jeszcze bardziej blyszcza, sa jeszcze bardziej puszyste i swieze na dluzej. No i ten cudowny zapach kasztanowca! Odzywka ma dosc gesta konsystencje, ale na wlosach jest bardzo lekka, latwo sie rozprowadza i szybko zmywa. Jest tez bardzo wydajna, wystarczy doslownie maly orzeszek by pokryc cale wlosy (mam dosc dlugie). Polecam goraco!

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: ciagle 1

nie zawiodłam się

Kupiłam zachęcona pochlebnymi ocenami na wizażu i nie zawiodłam się. Kosmetyk pogłębia kolor i nawilża, nie obciążając. Włosy stają się miękkie i łatwo się układają. Plusem jest także łatwa dostępność odżywki. Szkoda tylko, że efekty utrzymują się tylko do następnego mycia.

Używam tego produktu od:nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 2

Widać różnicę

Podstawową sprawą było dla mnie utrzymanie koloru po farbowaniu, inne aspekty nie były dla mnie już tak istotne.
Kupiłam, bo mój kolor spierał się w tempie błyskawicy. I różnica jest - kolor utrzymuje się dłużej.
Co do reszty spraw: nawilża mi włosy - po suszeniu suszarką nie elektryzują się jak bywało kiedyś, są gładkie, miękkie.
Duży plus dla mnie to to, iż nie obciąża mi włosów, wręcz zwiększa ich objętość i ułatwia układanie.
Czegoś jeszcze mi w niej brakuje (hmm, może lepszego efektu wygładzenia), ale jak za cene 7zl jest super.Używam tego produktu od: kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1,5