Lily and Spice EDP

Lily and Spice EDP

Najnowsza kompozycja Penhaligon's Lily & Spice w pełni odzwierciedla arystokratyczną angielską tradycję, tej założonej w 1872 roku marki. Jej nutą przewodnią został piękny kwiat białej lilii, nie podlegający prostym interpretacjom. Według legendy powstał z łez uronionych przez Ewę po zjedzeniu zakazanego owocu. Symbolizuje czystość i szlachetność. W tym też charakterze pojawiał się na średniowiecznych obrazach. Biała lilia przywołuje również cielesny aspekt pożądania. Podwójną naturę kwiatu doskonale oddaje zapach Lily & Spice.

Białe delikatne płatki lilii wyrażają zmysłowość, ale także światło. Żółty słupek nawiązuje do szafranu, który nadaje zapachowi głębi. Nuta brązowej paczuli zbliża zapach do ziemi, a więc poniekąd i do cielesności. Abyś była piękna jak kwiat, ale gdy trzeba potrafiła kusić jak biblijny wąż.

Cena: 60 funtów/ 50ml; 80funtów/ 100ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór

pachnieć jak lilia?

I tu jest dylemat. Bo ten zapach jest żywo wyjęty z tego pięknego kwiatka. Lilia żywa, przed oczami mam bladoróżową, pachnącą lilię. Czuje się jak w kwiaciarni. Ale pachnieć jak lilia? To chyba zbyt ryzykowne przedsięwzięcie. Zapach doceniam, dałabym 4, jednak za nienoszalność 3,5.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

pyłek na nosie

Po niuchnięci tegoż "cudeńka" mam nieodparte wrażenie, że został mi zółty pyłek na nosie. I nie jest to bynajmniej przyjemne uczucie.
Lubię lilije ale już taka ich ilośc sprawia faktycznie wrażenie, że dźwigam ogromną wiązankę na plecach.
Ja tam czuję tylko to.

Używam tego produktu od:teraz
Ilość zużytych opakowań:maźnięcie, niuchnięcie

hm

Rzeczywiscie moze kojarzyc się z wiązanką pogrzebową, ale nie tylko lilie ma w składzie. Wyraznie wyczuwam tutaj jasmin i nutke cytryny. Szafran rozgarnia troche całośc w górnych warstwach dodając jej delikatnego pazura, ale znowu paczula ciągnie zapach ku suchej, ogrzanej sloncem ziemi, tłumi biel i tutaj lilia stopniowo szarzeje, wiednie.... Cytryna chyba na ratunek, lecz nie skutkuje... Mieszanka bieli z szarościa..do tego troche kwasnej zólci i starej zielonej wody z wazonu. Ładny...ale to nie to czego się po Lily & Spice spodziewalam. Za mało przypraw... zapach praktycznie martwy... trupi...

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Dla dentystki :)

Lilie to kwiaty, ktore bez watpienia naleza do najbardziej charakterystycznych. Daje sie je nauczycielce na koniec roku szkolnego albo do... wiazanki pogrzebowej. Nie ma kwiaciarni, w ktorej brakowaloby tych duzych bialych kwiatow o duszacym zapachu. Warto wspomniec, ze w Lily & spice lilia jest wlasnie biala, ostra i duszna. Spice, a wiec nutka pikantna nadaje jeszcze ostrzejszego wyrazu calej kompozycji, przez co skojarzenie z wiazanka pogrzebowa nie jest az tak silne. Mnie za to kojarzy sie z zapachem dentysty, lekarstwem, chemia... I mysle, ze Lily & spice to po prostu zapach gabinetu dentystycznego. Zapach lilii zostal wiernie oddany, ale nie ejst tak przygnebiajacy jak np. w Angel Lily, nie tak zimny. Flakon jest dosc ladny (lubie flakony Penhaligons), swietnie wspolgra z zapachem. Mnie sie jednak nie podoba z wyzej wymienionych wzgledow:)

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:probka