L`Oreal Paris, Skin Expert, Czysta Glinka przeciw niedoskonałościom

L`Oreal Paris, Skin Expert, Czysta Glinka przeciw niedoskonałościom

W masce przeciw niedoskonałościom Czysta Glinka laboratoria L’Oréal Paris po raz pierwszy wyselekcjonowały 3 mineralne glinki i połączyły je z ekstraktem z alg morskich, tworząc wyjątkową, kremową formułę, która redukuje zaskórniki i zwęża pory, nie wysuszając skóry.

-kaolin - glinka o wysokiej zawartości krzemianów, która doskonale absorbuje zanieczyszczenia i nadmiar sebum,
-montmorylonit - glinka niezwykle bogata w minerały pomaga zredukować niedoskonałości,
-ghassoul - glinka o wysokiej zawartości oligoelementów rozjaśniających skórę,
- moc alg morskich - naturalny składnik aktywny pochodzenia roślinnego, znany ze swoich właściwości redukujących zaskórniki.
Widoczne rezultaty:
-natychmiast: skóra jest oczyszczona i bardziej matowa.
- po tygodniu: pory są oczyszczone, zwężone i mniej widoczne.
-dzień po dniu: zaskórniki są zredukowane, skóra może oddychać i jest widocznie piękniejsza.
Testowana dermatologicznie.

chyba ulubiona z tej linii

Niespecjalnie podoba mi się kolor tej maseczki, jak na mój gust jest zbyt sztuczny.
Zapach? Bardzo intensywny, nie każdemu może przypaść do gustu, mi akurat nie przeszkadza, a czasem nawet się podoba.
Na twarzy maseczka jest przyjemna, ponieważ nie zasycha bardzo mocno, właściwie to ledwo co zasycha. Zmywa się dobrze, na pewno lepiej od tej rozświetlająco-oczyszczającej z tej samej linii (tej szarej).
Ale za co tak naprawdę lubię tę maseczkę? Za efekt. Naprawdę po regularnym stosowaniu jej przez ponad parę miesięcy widzę mniejszą ilość zaskórników. Maseczka pozostawia przyjemne uczucie na twarzy, chyba nigdy mnie nie piekła z tego co kojarzę. Chyba że na początku aplikacji - wtedy czuć delikatne szczypanie, ale szybko przechodzi, a skóra nie jest podrażniona.

Na ile aplikacji starcza jedno opakowanie? Ciężko mi powiedzieć, ponieważ na pewno mi starcza na więcej niż 10-13 aplikacji. Inna sprawa, że często nie nakładam maseczki na całą twarz, a jedynie na strefę T. Mimo to skłaniam się ku stwierdzeniu, że przy takim użytkowaniu jak moje, starcza na ponad 20 aplikacji.

Niebieska maska

Na wstępie zaznaczę, iż jestem fanką masek typu peel-off i takich zmywalnych nigdy nie lubiłam.
Ale akurat ta maska bardzo mi przypadła do gustu. Ma fajną, dość lekką konsystencję. Kolor niebieski - mój ulubiony ;)
Subtelny i delikatny zapach alg jest ok.
Maska dobrze się rozprowadza.
Nawet nie czułam, że mam ją na twarzy -> brak efektu skorupy ;)
Łatwo się ją zmywa - ja akurat używam wilgotnych chusteczek i ładnie wszystko się czyści.
Skóra jest nawilżona, ale jednocześnie zmatowiona i gładka.
Maska nie wysusza cery.
Następnego dnia twarz wygląda korzystniej, nie jest taka szara ;)
Pojedyncze czerwone krostki pojawiające się na mojej twarzy, jakby redukują się i nie są takie widoczne - czyli działa na niedoskonałości :)
Chętnie sięgnę także po inne maski z tej linii.

Uwielbiam

Stosuje raz w tygodniu i dodatkowo gdy coś wyskoczy mi na twarzy. Pokochałam wszystkie maseczki z loreala ale ta jest moim ulubieńcem! Polecam zwłaszcza przy tłustej skórze.

Dobra

To ostatnia z używanych przeze mnie maseczek z tej linii. Mam wrażenie, że jest najbardziej delikatna, ale może to też być spowodowane porą roku - tamtej trójki używałam w okresie jesień/zima, kiedy moja cera jest bardziej wrażliwa.

Maseczkę wygodnie nakłada się, pomaga w tym jej gładka i zwarta konsystencja. Gorzej z usunięciem - zawsze przy tym zachlapię umywalkę i okolice na niebiesko. Ale przynajmniej jest efekt - cera jest zdecydowanie gładsza i zmatowiona. Używając jej 2x w tyg. jestem w stanie ten efekt gładkości utrzymać. Natomiast na pewno nie redukuje zaskórników, zresztą uważam, że to niemożliwe.

Po nałożeniu trochę piecze, ale właśnie mniej niż pozostałe maski z tej serii, nie czuć też ściągania. Czy to dobrze czy źle - zależy od oczekiwań, ja akurat takiego intensywnego ściągnięcia nie lubię.

Maska jest dużo bardziej wydajna niż przewiduje producent, więc wychodzi wcale niedrogo.

Fajna i przyjemna maseczka jednak najgorsza z całej czwórki

Używałam wszystkich poprzednich wersji maseczek z serii Skin Expert więc nie mogłam nie spróbować i tej w nieco smerfnej niebieskiej odsłonie.
W swojej formie produkt jest bliźniaczo podobny do swoich braci - czyli ten sam ładny kartonik i ciężkawy ładny słoiczek z produktem - tym razem w wersji bardziej aksamitnej i ciemno niebieskim odcieniu o przyjemnym nienachalnym zapachu.

Ta maska ze wszystkich czterech jest najbardziej "mokra" - nie zastyga na twarzy tak jak pozostałe - jednocześnie najtrudniej ją zmyć.
Trzeba się sporo natrudzić żeby wszystko usunąć - nawet jeśli wydawało mi się że twarz jest już czysta to po przetarciu twarzy wacikiem z płynem micelarnym wacik jest szarawo niebieskawy - więc sama woda czy nawet użycie żelu po tej maseczce nie wystarczy.

Maska łagodnie działa na skórę i ze wszystkich dostępnych ma niestety najsłabsze działanie.
Nie jest zła - tego o tym produkcie powiedzieć nie mogę - bo fajnie wygładza i pozostawia skórę miłą i aksamitną w dotyku i tak jak inne maski z tej serii nie robi skórze żadnej krzywdy - nie wysusza, nie podrażnia i nie powoduje alergii, nic po niej nie szczypie - ani skóra ani też oczy.

Z wydajnością jest tak samo jak u innych czyli starcza zdecydowanie na więcej aplikacji niż mówi o tym producent.
Trzy pozostałe maski są jednak nieco lepsze i skuteczniejsze w działaniu - lepiej wypełniają swoje specjalistyczne zadania a ta jest moim zdaniem najbardziej uniwersalna i bez jakiegoś specjalnego działania.
Fajna maseczka ale ja wolę zdecydowanie czarną węglową i czerwoną z peelingiem.

Loreal maseczka niebieska przeciw niedoskonałościom

Aplikacja – bardzo łatwo się rozprowadza i równie łatwo się zmywa.

Działanie – oczyszcza, pozostawia buzię delikatnie nawilżoną, gładką.

Konsystencja – masełko, które z przyjemnością można nałożyć na twarz.

Wydajność - wystarcza na około 13 aplikacji.

Zapach – przyjemny, nie jest zbyt chemiczny.

Opakowanie – przeźroczyste, szklane z plastikową nakrętką i dodatkowym zabezpieczeniem, które ma chronić przed wysychaniem produktu. Bardzo ładne, sprawia wrażenie ekskluzywnego produktu.

Najgorsza z całej czwórki

Kiedy Hebe zrobiło promocję na markę Loreal jakoś na początku lutego od razu wiedziałam, że kupię maseczki i glinkowe żele. Spośród maseczek to właśnie tej byłam najbardziej ciekawa, ale to właśnie ta maseczka okazała się najgorsza z nich wszystkich.
Maseczkę kupujemy w kartonowym zafoliowanym pudełeczku. Produkt zamknięty jest w solidny i estetyczny słoiczek. Kolor maseczki zdecydowanie przyciąga kobiece oko. Zapach również nawet niezły. Konsystencja jest dość rzadka (w porównaniu do innych trzech), ale nie ucieka podczas aplikacji. Jej działanie oceniam na mocno mocno średnie. Bardzo blado wypada na tle swoich sióstr. Na mojej skórze absolutnie się nie sprawdza. Ani jej nie oczyszcza, ani nie odświeża, nie zastyga w ogóle. Co ciekawe po łatwym zmyciu skóra jest oblepiona jakimś mało przyjemnym tłuszczem, którego muszę zmywać żelem do twarzy, bo nie da się tego znieść. Bardzo jestem rozczarowana tym produktem. Wydajność jest, cena za wysoka jak na takiego średniaka. Nie wrócę.

spodziewałam się więcej

Wszyscy tak chwalą tą maseczkę, więc kiedy trafiłam na nią na promocji postanowiłam wypróbować. Mam cerę normalną w stronę suchej z potężnie rozszerzonymi, zanieczyszczonymi porami. No i nie widzę jakiś specjalnych efektów. Faktycznie, oczyszcza co nieco i matuje, ale moim zdaniem aż do przesady, cera jest jakaś taka pozbawiona energii. Natomiast pory zwęża, ale nie jakoś spektakularnie. Aplikacja i zapach są przyjemne, ale gdy wysycha kruszy się dosyć mocno. Zmywa się w porządku, nie brudzi zlewu itd. Moim zdaniem niewarta ceny, ale nie wykluczam że wypróbuję innych maseczek z serii - wydaje mi się że ta jest skierowana do mocno tłustej cery i na takiej może faktycznie dużo zdziałać.

Rewelacja!

Testowałam niemal wszystkie maskiz tej serii L'Oreal, jednak ta przypadła mi najbardziej do gustu. Mam cerę mieszaną, skłonna do przetluszczania i podrażnień.

Ciekawa propozycja dla mojej cery!

Od dawna szukałam czegoś na moją problematyczną cerę z niedoskonałościami! I wtedy właśnie natrafiłam na jedną z masek od L'Oreala w drogerii!
Od razu rzuciła mi się w oczy ze względu na swój ciekawy kolor (niebieski).
Aplikacja nie jest trudna - używam pędzelka do masek, dzięki czemu maskę łatwo się apliluje, a sama maska łatwo "zastyga" na skórze w ok 10 min.
Wystarczy ją zmyć chusteczkami nawilżającymi i mamy cerę jak marzenie!

Zaskórników jakby mniej!

To już 4 maska z serii czysta glinka, którą wypróbowałam. Nie wiem, skąd te negatywne opinie o niej. Mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej. Moja cera jest często zaczerwieniona, czasami pojawiają się wypryski, a nos jest w czarnych kropkach. Mi ta maska pomogła, zadziałała już od pierwszego użycia.

Zacznę od tego jak wygląda. Jest niebieska, podoba mi się to. Zapach glinkowy, który bardzo lubię. Zawiera 3 mineralne glinki i węgiel, która dokładnie oczyszcza skórę z toksyn, wszelkich zanieczyszczeń. Zdecydowanie ma najrzadszą konsystencję ze wszystkich masek L'Oreal, ale jest ona na tyle gęsta, że nie spływa. Zasycha powoli, nie na skorupę jak czerwona, zielona, czy czarna maska z tej serii, buzia nie jest aż tak bardzo ściągnięta. Łatwo się ją zmywa.

Mimo, że jest według mnie najłagodniejsza, to u mnie zadziałała od pierwszej aplikacji. Od razu zauważyłam różnicę. Po pierwsze cera z zaczerwienionej zrobiła się bledsza spokojniejsza. Po drugie z nosa zniknęły zaskórniki!! Efekt był lepszy niż po czarnej masce Pilaten. Wągry zniknęły! Pory także zrobiły się mniej widoczne. Poza tym cera była nawilżona, mięciutka i gładka, a przy tym nabrała zdrowia i blasku.

Opakowanie to taki sam szklany słoiczek, jak w przypadku peelingów i innych masek Czysta glinka. Bardzo wygodny i pięknie się prezentuje. Maska dość wydajna, starczy na minimum 10 aplikacji. Produkt nakładam zazwyczaj pędzelkiem. Kosztuje ok. 35 zł, ale gdy podzielimy cenę na 10 aplikacji, wychodzi tylko ok. 3,50zł, a jakość i opakowania tych masek są powalajace. Na pewno kupię ją kolejny raz.

Bardzo lubię

Maseczka jest wydajna starcza na ponad 10 aplikacji.
ładnie pachnie ma fajną nietępą konsystencje i nie zasycha na skorupe
Oczyszcza i wygładza skórę , nadaje jej blasku .
Ciężko powiedzieć czy ogranicza wyskakiwanie nowych niedoskonałości ale wpływa na szybsze gojenie się tych które już mam.
Cena wysoka 35zł ale opłaca się:)