Moschino Femme

Moschino Femme

Orientalny zapach stworzony przez Moschino w 1987 roku. Wanilie polaczono z kolendra, roza, gardenia i gozdzikami. Zapach polecany na wieczor.

Cena: 25 funtow/ 45ml; 46 funtow/ 75ml

Nuty
orientalne
Rekomendacja
na wieczór

Burza kontrastów

Ja nie wiem. Mam problem z tym zapachem.
Ważne dla mnie jest otwarcie i przeważnie jest tak, że jeśli mi nie odpowiada, reszta mnie nie interesuje. Zapach ma być od początku jedzeniowy albo przynajmniej taki ACH... no wiecie.
A Moschino jest dziwne. Najpierw odstrasza krzykiem ostrych przypraw i aksamitną zakurzoną kotarą, potem – dosłownie przez moment – nęci piękną wytrawną kwiatową słodyczą, następnie znów krzyczy. Taki przemocowy , agresywny. Nie leży na skórze, drga. Nie czuję ziół z osobna tylko wszystkie razem wymieszane. Nie czuję też róży ani goździków, które tak bardzo lubię. W ogóle, nie wiem co czuję. Za to widzę. Widzę kobietę jadącą pociągiem Orient Expres (ktoś użył tego określenia już) w atłasowej sukni i aksamitnym kapeluszu. W najlepszym wydaniu w wersji współczesnej kojarzy mi się ze sceną w pociągu z Turysty, z AJ i JD. Duży plus a nawet dwa za to, że jest zupełnie inny niż to, co można wyczuć na większości kobiet. Niepowtarzalny, dziwny, surowy, twardy i trwały, wytrawny, wyczuwalny.
Butelka świetna w swej prostocie i spójna z zawartością.
No nie wiem, nie wiem…. Intryguje …
Potrzebuję więcej czasu by stwierdzić, czy zostanie ze mną czy pójdzie do ludzi. Po dwudniowych testach jeszcze nie potrafię podjąć decyzji. I to tez jest dziwne ;)

Viva la Bella :)

Z Moschino nigdy nie było mi po drodze. Chciałam sobie kupić nowy zapach na jesień i wpadłam na promocję w internetowej perfumerii. Moschino Femme za 60 zł ! No cóż, czemu nie ? Był to strzał w dziesiątkę.

Butelka piękna, takie małe cudeńko z wstążeczką barw narodowych Włoch. W środku bardzo ciekawy zapach w stylu retro, kompletnie nie dzisiejszy, dziwny i mało popularny, czyli taki, jak lubię.

Zapach mocny, początkowo aż za bardzo, potem łagodnieje. Orientalnie rozkrzyczany.Duszący i ostry, bardzo elegancki. Nie ma w nim ani grama słodczy. Powiedziałabym, że jest z lekka ziołowy. Bardzo podobny do Estee Lauder Youth Dew, w końcowej fazie niemalże identyczny jak Gucci EDP II. W sumie jest to mieszanina tych dwóch zapachów. Nie jest płaski, świetnie się rozwija, migocze i iskrzy, aby w każdej fazie pachnieć inaczej. Nosi się go bardzo elegancko, oczywiście do eleganckich ubrań. Pasuje do złotej biżuterii i szpilek. Absolutnie nie dla małolatek w eko-skórkach i rurkach.

Trwałość przyzwoita, 4-5 godzinna.

Używam tego produktu od: tygodnia

Ilość zużytych opakowań: w trakcie butelki 75 ml/

Piękny, niedzisiejszy

Moschino Femme to bardzo niedzisiejszy zapach, a przez to jest on dość trudny w odbiorze. Dla osób przyzwyczajonych do przyjemnych frutti-florali, od których uginają się półki w perfumeriach zapach ten może wydać się dziwny, ostry, świdrujący i duszący. Jest to ta sama kategoria mniej więcej, co Obsession- ciężki, duszny, bardzo przyprawowy, niekwiatowy i niesłodki w landrynkowy sposób.
Babciny, staroświecki- to odpowiednie określenia.

Używam tego produktu od: testy+ od dwóch dni własny flakon
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 75 ml

Pokaz Moschino jesień-zima 2017/2018

Niesamowite DZIWADŁO:):):):):):)

Jestem absolutnie uzależniona od Moschino Couture. Dla mnie to najpiękniejszy zapach jaki znam. Postanowiłam wzbogacić swoją kolekcję o starsze zapachy Moschino. Kupiłam w ciemno 75ml.
Butelka wspaniała, aż zachęca do testowania. Gdy rozpyliłam pierwszy raz ten zapach aż mnie odrzuciło. Pomyślałam, że to chyba jakaś pomyłka i dostałam męski odpowiednik tego zapachu. Jest tak ostry, że aż wierci w nosie.
Po kilku dniach spróbowałam ponownie i znowu skucha;) Aż któregos dnia byłam od rana bojowo nastawiona do świata i okazało sie, że ten zapach Moschino okazał się strzałem w dziesiatkę.
To taka rozkrzyczana Italia:) zapach mega włoski, pasujący do pań Loren i Belucci - one powinny ten zapach reklamować. Loki, biusty i kołyszące się biodra:) Może nie jest zjawiskowym dziełem perfumiarza, ale ma swoją duszę i ogon na kilometr!!!! Acha i jest pieruńsko trwały:)

orient expres

Moschino , kojarzył mi się do teraz z zapachami dla nastolatków ,
delikatnymi , na letni upalny dzień .
A tu taka niespodzianka . Otwarcie może zwalić z nóg .
Mocny , ostry zapach przypraw : kolendra , oregano , gałka , pieprz .
Do tego intensywny bukiet kwiatów gardenii i róży , ylangu . Na szczęście nuty bazy już spokojniejsze , piękne , zmysłowe .
Zapach zaskakujący , tajemniczy , głęboki . Wytrawny i gorzki . Na zimową porę roku idealny otulacz , dla miłośniczek retro klimatów .
Nie do końca to mój zapach , ale od czasu do czasu chętnie bym użyła .
Trwałość dobra 4-5 godzin .

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: odlewka

bliski krewny Obsession CK

Recenzje wzbudziły zainteresowanie więc ledwo opanowałam pokusę zakupu w ciemno pełnowymiarowego flakonika, udało się poprzestać na ślicznej miniaturce i na jej podstawie oceniam... Nie jestem miłośniczką Obsession, do którego niezwykle jest podobny w swej kadzidlaności, więc konsekwentnie nie zakocham się w tym zapachu (przynajmniej na razie...). Bardzo mocno osiada na odzieży - mój szalik zrobił się 5-ciometrowy przez ten ogon... Świetny na zimę dla miłośniczek takich nieco retro klimatów, głęboki oriental, mrocznawy, nie słodziak- waniliowiec.
Zobaczę co mi z tej miniaturki wykiełkuje... na razie jednak z zakupem większej ilości się wstrzymuję
Używam tego produktu od: paru dni wersja mini
Ilość zużytych opakowań:

A kysz paskudo!

To ulubione perfumy mojej mamy. Nie wiem, co ona w nich widzi, ale w sumie do niej pasują. Do mnie nie. Ostatnio coś mnie podkusiło, by zaaplikować sobie ociupinkę na rękę. No i na plus trzeba przyznać, że cholerstwo jest intensywne, mocne i diablo trwałe. A teraz minus: duszący zapach. Nie wiem jak go opisać: słodko-cierpkie, dymiące kadzidełko, wdzierające się do nosa i gardła - takie mniej więcej miałam odczucia. Chyba jeszcze nie dorosłam do tak mocnych i zdecydowanych zapachów. Bo charakter to on ma. Butelka jest ładna (chociaż stado takich w różnej fazie wzrostu i zużycia straszy mnie w maminej łazience - brrrr).

Używam tego produktu od:oj nie używam
Ilość zużytych opakowań:testy

wyjatkowy

Piekny, ciezki i gleboki zapach, ktory tworza: szczypta przypraw (kolendra, galka, pieprz) i kwiaty ( gozdzik, gardenia, roza, frezja) + wiciokrzew.
Duzo ambry, pizma, wanilii i drzewo sandalowe. Niby nic oryginalnego, ale nie do konca... W nutach glowy znajdziemy aromatyczna zywice galbanum, nadajaca ton, odpowiedzialna za wyjatkowosc tego zapachu. Nie jest to tracaca myszka, pseudo orientalna kakofonia lat 80-tych.
Moim skromnym zdaniem MF to najlepszy, najbardziej wyrafinowany zapach Moschino. Ponadczasowy, mocny, mroczny, lekko slodki. Zupelnie nie podobny do pozniejszych zapachow tej marki.
Dobrze, ze jeszcze nie zniknal z perfumeryjnych polek.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: probka/flachon

Słodko - gorzki meczecik

Rzadki (w dostępności) aczkolwiek niespecjalnie oryginalny zapach. Pierwsze zaciągnięcie odrzuca, jest bardzo mocny, orientalny, wręcza arabski, kwiatów nie wyczuwam w ogóle, później dochodzi ogromna słodycz i to ona ratuje go przed kompletną klapą- wanilia. Zapach określiłabym jako słodko-gorzki, rzeczywiście nie dla każdego, z pewnością nie dla mnie, testowałam go na sobie u znajomej z 45 ml edt. Zdecydowanie niedzisiejszy, własciwie nierozwija się wcale i nie zaskakuje, na co liczyłam. Myślę, że spokojnie bez szumu zostanie wycofany, jest tyle zapachów które bez problemów go zastąpią. Nie jestem zwolenniczką tego rodzaju silnych zabijaków indywidualnych zapachów, bo ten zapach nie pozwoli wydobyć się żadnej osobistej nucie jest tak przytłaczający i mocny. A więc nie dla zapachu w kolorze miodu. Wydaje się pasować na kobiety "w ciemnej oprawie" i ze złotą biżuterią tzn o ciemnych włosach, oczach itd. Bardzo trwały, silny, typ zapachu na wieczór w dzień może zabić...
Również buteleczka bardzo dalekowschodnia przypomina meczecik. A więc za buteleczkę 3 gwiazdki, zapach nie podoba mi się nie potrafię go znieść na sobie - 1 gwiazdka
Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:kilka razy z 45 ml edt

Ekstrawagancki!

Mam mieszane uczucia. Na poczatku pachnie jakas taka zgnilizna i palonymi cukierkami... Pozniej na szczescie na pierwszy plan wychodza kwiaty, glownie gozdziki i robi sie calkiem przyjemny. Jest to orientalny i ekstrawagancki zapach chyba tylko dla niektorych kobiet. Na pewno wyroznia sie na tle innych. Zdecydowanie na zimniejsze dni, wyobrazam sobie ze w lecie moglby zameczyc otoczenie i wyperfumowana nimi osobe. Dla wielbicielek zapachow niecodziennych!

Dodaje gwiazdke bo moj nos polubil ten zapach. Nie czuje juz zadnych "falszywych" nutek. Utwierdzam sie w przekonaniu, ze to bardzo elegancki zapach z ikra. Nota bene odkrylam, ze jest podobny do "Smoka" Cartiera :-)

Używam tego produktu od:2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań:pierwsze wciaz