L'Oreal Paris, True Match Minerals, Finishing Powder (Transparentny puder mineralny)

Nasz pierwszy matowy, utrwalający sypki puder.
Natychmiastowe matowe wykończenie. Codzienna kontrola połysku.
Półprzeźroczysty proszek dla zdrowszej skóry w ciągu zaledwie 4 tygodni. Użyj go do kontroli połysku i matowego wykończenia na cały dzień.
Półprzeźroczysty, delikatny proszek do twarzy aby wzmocnić i wyrównać makijaż bez dodawania ciężaru lub faktury, nadający się do wszystkich odcieni skóry. Lekki proszek matuje skórę i zapobiega jej świeceniu przez cały dzień.

Krycie
lekkie
sypki
mieszana, tłusta
matujące, utrwalające
oil – free / nietłusta

Mocno matujący puder

Puder rzeczywiście spełnia swoją rolę, bo świetnie matuje. Jedyna uwaga to, że łatwo nałożyć go zbyt dużo na skórę, więc tutaj trzeba uważać. Jest to jeden z lepszych pudrów matujących.

Puder jak puder

Skusiłam się na niego ze względu na promocję i chciałam przetestować w końcu jakiś inny „biały, sypki” puder. Co mnie najbardziej zdziwiło i przysporzyło trochę problemów to bardzo mały i głęboki otwór do pobierania pudru. Opakowanie sprawia wrażenie, jakby produktu było bardzo dużo, ale większość miejsca zajmuje po prostu plastik. Nie mogłam przez to nabrać pudru na pędzel, wchodziła jedynie gąbeczka do podkładu. Nie mogłam się po prostu dostać do pudru! Musiałam rozciąć siatkę i przesypać zawartość do innego pojemnika. I to jest największy minus tego produktu - opakowanie. Puder sam w sobie jest przyjemny. Matuje, utrwala makijaż i długo trzyma się na twarzy. Ma fajną, taką gładką strukturę i niewielka ilość wystarcza, aby wypudrować całą twarz.
Natomiast mam wrażenie, że delikatnie wysusza skórę i finalnie efekt może wydawać się przesadzony.

Bardzo fajny puder

Czasami już widząc markę na opalniu wiesz czy dany produkt jest dobry czy nie, ten jest naprawdę super, marka nie zawiodła, jest transparentny ale nie bieli (ja mam bardzo jasna karnacje). Super utrzymuje mat na buzi i twarz szybko się nie wyświęca. Sam puder bardzo wydajny, piękne opakowanie, puder bardzo gładko zmielony

opakowanie dyskwalifikuje

Dorwałam na promocji w hebe za 20 zł. Produkt sam w sobie jest dobry, ale opakowanie tragiczne i w moim przypadku dyskwalifikuje ten puder. Wcześniej używałam go tak jak niżej dziewczyny pisały - pędzel do środka, opakowanie do góry nogami i "strzepywanie" pudru na pędzel.Teraz spędziłam pół godziny na przesypywaniu go do innego pojemniczka, bo nawet przesypanie nie jest proste! Po prostu to jest najgorsze opakowanie na puder jakie kiedykolwiek wymyślono. Mimo dobrego działania pudru, to nie kupię go więcej. Są na rynku pudry tańsze, o lepszym działaniu no i z normalnym opakowaniem.

idealny

Długo zastanawiałam się nad kupnem tego mineralnego pudru. W regularnej cenie jest dość drogi, gdy znalazł się na promocji o połowę taniej nie zawahałam się go zdobyć. Puder jest zamknięty w plastikowym opakowaniu. Zamknięcie jest lustrzane, wszystko odbija i niestety okropnie się brudzi, zwłaszcza od palców. Produkt jest niesamowicie zmielony, w dotyku jest wręcz jedwabisty. Doskonale matuje ale nie przesusza skóry twarzy. Jest bardzo wydajny, wystarczy go naprawdę niewielka ilość do przypudrowania cery. Skóra wygląda po nim, jedwabiście i zdrowo. Efekt utrzymuje się przez cały dzień.

Doskonałe matowienie

Fantastyczne matowienie, świetnie absorbuje świecenie w strefie T. Idealnie "stapia" się z kolorem skóry. To jego ogromny plus.Jest bardzo wydajny i wystarcza na dłuuugo.

Najlepszy puder jaki miałam

Cena może nie zadowalająca lecz mi ta cena starcza na 3 miesiace więc ....
Puder matowy czyli to co lubię w pudrach nienawidzę rozświetlających. Puder ten jest przeznaczony do cery normalnej suchej oraz wrażliwej. Mi ten lider utrwala makijaz do ponad 10h. Jestem w stanie kupić następne opakowania.

Lekki puder, dobry dla cery suchej

Używam tego pudru od kilku miesięcy i bardzo go lubię. Mam cerę normalną w kierunku suchej i lubię efekt, jaki daje na mojej twarzy. Nie jest to tępy mat i odczuwalna warstwa na twarzy, a utrwalenie podkładu miłą chmurką. Nie jest widoczny, a świetnie utrwala makijaż. Wiele zarzutów zebrało opakowanie, ale dla mnie jest idealne! Puder nie ma się szans wysypać, a otwór jest idealny dla małego pędzla, którego używam do pudrowania (cery suche wiedzą o czym mówię). Ja lubię ten produkt. Nie jest jakiś wybitny, ale beznadziejny też nie.

super! :)

Szukałam już jakiś czas fajnego pudru, który:
- nie będzie bielił
- nie będzie robił pomarańczowej skóry
- nie będzie osiadał na buzi i wyglądał na niej jak "mąka".

Do zakupu tego pudru przekonywały mnie dwie koleżanki, ale miałam złe doświadczenia z pudrami sypkimi. Jednak jedna z nich przywiozła mi resztkę swojego opakowania "na wypróbowanie" i ja byłam kupiona... już po pierwszym użyciu! On serio:

- nie bieli
- nie osiada na buzi tworząc "mąkę"
- nie podkreśla suchych skórek.

Buzia go chłonie, jest aksamitna, ale nie płasko matowa (ogroooomny plus, bo nie nawidzę matowego wykończenia!). Buzia sie po nim nie błyszczy, podkład ładniesię trzyma. Oczywiście kupiłam swoje opakowanie już, i stosuję jakieś 2 miesięce ;D dla mnie hit! długo takiego szukałam :)

Fajny puder

Kupiłam ten puder na promocji w Rossmannie. Posiadałam odcień translucent Zacznijmy od tego co widzimy na pierwszy rzut oka. Opakowanie wydawało się całkiem fajne dopóki nie zaczęłam bo używać. Nie było gdzie wysypać pudru, musiałam wziąść zakrętke od innego pudru. Siteczko na początku sprawowało się super. Ale gdy puder się kończył nie chciał się wysypywać. Musiałam rozciąć tę siateczkę. Co do zawartości to dla mnie super! Mam zazwyczaj cerę suchą. Nie zauważyłam żeby ten puder podkreślał mi pory. Fajnie trzymał mi mat w strefie T ( na policzki i boki twarzy używam pudru rozświetlającego).

Zdecydowanie jeden z moich ulubieńców

Poleciła mi go koleżanka. Wcześniej widziałam również że jest produktem polecanym przez znane youtuberki. Takim właśnie sposobem postanowiłam go kupić. Od razu się w nim zakochałam. Stanowi idealny kosmetyk do wykończenia makijażu.

Jak dla mnie za taką kwotę i taki mączny efekt na skórze jestem na nie. Jako posiadaczka cery mieszanej nie polecam… Zużyję sama nie wiem kiedy. Produkt nieprzemyślany pod wieloma względami…

Puder w swojej kolekcji makijażowej mam już dobre 5-7 miesięcy. Kupiłam o ile dobrze pamiętam w Rossmanie. Wówczas kojarzę, że obowiązywała na markę promocja z jakimś rabatem. A że przechodziłam obok produktu już wiele razy zastanawiając się nad zakupem skusiłam się za sprawą promocji. Cena regularna tj. wydatek coś około 70 zło. Nie ma się co czarować dużo jak za puder więc zakup podczas promocji zdecydowanie polecam…

Jednak od początku. Produkt w oryginale otrzymujemy w plastikowym słoiczku z zakrętką. Na pierwszy rzut mojego niezadowolenia pójdzie słoik. W środku mamy niby siteczko. Zaś zakrętka wypukła i ja się pytam jakim niby cudem mam wydobywać zawartość?? Każdorazowo pakować pędzel w sitko?? Po kilku razach jest oni brudne i wygląda tragicznie za sprawą kontaktu pędzla z wyfluidowaną skórą. Katastrofa. Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłam jest albo przesypanie zawartości do innego słoiczka po pudrze, albo każdorazowo wysypywanie na zakrętkę innego produktu i aplikacja wówczas na skórę.

Ja zaś mam również taki schemat, ze np. pod oczy wykonując makijaż lubię sobie nałożyć puder gąbeczką- grubszą warstwę a tutaj przez niedopracowane opakowanie jest to niemożliwe…. Niestety.

Zawartość. Jest to nic innego jak biała aksamitna, puchowa mączka. Drobniuteńko zmielona. O lekkim wręcz niewyczuwalnym zapachu. Puder roztarty między palcami w zauważalny sposób pokazuje, że daje na skórze aksamitne, śliskie wykończenie. Coś na zasadzie lekkiej powłoczki.

Docelowo produkt ma za zadanie matowić i utrzymywać takowy efekt przez cały dzień. Jednak tutaj uważam, ze kolejna gafa związku z tym produktem…

Mianowicie jestem posiadaczką cery mieszanej z tendencją do wyświecania się. Więc docelowo produkt stworzony z myślą o takich osobach jak ja.

Jednak puder zaaplikowany na skórę bez względu czy wtłoczony pędzlem czy gąbką, rozpruszony jak lekka chmurka przy pomocy duzego pędzla nie daje w żadnym razie utrzymać matu przez cały dzień. Już po dwóch godzinach cała moja buzia wyświeca się niemiłosiernie. Konieczne w ciągu dnia są poprawki aby utrzymać wygląd skóry w ryzach… Niestety. Co zauważyłam również, że puder powoduje zapychanie i powstawanie wągrów na nosie, brodzie i niekiedy policzkach. Już po czterech godzinach moja buzia się wyświeca maksymalnie we wszystkie strony świata a kolejna warstwa ratunkowa doprowadza do powstawania ciastek i nieestetycznych plam na twarzy.

Obecnie puder używam dosłownie raz na jakiś czas w momencie gdy moja skóra jest w bardzo dobrej kondycji. Nie ma możliwości stosowania ciągle każdego dnia ponieważ puder faktycznie powoduje u mnie nieprzyjemne sytuacje na twarzy. Ja niestety nie dołączę do grona zadowolonych użytkowniczek i z pewnością nie powielę zakupu.