Yves Rocher, Pur Desir de Pivoine, Woda toaletowa o zapachu piwonii

Yves Rocher, Pur Desir de Pivoine, Woda toaletowa o zapachu piwonii

Nowość Zielonej Księgi 2007 Yves Rocher. Woda toaletowa o zapachu piwonii - delikatna, kwiatowa, wiosenna, optymistyczna.
Na serię Pur Desir składają się wody toaletowe w 2 pojemnościach, mydło w płynie, żel do kąpieli i mleczko do ciała.

Cena: ok. 40zł/ 30ml; ok. 60zł/ 60ml

Piwonia w czystej postaci

Perfumy wakacyjne, lekkie, świeże, radosne, romantyczne, idealne na "różowy" i niezobowiązujący flirt. Są infantylne i bardzo optymistyczne, dodają też energii. Traktowałabym je bardziej jak mgiełkę, ponieważ nie trzymają się jakoś szalenie długo.
To typowe perfumy jednego kwiatu - piwonii w tym wypadku. Efekt podobny do natarcia się piwonią właśnie, kompozycja ma jeszcze jakieś inne składniki, w tym na pewno cytrusy, ale niemniej jednak są one tylko miłym dodatkiem do wiodącej prym różowej królowej.
Podłużny flakon, perfumy niedrogie, ale odpowiednie chyba tylko na lato, w inne pory roku się nie przebiją.
Dla nastolatki, dla kobiety dojrzałej na wyjazd w wakacyjne kurorty, dla szalonej optymistki w każdym wieku.
Mimo kilku lat nic się Piwonii nie stało.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu (już niedługo skończę!)

ogród

Piwonie to ulubione kwiaty mojej Mamy, więc jakieś dwa- trzy lata temu kupiłam jej ten zapach w prezencie. Zachwyciła się i odtąd jest stracona dla świata perfum, bo kupuje tylko te. Piwonia stała się jej signature scent i bardzo mi się z Nią kojarzy :)
Zapach jest delikatny i wyrazisty jednocześnie, bardzo trwały, przesyca ubrania i pamięć na długo. Kiedy go wącham w drogerii czuję się tak, jakbym weszła do naszego ogrodu w pełnym rozkwicie i zanurzała się cała w kwiatach. Jest to aromat czysty, niezmącony innymi nutami, które w tym przypadku byłyby zbędne. Tylko z flakonem mogliby się bardziej postarać- jest subtelny, taki chłodny jak oszroniony czy odymiony, a podobają mi się takie, ale dla niektórych może wydawać się zbyt ascetyczny.
Zapach godny polecenia.

Używam tego produktu od: znam go długo...
Ilość zużytych opakowań: Mama kończy setne :)

Piwonie w butelce

Z uwagi na swoją ulotność teoretycznie produkt nie nadaje się na KWC, ale tęsknię za doznaniem, kt. towarzyszyło mi podczas aplikacji tej wody toaletowej

PLUSY:
+ już przy pierwszym pryśnięciu wyróżniał się dla mnie wśród innych zapachów
+ o każdej porze roku można było dzięki niemu wąchać płatki kwiatów piwonii rozchylone w gorącym słońcu. Żaden z innych znanych mi zapachów dostępnych na rynku nie imituje naturalnego, czystego zapachu piwonii tak idealnie

MINUSY:
-krótkotrwały
-już go nie produkują

Botoksu zastosowania

Cudowny, letni

Dostałam go od mojej mamy, i zakochałam się. Ten zapach to wypisz wymaluj czysta piwonia, nie wiem jak oni to zrobili. Nie jest to duszący zapach, lecz świeży, taki jak byśmy się dopiero co nachylili nad jej kwiatem. Na pewno kupię kolejne opakowanie, tylko ubolewam że je zmienili, bo to poprzednie było o wiele lepsze, bardziej kobiece i subtelne. Zapach tylko na lato, w zimę lepsze są cieplejsze nuty. Z pewnością zagości u mnie jeszcze nie raz!

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Dotknij płatków piwonii

Kolejny monozapach z wycofanej serii Pur Desir, za którym wielu z nas tęskni. Cóż..pozostaje nam zakupić o wiele droższy Bright Crystal, Versace, albo liczyć, że firma Yves Rocher znów nas czymś zaskoczy.

Ilość zużytych opakowań: Flakon 60 ml

Wspaniały zapach, trwałość tragiczna.

Rzeczywiście oddaje zapach piwonii. To jeden z moich ulubionych kwiatów i niestety, ponieważ przez większość roku nie mogę się piwonią nacieszyć, to mam chociaż te perfumy. Zapach jest przecudowny, po prostu sama piwonia. Niestety ich trwałość jest tak fatalna, że po pół godziny nic już nie czuję.
Chyba bardziej opłaca się kupić piwonię Aqua Allegoria.

Używam tego produktu od: 2lata
Ilość zużytych opakowań: 1: 60ml

pachnie jak piwonia i o to chodzi

zawsze kupowałam zapach bzu, lili,albo białej róży(piękny ale dostępna tylko we Francji) zaszalałam i się nie rozczarowałam, pachnie jak piwonia i tyle w tym temacie, podoba mi się bo lubię zapach piwonii, co do trwałości-jest taka sama jak innych z tej serii-czyli słaba, ale i tak lubię:) uważam że najgorszy zapach to pomarańcza...czy kwiat pomarańczy...dziwny jakiś ale podobno włoszki go sobie cenią
PS. mają go wycofać w przeciągu tego miesiąca-więc szykują się wyprzedaże:)

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie piwonii

Nazywam go cmentarnym kwiatem.

Zapach ten jest prosty, lecz równocześnie specyficzny.
Jak wspomniałam w tytule recenzji kojarzy mi się on z bukietem cmentarnych kwiatów.
Na pierwszy \\\'rzut nosa\\\' zapach jest mocny, intensywny, nieokraszony żadnymi subtelnymi ozdobnikami - czysta, soczysta piwonia.
Wąchając go po raz pierwszy myślałam, że będzie bardzo intensywny i bardzo trwały.
Trochę duszący, lekko mdły, zdecydowanie jednowymiarowy - nie zmienia się po kontakcie ze skórą, przez cały czas pachnie tak samo.
Ja nie czuję w nim alkoholu.
Na skórze jednak utrzymuje się bardzo krótko - maksymalnie do godziny, potem znika. Jak na firmę Ives Rocher niska trwałość zapachu zaskakuje.
Flakon nieszczególny, prosty (jak zapach), ale ładny.
Perfum ładnie komponuje się z kwiatowymi kreacjami.

Myślę, że ten zapach polubić może wyłącznie wielbicielka piwonii.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego flakonu 60ml

Dla amatorek piwonii wyłącznie

Dostałam na prezent, bardzo nietrafiony prezent.
Zapachu tej piwonii moje nozdrza po prostu ścierpić nie mogą. Te perfumy po prostu drażnią.
I o ile balsam do ciała można jeszcze zastosować np. jako dekorację łazienkową, ponieważ ma piękną butelkę w stylu Shabby Chic, o tyle ta woda toaletowa nie nadaje się nawet do odświeżania szafy, bo zapach nie utrzymuje się praktycznie wcale. Tylko dla zadeklarowanych wielbicielek piwonii.

Używam tego produktu od: kilku tygodni...
Ilość zużytych opakowań: nie mogę skończyć...

rozczarowanie

Kiedyś otrzymałam żel pod prysznic o zapachu piwonii jako prezent od YR. Muszę wspomnieć : żel pachnie przepięknie, dlatego też postanowiłam zamówić wodę toaletową. Żel naprawdę mnie urzekł, stąd taka decyzja. Niestety - jak dla mnie klapa. Pachnie ładnie przez chwilkę, jak pryśniesz w nakrętkę. Później już nie jest tak miło... Plusem jest intensywność zapachu, długo się utrzymuje i ładna buteleczka.
Wielki minus, ponieważ tak jak żel pachnie naturalnie i delikatnie, tak woda jest strasznie sztuczna, dusząca i mdła.

Odradzam.

Ilość zużytych opakowań: 1 (60 ml)

Prawie ideał...

Zakochałam się w tych perfumach jak moje bliska koleżanka miała je na zielonej szkole.Przypominają mi moją działkę na której spędzam prawie każde wakacje.Kiedy poszłam je kupić były akurat na promocji -50%(ten mój pierwszy mały flakonik) i tak samo miałam fart trafić na tą samą przecenę tylko z dużymi flakonikami jakiś tydzień temu :) Są to perfumy mimo wszystko o zapachu, który nie każdemu się podoba oraz nie trzymają się zbyt długo na skórze za co odejmuję gwiazdkę.Jednak dla mnie to nie jest totalny minus ponieważ mogę się nimi psikać częściej :).

Używam tego produktu od: 4 miesiące.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe, wczoraj kupiłam na promocji duże..

Orzeźwiający.

Bardzo ładny, wiosenny i trwały jak na wodę toaletową zapach.
Pachnie piwonią, ale ja na początku czułam w tej wodzie konwalie :)
Bardzo go lubię.
Nie wiem, czy kupię ponownie bo takie pachnidełka lubię zmieniać.

Używam tego produktu od: od sierpnia