Norel, Retinol contra Cellulite (żel aktywny)

Norel, Retinol contra Cellulite (żel aktywny)

Preparat, w którym zastosowano retinol z aktywnym kompleksem antycellulitis. W postaci żelu, doskonale się wchłania, daje widoczne efekty wyszczuplania, poprawia jędrność skóry i redukuje cellulit.

zaden szal

to byl moj pierwszy kosmetyk to cellulitu. Dlugo sie wchlanial, brzydko pachnial i do tego sie rolowal i spowodowal uczulenie.

Oczywiscie cellulitu nei zlikwidowal, a co do wygladu skory to jakies efekty byly,ale slabiutkie w porownaniu z innymi, lepszymi kremami.

Generalnie nie polecam

Używam tego produktu od: pare lat temu

niezły

Kupowałam go dopóki nie odkryłam wyszczuplającego efektu ATW - XXL Fast. Zużyłam ok. 7 opakowań i muszę powidzieć, że jest u mnie na drugim miejscu po ATW.
Starczy na 4 tygodnie.
Zmniejsza cellulit (po ok. 2 opakowaniach i masażach 2 razy dziennie widac różnicę). Delikatnie wspomaga wyszczuplanie, drenuje.
Jego wadą jest to, że się klei. Nawet po kilku godzinach korzystając z toalety nie sposób zapomniec o klejącej warstewce na udach i pośladkach. Mimo to warto sie przemęczyc aby zlikwidować cellulit.

u mnie się nie sprawdził

Ten kosmetyk się u mnie nie spisał ale może za dużo po nim oczekiwałam?Nie zauważyłam zmniejszenia cellulitu ani zbytniego ujedrnienia skóry.Ponadto szybko się kończy, cena jak dla mnie trochę za wysoka jak na smarowidełko (w dodatku klejące się) do ciała po którym nie widać obiecywanych efektów.

wrastające włoski

Nie działa

Jestem w kropce: używam tego żelu w parze z kremem Norel, jeden na dzień, drugi na noc. Efekty są mizerne, podejrzewam, że skóra ujędrniła się bardziej w wyniku codziennego masażu niż tych produktów. Gdybym używała samego żelu z masażu byłyby nici, bo dość szybko się wchłania, w dodatku zostawia kleistą warstwę na skórze. Nie widać też żadnego doraźnego napięcia skóry (a tym samym wygładzenia celulitu), co zapewniają niektóre inne kosmetyki. Wątpię też w tą zawartość retinolu: jeśli był, to dawno się rozłożył - to nietrwały związek, a jeśli miałby być w trwalszej formie, żel musiałby kosztować 4 razy więcej.
Zapach fatalny.

Tani i dobry

Zaskakująco dobry kosmetyk jak za taką cenę.Naprawdę napina to, co powinien i zmniejsza widoczność cellulitu(sprawdzone też na przyjaciółce).Jest bardzo podobny w konsystencji i kolorze do Cellu-stopu Galenica, napina jednak chyba troszkę gorzej.Cięzko się wchłania ale mimo tego kosmetyk godny polecenia.

niezły

Bardzo dobry do wygładzania (retinol), napinania skóry.Mimo,że to żel nie wchłania się błyskawicznie i trochę lepi,ale można wybaczyć, bo to "pielęgnacja specjalna". Strasznie wysusza skórę!!

ok, nieźle!

używam na razie pierwsze opakowanie tego żelu, i stwierdzam, że nie jest zły jeśli chodzi o działanie - według mnie porównywalne z elancylem, czy Vichy-jednym słowem - dobrze napina, wygładza ale nie zauważyłam, żeby coś wyszczuplał, no nie wiem, może musze poczekać. Jedyne co psuje ten niezły efekt to zapach - dla mnie jest okropny, jakiś taki sztuczny, mnie osobiście odstręcza - staram się go nie wąchać w trakcie smarowania. Wiadomo, jak każdy prawie tego typu preparat jest klejowaty puki sie do końca nie wchłonie no i ciut wysusza skórę więc ja zawsze na to jeszcze l'oreala nutrilifta kładę.Generalnie pozytywne wrażenia ale żeby jakieś olśnienie to na pewno nie. Duży plus * za cenę, która umożliwia stosowanie go prawie na okrągło.

Miłe zaskoczenie

Ten produkt to naprawdę dowód na to, ze można połączyć dobrą jakość i przystępną cenę. Do tej pory używałam produktów droższych: Vichy i Clarinsa. Postanowiłam jednak trochę zaoszczędzić i skusiłam się na ten żel. Efekt jest na pewno lepszy od Vichy i porównywalny z Clarinsem (Lift Minceur): wygładzenie, napięcie i świetne nawilżenie. Jeśli chodzi o sam cellulit, to nie zaobserwowałam jakiejś bardzo radykalnej poprawy, ale od tego typu preparatów chyba nie można spodziewać się cudów...

nie zadziałał :(

Żel bardzo dobrze napina skórę, co czuje się już po pierwszej aplikacji. Na początku sądziłam, że dzięki temu skóra będzie coraz bardziej jędrna i gładka, ale po sześciu tygodniach, widzę, że nic z tego :(Po trzech tygodniach używania żelu, zaczęłam stosować dodatkowo krem Norela na noc + solidny masaż. Jednak efektów ciągle nie widze i pewnie już nie zobaczę...Żel ma dość specyficzny, raczej odstraszający zapach z minionej epoki ;), ale można się przyzwyczaić. Bardzo dobrze się rozmarowuje i wchłania, choć przez moment po zaaplikowaniu skóra jest nieco lepka.

ujędrnia

lepi się do ubrań - jak to żel antycellulitowy - nie bardziej niż inne, za to jest na pewno bardziej skuteczny niż GlucoBlock.napina lepiej niż Glucoblock, nieco gorzej niż Elancyl - ale lepiej niż tenże sam produkt w postaci kremu [za to bardziej się klei niż krem - coś za coś]. co do działania antycellulitowego.. hmmm.. jak każdy inny - mało skuteczny.4 gwiazdki za to, że choć ma niską cenę - doskonale ujędrnia ciało!! i cudownie rozjaśnia i likwiduje rozstępy!! [sic!] Ilość zużytych opakowań: 2

numer 1 :)

mój numer 1 w walce z cellulitem, kończę pierwsze opakownie, a efekty są super :)cellulit nie znikł całkowicie :( ale wyrażnie zmniejszył się :) ubyło mi kilka centymetrów a konkretnie 2cm ale mam nadzieję na jeszcze...:)) skóra jest jędrna, aż miło patrzeć- nawet mój mężczyzna zauważył :)) wchłania się średnio dobrze, mam kilka chwil na masaż poranny :) zapach ładny, zresztą tak się przyzwyczaiłam do żelu, że prawie go nie czuję :) aha żel stosuję wraz z kremem wyszczuplającym na rozstępy z kompleksem antycellulitowym i przynajmniej raz dziennie masaż rękawicą sizalową :) rączki bolą, ale efekty są :)))wybieram się do sklepu po następne opakowania

godny polecenia

Preparat ma formę przezroczysto-brązowego żelu, nie jest to na pewno krem. Jest on niemal identyczny jak "Żel z aktywnym kompleksem antycellulitis", który także ma postać żelu a nie kremu. Jedyna różnica to obecność retinolu i guarany w żelu "Retinol contra cellulite" (w tym wypadku podano właściwą nazwę cellulite a nie cellulitis) pozostałe składniki są identyczne. Nie zauważyłam żadnej różnicy w działaniu między tymi dwoma produktami, więc ocena będzie dotyczyła obu. Żele wchłaniają się dużo szybciej niż Krem wyszczuplający z tej firmy, aczkolwiek nie znikają błyskawicznie po nałożeniu tylko wymagają któtkiego masażu, co jest korzystniejsze i bardziej efektywne. Nie wałkują się, przez pewien czas po aplikacji czuć na skórze lepką warstewkę, ale to uczucie mija po chwili. Nie wygładzają skóry tak znacząco jak to robi wersja w postaci kremu, którą używam na zmianę z żelem. Żel można używać także rano i wtedy gdy nie mamy czasu na dłuższy masaż. Opakowanie ma postać dużej 250ml tuby. Żel jest bardzo wydajny. Zapach może nie jest piękny, ale biorąc pod uwagę, iż jest on bardzo skuteczny i przy okazji niedrogi nie jest to tak istotne dla mnie. Wygładził skórę i w pewnym stopniu wspomógł redukcję cellulitu.Walka z cellulitem jest w zasadzie niekończąca się, dlatego tego typu preparaty warto używać regularnie, tak więc ja wolę wybrać tańszy i równie skuteczny produkt, który mogę używać stale, niż tracić pieniądze na bardzo drogą i jednorazową jak na moją kieszeń kurację. Jak narazie Norel jest u mnie na pierwszym miejscu, efekty nie odbiegają od tych uzyskanych w wyniku stosowania dużo droższych kremów lub żeli.Namówiłam na żele i kremy Norel także moją mamę, która dotychczas co pewien czas kupowała D-stock Vichy. Używa ich już regularnie od pół roku, twierdzi, że w zasadzie nie widzi różnicy w działaniu między tymi żelami a preparatem Vichy. Zauważyła, że skora stała się bardziej jędrna i ubyło jej nieco w udach(podejrzewam, że w tych miejscach bardziej efektywnie się masuje). Ona również ma zamiar pozostać przy firmie Norel.