Apteczka Babuni, Olej rycynowy

Apteczka Babuni, Olej rycynowy

Olej rycynowy jest lekiem przygotowywanym zgodnie z przepisem Farmakopei Polskiej. Olej rycynowy wytłacza się z nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis). W kosmetologii stosowany jako środek kondycjonujący na włosy i paznokcie. Ma też właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety, czy do aromaterapii.

regenerujące, nawilżające
<50ml
Skóra
normalna

Niezastąpiony

Myślę, że to taki książkowy Must Have każdej Pani. Sprawdza się do wszystkiego i w sumie dla każdego.
Używałam i używam na rzęsy, brwi, do twarzy, na włosy. Jest bardzo ciężki, oleisty więc nie należy przesadzać. Raz na jakiś czas.

Niesamowity

Olejek zakupiłam za niecałe 3 złote w aptece z myślą o odżywieniu rzęs i brwi. Używam go od 2 miesięcy.

Zacznę od tego, że naturalnie mam dość krótkie i rzadkie rzęsy. Od kiedy smaruję je wieczorem olejkiem rycynowym, stały się ciemniejsze, dłuższe i bardziej gęste. Wiele osób zaczęło na nie zwracać uwagę, mówiąc, że mam bardzo ładne i gęste rzęsy :).

Jeżeli chodzi o kondycję i gęstość brwi, one również się poprawiły po zastosowaniu tego olejku :). Są ładniejsze, bardziej wyraźne, lepiej się układają.
Polecam :).

Skuteczny

Olejek rycynowy stosowałam głównie na moje słabe, wiecznie wypadające włosy. Powiedziała mi o nim farmaceutka i zadziałał. Stosowałam go przed każdym myciem włosów przez około 3 miesiące i jestem szczęśliwa. Olejek pomógł moim włosom. Wzmocnił osłabione cebulki przez co włosy przestały wypadać, Wygładziły się moje włosy, zaczęły błyszczeć, pojawiły się nowe włoski, które zagęściły moją czuprynę. Włosy szybciej mi rosną, wyglądają na zdrowe i są super. Jedyny minus olejku to nieprzyjemny zapach.

Uratował moje brwi!

Jakieś trzy lata temu zrobiłam największą głupotę i dosłownie wyskubałam sobie połowę brwi! Nie wiem co mną wtedy kierowało, ale wyglądało to bardzo źle. Co gorsza brwi wcale nie odrastały, byłam załamana. Wyczytałam w internecie, że ten olejek jest bardzo pomocny we wzroście rzęs, czy brwi.
Na rzęsach też próbowałam, nakładałam go starą szczoteczką pi tuszu do rzęs, ale w ogóle ten sposób się u mnie nie sprawdził. Olejek miał zbyt gęstą konsystencję, był tłusty, a szczoteczka odmierzała za dużą ilość. Kropelki oleju dosłownie zostawały na rzęsach, a moje oczy zaszły mgłą. Szybko więc porzuciłam ten pomysł.

Na brwi jednak podziałał i to jak! Wcierałam go dwa razy dziennie w okolicę, gdzie brwi nie chciały rosnąć, a powinny. Po sześciu tygodniach brwi urosły i były naprawdę mocne, zdrowe.

Nie polecam stosować zbyt długo tego oleju, bo efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Olej rycynowy

Olejek rycynowy spełnił moje oczekiwania. Nie kosztuje on wiele, pięknie odżywia rzęsy i brwi . Brwi tak samo jak rzęsy są gęstsze , grubsze i ciemniejsze. Jeden minus to fakt, że trzeba uzbroić się w dużą cierpliwość, ponieważ pierwsze efekty widoczne są dopiero po około 1,5 miesiąca stosowania. Gorąco polecam :)

Brwi zadowolone

Ten olejek rycynowy, ze względu na cenę, pojemność i dostępność wybierałam najczęściej i odkąd pamiętam.

Nie mam potrzebu używać go w większej ilości, rzeczywiście moje rzęsy rosną po nim szybciej, są ciemniejsze, ale oczy nie są zbytnio zadowolone, zbyt często dostawał mi się do oka, piekło, podrażniało itp.

Odkąd mam znów jasne włosy to olejek rycynowy też niezbyt gra, lekko może przyciemnić, skóra głowy tez jakoś mało zadowolona. Na włosy mojego partnera przy mieszankach, które dostaje na włosy idzie kilka kropel.

Za to na moje brwi jest naprawdę skuteczny, owszem konsystencja jest gęstawa, ale nakładałam go czystą spiralą i jakoś to szło.
Trzeba tylko cierpliwości. Nakładany codziennie przez miesiąc przyniósł efekty, brwi przerzedzone od hennowania, złej regulacji odbudowały się, wzmocniły, lekko przyciemniły.

Domyślam się, że przy brwiach "bez problemów"nie będzie spektakularnych efektów, ile ich tam mamy to mamy, ubytki może pomóc odbudować ale czy zagęścić, sama nie wiem....na pewno je wzmocni.

Mi pomógł, na same brwi buteleczka kupowana od czasu do czasu starcza na długo.

W moim przypadku sprawdza się również dawany na paznokcie, kiedy nie mam na nich odżywek, lakierów itp. wzmacnia je.

Cudenko

Bardzo dobrze sprawdził że przy moich rzęsach i wlosach.nakladam go szczoteczka po zużytym tuszu (nalezy robić to ostroznie by nie dostał się do oczu bo moze powodować złudzenie widzenia przez mgle)moje rzęsy sa długie i gęste lubię im jedak dostarczać dawkę odżywienia. Olejek stosuje również na włosy wcieram go w skórę głowy by pobudzić cebulki. Olejek również jest dobry na brwi i bardzo dobrze nawliza. Cena jest zniewalającą taki super tani produkt a działa cuda.

Brwi jak nowe

Niesamowicie dobrze wpływa na kształt i pigmentację brwi a nawet na ich "ujarzmienie". Stosowany regularnie wyraźnie zagęszcza brwi. Włoski stają się mocniejsze, ciemniejsze i lepiej przylegają do skóry. Podobna kurację próbowałam stosować na rzęsy, niestety moje oczy łzawią mocno jeśli chociażby odrobina oleju się do nich dostanie. Maska całonocna na włosy wyraźnie je wzmacnia i poprawia stan skóry głowy - niestety olej rycynowy ciężko się wypłukuje i pozostawia specyficzny zapach.

świetny i do tego w przystępnej cenie!

Moje rzęsy zawsze były słabe i często wypadają. Ten olejek rycynowy poleciła mi koleżanka i dopiero on pomógł mi je zagęścić i przyciemnić! Stosuję go również na zniszczone końcówki świetnie je nawilża!
Polecam!

Włosy, rzęsy, skóra

Olej rycynowy to jeden z tych kos.etykow który jest dobry na wszystko. Nadaje się do olejowania włosów, mo zna stosować na brwi i rzęsy, wtedy pięknie je nam zagęścić i przyciemni. Dobrze tez radzi sobie z nawilżeniem. Krótko mówiąc robi cuda, za bardzo niską cenę. Jeden minus to niezbyt przyjemny zapach. Środek bardzo wydajny.

Na ratunek rzęsom

Olejek codziennie na noc nakładam na rzęsy. Z natury mam długie rzęsy i zależy mi na tym by je odżywic oraz przyciemnic. Olejek rycynowy sprawdza się tutaj rewelacyjnie. Jest bardzo tani a stosując systematycznie można uzyskać naprawdę dobry efekt końcowy.

Systematycznie, panie

Ten produkt od zawsze gości w moim domu, już za dzieciaka próbowałalam go nakładać, by zagęścić brwi, ale robilam to naprawdę sporadycznie i niesystematycznie, nie widziałam efektów i tylko się zniechęciłam.
Ale całkiem niedawno ponownie po niego sięgnęłam i szczoteczka po starym tuszu zaczęłam nakładać olejek na brwi i rzęsy. Robiłam to codziennie wieczorem i po kilku tygodniach widoczne były efekty. Włoski były mocniejsze i zdrowsze, rzęsy trochę się przyciemnily. Ja osobiście nie zauważyłam po sobie, by coś się zagęściło, ale widać że włoski są w o wiele lepszym stanie niż przedtem , a dobre i to. Jak za tę cenę to produkt jest naprawdę godny uwagi. Polecam i zalecam, żeby używam go codziennie, bo wtedy można dostrzec że faktycznie działa :)