Apteczka Babuni, Olej rycynowy

Apteczka Babuni, Olej rycynowy

Olej rycynowy jest lekiem przygotowywanym zgodnie z przepisem Farmakopei Polskiej. Olej rycynowy wytłacza się z nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis). W kosmetologii stosowany jako środek kondycjonujący na włosy i paznokcie. Ma też właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety, czy do aromaterapii.

Skóra
normalna
regenerujące, nawilżające
w butelce
Struktura
bogate
olejek
<50ml

Skład jest w trakcie moderacji.

• olej rycynowy (Oleum Ricini FP IV)

Uwielbiam

Olejek rycynowy to totalny hit. Stosowałam na brwi i rzęsy gdy przez przypadek przypaliłam je ogniem świecy. Włoski odrosły, a ja się zakochałam, bo przy dłuższym stosowaniu zauważyłam przyciemnienie oraz wzmocnienie włosków. Niestety kuracja taka trwa długo, ale cóż olejek kosztuje grosze a działa super.

Małe cudo

Mały, tani produkt a tyle możliwości. Po raz kolejny takie cuda udawadniają, że siła natury jest wielka :) używałam tego produktu do pielęgnacji rzęs i brwi a także włosów. Niestety produkt podrażniał mi oczy wiec musiałam zrezygnować z nakładania go na rzęsy chociaż były po nim ładniejsze. Swietnie jednak się sprawdził w pielęgnacji brwi. Są grubsze i gęstsze. A włosy zdrowsze i lśniące

Kosmetyczny must have!

Olej rycynowy to niesamowity specyfik na poprawę kondycji rzęs i brwi. Od kiedy go stosuję, zauważyłam znaczną poprawę. Przyciemnia oraz wzmacnia włoski. Dodatkowo widoczna jest duża zmiana w długości rzęs. Olej nakładam zwykłą spiralką wieczorem w takiej ilości, aby nie odbił się na dolnej powiece podczas snu. Przy regularnym stosowaniu zmiany są szybko zauważalne. Dużym plusem jest niska cena i łatwa dostępność. Uważam, że jest zdecydowanie lepszy od "specjalnych" odżywek do rzęs, po których często szczypały mnie oczy. Polecam.

mam i lubię

olejek ten posiadam od bardzo dawna, już chyba mam z 10 buteleczkę
używam go do paznokci, rzęs, brwi a czasami smaruje nim też skórę rąk ponieważ po użyciu silnych detergentów mam alergię i zaraz wychodzi mi uczulenie a dzięki temu olejkowi podrażnienia są złagodzone

konsystencja oleista, średnio gęsta ale wystarczy bardzo mała ilość żeby być zadowolonym a jedna buteleczka wystarcza na bardzo długo, na plus też cena ponieważ produkt jest tani

Mistrzostwo świata

Ten produkt to istny cud. Ma wiele zastosowań, ale akurat ja go używam tylko na włosy. Od zawsze moje włosy były w dobrym stanie, ponieważ ich nigdy nie prostowałam, suszę sporadycznie, ale bardzo wolno rosną i są mega ciężkie. Zaczęłam stosować olejek rycynowy i wcierałam go dwa razy w tygodniu w skórę głowy i trzymałam po około 2h. Dziewczyny, przez dwa miesiące włosy urosły o jakies 8cm, jak Boga kocham! Poza tym, że włosy rosły jak szalone, nawet po zmniejszeniu ilości wtarć to stały się mniej oklapłe i ciężkie. Produkt mega! Polecam też stosować na rzęsy i brwi. Kosztuje grosze, a czyni cuda.

Kupuję od lat.

Olejek rycynowy jest u mnie od lat. Kiedy byłam nastolatką moja mama kupowała go dla siebie i dla mnie i nakładała czasami na włosy jako odżywkę (hehe, już wtedy byłyśmy "Włosomaniaczkami" :). Z tym olejkiem mam też w pamięci jedną zabawną sytuację - byłam w aptece i mówię do pani farmaceutki sciszonym głosem: "poproszę olejek rycynowy, wie pani na co"; a ona do mnie też po cichutku "tak, tak - wiem na co". No i czytam później dokładnie etykietę (wcześniej się nie zagłębiałam w tę 'lekturę') i śmiać mi się zachciało - pani była pewna, że ta "dyskrecja" była zamierzona, bo mowa o problemach z wyprożnianiem. Do dziś na wspomnienie tamtego zakupu ogarnia mnie dziki śmiech! To było zabawne! Do rzeczy jednak. Olejek rycynowy stosuję na włosy (sporadycznie), a także jako odżywkę do rzęs. W tym drugim zadaniu sprawdza się jeszcze lepiej. Czasami robię sobie regularnie kurację wzrostową na rzęsy i przyznam, że efekty są zauważalne. Rzęsy nabierają blasku, stają się grubsze - lubię to wzmocnienie. Olejek jest gęsty, nie pachnie zbyt zachęcająco, ale warto stosować go w pielęgnacji. Lubię jego działanie na włosy i rzęsy. Polecam.

Najlepszy!

Rzęsy są dłuższe ciemniejsze i według mnie mocniejsze.Trzeba mieć trochę cierpliwości do tego i pamięć,żeby codziennie bez przerw go nakładać Ale efekty jakie się uzyskuje po dłuższym stosowaniu są tego warte!Napewno kupię jeszcze nie jedna buteleczke olejku nie dość,że faktycznie działa to do tego cena jest naprawdę niska.POLECAM ❤

Na gęste i zdrowe włosy/brwi/rzęsy! :)

Polecam każdemu spróbować! Stary i sprawdzony babciny sposób na zdrowe i gęste włosy, rzęsy i brwi! Do tego bardzo tani! :)

NA RZĘSY I BRWI:
Moim problemem zrobiły się rzęsy. Nie wiem czy to wina złego zmywania czy kosmetyków. Po prostu rzęsy zrobił mi się słabe i dość mocno miejscami się przerzedziły.

Olejek jest gęsty i trudny w nakładaniu. Do tego celu u mnie najlepiej sprawdziła się (wcześniej umyta) szczoteczka od starej maskary. Trzeba dobrze wyskubać olejek (nie za mocno tak żeby coś zostało) żeby potem nie nałożyć go za dużo na rzęsy. Przez pierwsze dni powodował u mnie lekkie uczucie swędzenia i podrażnienia ale wszystko przeszło i nie mam już z tym problemu.

EFEKTY: Stosowałam przez miesiąc sumiennie, codziennie wieczorem i efekt jaki osiągnęłam jest dla mnie bardzo zadowalający! Rzęsy są widocznie mocniejsze, ciemniejsze i wydają się grubsze i dłuższe. A co dla mnie najważniejsze przy zmywaniu makijażu nie widzę wypadających rzęs! Zamierzam dalej stosować kurację.

NA WŁOSY:
Ten sposób używam od nastoletnich lat. Najczęściej robię maseczkę: 1 jajko (na średnio długie i średnio gęste włosy) i łyżkę olejku rycynowego. Najpierw rozkłócam całe jajko i potem dodaje olejek. Maseczkę nakładam na wilgotne włosy i wcieram również w skórę głowy. Trzeba uważać i nałożyć na siebie ręcznik bo maseczka jest trochę brudząca. Siedzę tak około 20 minut i zmywam chłodną wodą a następnie myję szamponem. Czasami muszę drugi raz umyć włosy szamponem ale dla takiego efektu warto to zrobić.

EFEKT: Z włosów mega suchych, brzydkich i sianowatych robią nam się mega błyszczące i gładkie włosy! Mogłabym ich dotykać cały czas bo są tak przyjemne w dotyku... Włosy wyglądają na dużo zdrowsze. Nie są przyklapnięte ani tłuste. Nie śmierdzą też jajkiem :)

Stosowany na rzęsy i brwi, daje niesamowite efekty.

O działaniu oleju rycynowego na rzęsy i brwi przeczytałam w internecie już parę dobrych lat temu. Dotychczas nie miałam cierpliwości co do jego stosowania, ale od jakiś dwóch miesięcy zebrałam się w sobie i rozpoczęłam systematyczną kurację dla oprawy moich oczu. Wybrałam akurat ten produkt, dlatego że jest dostępny w większości aptek.

Olej sam w sobie jest bardzo gęsty, o lekkim zapachu, który jest raczej neutralny. Moja kuracja polega na wieczornym nakładaniu olejku na rzęsy oraz brwi. Służy mi do tego umyta, silikonowa szczoteczka po tuszu do rzęs. Na początku miałam problem z ilością nakładanego na rzęsy olejku, szczoteczka nabierała go za dużo. Wypracowałam więc swoją metodę, która wygląda tak:
1. Namaczam szczoteczkę w buteleczce - tylko raz, tyle wystarczy,
2. Najpierw nakładam olej na brwi, one przyjmują najwięcej produktu,
3. Następnie "maluję" olejem tylko górne rzęsy,
4. Zamykam oczy, dzięki czemu olej odciska się na dolnych rzęsach.

Po takim stosowaniu oleju efekty zauważyłam już po dwóch tygodniach. Najpierw było to przyciemnienie włosków. Teraz po prawie dwumiesięcznym stosowaniu ( z kilkoma krótkimi przerwami, podczas których byłam na wyjazdach) zauważam ogromny przyrost rzęs. Kiedy wytuszuję rzęsy, sięgają prawie do brwi. Moje rzęsy i brwi są ciemniejsze o około 2 tony, co więcej brwi wydają się gęściejsze i obszerniejsze. Mam wrażenie, że olej przyciemnił jasne włoski na granicach brwi, przez co wydają się być bardziej okazałe.

Ważną sprawą jest stosowanie kremu nawilżającego pod oczy i na powieki. Niedobór nawilżenia może przesuszyć powieki. Taki przypadek miałam kilka lat temu i ta sytuacja zniechęciła mnie do oleju. Olej rycynowy nie podrażnia mnie ani nie powoduje alergii.

Polecam osobą wytrwałym i cierpliwym, naprawdę warto włożyć trochę pracy, ponieważ efekt jest zauważalny.

Kocham ten olejek

O olejku czytałam wiele opinii. Były dobre i też te złe. Nie ukrywam, że troszkę się bałam. Bo postanowiłam zrobić kuracje na rzęsy. Bałam się niepotrzebnie to co zauważyłam po tygodniu było szokiem, ponieważ rzęsy były naprawdę dłuższe niż wcześniej i ciemniejsze. Bardziej gęste. Aktualnie używam sporadycznie olejku (nie wiem czy dobrze robię, ale używam) ogólnie zaczęłam kuracje 4 kwietnia więc czasu minęło sporo. Teraz widzę mega mega wielka różnice niż wcześniej. Długie rzęsy, mocne, gęste i zdrowe. Jestem baaaardzo zadowolona z tego olejku. Niedługo mam zamiar też używać na włosy. Zaczęłam też używać na paznokcie i są mocniejsze. Opakowanie starcza na baaardzo długo, ponieważ olejek jest gęsty i nie trzeba go nakładać za dużo.

UNIWERSALNE CUDO

Stosuje od lat - z przerwami. Smaruje brwi i rzęsy: po jakimś czasie stają się ciemniejsze , bardziej wyraziste, bardziej gęste, mocne, jakby grubsze, nawilżone i odporne na uszkodzenia podczas demakijażu.
Paznokcie nim smarowane (na noc) po paru dniach odzyskują zdrowie: są gładkie, twarde, elastyczne uzyskują ładny połysk, nie łamią się i nie rozdwajają.
Włosy: wcierany w skórę głowy na koło 15 minut przed myciem zapobiega wypadaniu, koi podrażnienia, leczy skórę z łupieżu i egzemy.
Moja maseczka na ładne włosy (1 raz w tygodniu): 3 żółtka jaj kurzych, łyżeczka od herbaty ojeju rycynowego i parę kropli soku z cytryny. Dokładnie to mieszamy i nakładamy na suche i dobrze rozczesane kudełki. Trzymamy ok 30 minut. Spłukujemy dokładnie letnią wodą i myjemy włosy. Efekt: lśniące, mocne, gładkie, nawilżone włosy podatne na układanie.

Nie wzmacnia paznokci

plusy:
+ nie śmierdzi
+ przyspiesza nieco wzrost paznokci
+ rozjaśnia płytkę
+ wzmacnia rzęsy i brwi

minusy:
- zapchał mi pory wokół oczu, powodując krostki

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ bardzo niska cena
+ wysoka wydajność
- przydałby się kroplomierz