Shiseido, The Makeup, Dual Balancing Foundation

Shiseido, The Makeup, Dual Balancing Foundation

Zgłaszająca osoba: Anelcia

Trwały podkład w płynie dostosowany do specyficznych potrzeb skóry. Nawilża przesuszone partie twarzy. Redukuje nadmierne błyszczenie sie skóry i daje delikatne matowe wykończenie. Minimalizuje widoczny, nierówny koloryt skóry, plamki, piegi, pory. Szybko się rozprowadza, zapewnia wrażenie świeżości i gładkości. Dla osób mających problem z nadmierną ilością sebum w strefie T i suchą skórą w strefie U.

Zawiera filtry SPF15.

najlepszy jaki miałam

Najlepszy podkład jaki miałam do tej pory.
Nie podkreśla suchych skórek.
Nie eksponuje mojego meszku na twarzy, a to dla mnie istotne.
Ładnie się zachowuje z upływem dnia.
Całkiem przyzwoicie zachowuje się w lecie, a poza tym ma dobry filtr.

Używam tego produktu od: obecnie nie używam
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

przecietny

Moja cera jest dosyc ladna, ale posiada wiele rozszerzonych porow, wiec poszukuje podkladu, ktory w jak najwiekszym stopniu je zatuszuje. Przyznam szczerze, ze jest to wyjatkowo trudne.

Dual Balancing nalozyla mi na twarz sympatyczna pani w sklepie. Zrobila to z pomoca zwyklego pedzla do podkladu, ale wczesniej ponakladala jakichs specyfikow i czary mary, moja cera wygladala olsniewajaco. Pory byly wyjatkowo mniejsze, delikatnie przykryte, buzia gladka. Podklad kupilam praktycznie jeszcze siedzac na fotelu, tak bardzo chcialam go miec.

Coz...

Po przyjsciu do domu, a dokladniej mowiac dnia nastepnego, umalowalam sie nim sama z uzyciem prawie takiego samego pedzla i mojej rutynowej pielegnacji. Jakiez bylo mnie rozczarowanie, gdy okazalo sie, ze efektu z dnia poprzedniego nie ma. Podklad jak kazdy inny. Pory jak byly tak sa.

NAKLADANIE latwe. Podklad slizga sie po twarzy, nie robi plam, nie robi smug. Nie zasycha zbyt szybko, nie roluje sie i dobrze wspolpracuje z wszystkimi kremami.

EFEKT:
* SREDNIO NATURALNY
Nakladam mala ilosc, a mimo tego po szybkim czasie tak jakby sie wazyl na twarzy i staje sie widoczny.

* NIE PODKRESLA ROZSZERZONYCH POROW ALE ICH TEZ NIE ZAKRYWA
Bazy wygladzajacej uzywam codziennie. Probowalam tez nakladac podklad roznymi sposobami: wklepujac, palcami, gabeczka, jednym pedzlem, drugim pedzlem. Nie wiem jak pani w sklepie wyczarowala taki efekt.

* NIE PODKRESLA SUCHYCH SKOREK
Przynajmniej tyle, aczkolwiek staram sie nakladac kazdy podklad na przygotowana wczesniej i gladka skore.

* NIE ZAPYCHA

ILOSC nalozonego podkladu ma ogromne znaczenie. Latwo nalozyc za duzo, szczegolnie w przypadku wlasnie tego podkladu. Nalezy stopniowac ilosc.

TRWALOSC dobra, poniewaz podklad nawet po calym dniu nie znika z buzi.
Problem jednak w tym, ze moja normalna skora bardzo szybko i mocno sie po nim blyszczy, wiec bibulki i puder w kompakcie sa stale w akcji.

KRYCIE idealne, choc dla osob z cera problematyczna, z przebarwieniami, moze sie okazac slabe.

WYKONCZENIE
Puder sypki na wierzch konieczny.

WSPOLPRACA Z INNYMI KOSMETYKAMI
Lubi sie zarowno z innymi kosmetykami kolorowymi, jak tez z pielegnacja.

WYDAJNOSC swietna, ale nie uzywam go w duzej ilosci, wiec to pewnie dlatego.

Podsumowujac:
* latwo sie naklada
* nalezy uwazac na ilosc, latwo przesadzic
* szybko staje sie widoczny na skorze
* nie osadza sie w porach
* nie wysusza skory
* nie podraznia
* wydajny
* nie podreskla skorek
* nie zapycha
* dosyc trwaly
* szybko sie nienaturalnie blyszczy, poprawki konieczne

średniak

Pomimo, że udało mi się dobrać kolor idealny O20 (niewiele jest podkładów w tonacji żółtawej w której moja skóra wygląda najlepiej) nie jest moim ulubieńcem. To fakt nie wysusza suchych policzków ale i też nie matuje zbyt długo strefy T (2 h to max). Lubię jego płynną konsystencję, łatwo się rozprowadza, ale opakowanie jest zupełnie nietrafione - beznadziejnie się dozuje czy raczej chlupie z tej buteleczki. Często zdarza mi się wylać za dużo i zmarnować, a to boli przy takiej cenie ;-) Mam czasem wrażenie zbyt słabego krycia zwłaszcza gdy pogłębią mi się sińce pod oczami. Do zwykłego wyrównania kolorytu wystarcza w zupełności. Nie podrażnia, nie zatyka, nie ma nachalnego zapachu. Trwałość przeciętna, 8 h utrzyma się, ale pod koniec dnia zanika. Kupiłam go ponownie ze względu na kolor, w sumie mi nie przeszkadza ale i nie zachwyca.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

masaz shiseido

Polecam, ale...

Mam typową cerę mieszaną. Błyszczę się w strefie T, natomiast policzki się przesuszają. Dostałam ten podkład w prezencie. Polecam go na większe wyjścia. Jest według mnie dość trwały i kryjący. To "ale" w tytule mojej recenzji bierze się z tego, że kolor jakoś ciemnieje na twarzy. Pod koniec dnia zaczyna się odcinać. Inna sprawa ,że jestem bardzo blada i ciężko mi znaleźć odpowiedni odcień :( Ogólnie" ciężki dobry podkład, raczej nie na co dzień.

Używam tego produktu od: pół rou
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Nigdy

Mam cerę mieszaną więc byłam pewna, że to kosmetyk dla mnie. Otóż nie. Może i miał całkiem dobre krycie, nie przesuszał cery i nie miałam po nim jakiś niespodzianek. Ale po pierwsze wcale nie widziałam jakiegoś efektu matowienia , puder i tak był potrzebny. A po drugie i najważniejsze na mojej twarzy był po prostu pomarańczowy. Mam bardzo jasną cerę, więc wzięłam najjaśniejszy odcień i o ile zaraz po zrobieniu makijażu wyglądałam normalnie, to po paru minutach miałam pomarańczową maskę na twarzy. Musiałam nakładać go na twarz , szyje dekolt i wszystkie odsłonięte miejsca. Z plusów, pojemniczek chociaż bardzo mały to wystarcza na dosyć długo.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

bardzo dobry

Podkład Dual Balancing oceniam bardzo dobrze. Mam cerę mieszaną, zazwyczaj po 2 godzinach od nałożenia czegokolwiek zaczynam się lekko świecić, a po 5 godzianch, podkłady ścierają się z mojej twarzy.

Ten podkład utrzymuje się bardzo długo na twarzy - co mnie pozytywnie zaskoczyło, bo zaraz po nałożeniu nie ma się wrażenia, że będzie długo matowił, bo nie daje efektu matu - cera ma satynowe wykończenie, bardzo ładne, ale troche się martwiłam czy nie będzie spływał. Nic podobnego! Wystarczy przypudrowac i makijaż trwa co najmniej 8 godzin.

Co do krycia to zaskoczyło mnie zdanie kilku osób, że kiepsko kryje. Według mnie kryje bardzo dobrze, a mam troche blizn poospowych na twarzy, więc wiem co mówię:) Oczywiście mała ilość nie zatuszuje wszystkiego. Ale ja robię tak, że po nałożeniu cienkiej warstwy tego podkładu, nakładam pędzelkiem puder guerlain terracotta i na to jeszcze wklepuje trochę shiseido i na koniec czymś matowie. efekt jest naturalny i trwa bardzo długo.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

dla cer bezproblemowych

Przyjemna, lekka konsystencja. Nawilza, matuje zaledwie na 2 godziny. Dlatego nie jest trafnym zakupem dla mojej mieszanej cery a tlustej w strefie T. Lekko kryje dlatego nie polecilabym go cerom z jakimikolwiek problemami. Szybko sie sciera- juz po 4 godzinach. Niewygodna aplikacja.

kosmetyk bez wad (minusik za brak pompki)

Jestem zadowolona z tego podkładu, twarz jest po nim od razu upiększona, wygładzona, zadbana. Wyrównuje koloryt cery. Raczej nie rozświetla, matuje tylko trochę, akurat tyle żeby utrzymać naturalny wygląd skóry. Nie jest to kosmetyk rozświetlający. Mam kolor 140 natural fair ivory z lekko szarym odcieniem, idealnie dobrany do koloru mojej cery. Piszę tą recenzję ponieważ średnia ocen wydaje mi się trochę niesprawiedliwa a kosmetyk jest wart podbicia mu punktacji o oczko wyżej.

Używam tego produktu od: od dwóch lat

mile zaskoczona

produkt ten kupilam w ciemno. nic o nim nie wiedzialam, nie czytalam. wiedzialam tylko, ze chcialabym wyprobowac podklady shiseido. zdecydowalam sie na ten po krotkiej namowie pani konsultantki. wybor okazal sie bardzo trafny. cere mam mieszna, miejscami przesuszona i obawialam sie, ze podklad bedzie nieladnie wygladal, ze bedzie sie scieral, itd. nic podobnego. wyglada rewelacyjnie. dziala lepiej niz inne podklady typowo nawilzajace. nawet po wizycie u dentysty wyglada, jak swiezo nalozony, co mnie bardzo pozytywnie zdziwilo. niewatpliwie udany zakup.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 male

Dobry, ale ta trwałość...

Ciężko jest mi odpowiednio i sprawiedliwie ocenić ten produkt, ponieważ to dopiero mój drugi podkład. Pierwszym był Max Factor, Lasting Performance Make-Up.
Szczerze dziwię się, że jest lepiej oceniony od produktu firmy Shiseido... Podkład, który tworzy maskę to nie kosmetyk, a śmieć. Preferuję naturalny wygląd dlatego dla mnie podkład powinien spełniać następujące warunki: (biorę pod uwagę wymagania mojej mieszanej cery)
- powinien matować
- wyrównywać koloryt cery
- zawierać filtr
- wytrzymać od rana do wieczora (nie ścierać się)
- i przede wszystkim! nie zapychać.
Cóż, chyba nie ma podkładu, który sam (bez użycia pudru) poradzi sobie z błyszczeniem się strefy T więc na prawdę nie ma co narzekać! Matuje w miarę, przyzwoicie, wydaje mi się, że nie zapycha, jak dla mnie krycie jest wystarczające bo nie mam dużych problemów z cerą, ale te dziewczyny, które walczą z agresywnym i upartym trądzikiem raczej nie będą zadowolone. Podkład jest bardzo wydajny (kupiłam go półtora roku temu i na pewno starczy jeszcze na kolejne pół roku) Producent obiecuje, że produkt poradzi sobie ze strefą T, trzymając wydzielanie się sebum na wodzy, a zarazem nawilży suche partie twarzy. Jak już wspomniałam, mam cerę mieszaną więc największym problemem jest dla mnie tłusty nos. Jednak czasami zdarza się., że któraś z części twarzy lekko się przesusza i wydaje mi się, że podkład w miarę swoich możliwości sobie z tym radzi (pamiętajmy, że to podkład, a nie krem). Filtr ma i za to duży plus, ale z moim ostatnim wymaganiem ma pewne problemy. Żeby trzymał się na buzi cały dzień muszę unikać pocierania twarzy o ubrania itd. W miarę szybko się ściera...

Ogólnie (pomimo, iż dużego doświadczenia z podkładami niestety nie mam) uważam, że to dobry produkt dla tych, którzy szukają podkładu przede wszystkim nie tworzącego maski, lekkiego, matującego i średnio kryjącego.

Najlepszy!

Nareszcie znalazłam to czego szukam. Podkład jest dla mnie idealny. Potrzebowałam kosmetyku, ktory wyrowna koloryt skóry, nada swiezosci, a jednoczesnie nie stworzy efektu "maski".
Pani w Douglasie poleciła mi shiseido, i byl to strzał w dziesiątkę.
Podkład swietnie komponuje się ze skórą, nie odznacza się, nie wpływa negatywnie na cerę. Jest trwały, łatwo sie rozprowadza, skóra jest po nim aksamitna, i co dla mnie istotne-wygląda naturalnie i świeżo!
Jesli chodzi o niedoskonałosci, nie jest to podkład mocno kryjący, więc produkt polecałabym osobom, ktore wiekszych problemów z cerą nie mają. W moim przypadku sprawdza się znakomicie.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Bardzo dobry

Płynna konsystencja sprawia, ze podkład łatwo się rozprowadza i ładnie stapia się ze skora. Nie tworzy "maski" i doskonale nadaje się na co dzień. Dodatkowo jest bardzo trwały i po całym dniu skora wygląda świeżo. Filtr zawarty w podkładzie doskonale spełnia swoje zadanie, dobrze chroni przed promieniami słonecznymi. Jest to jeden z lepszych podkładów jakiego kiedykolwiek używałam.

Używam tego produktu od: 1/5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30ml