MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Cena już od 109,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Studio Fix Fluid SPF 15 to płynna wersja słynnego pudrowego podkładu firmy MAC o nazwie Studio Fix. Daje naturalne średnie krycie, które można stopniować, jak również nieskazitelne matowe wykończenie. Nie zawiera olejków, długo trwa na twarzy, a dla codziennej ochrony przed słońcem zawiera filtr SPF 15.

fluidy
ujednolicające, matujące
Krycie
średnie

Znasz skład tego produktu?

genialny !

Genialny podkład.
Długo poszukiwałam produktu idealnego i w końcu go znalazłam.
Przeszłam przez mase podkładów, które niestety nie spełaniały swojej roli na mojej mieszanej/tłustej cerze ( w lato mega tłustej...). Używałam revlonu, laura mercier, clarins, collistar, bourjois itp, itd, jednak jakos zawsze czegos mi brakowało. Albo trwałosć, albo kolor, albo któryś się utleniał i cały czas było ak samo. I jest!
Kupiłam go w MAC'u i początkowo gdy pani nakładała mi go na twarz to nie bylam przekonana, poniewaz miałam wrazenie ze daje go strasznie mało (pół pompki) i jakos srednio kryje i sie rozprowadza. Jednak po chwili zobaczyłam, że poł pompki zupełnie wystarczy żeby uzyskać naturalny efekt oraz, że pieknie stapia się on ze skórą!
Jest genialny. Wydajnośc znakomita, jak pisałam pół pompki dla naturalnego efektu, zaś 1-1,5 na większe wyjśćie, wtedy cera wygląda nieskazitelnie:) Kolor piękny. Trwałość też super. Maluję się o 6-6:30 rano, świecić zaczynam się około 12:00-13:00 zazwyczaj, ale to i tak mega długo przy mojej cerze, bo ogólnie po umyciu twarzy to zaczynam po godzinie się swiecic, a przy innych podkładach to nawet po 2h. Nadmiar sebum ściągam bibułką i podkład jest jak nowy. Nawet nie muszę uzywać pudru, żeby sie zmatowić znowu. Podkładu utrzymuję się cały dzień, 12h spokojnie bez poprawek jak i nawet dłużej, a mam dośc intensywny tryb życia i prace;) Jest troszkę ciężki podczas rozprowadzania i trzeba się nauczyć go nakładać. Jednak nie zapycha porów i nie psuje cery ( a ogólnie moja cera na wiekszosć rzeczy tak właśnie reaguje).
Także polecam wszystkim z czystym sercem!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1279276].usefull || 0 }}% pomocna.

Wart swojej ceny

Moim zdaniem podkład jest wart swojej ceny. Jest bardzo wydajny. Starcza na ponad pół roku. Fakt, za słabo ugruntowany pudrem łatwo się zciera, brudzi ubrania.Jednakże z dobrym pudrem i mgiełką trzyma się na buzi nawet całą noc. Trzeba się co jakis czas do pudrować, bo pojawia się świecenie. Dzięki temu jednak nie ma efektu maski. Nie widać zaczerwienień. Ładnie wygładza twarz. Nie zatyka, nie podrażnia. Stosowany i sprawdzony przy kuracji retinoidami. Był jednym z niewielu podkładów, które trzymały się twarzy i kremu z filtrem 50. Podkład dobrze radzi sobie również latem. Nie spływa. Warto wziąć w Macu choć małą próbkę i poprosić Panią o pomoc w doborze odcienia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1278526].usefull || 0 }}% pomocna.

Raczej rozczarowanie - chociaż bywa różnie

Ten podkład dla mnie był raczej rozczarowaniem.
Efekt krycia na mojej tłustej cerze daje tak krótki i słaby jak healthy mix.
Trzeba mieć mega nawilżoną skóre bo na tym podkładzie wychodzi każda sucha plamka, skórka i wygląda sie jak mumia. Mega maska i świecenie po 5 h.
Kolor NC15 strasznie żółty i nienaturalny - mi pasuje dopiero wiosa i latem na zime odpada - wyglądam jak chora na żółtaczkę.
Podkład drogi, pompke trzeba dokupić skończył mi się po 6 miesiącach codziennego używania - szkoda mi było go sprzedać lub oddac bo jest back to mac.
Jednak 3 gwiazdki mogę dac za to, że kiedy skóre miałam w dobrym stanie w wiosnę/lato to podkład sprawował się bardzo dobrze i rozsmarowywał się jak masełko.
Ja już więcej nie kupie, bo i dostępność jest problematyczna a colorstay jest w każdym rosmanie,

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1252396].usefull || 0 }}% pomocna.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

czy warto?

wg. mnie podklad idealny na sezon jesien/zima. Podkład przy jednej warstwie ma fantystyczne krycie. Nie widać żadnych zaczerwienień ani niedoskonołaści, które pojawiają się na skórze. Nie tworzy efektu maski. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobranie odpowiedniego koloru. Niestety moja skóra przy końcówce opakowania przestała go tolerować i ścierał się.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1248941].usefull || 0 }}% pomocna.

nie warty swojej ceny

zaczne od tego, iz mam podkład w odcieniu nc15, w revlonie jest to 150 buff, byłam zaskoczona tym ze jest troche za ciemny, czytałam duzo opinii ze jest to odcien dla bladziochow, ale ok, dobrze ze nie ciemnieje.
produkt ma srednie krycie, predzej w strone lekkiego niz mocnego zdecydowanie.
wykonczenie jest bardziej satynowe niz sie spodziewałam, probowałam zbudowac krycie i wydawalo sie, ze jest to mozliwe, jednak po chwili dziwnie sie w tych miejsach osadzał, po przypudrowaniu ten efekt był jeszcze intensywniejszy. dobrze sie trzyma, jednak wymaga kilku poprawek w ciagu dnia, co jak na podkład za ta cene jest wg mnie duzym minusem
mysle ze sprawdzi sie przy cerach normalnych i suchych, moze mieszanych, kwestia naszych oczekiwan
absurdem jest to ze pompke trzeba dokupic, mogliby juz ja wliczyc w cene produktu
za ta cene nie polecam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1246788].usefull || 0 }}% pomocna.

Średni.

Mam cerę tłustą, bez jakichś ogromnych niedoskonałości, ale posiadam również piegi, więc od podkładu oczekuję, ze je przynajmniej częściowo zakryje, wyrówna koloryt i będzie miał matowe wykończenie. Bardzo mocno sie na ten produkt nakręciłam, oglądałam mnóstwo youtubowych recenzji, sporo czytałam aż w końcu postanowiłam kupić. Na stronie Douglasa była ostatnio promocja minus 15% na amerykańskie marki, więc zamówiłam go w odcieniu NC20. Co do koloru nie mam zastrzeżeń, mimo ze sugerowalam się youtubowymi swatchami udało mi się trafić w 10. Natomiast cała reszta mnie rozczarowała. Dotychczas używałam Double Wear, również nie był idealny, ale lepszego nie znalazłam. Myślałam, ze właśnie MAC go zastąpi. Niestety - nie zastąpi. Studio fix fluid na mojej twarzy wygląda nienaturalnie i ciężko przy kiepskim kryciu. Podkreśla pory, nawet mimo zastosowania bazy Porefessional. Próbowałem różnie - z bazą, z kremem, bez niczego. W każdym przypadku po 2 godzinach świece się niesamowicie, a warto dodać, ze używam pudru ryżowego z Kryolanu który dotąd nigdy mnie nie zawiódł i świetnie współpracował z różnymi podkladami. Z tym podkładem jednak to kompletna porażka. Dodatkowo podklad zostawia na mojej twarzy uczucie ściągnięcia i jakby maski. Moje piegi są nadal widoczne, nie wiem ile warstw trzebaby nałożyć by zakryć jakieś krostki. Nakładałam go zawsze bb lub pędzlem, nie pomogło. Podkład jest mocno ŚREDNI jak dla mnie. Jakość i wykończenie porównywalne do Colorstay Revlona, choć nie jestem pewna czy Revlon nie wypada jednak lepiej. Jestem na nie.
Plusy:
- wydajność
- gama kolorów
Minusy:
- "przetluszczanie" twarzy
- podkreślenie porów
- zapach farby olejnej
- brak pompki i windowanie ceny przez konieczność jej osobnego zakupu
- słabe krycie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1243728].usefull || 0 }}% pomocna.

Ciasteczkowy potwór

Ohh, jakaż to była droga porażka. Odwiedziłam salon MAC na ich pseudo szkoleniu (płaci się 250zł za szkolenie i później ta kasa jest do wykorzystania na zakupy w tym samym dniu). Zaproponowano mi podkład ten podkład jako idealny do cery mieszanej. Zaaplikowałam go w trakcie warsztatów i coś mi nie grało z kolorem NW13, że niby taki za jasny, ale pal licho, ja tak bardzo chciałam mieć w swej kosmetycznej kolekcji podkład MACa, przecież wszystkie jutuberki go tak chwalą, wizażystki malują na ślubniaki toż to musi być kosmetyczne cudo. Tiaaa.... Jednak do rzeczy,,,
- włażi w pory
- ciastkuje się w strefie T pozostawiając plamy, reszta jakby spływa
- próbowałam go na: żółtą bazę HD inglota, Mac oil control, porefessional benefitu, stay flawless 15 benefitu, krem nawilżający dermedic, krem matujący eucerin, bazę bell z biedronki i efekt za każdym razem ten sam - ciastulinek na nochalu i na czole
- w strefie T po tym jak się z na nim ciastkuje wydobywa suche skórki znikąd, nawet jeśli dzień przed zrobiony był solidny peeling
- na policzkach wygląda ok, nie jest to jakiś efekt drugiej skóry, ot efekt taki sam jak po colorstayu revlona
- cena nieadekwatna do jakości, na dodatek trzeba do niego dokupić pompkę, którą w MACu sprzedaja bez pytania czy się ją w ogóle chce
- nie da się go nakładać palcami, najlepszy efekt pędzlem lub bb, ale to też nie zapobiega efektu wysuszonego ciastka w strefie T, dla mnie to spory minus, bo w tej cenie oczekuje, że dał się nałożyć bez brudzenia dodatkowych narzędzi,
- śmierdzi bardzo chemicznie.
Plusy:
+ krycie średnie zgodne z opisem producenta
+ szeroka gama kolorystyczna.

Reasumując - moja MACowa porażka, potwierdzająca tezę, że MAC jest przereklamowany.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1232328].usefull || 0 }}% pomocna.

Dla mnie najlepszy

Na początek - absolutnie rozumiem wszystkie użytkowniczki, którym ten podkład nie pasuje, jednak podkład dobiera się do indywidualnych potrzeb, dlatego dla mnie jest idealny.

Mam ogromne problemy z cerą - trądzik i nieustanne przesuszenie. Krycie ma świetne, podobne do double wear, z tym, że nie wysusza. Oczywiscie, wysokie krycie idzie w parze z tym, ze jest to podklad bardzo ciezki, ale jesli komus nie zalezy na tak dokladnym maskowaniu wypryskow, a chcialby kupic cos lzejszego i mniej tłustego, to zawsze mozna wybrac jego wersję mineralną - wszystkie kolory są dostępne w obu wersjach. Kwestia zapachu jest kwestią sporną, ale na pewno mozna napisac o nim, ze jest bardzo mocny i jesli komus na starcie nie pasuje, to nie warto w niego inwestowac. Jest bardzo trwaly, po 15 h pracy bez poprawek dalej spelnia swoja rolę, jedyne co, to trzeba go "dopudrowac". Przy codziennym używaniu, starcza spokojnie na 6 miesiecy.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1211328].usefull || 0 }}% pomocna.

Wykorzystała: kilka próbek

Za taki pieniądz nie warto

Liczyłam na wybawienie dla mojej tłustej w strefie T cery, ale się przeliczyłam.
+ ładnie utrzymuje kontur,
+ dobrze kryje
A teraz przejdźmy do minusów:
- nawet przypudrowany bardzo szybko się przetłuszcza,
- okropnie się ciastkuje,
- wysusza,
- cena.
Ja podkładom z MACa dziękuję.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1210583].usefull || 0 }}% pomocna.

nie

średni podkład
najpierw plusy:
cena może być
dostępność
nieżle wygląda na zdjęciach z fleshem

minusy:
kolory, tak tak za żółte
wygląd raz jest ok, a raz tragedia
mieszana cera, świeci się po 4 godzinach
wchodzi w zmarszczki pory itd
ściera siię
brudzi
i najgorsze ZAPYCHA gorszy od EL DW

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1196498].usefull || 0 }}% pomocna.