Arcam, Lacalut Activ (Pasta do zebów zapobiegająca paradontozie)

Arcam, Lacalut Activ (Pasta do zebów zapobiegająca paradontozie)

Jest pastą polecaną przy zapobieganiu i leczeniu paradontozy, a także chroniącą zęby przed próchnicą. Zmniejsza odczyn zapalny tkanek przyzębia, krwawienia i wysięki oraz przyśpiesza proces gojenia. Skuteczność pasty gwarantuje specjalna kombinacja: mleczanu gliny, chlorheksedryny, alantoiny, bisabololu (czynnego składnika rumianku) i fluoru, które wykazują działanie Bakteriobójcze, ściągające, zmniejszające krwawienie, przyspieszające gojenie, regenerujące. Dodatek fuorku glinu zwiększa odporność uzębienia na próchnicę, dodanie olejków eterycznych zapewnia uczucie świeżości w jamie ustnej.
Dostępna w aptekach.

Dobra

Paste stosowalam po piaskowaniu zebow.Wtedy moje dziasla naprawde krwawily i byly podraznione zabiegiem stomatologicznym.Wspominam ja dobrze.Oczyszczala i byla bardzo lagodna dla szkliwa.Wrecz nie domywala nalotu po herbacie.Przyjemny smak,malo wydajna.

Pomocny produkt

Pasta pomogła mi zahamować krwawienie dziąseł,które było codziennością podczas mycia zębów.Odkąd używam Lacalut krwawienie wystąpiło mniej niż 5 razy.Zęby stały się mniej wrażliwe.Nie wyobrażam sobie zaprzestania używania tej pasty.

wole co innego

Witajcie, moja mama tez miala ten problem, zaczeła stosowac rożnych past ale tak naprawde tylko jedna jej pomogla; Gum Butler Paroex 0,12% chlorheksydyny. Jeśli ktoś mam mniejsze objawy to można wziąc 0,06%. Jest naprawde świetna! Kupilam ją tutaj:

Zrób sama kosmetyk - oliwka na cellulit

Po prostu skuteczna

Pasta jest bardzo skuteczna, jeśli chodzi o walkę z krwawiącymi dziąsłami - to przede wszystkim. Bardzo dobrze myje, pieni się mocno, jest dość rzadka. Smak w porządku. Nie pomaga przy nadwrażliwości zębów, ale i producent tego nie obiecuje, dlatego korzystam z pasty raczej kuracyjnie, choć wykończyłam już niejedno opakowanie i polecam każdemu, kto ma problemy z krawieniem z dziąseł. Dla mnie w tej materii jest niezastąpiona.

Mój hit, który polecam każdemu

Najlepsza pasta, jaką miałam możliwość używać. Chowają się przy niej pasty wybielające, mocno oczyszczające i "wszystkorobiące".
Lacalut Activ w mojej ocenie świetnie oczyszcza, rewelacyjnie odświeża, dbając przy tym o wrażliwe dziąsła i zęby. Zmieniając okazyjnie pastę na inną, najczęściej na wyjeździe, gdy dysponuję po prostu miniaturą innej marki, z ulga wracam do Lacalut Activ. Ona gwarantuje mi doczyszczenie i odświeżenie jakiego wymagam.
Etykieta mówiąca o parodontozie może mylnie sugerować, że jest ona delikatna i przez to mało skuteczna, nic bardziej mylnego.
Cena umiarkowanie wysoka, ale w promocji można ją kupić często za 9,99zł, a nawet 7,99zł

Bardzo mi pomogła :)

Pasta przede wszystkim bardzo pomogła mi w bólach zębów i przenikliwej nadwrażliwości. Wiem, że cudów nie ma, ale dolegliwości faktycznie ustały.
Dobrze oczyszcza, mogłaby troszkę intensywnej smakować, ale to tylko takie gdybanie. Cena znośna, generalnie jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim, którzy od pasty oczekują nie tylko doczyszczenia, ale również pielęgnacji szkliwa :)

Świetna!!

Pasta jest rewelacyjna pomogła mi nawet teraz gdy jestem w ciązy a jak wiadomo ciężarnej lubią puchnąć i krwawić dziąsła ta pasta poradziła sobie z tym bez problemu! Na prawdę świetna nie drażniący smak ani zapach pasty. Obecnie jestem w Szwecji gdzie nie ma takiej pasty ale jestem nią tak zachwycona że przy wizycie mamy na pewno mi ową przywiezie niezastąpiona za rozsądną cene:) w rossmanie na promocji kosztuje około 8 zł

Polecam!

Miałam straszny problem z krwawiącymi dziąsłami. Moja dentystka poleciła mi używanie tej pasty. Od razu po wizycie, zakupiłam ją w aptece za ok. 12zł (jest też dostępna w Biedronce) za 100ml i używałam dwa razy dziennie. Już po ponad tygodniu, zauważyłam świetne skutki działania tej pasty. Opakowanie standardowe, raczej łatwa dostępność, przystępna cena, wydajna, ma łagodny smak, dzięki niej mamy bardzo świeży oddech - więc w mojej ocenie produkt godny uwagi, szczególnie osób z problemem krwawiących dziąseł.

Rzeczywiście pomaga

Z krwawieniem dziąseł zmagam się od dłuższego czasu. Niewiele past mi pomogło, ale ta należy do tych skutecznych i na pewno kupię ją ponownie.

+ pomaga w krwawieniu dziąseł - krwawią mniej przy szczotkowaniu, a przy regularnym stosowaniu wcale, niemniej jednak paste trzeba uzywac regularnie przez dluzszy czas. Efekty dla cierpliwych :)
+ zmniejsza zaczerwienienie dziąseł
+ dziasla sa bardziej odporne
+ dosc wydajna

- nieprzyjemny smak, trzeba sie do niego przyzywczic
- dosc wysoka cena
- mala tubka
- nakretka, wolalabym wersje na klik, bo z zakretka zawsze sa problemy i nie jest praktyczna

nic specjalnego

Cierpię na straszną nadwrażliwość zębów, więc bardzo wiele past nie nadaje się dla mnie. Ta również.

Pasta ta nie kosztuje dużo, jest łatwodostępna, a w dodatku ma wiele pozytywnych opinii, więc postanowiłam ją wypróbować.

Opakowanie to klasyczna, odkręcana tuba. Pasta jest z typu tych rzadszych, ma biały kolor. Podczas mycia pieni się umiarkowanie "płaską" pianą. Odświeża też przeciętnie, ale większość past "specjalistycznych" daje takie krótkoterminowe odświeżenie.

Nie podoba mi się działanie.
Pasta ani trochę nie poradziła sobie z nadwrażliwością. Zęby po używaniu kilku z kolei tubek zielonego Elmexu miałam w niezłym stanie. Po tej paście niestety znów zaczęły strasznie boleć, znów nie mogłam jeść, pić, czy się uśmiechać. Wystarczyło kilka myć.

Pastę ostatecznie zużył mój mąż, który z zębami nie ma żadnych problemów. Podsumował, że woli coś bardziej miętowego, czyli dla niewymagających też ma niedociągnięcia.

Więcej jej nie kupię. Potulnie wracam do mojej sprawdzonej trójki: zielonego Elmexu, pasty Biodent i różowej nowości Ziaja.

Używam tego produktu od: grudzień 2015
Ilość zużytych opakowań: nie całe jedno

Jest OK

Zakupiłam w promocji, aby dokonać testu na moich zębach.

PLUSY:
+ rzeczywiście pomaga w krwawieniu dziąseł
+ wydajność
+ dostępność
+ nie uczula, ani nie podrażnia
+ odświeża oddech
+ cena jak najbardziej adekwatna co do jakości
+ wizualność ok

MINUSÓW nie zauważyłam

PODSUMOWUJĄC polecam każdej osobie z problemem krwawiących dziąseł!

Używam tego produktu od: Paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Dwa

bardzo dobra pasta

Przygodę Lacalut rozpoczeła moja babcia, która ze względu na wiek zaczęła jej używac dobrych kilka lat temu. Długo namawiała nas na jej testowanie. Przez przypadek znalazłam płyn Lacalut do płukania jamy ustnej (mini wersja 50ml cena 2,99). Zaryzykowałam, ze wzgledu na problem krwawienia dziąseł po umyciu zebów. Pomogło, gdyż zaraz po szczotkowaniu dziąsła krwawiły lekko a po plukaniu ani śladu krwi. Zdecydowałam się więc na pastę, która nie zawiodła i daje te same efekty. Polecam osobom z tym problemem czyli krwawieniem dziąseł.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego