YSL, Young Sexy Lovely EDT

YSL, Young Sexy Lovely EDT

Nowe perfumy Young Sexy Lovely od Yves Saint Laurent. Jest to kwiatowy, egzotyczny, kobiecy zapach dla zmysłowych kobiet, z odrobiną niewinności. Idealny na wszystkie okazje - zarówno na wytworną kolację, jak i do pracy.
Wersja limmitowana.

Nuty: gruszka Nashi, mandarynka, pomarańcza, czerwona porzeczka, kwiat wiśni, magnolia, brzoskwinia, piżmo, ambra, drzewo sandałowe.

WSTYD i HAŃBA!!!

Trudno mi uwierzyć, że te perfumy są sygnowane marką YSL... dla mnie to niepojęte:(
Zapach jak to popularne w perfumiarstwie kwiatkowe mixy- z założenia banalny. Nic nie wybija się na na pierwszy plan - takie nijakie kwiatki sratki...
Ale kompozycja to sprawa dyskusyjna: dla jednych genialna, dla innych magiczna - kończąc na banalnej.
Dla mnie te perfumy powinny nazywać się tylko Young. Są krótkotrwałą eksplozją wszelkich nieskomplikowanych aromatów, które ulatniają się z prędkością światła.
Dla mnie absolutna porażka. Nie ma tam Love, nie ma Sexy - jest tylko chwilowa chmurka przyjemnego "nic".
Polecam młodym nastolatkom z dużym kieszonkowym - reszcie odradzam.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: 50 ml w trakcie

Powiedziałabym, że bardziej eteryczny, niż erotyczny ;)

Po wielu latach, prób i błędów, doszłam do wniosku, że najlepsze dla osób o tak wrażliwym zmyśle powonienia jak mój w połączeniu ze słabą głową i niskim ciśnieniem, są nie wody perfumowane a właśnie ich toaletowe wersje.

Nie wiem jak to jest z Wami , drogie Wizażanki, ale ja zapachy kupuję zazwyczaj zimą. Latem nie mam ochoty w ogóle wchodzić do perfumerii.

Był to czas świąteczny, w dodatku dzień Matki Boskiej Pieniężnej. Kolorowe wystawy, muzyka i promocje, powodowały, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności moja portmonetka, aż chudła w oczach.

Zapomniawszy o zasadach doboru perfum, obwąchałam wszystkie flakony, które bardziej, lub mniej wpadły mi w oko.

I tylko do Young Sexy Lovely poczułam "miętę".
Tylko ona nastroiła mnie pozytywnie, nie wywołując uczucia mdłości. Ona, dodała mi energii.
Jest zabawna w swojej prostocie. Myśli, że jest już dorosła, emanuje swoją kobiecością, tymczasem wygląda jak mała dziewczynka przechadzająca się po mieszkaniu w dużo za dużych maminych szpilkach.

I jak zwykle, posypało się wiele komplementów na jej temat z męskiej strony. Panie, mój nowy nabytek skomentowały zwykłym grymasem twarzy, mówiącym : nic specjalnego.
Wystarczy spojrzeć chociażby tu na Wizaż, że wonie intensywne, mają o wiele więcej zwolenniczek, niż te delikatne. Ja lubię, kiedy perfumy idą wraz ze mną, a nie kilka km przede, ciągnąc się dłuuuugim ogonem za mną.

Jest to zapach delikatny, niedrażniący. Kwiatowo- owocowy. Świeży.
Eteryczny.
Idealny na lato, ale ja, używałam go również zimą.

Dla kobiet subtelnych, które nie lubią grać pierwszych skrzypiec. Skromnych i ciepłych z natury.

Co do trwałości- zapach wyczuwalny kilka godzin, standardowo przy EDT.

Flakon- poręczny, mały, z wytłoczonym serduszkiem. Dziewczęcy. Szklany, ale lekki z tendencją to "nietrzymania...zatyczki", która lubi zyć własnym życiem i zaglądać do wszystkich kątów w torebce.
Używam tego produktu od: dawna

delikatny na lato

Kupiłam go w promocji w SP za jakieś 99 zł. Nie rozumiem dlaczego ludzie czepiają się, że szybko się ulatnia i nie czuć go długo - przecież to tylko woda toaletowa a nie cięzkie perfumy. Woda zawsze szybko się ulatnia

Plusy:
-wydajny
-delikatny, letni słodki zapach
-nie jest cięzki i nie boli od niego głowa
-idealny na lato, na dzien do pracy

Minusy:
-cena

Nie wiem czy go jeszcze raz kupię, ponieważ nigdy nie wracam do tych samych perfum, które już miałam. Ale zaskoczył mnie bardzo pozytywnie
I jeszcze raz podkreślam to jest woda toaletowa więc nie pachnie cięzko i długo tak jak perfumy

Używam tego produktu od: jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

szkoda pieniędzy na niego

Mam go z wymianki i niestety od razu mam ochotę rzucić w kąt. Zapach przeciętny, z kategorii kwiatków-sratków. Bardzo szybka wygasa, maksymalnie łagodnieje i osiada blisko skóry. Dziwi mnie, że taki dom jak YSL wykreował taki zapach - stawiam go bardziej wśród zapachów Oriflame, Avon, nudnego Dali albo Adidasa. Na początku może zajechać spirytusem. Płaskie, nudne, wtórne aż do bólu. Po co one komu?

Nadają się na prezent - nie powinny nikogo wielce obruszyć, są do zaakceptowania, ale raczej nie do pokochania ;-)

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: ileś tam ml.

Bardzo przyjemny

Bardzo przyjemny, delikatny, kwiatowo-herbaciany zapach. Dla mnie najważniejsze w zapachu jest to, żeby nie przyprawiał mnie o ból głowy i nie drażnił, a ten na pewno tego nie robi, fajnie się rozwija i jest, moim zdaniem, bardzo kobiecy.

Używam tego produktu od: rok temu używałam

Yuck, Shallow Laurent

To ma być YSL? Rozczarowałam się? Cinema, Opium, to są zapachy, nawet Elle, za którym nie przepadam, ale może się podobać... "Young Sexy Lovely" to ogromne rozczarowanie.

Owszem, zapach może się podobać, jeśli ktoś oczekuje czegoś świeżego, nieskomplikowanego, bez głębi, bez konkretnego obrazka po powąchaniu przed oczami. Powiem szczerze, że niejedna celebrytka sygnuje swoim nazwiskiem coś ciekawszego, dajmy na to Kate Moss i jej "Vintage".

O nutach pisać nie będę, gdyż wszystkie składniki zbiły się w jedno, dając w efekcie coś płaskiego i - jak dla mnie- nudnego. Bliskoskórne. Nietrwałe. 2 godz. i po ptokach ;)

Edycja: a jednak zmiana. Dobrze się noszą w dni, kiedy potrzeba czegoś prostego, jasnego, nie przesłodzonego. Spodobała mi się gruszka i paproć. Nie jest źle. Jest trochę Lancome\'owato, świeżo i leśnie, po prostu lekko. Zapach nie najwyższych lotów, ale i takie są potrzebne na dni przesytu perfumowego. "Urósł" w moich oczach po ponad pół roku.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: psiki z testerka

znam lepsze...

Po YSL spodziewałam się trochę więcej...nie wiem czemu, ale na mojej skórze pachnie jak ogórek ze spirytusem :( Jest w tym zapachu coś męczącego...bardzo rzadko go używam. Moje koleżanki zachwycaja się tym zapachem ja niekoniecznie... Dwie gwiazdki przyznaje za trwałość(choć w moim przypadku powinna to byc wada) i za poręczną buteleczkę.

Używam tego produktu od:1,5 roku
Ilość zużytych opakowań:tak bujam się z tą 50

takie sobie pachnidełko

Prezent walentynkowy od kolegi. Nietrafiony. Zapach jest banalny.Świeży, prosty,takie mydełko. Za duzo kwiatków jak na mój gust- zapach się nie roziwija, brak mu głębi i pazura. Jest (tylko czy to dobrze?) bardzo trwały. Wielbicielki lekkich, kwiatowo-owocowych zapachów powinny być zadowolone, podpasuje pewnie tez bardzo młodym dziewczynom. Mnie nie kręci absolutnie. Dodatkowo kolega dobił mnie informacją ze wahał się pomiędzy tym a Elle;( Porazka;( Elle są boskie;)
a to ....hm.

Używam tego produktu od:kilka psiknięć
Ilość zużytych opakowań:ledwo zaczęte jedno

dziewczecy...

Zapach cytrusowy, świeży oraz jednoczesnie slodkawy przeznaczony dla kobiet lubiących lekki powiew wiatru, gorąco polecam bez względu na wiek... Trwałosc perfumu dobra. Buteleczka taka slodka, dziewczeca oraz poreczna, miesci sie idealnie do torebki.

Używam tego produktu od: probka

Dziewczęce, kwiatowe.

Buteleczka
Moim zdaniem jest bardzo ładna i poręczna. Raczej klasyczna, podoba mi się wtłoczone w nie serduszko. Już po wyglądzie buteleczki widać, że są to perfumy kierowane do młodszych kobiet. Nie daję maksymalnej noty, gdyż buteleczka nie powala wyglądem na kolana.

Zapach
Bardzo mi się podoba, aczkolwiek także nie powala na kolana. Jest to typowo dzienny, delikatny, kwiatowy zapach. Nie jest słodki, ale za to ciepły, przyjemny, subtelny. Bardzo kobiecy i to mi się w nim podoba najbardziej. Nie wiem jak dokładniej go opisać, gdyż to nie jest to typowy kwiatowiec, lecz po prostu ciepły.
Polecam do używania na co dzień. Robi miłe wrażenie na otoczeniu.

Używam tego produktu od: miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej buteleczki.

ciekawe

ogolnie lubie prefumy YSL.. i te sa baardzo bardzo pasujace do mnie. duzo mniej suodkie od baby doll i nadajace sie na co dzien. jak dla mnie typowo letnie;)

jedyna ich wada jest zatyczka, ktora przy noszeniu perfum w torebce ZAWSZE sie odkreca i lata oddzielnie, a chyba nie taka jest jej funkcja;)

a panie, ktore pisza o nietrwalosci zapachu, lub jego zmianie, zapraszam do firmowych sieci perfumeryjnych, a nie zakupów na allegro itp;) wtedy na pewno zmienia zdanie

Używam tego produktu od:2lat
Ilość zużytych opakowań:1, 30 ml

bezsens

Testowałam go kilka razy i jakos zawsze umknelo mi wystawienie recenzji.

Kompletnie bezsensowny zapach mocno kwiatowy i troszke owowcowy i mimo, ze lubie takie kompozycje ten jednak nie ruszył mojego serca. Pod sam koniec sa juz tylko rozwodnione kwiatki ledwo wyczuwalne.
Trwałosc 5godzinna, buteleczka bardzo ładna w moim stylu.

Używam tego produktu od:kilka testow
Ilość zużytych opakowań:...