L`Instant de Guerlain EDT

L`Instant de Guerlain EDT

`L`Instant de Guerlain EDT` to lżejszy wariant zmysłowego, słodkiego aromatu. Delikatne, promienne akordy stanowią idealny dodatek do stroju eleganckiej, pięknej kobiety.
`L`Instant de Guerlain EDT` to krystalicznie czysty zapach, idealny na ciepłą pogodę.
To zapach Guerlain stworzony dla kobiet, które szukają delikatnego, zmysłowego dotyku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: zielone jabłko, bergamotka, grejpfrut, czarna porzeczka
nuta serca: chińska magnolia, jaśmin Sambac, neroli, konwalia
nuta bazy: ambra, ciepłe nuty drzewne

gdy sie go raz powącha, nie sposob zapomniec

To nie jest zapach dla tych, którzy za zwracaniem na siebie uwagi nie przepadają. To są perfumy dla tych, którym fakt, ze czują na sobie zaintrygowane, ba, zafascynowanie spojrzenia nie przeszkadza :-) Jest bardzo \'jakiś\', prawdziwie zmysłowy, gęsty, gorący, złożony. Mimo iż wyrazisty i dymi sobie za nami znaczac slad zaciekawionymi nosami, nie jest męczący, nachalny czy migrenogenny. Uwodzicielski, pełen magii, zdecydowany, a przy tym miękki i puszysty, energetyzujący, momentami nawet świetlisty, zwłaszcza bliżej bazy. Ja jestem oczarowana!

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie, wczesniej próbki

piękny kobiecy cielesny intensywny

och Guerlain...

o tym zapachu marzyłam już od dawna...
mieszkam w malowniczej, pięknej, urokliwej, spokojnej, zielonej...dziurze... i ta moja lokalizacja, piękna i wyśniona, ma jedną jedyną wadę - brak porządnej perfumerii w bliższej okolicy :D
uwielbiam perfumy, testować, używać, kupować...
a co najgorsze mój wytrenowany przez lata i wybredny nos nie zadowala się tym, co proponuje pobliska drogeria (choć jak na drogerię to asortyment perfum ma i tak przyzwoity, jest i Dior i Chanel, wybiórcze produkty, ale zawsze)...
dlatego kupuję online, bez możliwości przetestowania.
Z tego też powodu zanim dokonam zakupu najpierw czytam setki recenzji na wielu stronach poświeconych zapachom...
No i L\'Instant w wersji EdT (EdP z pewnością byłoby dla mnie zbyt intensywne) chodził za mną i chodził.

W końcu znalazłam okazję zakupu 75ml, czyli niepełnej butelki 80ml. Cena przystępna pod warunkiem, że zapach spełni moje oczekiwania. Po obgryzieniu 3 paznokci postanowiłam, że kupię.

Tym razem trafiłam :)

Mam już 2 inne zapachy Guerlain (Pour Femme i L\'Instant Magic i wiem, że Guerlain nie oszczędza i tworzy zapachy intensywne i trwałe. I tym razem potwierdziło się, że zapachy tej firmy takie są. Dlatego ich cena wcale nie jest taka wysoka, bo są bardzo bardzo wydajne i trwałe. Mają perfekcyjne wykonane atomizery, które we wspaniały sposób idealną mgiełką rozpylają płyn zgodnie z życzeniem użytkowniczki. W ten sposób niemożliwe jest przypadkowe przedawkowanie zapachu. Ach, mogłabym o samym atomizerze pisać i pisać.
Ale wróćmy do zapachu....

Zapach mnie nie rozczarował. Jest dokładnie taki, jak pragnęłam.
Delikatnie stanowczy, czyli nie nachalny i intensywnie ogoniasty. Ale mimo swojej subtelności i delikatności obecny tu i teraz i zwracający uwagę.
Pięknie skomponowany, stonowany. Absolutnie kobiecy i seksowny. Ale seksowny nie w drapieżny sposób, tylko w taki intymny. To zapach perfekcyjnie zadbanej kobiety, która niepotrzebuje głębokich dekoltów, by być uwodzicielką.
Kobiety, która pod swoim beżowym sweterkiem nosi koronkową piękną bieliznę, a zamiast rajtuz - pończoszki. Kobiety, za którą nie obejrzy się może nastolatek, ale prawie każdy mężczyzna powyżej 25 roku życia.
Klasa i kobiecość.

Dlatego nie wypada używać tego zapachu mając przetłuszczone włosy, czy odpryśniety lakier na paznokciach. Już lepiej żaden lakier. I raczej nie czerwonokrwista szminka.
Delikatna stonowana elegancja, naturalny, prawie niewidoczny makijaz. Wlosy czyste i rozpuszczone lub spięte bez kombinacji. To zapach a\'la naturalna piękność.

Wspaniały zapach. Obok Miss Dior Le Parfum i Eternity mój ulubiony.

Ponieważ nuty zapachowe są powszechnie znane, ograniczę moją recenzję wyłącznie do moich osobistych refleksji.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania 80ml

jednak wolę edp

Podobnie jak w przypadku Insolence - wersja edt ma obcięte pazurki i pozbawiona jest tajemnicy. Jest jedną z popularniejszych kompozycji Guerlain.

Znajdziemy tu więcej konwalii i innego kwiecia niż ma wersja edp; jest osłodzona bardziej strawną i grzeczniejszą słodyczą. Staram się jak mogę uniknąć określeń typu: nudna, płaska, bo wcale taką ta woda nie jest. Raczej - niezaskakująca - w porównaniu z pozostałymi kompozycjami Guerlain. Produkt dla tych kobietek, dla których wersje edp są zbyt nachalne i odważne. Edt jest taką wersją pośrednią, bardziej strawną, choć nadal wyszukaną dla niewprawnego nosa.

Używam tego produktu od: testy ogólne
Ilość zużytych opakowań: próbki

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Just amazing!

L\'Instant de Guerlain ma we wszystkich nutach to,co lubię.Obowiązkowo układają się na mojej skórze bergamotka,jaśmin,ambra.Stosunkowo lekki zapach,nie za ciężki.Wypośrodkowany.Bardzo ciepły,ale zachowuje świeżość.Osobiście kojarzy mi się z wypielęgnowaną osobą,z czystością.Nienachalnie zmysłowy?Czy ja wiem...Taki bardzo otulający,leciutko pudrowy,a może bardziej miodowy,wręcz pluszowy.Nie wyczuwam ani jednej fałszywej nuty w tym zapachu.Just amazing!Świetny flakon,jak to u Guerlain.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3go(50 ml)

L\'instant bardziej beztroskie

Wersję EDT kupiłam przez pomyłkę, ale że po korzystnej cenie to zbytnio nie żałowałam.
Niestety wersja EDT jest pozbawiona tego co cenię w EDP najbardziej -połączenia totalnie pudrowej nuty z miodowo-cytrynowym obłokiem. To dawało takie skojarzenie ścierania się kontrastów -elegancji z kobiecym ciepłem.
Wersja EDT jest jakby odsączona z grubej warstwy pudrowej i została sama poświata miodowo-cytrynowa. Połowa zapachu gdzieś uciekła. Nie wiem, być może ta wersja jest mi pisana (w końcu pomyłka), ale żałuje, że nie mogę uświadczyć tego kontrastu ponownie.
Wersja EDT jest bardzo miodowa, trochę rumiankowa, bardziej dziewczęca i zwiewna, ale nie pozbawiona słodyczy. Można też powiedzieć, że jest bardziej przestrzenna. Początkowa nuta może odstraszyć ogromną dawką miodu, ale potem zapach zyskuje na głębi, wyłaniają się poszczególne kwiatowe nuty i tańczą w przestrzennym woalu.
Mimo wszystko jestem raczej zadowolona :)

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: test

Super

Śliczny jest ten zapach... testuję go w lato i spokojnie mogę go nosić tą porą.

Początek jest chyba najgorszy: pobrzmiewa w nim jakaś jakby przybrudzona nuta, potem można wyczuć miodowe nuty, owoce, wszystko subtelne, delikatne, jakby rozrzedzone (nie jest to zapach gęsty!), a jednak ma ogon... w pomieszczeniach zamkniętych przygasa, na dworze owiewa pięknym ogonem :D

Jakby przytulenie bliskiej osoby, serio :) Bardzo cielesny.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: część testerka, zakupiony flakon

Cieplutki

Pierwszy słodki zapach, który przypadł mi do gustu. Wcześniej wybierałam raczej kwiatowo-zielone zapachy, jednak Linstant ma w sobie tyle ciepła i miękkości, że nie mogłam przejść obok niego obojętnie.
Kojarzy mi się z zapachem miodu, ale nie jest to taki słodki ulepek, raczej płynny krystalicznie przejrzysty miód, idealny na chłodne zimowe dni. Otula niczym ciepły sweter i zwykle używam go wtedy, gdy zakładam na siebie cieplutki sweterek :-)
Trwałość bardzo dobra, nawet jak na EDT. Na skórze utrzymuje się prawie cały dzień, na włosach jeszcze dłużej, a na ubraniach przez kilka dni.
Następnej zimy wypróbuję wersję EDPUżywam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

lepsza wersja

Ta wersja o wiele bardziej mi przypadla do gusta niz edp. Pozbawiony zostal tego mocnego miodu za to, jest nadal pudrowo i delikatnie kremowo. Czuc dodanie akordow owocowych, co powoduje, ze jest zwiewniejszy. Mimo, ze nie jest najgorszy to nie chcialabym go nosic, bo wole go wachac na kims.
Trwałosc bardzo dobra. Buteleczka ładna.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:

Kremowa magnolia :)

Ładny, w sumie niewiele się różni od EDP jak na mój nos. Może jest trochę mniej słodki, waniliowy, bardziej kremowo-magnoliowy i zwiiewniejszy. Wrażenie pozytywne, jak dotąd lubię wszystkie wersje LInstantów, z jakimi miałam okazję się zapoznać.

Buteleczka ładna

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:test

Jestem na tak

Słodki, ale to słodycz bardzo kontrolowana, jak dla mnie wieczorowy. Bardzo mi się spodobał. Wyraźne nuty zielonego jabłka i magnolii, troszkę nawet pretensjonalne. Przyjemne zestawienie, trwałość jak na wersję EDT - poprawna. Pięknie się na mnie rozwijają, powoli tracąc nieco ze swej nieprzesadzonej słodyczy i ukazując ambrowe tło. Jeśli trafię na pojemność mniejszą niż 80ml, kupię - może nie od razu, bo to nie pierwszy punkt na mojej liście "nagłego posiadania" a i w dłuższym stosowaniu bywa nużący, ale kupię. I zużyję z przyjemnością, choć pazurki ma mocno stępione...

Opakowania nie widziałam, ogólna ocena jest za sam zapach, ale wszystkie nowsze flakoniki pachnideł Guerlain mają u mnie wysokie noty.

EDIT: cofam wszystko co o nim dobrego napisalam. Maksymalnie tandetny. Kupiłam 50 ml i cale szczęscie juz pooooszło w Polskę. No nie mogłam tej slodyczy na sobie znieść.

Używam tego produktu od: uzywałam ze dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: próbka i napoczęte 50 ml

To było to!

Kupione na szybko, przez przypadek i bez przekonania.
Ale to było to czego szukałam!
Niezbyt słodkie, delikatne, lekkie, kobiece i zmysłowe.
I przy tym trwałe
Niestety skończyły się:(
Nie kupię teraz po raz wtóry z 2 powodów:
1. Nigdzie nie mogę ich znaleźć
2. Jak dotąd nigdy nie kupiłam 2 razy tej samej wody toaletowej/perfum pod rząd.

Używam tego produktu od:roku