Eau Florale

Eau Florale

Eau Florale to drugi z kolei zapach wylansowany przez ekscentrycznego projektanta Christiana Lacroix. Miał swoją premierę w 2001 roku. Określenie go mianem zapachu kwiatowego ociera się o banał, bo Eau Florale to istna barwna eksplozja nut kwiatowych.

Zapach nowoczesny, żywy, kobiecy. Wprost wymarzony dla romantycznej duszy. Zapach znalazł piękną oprawę w postaci szklanej muszli. Takiej, którą można znaleźć na brzegu, wyrzuconą przez ciepłe, południowe morze. A może to kształt serca?

Nuty zapachowe:

nuty głowy: bergamotka, mandarynka, liście fiołka

nuty serca: konwalia, tuberoza, cyklamen, gardenia

nuty bazy: sandałowiec, cedr, irys

Cena: 160zł/ 35ml

kwiaty miodne

Eau Florale jest "innym" zapachem zaliczanym co prawda do kategorii kwiatowej, ale wg mnie nie jest to kwiatowy zapach. Jest to bardzo, bardzo ciepły, wręcz rozgrzewający "trunek" - kojarzy mi się z jakimś alkoholem, może z miodem pitnym? Wyczuwam w nim dużo słodkiego miodu albo kwiatów miodnych. Nie znam takiego drugiego.W tle majaczy gardenia (prawdopodobnie), dająca taką swoistą cierpkość Eau Florale i lekką ciężkość (jeśli ktoś wie co mam na myśli), więcej składników nie odróżniam, bo wszystko jest takie właśnie jak miód pitny, np. dwójniak;)
Butelka przepiękna, nostalgiczna i romantyczna;) ale kolor podpowiada co też kryje się w tym romantyzmie;)
Do mnie nie pasuje, wolę inne typy, ale jakoś lubi takie "inne" perfumy, to polecam:):ehem:

Używam tego produktu od: miesiąc, dwa
Ilość zużytych opakowań: 75 ml w trakcie... i sprzedałam

Bezpretensjonalny

Ladny zapach owocowo-kwiatowy. Orzezwiajacy, a jednoczesnie w jakis specyficzny sposob cieply. Eau Florale nie jest jakos specjalnie oryginalny - ale ma mase bezpretensjonalnego uroku i nie nalezy do kwiatowo-owocowych oklepancow, jakich pelno w kazdej perfumerii.
Nie zachwycilam sie - ale testowalam z przyjemnoscia :-).

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

Ogród jaśminowy

Zapach jak nazwa wskazuje kwiatowy, i to mocno kwiatowy, słodki, bogaty. Na pierwszy plan wysuwa się jaśmin - bardzo piękny! Za nim tuberoza i cała reszta kwiecia, wszystko razem zgrabnie skomponowane. Jeden z najładniejszych jaśminowych zapachów, jakie znam! Idealny na letnie wieczory, romantyczny, kobiecy. Trwały! Według mnie o wiele bardziej udany pod każdym względem niż niejedna luksusowa niszowa kompozycja. Buteleczka też śliczna!

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy