Aqua Allegoria Angelique Lilas EDT

Aqua Allegoria Angelique Lilas EDT

Jeden z dwóch zapachów z serii Aqua Allegoria proponowanych na rok 2007. Zaliczany do kategorii kwiatowo - zielonej, ma być połączeniem czystości i zmysłowości, połączenie arcydzięglu i białego bzu ma dwa oblicza: romantyczne, lecz nie całkiem niewinne... Zapach otwiera aromat pomarańczy połączonej z różowym pieprzem, serce zawiera tytułowy duet arcydzięgla i bzu z odrobiną ylang-ylang, a ostatnie słowo należy do cedru i heliotropu.

Kategoria: kwiatowo-zielona
Nuty zapachowe:
nuta głowy: różowy pieprz, pomarańcza, jaśmin
nuta serca: arcydzięgiel, biały bez, ylang-ylang
nuta bazy: cedr, heliotrop

Bo ja wiem...

Zapach jest męczący. Niby lubię bez, ale najbardziej w naturze, a ten tutaj jest nieco duszący, do tego mamy jaśmin i cedr. To dla mnie za wiele. Niby jest ładnie i kwiatowo, ale jakoś tak dziwnie, przytłaczająco, zbyt intensywnie i mało nowocześnie. Trwałość dobra.

Używam tego produktu od: zużyłam
Ilość zużytych opakowań: próbka

trwałość średnia, cena niewysoka, zapach dziwny

Buteleczka jak w innych allegoriach, kolor z lekka zielonkawy a pierwsze odczucie pamiętam że było dla mnie uderzeniem bzu, za którym nie przepadam.
W późniejszym okresie bzu już nie czułam tylko wszechobecny arcydzięgiel. Kojarzy mi się z jakimś płynem do kąpieli, czy balsamem do ciała - nawet przyjemny ale dziwaczny i tyle.
Koleżanki w pracy pytały czym pachnę ale nie chodziło tu o zachwyt a tę dziwaczność właśnie.
Nie dotrwałam do końca buteleczki mimo najszczerszych chęci.

Ilość zużytych opakowań: 25 ml z 75ml

Miły i taki ...anielski...

Miły zapach,który warto poznać. Czuć bez i wspomniany arcydzięgiel- w sumie to nie wiedziałam jak ta roślina pachnie ale to chyba ona znacząco zmienia odbiór zapachu, bez czyni delikatnym ,nieco mydlanym,ale równocześnie uszlachetnia go. Jako ciekawostkę dodam to co znalazlam o arcydzięglu: "kiedyś uważany za roślinę czarodziejską i leczniczą, pomocną na 9 chorób. Podobno też jest ulubionym przysmakiem kozic. Łacińska nazwa pochodzi od greckiego angelos = archanioł - i nawiązuje do właściwości leczniczych rośliny, które miały być ponoć objawione ludziom przez anioła lub archanioła Rafaela. "
I coś w tym jest , zapach jest taki lekko anielski;). Nie jest to mój faworyt na lato,ale warto poznać, bo to kompozycja różniąca się od zalewającej zapachowy rynek fali różowych landrynek;)

Używam tego produktu od:niedawna

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 75 ml

makijaż kreska

rozczarowanie :-(

Zima za oknem, więc postanowiłam poszukać czego zapachowego na wiosnę. Zachęcona opisem sięgnęłam po ten zapach, bo uwielbiam bez i zapachy kwiatowe. I niestety baaaardzo się rozczarowałam. Na mojej skórze zapach bzu było może minimalnie wyczuwalny przez parę sekund, a później zostało tylko jakieś zielsko, zupełnie bez wyrazu. Poza tym po godzinie zapach całkwicie się ulotnił. Przypuszczałam że trwały nie będzie, jak wszystkie zapachy z rodziny Aqua Allegoria, ale żeby tester wyparował po tak którkim czasie, to już przesada. Z przykrością więc stwierdzam że nie nabędę tego zapachu, bo czuć w nim tylko jakąś trawę,a trwałość jest beznadziejna.Używam tego produktu od:próbowałam
Ilość zużytych opakowań:próbki

Po prostu mój...

Długo szukałam zapachu dla siebie na codzień. Na ten trafiłam przypadkiem na chybił-trafił sięgając w perfumerii na półkę. Od razu poczułam, że TO JEST TO czego szukałam! Uwielbiem zapach bzu... może dlatego?
Nie umiem określać zapachów... Ten jest na pewno słodki ale nie przesłodzony, ciepły, ale nie duszny i leciutko i głownie na początku - orzeźwiający. Jest też delikatny i nienarzucający się. Pachnie wiosennymi kwiatami. Idealny na codzień, jedynie za wyjątkiem bardzo upalnych dni letnich. Wtedy wybieram coś bardziej orzeźwiającego.
Opakowanie mi się średnio podoba, ale zabierać gwiazdki za buteleczkę? Jeszcze pomyślę... ;)
No tak... ale jeszcze trwałość... Niestety tylko średnia. Do końca dnia nie wytrzymuje, Więc jednak nie będzie maxa...

Ilość zużytych opakowań: po kilku próbkach i w trakcie pierwszego

wspomnienie lata....

Piękny letni zapach. Kupilam go wiosną, jako pocieszajkę w stresującym momencie życia. Kiedy po raz pierwszy go użyłam, zamknęłam oczy i natychmiast przeniosłam się do ogrodu, który o zmierzchu oddaje ostatnie aromatyczne tchnienie i zasypia, by o poranku znów się obudzić z zupełnie inną gamą zapachu. W tym ogrodzie nie ma za dużo kwiatów, są rośliny o dużych zielonych liściach, gdzieś z boku jest bez, a w centrum króluje arcydzięgiel. Ta Allegoria w magiczny sposób potrafi na chwilę zmienić moją rzeczywistość, wyrywa mnie z chaosu i zgiełku miasta i przenosi w ciche, spokojne miejsce. Na całe lato buteleczka arcydzięglu zamieszkała w mojej torebce i podróżowała ze mną wszędzie, nie rozstalam się z nią nawet na jeden dzień.

Jedynym minusem jest slaba trwałość zapachu - trzyma się 2 -3 h, a potem wymagane są poprawki. Niemniej jednak zostala mi jeszcze połowa opakowania na przyszłe lato.

Używam tego produktu od: 4 m-cy

zwyczajny

Nie spodziewłałam sie po nim zbyt wiele, bo wiekszosc
Allegorii mi sie nie podoba i ten rowniez. Poczatek pieprzno- jasmimiowy, a potem zmienia sie w zapach białego bzu i wyczuwam troszke pomaranczy. Nie jest brzydki, ale znam ładniejsze i dlatego nie kupie.
Trwałosc ok. Buteleczka ładna.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:...

Pięknie się rozwija

Początkowo pachnie nieciekawie, ziołowo i ostro (zasługa różowego pieprzu). Ale po jakimś czasie do głosu dochodzi lilia wodna, i zapach staje się po prostu obłędny! Dla wielbicieli kwiatowych, eleganckich woni.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: próbka

dobre

dostalam je niedawno w prezencie
na poczatku wydawaly sie genialnie ale potem mialam wrazenie ze szybko uciekaja z mojej skory i w ogole ich nie czuc
ogolnie na 4 wlasnie za brak trwalosci

Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Ładny

Na blotterku bez był bardzo wyraźnie wyczuwalny i zdecydowanie dominował nad pozostałymi nutami. Na skórze jest inaczej - bez jest ledwo-ledwo zaznaczony, natomiast najbardziej dominuje ciepła, kremowa, lekko ziołowa nuta, która - jak się domyślam - jest arcydzięglem. Po kilku godzinach na skórze zapach staje się nawet lekko piżmowy. Jedna z fajniejszych Aqua Allegorii - dość zresztą nieoczekiwanie dla mnie samej :)
Buteleczka bardzo mi się podoba

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:testy

ładny, bzowy

Ja w tych perfumach czuję właściwie tylko bez, ale ładny, nienachalny. Jeśli chodzi o ponoć obecną Angelique, czyli jakże swojsko brzmiący arcydzięgiel, to nie wyczuwa w ogóle, a zapach chyba bym rozpoznała, jako że nacieram się olejkiem i balsamem z wyciągiem arcydzięgla (arcydzięgiela?). Zapach łądny, ale dość mdły, raczej nie kupię, chyba że w wolnocłówce wleci mi w ręce miniaturka.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:jw

Bzzy, bzzy, bzzy...

i tak bez końca. Chylę czoła przed najwierniej oddanym bzem w historii perfumiarstwa (zapewne...), a z drugiej strony to ten bez właśnie strasznie mnie irytuje. Straszy z nadgarstka, powoduje jakieś dziwne uczucie dyskomfortu. Jest duszny, przytłaczający, ciężki. Cóż - zapach kwiatowy pełną gębą. Ja jednak wolę bez w wydaniu krzakowym albo wazonowym. Zdecydowanie.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: testy