Bell, Contour Kit (Zestaw do modelowania twarzy)

Bell, Contour Kit (Zestaw do modelowania twarzy)

Zestaw do modelowania twarzy zawierający puder brązujący i puder z drobinkami. Występuje w 2 wersjach kolorystycznych: Blonde i Brunette.

pudrowe

Nie dla mnie

Kupiłam wersje blond tego kosmetyku, bardziej zależało mi na brązerze, no i ten był całkiem w porządku jeżeli chodzi o chłodne tony i trwałość, natomiast jeżeli chodzi o pracę z nim to nie do końca mi się sprawdził. Części jasna bezsensu, niepotrzebnie umieszczona.

Kiepsko...

Produkt z konturowaniem ma mało wspólnego, kupiony z ciekawości cena dostępna na którą może sobie każdy pozwolić tylko pytanie po co...

Odcień 02 Blonde pozostawiał plamy na twarzy , nakłada się go trudno i bez przyjemności, trzeba naprawdę uważać by nie nabrać za dużo produktu ponieważ dość trudno go rozblendować .

Jaśniejszy odcień w zestawie tylko po to by producent mógł nazwać ten kosmetyk ,, zestawem do modelowania twarzy ''

Extra !

Miękka konsystencja ułatwia nabieranie kosmetyku. Trwały produkt, makijaż utrzymuje się kilkanaście godzin. Bronzer świetnie się blenduje i nie pozostawia plam, dlatego z jego "obsługą" poradzą sobie nawet osoby, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem.

Fajny

I tani. Kupiłam w Biedronce. Oczekiwań nie miałam żadnych, ale przy produkcie za około 10 zł nawet gdyby okazał się bublem, portfel by nie zabolał. A jednak nie jest źle ;) Jasnego odcienia nie używam praktycznie w ogóle, ciemnego natomiast do ocieplania (na policzki) lub konturowania (pod policzki), aczkolwiek na to drugie ten odcień jest trochę za ciepły. Pigmentacja jest mocna, trzeba uważać. Jest bardzo wydajny, już widze, że starczy na dłuuugo. Ogólnie produkt dobry, o ile nie zależy nam na profesjonalnym make-upie ;)

Polubiliśmy się

Podchodziłam do tego zestawu trochę sceptycznie. Bardziej chodziło mi o brązer niż o jasny puder.
Kupiłam go w Biedronce za jakieś 10pln więc cena i dostępność są super.
Wersje kolorystyczne "dla brunetek" i 'dla blondynek" to jakaś pomyłka, blondynki nie zawsze są "chłodne" a brunetki nie zawsze "ciepłe" ;) U mnie jednak się sprawdziło - jestem brunetką w ciepłym odcieniu wiec wybrałam ten duet.
Puder na zwykłym swatchu paluchem wydaje się mało intensywny ale nabrany pędzlem zyskuje na pigmentacji. Trzeba nakładać go delikatnie, bardzie puchatym pędzlem żeby nie zrobić sobie tragedii na twarzy. Przy delikatnych ruchach i stopniowym nakładaniu efekt jest bardzo ładny, naturalny, faktycznie ciepły ale nie pomarańczowo-ceglany. Ociepla twarz bez dziwnego efektu sztucznej pomarańczy. Na twarzy utrzymuje się bardzo dobrze ale to akurat zależy pewnie od tego co kto nakłada pod brązer - podkład, puder, korektor, etc.
Jasna strona jest dla mnie bardzo mało przydatna. Nawet nakładany pędzlem jest słabo widoczny. Taki ni to puder matujący, ni to rozjaśniacz, takie nie wiadomo co i po co.

Udany zestaw

(Oceniam odcień: 01 Brunette)

Produkty Bell z Biedry naprawdę potrafią czasem zaskoczyć jakością :) Podobnie jak z wielu wcześniej kupionych kosmetyków Bell z biedronkowej kolekcji (żeby wspomnieć choćby bronzer Chillout czy pomadki matowe w płynie), z tego zestawu też jestem zadowolona.

W plastikowym okrągłym pudełeczku (z zamykaniem na zatrzask, które robi dość solidne wrażenie) znajdujemy dwa pudry: ciemniejszy, czyli bronzer do nadania konturu i omiatania twarzy oraz jaśniejszy, o przyjemnym żółtawym zabarwieniu (odcień idealny pod oczy). Oba są dobrze napigmentowane i bardzo miękkie, kremowe w dotyku. To produkty w żadnym razie nie suche czy pylące - formuła bardzo mi odpowiada.
Może po kolei o każdym z pudrów:

BRONZER. Ma średnio ciepły odcień, określiłabym jako bardziej ciepły niż chłodny, ale na pewno bez pomarańczowych tonów. Dla mnie wprost idealny, bo nie lubię produktów do konturowania o zdecydowanie szarej czy fioletowej tonacji, moja karnacja lepiej wygląda właśnie w średnio ciepłych tonach. Ten bronzer nadaje się więc zarówno do nadawania konturu (jeśli nie jesteście zwolenniczkami konturowania w typowo zimnym, instagramowym stylu), i do przybrązowienia twarzy. Twarz lekko opalona tym bronzerem wygląda naprawdę bardzo ładnie. Dodam, że gładko i bez plam - aplikacja przebiega bezproblemowo, puder świetnie się rozciera i blenduje z innymi produktami. Nie zawiera żadnych drobinek, jest matowy, ale nie daje sucho kredowego wykończenia. Bardzo na plus.

PUDER ROZJAŚNIAJĄCY. Dla mnie mniej niezbędny w całym zestawieniu, nie dlatego, żeby coś z nim było nie tak, ale po prostu mam swój ulubiony puder pod oczy, a tu głównie bym go nakładała (transparentny sypki z MySecret, który fantastycznie wygładza!) Rzadko decyduję się pod oczy użyć czegoś innego, bo mam mocno suchą skórę w tym miejscu i z wieloma pudrami kończyło się to źle, od suchego krycia po brzydkie wykończenie. Ale tu próbowałam i jestem pozytywnie zaskoczona, bo puder daje ładny efekt: dzięki lekko żółtawemu zabarwieniu nieco podbija działanie korektora w kryciu cieni, a co najważniejsze dla mnie, nie wysusza i wygląda gładko pod oczami. Myślę, że jeśli nie macie żadnego innego sprawdzonego pudru do stosowania pod oczy, to tego zestawu można tak używać, szczególnie jeśli nie macie bardzo wymagającej skóry. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ten puder nie jest zbyt jasny, dla bladych cer raczej się nie nada, to raz, a dwa - ma żółte podtony, więc nie każdej karnacji będzie pasować. Myślę, że nie sprawdzi się dla cer bardzo jasnych i chłodnych. U mnie jest ok, ale na przykład trudno mi go użyć pod linią konturowania czy do rozjaśniania innych partii twarzy niż pod oczami, ze względu właśnie na żółty odcień.
Ale ogólnie - na plus.
Trwałość obu wariantów kolorystycznych - bez zastrzeżeń, nic się nie ściera, nie blaknie w ciągu dnia, nie robią się plamy.

Podsumowując, jest to całkiem fajny zestaw za niewielką cenę. Jakość pudrów jest super, mają przyjemne w aplikacji i rozprowadzaniu formuły, ładnie wtapiają się w cerę. Opakowanie takie sobie stylistycznie (i szkoda, że nie prostokątne, łatwiejsze w przechowywaniu), ale wydaje się trwałe. Nie miałabym się do czego przyczepić ;)

(moja cera: normalna w kierunku suchej, karnacja: jasna, ale nie blada, neutralna)

Fajne!

Kupiłam parę miesięcy temu w Biedronce poszukując na szybko czegoś co może nie wymodeluje mi jakoś bosko twarzy,ale chociaż posłuży do "opalenia" cery. Jednak! Produkt jest całkiem nieźle napigmentowany. Ja korzystam głównie z lewej części (czyli ciemnej), lewą czasami wykorzystuje do rozświetlenia obszaru pod oczami. Wybrałam numer 2 czyli Blonde :)