L'Oreal Paris, Casting Creme Gloss (Krem koloryzujący)

L'Oreal Paris, Casting Creme Gloss (Krem koloryzujący)

Pojemność 1 szt

Ulepszone wydanie starszego Castingu. Krem koloryzujący nadający włosom olśniewający, błyszczący efekt pięknego koloru bez amoniaku. Piękna gama kolorów, nakładanie proste i przede wszystkim przyjemne ze względu na piękny zapach farby. Pokrywa siwe włosy, zmywa się równomiernie pozostawiając piękne refleksy i niesłychany blask. Trwałość do 28 myć.

Pół na pół.

Ciężko jest uzyskać kolor deklarowany przez producenta ,zawsze wychodzi ciemniejszy.
Plusem jest brak amoniaku i łatwa aplikacja.
Farba nie spływa z włosów,ładnie pokrywa odrosty i siwe włosy.
Po użyciu odżywki włosy są miękkie i zregenerowane.

Najlepsza farba

Farbą Casting Creme Gloss, a raczej kremem koloryzującym Casting Creme Gloss, farbowałam włosy przez jakiś 10 lat :) Na zmianę kolorem 210 granatowa czerń i 200 hebanowa czerń.
Tą farbę poleciła mi znajoma fryzjerka, powiedziała że będzie najbezpieczniejsza dla włosów. To było dla mnie ważne, ponieważ praktycznie codziennie używałam prostownicy, a nie chciałam wyłysieć :D Oczywiście, ostrzegła mnie iż ta farba jest delikatniejsza niż inne dostępne na rynku i będzie się wypłukiwać, ale wiadomo coś za coś.
Dużym plusem były piękne kolory. Ogólnie włosy po farbowaniu były jak z reklamy, gładkie i błyszczące. Odżywka dołączona do zestawu to był sztos :D Zazwyczaj starczała mi na dwie aplikacji. Włosy były po niej miękkie, lejące, łatwo się czesały i układały. Włosy farbowałam regularnie co 4-5 tygodni ze względu na odrosty.
Generalnie polecam. Gdybym miała znowu bawić się w farbowanie w domu to tylko Castingiem :)

Używa produktu od: próbka

Kolor ale nie na stałe

Jakiś czas temu szukałam farby w ładnym odcieniu brązu, wybrałam te farbę w kolorze czekoladowej pralinki czy coś w ten deseń. Na opakowaniu kolor był piękny. Samo farbowanie bardzo łatwe, mo zna to zrobić szybko i sprawnie. Po farbowaniu też byłam zadowolona, przepiękny kolor. Do około 4 mycia, po tym myciu kolor zaczął uciekać i na koncówkach wypłukał się do zera, zostawiając mnie z ombre. Bardzo nie fajne. Poza tym farba dosyć spoko, nie śmierdzi jakoś wybitnie. Włosów również bardzo nie niszczy, dołączona odżywka fajnie wpływa na włosy.

Na początek przygody z farbowaniem

Casting Creme Gloss farba w kremie to produkt, który jakiś czas temu towarzyszył mi w przygodzie z farbowaniem włosów. Używałam wtedy różnych odcieni czekoladowych i pamiętam że była dość dobra ale jednak nie na tyle by dłużej ze mną pozostała. Efekt farbowania był zbyt płaski i naturalny. Najmilej wspominam jej kwiatowy zapach podczas użycia i świetną odżywkę dołączoną do opakowania - to był chyba najmocniejszy punkt tego produktu.
Krem wcale nie jest taki łatwo zmywalny - zachowuje się podobnie jak trwała farba. Niestety jak to bywa z farbami drogeryjnymi kolory po farbowaniu wychodzą zbyt ciemne dopiero po kilku myciach nabierają właściwego odcienia.

L'Oreal nie zawiódł

W przypadku kremu koloryzującego z serii Casting Creme Gloss miałam spore oczekiwania i dobre przeczucia.
Produkt mnie nie zawiódł i jestem naprawdę zadowolona z efektów.

PLUSY:
+ pierwsza farba, która bez problemu wystarczyła do pokrycia moich włosów bez konieczności użycia 2 opakowań.
+ łatwe i wygodne aplikowanie
+ dobra konsystencja - ani zagęsta ani zbyt rzadka
+ bezproblemowe zmywanie farby ze skóry (nie trzeba trzeć i siłować się z zaschniętą na czole farbą, a to niestety częsty przypadek)
+ intensywny kolor - żywy, piękny kolor, dokładnie taki, jakiego oczekiwałam.
+ spory wybór - po raz pierwszy spotkałam się z kolorem "lukrecja", który wpasował się idealnie w mój gust.
+ fantastyczna, wydajna odżywka - dodana do zestawu odżywka starczyła mi na
3 kąpiele i zdecydowanie jest to najlepszy produkt tego typu jakiego miałam okazję używać. Włosy były gładkie, lśniące i wyraźnie w lepszej kondycji.

- niewygórowana cena - uczciwa cena w stosunku do jakości

MINUSY:
- farba dosyć szybko się spłukuje, nawet po miesiącu wraz z szamponem spływała ze mnie granatowa woda...

- przyciasne rękawiczki ochronne - stworzone chyba z myślą o pianistkach :D

Znakomita dla początkujących

Jak dla mnie rewelacja jeśli chodzi o łatwość użycia. Nigdy sama nie farbowalam włosów i szczerze mówiąc zabierałam się do tego z duszą na ramieniu. Aplikacja jest bezproblemowa, a nawet przyjemna (ładny zapach, konsystencja powoduje, że nic nie pryska i nie spływa, praktycznie nie ma śladów po farbowaniu w łazience, na twarzy, na ręczniki). Dla moich włosów okazał się bardzo wydajny, wprawdzie sięgają łopatek, ale są bardzo cienkie. Zużylam nieco ponad połowę opakowania. Efekt jest piękny i bardzo naturalny. Trzymałam jednak chyba nieco za krótko, bo nie udało się w 100% pokryć siwych włosów, jednak producent zaznacza, że przy większej ilości siwych, należy trzymać 5 minut dłużej, czego ja bałam się robić farbując pierwszy raz. Kolor wychodzi ciemniejszy niż na zdjęciu na opakowaniu (ciemny blond to jasny brąz). Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia, nie mogę na razie wypowiedzieć się w kwestii trwałości efektu, ale coś czuję, że kupię Casting ponownie.

Moja dawna towarzyszka najlepsza!

Używałam tej farby bardzo długo efekt był niewiarygodny, piękne lśniące włoski dla mnie troche mniej wydajna bo mam długie włosy i potrzebowałam 2 opakowania więc troszkę mnie to kosztowało ale warto było bardzo ładnie pokrywała wloski a do tego ta swietna odżywka w zestawie i nie ma aż tak odstraszającego zapachu jak niektóre świetny produkt.

dobry produkt

używałam tej farby do koloryzacji moich włosów już kilka razy i za każdym jestem zadowolona z efektu. Kolor wychodzi zawsze ładniejszy niż się spodziewam, tym bardziej że mam ciemne włosy a kupuję farbę jaśniejszą i ku mojemu zaskoczeniu daje ona radę je o nawet 2 tony rozjaśnić co jest rzadko spotykane. Jedno opakowanie spokojnie wystarcza na moje bardzo długie włosy co jest dodatkowym plusem. Farba rozprowadza się bezproblemowo. Do plusów można zaliczyć również duże opakowanie odżywki, która znajduje się w zestawie. Jeśli chodzi o trwałość koloru to raczej nie można się przyczepić choć po kilku myciach barwa włosów się zmienia ale nieznacznie.

Spodobała się

Jestem zadowolona z efektu. Użyłam farby w kolorze ognistej czekolady. Odcień wyszedl jak u modelki z opakowania. Wlosy dobrze znosly koloryzację. Tylko końcówki stały sie lekko suche - trudniej je rozczesać ( włosy obcięte 2 dni przed nałożeniem farby więc były zdrowe).
Podczas trzymania specyfiku na głowie nie było żadnych nieprzyjemnosci jak swędzenie czy pieczenie skóry głowy.
Farba jest dość rzadka ale bardzo wydajna . Nie spływa z włosów. Kupilam 2 opakowania bo tyle potrzebowalam farby innego producenta podczas poprzedniej koloryzacji a przy tej farbie jedno opakowanie na moje cienkie włosy zupełnie wystarczyło ( nakladałam farbe klasycznie pędzelkiem ) .
Plusem też jest spore opakowanie odżywki dołączonej do farby.
Teraz pozostaje do sprawdzenia kwestia trwałości. Jeżeli spłucze się jak informuje producent to będę do niej wracać.
Jedynie cena mogła by być nieco niższa. Ale wydajność tej farby mnie pociesza.

Średni

Nie jestem zadowolona z tego produktu. Nie spłukuje się po 28-30 myciach - kolor pozostaje na włosach i widać odrost (mam ciemno brązowe włosy i chciałam uzyskać odcień zimnego brązu). Kolejnym minusem jest to że zaraz po wypłukaniu produktu włosy są kruczoczarne. Dopiero po ok. 2 tygodniach kolor jest taki jaki powinien być. Generalnie jestem na nie.

MOJA ULUBIONA

Plusy ( + )
- cudowna odżywka ( pięknie pachnie i odżywia )
- duża gama kolorów
- nie śmierdzi jakoś bardzo
- trwałość
- dostępność
- cudownie błyszczące włosy
- idealnie pokrywa odrosty
- bez amoniaku
- mi starcza na dwa razy więc wydajność

Minusy ( - )
- może zniszczyć i przesuszyć włosy jak się jej nieumiejętnie używa :)

Podsumowując moja ulubiona farba do włosów używam jej od lat i ją kocham szczególnie odżywkę która cudownie pachnie i odżywia moje suche włosy. Kiedyś niestety zniszczyłam sobie nią mocno włosy :/ Trzymałam ją za każdym razem ok. 45min i regularnie co miesiąc na całe włosy ( żeby je odświeżyć) farbowałam mimo, że tego nie potrzebowałam i niestety musiałam je ściąć :/ Teraz farbuje tak co 1,5 miesiąca albo 2 i farbuje tylko odrosty :) Włosy mają się dobrze polecam czytać instrukcję :) Zauważyłam też że farba na początek jest ciemniejsza a później szybko się wypłukuje na ładny w moim wypadku brąz. Co nie jest dla mnie ani minusem ani plusem już się przyzwyczaiłam i nie robi mi to różnicy.

Godna polecenia

Byłam bardzo zdziwiona gdy kupiłam odcień jasny brąz a na mojej głowie zrobił się niemal czarny, jednak tu bardziej stawiam na mój błąd niż farby a kolor gdy się wyplukal zrobił się jaśniejszy i wygląda oblednie. Cena troche odstrasza jednak jakość produktu jest bardzo wysoka a aplikacja bardzo przyjemna.