La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry suchej (2,5% biolipidy)

Łagodzi 4 oznaki skóry suchej: uczucie ściągnięcia, wrażliwość, brak elastyczności, szorstkość.
Posiada ultradelikatną konsystencję, która sprawia, że krem łatwo wnika w głąb skóry nie pozostawiając tłustej warstwy. Zawiera Biolipidy, aby zapewnić odpowiednie odżywienie i odnowienie naskórka.
Wskazania: Sucha skóra twarzy; skóra wrażliwa, z uczuciem ściągnięcia, mato elastyczna i/lub szorstka w dotyku.

dobry nie tylko dla cery suchej

Mam cerę mieszaną, czasem przetłuszczającą się, jednak ten krem okazał się dla mnie świetny zimą. Stosuję go zarówno na noc jak i na dzień w celu ochrony przed zimnem. Nie blokuje porów i co najważniejsze nie prowokuje produkcji sebum ani go nie zatrzynuje. Dobrze łagodzi, również drobne zmiany trądzikowe.

Jako krem na noc - dobry

Krem jest przyzwoity i spełnia swoje zadania jako krem na noc.

Na plus:
+ nawilża,
+ wygładza,
+ odżywia,
+ nie zapycha,
+ wydajność

Moja sucha skóra wygląda po nim idealnie.

Na minus:
- parabeny w składzie (co sprawia, że nie kupię go więcej, po prostu nie spojrzałam w skład, a prosiłam panią od obsługi o krem bez parabenów),
- brak filtra (i dlatego przeznaczyłam go na noc)

Używam tego produktu od: luty 2012 (2 miesiące)
Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne opakowanie

Bardzo fajny:)

Bardzo dobry krem, do pełni szczęścia brakuje mu tylko filtra.. ;)
Ładnie i dogłębnie odżywia i nawilża, skóra wygląda dobrze, super pod makijaż. Ładnie pachnie. Jak do tej pory idealny dla mnie na zimę w mieście - zastąpił Lipidro Tołpy;)
Spełnia wszystkie obietnice, ponadto wszelkie niespodzianki szybciej się goją razem z nim. Polecam :)

La Roche Posay Skin Checker

jest ok

poprzedniej zimy go używałam, teraz trochę się waham, z powodu tego, że niestety zatyka pory, jednak pod względem ochrony jest super zimą...więc jak widać ma plusy i minusy zależy co dla kogo jest najważniejsze

Używam tego produktu od: 11,2009
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania po 40 ml

Świetny!

Mimo, ze jest to teoretycznie krem nawilżający okazał się świetnym wyborem zimą, kiedy to moja skóra woła o nawilżenie bardziej niż w innych porach roku. Sprawiał, ze była gładka w dotyku, niwelował uczucie ściągnięcia, nie zapychał. Kiedy na mojej skórze wystąpiła reakcja alergiczna na nowy kosmetyk zamieniając mi ja w jedną suchą skorupę - uratował mnie od łuszczenia się, nawilżał i pomógł wyprowadzić na prostą.
Na lato jest dla mnie jednak trochę za cieżki, za tłustawy. Zimą jednak na pewno do niego wrócę, bo po każdym powrocie z powietrza przynosił mi niesamowitą ulgę.

Używam tego produktu od: osiem miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno - pełnowymiarowe plus kilka próbek

Niekoniecznie.

Bardzo dziwny krem. Używam go już od jakiegoś czasu, a właściwie męczę, bo nie wiem do czego jeszcze go zużyć - do niczego się nie nadaje. Nigdy wcześniej nie miałam tak bezużytecznego kremu.

Na twarzy od razu mnie zapchał (parafina + silikony), więc postanowiłam zużyć pod oczy. Na początku wygładzał skórę (silikony). Po kilku dniach pod oczami pojawiły się worki i podpuchnięcia(!), więc stałam się podejrzliwa. Wieczorem wsmarowałam krem wykonując delikatny masaż, a po kilku minutach zobaczyłam pod światło, że skóra wokół oka jest pokryta silikonową powłoczką, która tylko optycznie wygładza skórę. Mam wrażenie, że krem utrudnia swobodny przepływ limfy i stąd opuchlizna.

Każdy krem testuję też na TŻ-cie, bo ma na przedramionach niesamowicie suchą i wrażliwą skórę. Niestety, efektów brak. Nie ma mowy o nawilżeniu, ukojeniu, złagodzeniu swędzenia. Dla porównania, kilka dni wcześniej kazałam mu smarować się zwykłym żelem aloesowym i od razu widział poprawę.

Nadaje się chyba tylko do rąk, na zasadzie "nie działa, ale przynajmniej nie szkodzi". Krem nie nawilża, a tym bardziej nie odżywia, tylko pozostawia silikonową powłoczkę na skórze. Przynajmniej szybko się wchłania, ale po co marnować czas na używanie tego kremu, skoro jest wiele lepszych?

Podsumowując, krem nie jest wart uwagi, bo:
- na twarzy zapycha
- pod oczy się nie nadaje, nie pielęgnuje tak wrażliwych okolic
- na skórze wrażliwej TŻ-ta się nie sprawdził, nie łagodził wrażliwej i bardzo suchej skóry
- nie pielęgnuje, a zakleja skórę silikonową powłoczką (widoczną gołym okiem pod światło)
- jak na krem z parafiną i silikonami w składzie (swoją drogą bezczelne jest umieszczanie takich składników w kremie aptecznym) jest zbyt drogi.

Używam tego produktu od: około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej

Dobry na zimę

Krem jest dosyć dobry, choć jego cena oczywiście bardzo wygórowana. Niemniej doskonały na zimę, choć sądzę, że można znaleźć tańszą alternatywę.

Zalety:
- doskonale nawilża
- nie podrażnia
- choć jest kremem \'zimowym\', nie pozostawia na skórze tłustego filmu
- ładny zapach
- bardzo wydajny

Wady:
- oczywiście cena (za to zabieram 1 gwiazdkę)

Używam tego produktu od: używałam przez ok. 3 m-ce

Super

Używałam całą zimę tego kremiku. Uważam ze jest swietny. Nie wysusza, skóra dzięki niemu jest elastyczna, gładka i super nawilżona. Nie uczula, ma przyjemną konsystencję i zapach. Wydajność i cena też w porządku. Jest bardzo porządny.

odpowiada mi.

Krem jest lekki , skora po nim przypomina puszek. Wchłania się znakomicie. Pod makijaz się sprawdza. Raczej nie mam po nim uczucia sciagnięcia. Kusi mnie zeby siegnac po bogatszą wersje... :) ogolnie jestem bardzo zadowolona z niego :)

Dodam ze posiadam skorę mieszaną ale w stronę suchej.

fantastyczny!!!

Jestem tym kremem absolutnie zachwycona, jest idealny na zimę, kiedy cera potrzebuje trochę więcej dopieszczenia ;)

Zawsze miałam problem ze ściągniętą skórą, szczególnie na czole, a ten krem pozwolił mi zapomnieć, że taki problem w ogóle istnieje. Świetnie nawilża i choć nie należy może do najtańszych jest wart każdej wydanej na niego złotówki.
Jak tylko przychodzi jesień ląduje na mojej półce w łazience i zostaje tam aż do ostatnich dni zimy, bo jednak na wiosnę wydaje mi się już trochę za ciężki, a i moja skóra nie potrzebuje wtedy tak dużego nawilżenia.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

nie do końca się lubimy

Potwierdzam dobrze nawilża skórę, natłuszcza ją, chroni przed mrozem, zmniejsza zaczerwienienie policzek (mają one skłonność do pękania), ta skóra była po nim przyjemnie miękka.

Zauważyłam też że ten krem lepiej i szybciej nawilża moją twarz niż mój ukochany krem z Biodermy. Jest też przy tej okazji jeden wielki nie wybaczalny minus on mnie zapycha. Sprawdziłam to na tej części twarzy na której nie miewam problemów z trądzikiem i co po jednej nocy miałam tam kilka pryszczy, raczej takich wielkich czerwonych gul. Jakiś czas temu też używałam ale innego kremu z biolipidami który mnie nie zapychał.

Obecnie używam go jako kremu pod oczy, tam świetnie się sprawdza

kupiłam go w zestawie z kremem do rąk,

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu raz lub dwa razy dziennie,
Ilość zużytych opakowań: dokładnie połowa (z tubki 40 ml)

Nawilża, odżywia,nie zapycha

Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania,ale jednocześnie często przesuszoną po różnych kuracjach-ten krem idealnie odpowiada moim potrzebom.Stosuj go co drugi dzień na noc.Doskonale nawilża skórę, odżywia i koi.Rano budzę się z gładką, rozjaśnioną cerą.Ma dla mnie jeszcze jedną bardzo istotną zaletę: NIE ZAPYCHA.
Polecam.

Używam tego produktu od: 1 m-c