Lancome, Hypnose Homme

Lancome, Hypnose Homme

Męska odmiana zapachu Hypnose, nowość wprowadzana w marcu 2007 w Europie. Świeża, lawendowo-ambrowa kompozycja Maurice'a Roucel z Symrise.
Zapach jest aromatyczny, kwiatowy, troche słodkawy, z otoczką orientalnej nuty. Biją od niego ciepło, niedościgniona elegancja oraz oczywiście sex. żostawia za sobą ogon luksusu, trwałość zapachu nie podlega dyskusji. Raczej nie na ciepłe dni.
Flakon tylko na pierwszy rzut oka przypomina wersję damską. Tak jak kobieta jest przeciwienstwem mezczyzny i vice versa, tak i w przypadku Hypnose Homme widzimy odwrócenie. Widać to w kształcie bardzo wyrażnie: pionowy spłaszczony prawostronny skręt flakonu (w wersji damskiej pionowy smukły lewostronny skręt), czarny nieprześwitujący spłaszczony korek (wersja damska: przezroczysty i smukły), szkło grube i kanciaste typowe dla meskiej stylizacji, zawartość flakonu o zabarwieniu bursztynowo-złotym (wersja damska: niebieski/fiolet).
Woda toaletowa w pojemnościach 50 ml i 75 ml. Zapach na razie niedostępny w Polsce.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mięta, bergamotka, kalabryjska mandarynka, ziarna chińskiego kardamonu
nuta serca: prowansalska lawenda
nuta bazy: ambra, piżmo, indonezyjskie paczuli

Cena: ok. 220zł / 50ml; ok. 290zł / 75ml

Idealny

Rzadko recenzuję zapachy, bo zwyczajnie nie potrafię ich opisywać. Nie znam się na tych wszystkich akordach, nutach itp..... chyba że zapach jest baardzo jednoznaczny.
W przypadku Hypnose mogę zatem jedynie napisać, że jest bardzo ciepły, ale nie przytłaczający i dla mojego nosa nie ma dominujących nut. I dlatego ma w sobie coś, co mnie intryguje, a w duecie z moim mężem jest po prostu zniewalający. I jemu ten zapach też się bardzo podoba, więc na pewno zagości u nas na dłużej.
Bardzo trwały.
Mały minusik za siermiężną butelkę.

Jeden jedyny

Używam tego zapachu już od kilku lat i nadal bezwarunkowo go uwielbiam! Kompozycja w sumie ciężka i nie nadaje się od tak do pracy czy na siłownie ;) raczej na zmysłowy wieczór. Zapach bardzo trwały. Jedyny w swoim rodzaju.

Ilość zużytych opakowań: 8 dużych

dla eleganckiego dojrzałego faceta

Zapach ten jest zdecydowanie dla dojrzałego faceta o zdecydowanym charakterze. Ja poczułam ten zapach pierwszy raz gdy poznałam mojego mężczyzne bardzo mi wtedy przypadł do gustu i on i ten perfum.Pózniej kupiłam mu oryginał jak i dobrze pachnącą podróbę. Zapach ten bardzo nam sie podoba jest ciekawy rozwijający się kwiatowo korzenny z owocowymi nutami jest tak trwały że koszule pachną jeszcze po praniu.Gdy nim pachnie jest elegancki i sexowny takie moje ciacho.Zapach polecam mężczyznom raczej dojrzałym z racji wieku jak i z charakteru bo hipnoza to zapach cięzki nie odpowiedni dla młodych facetów.

Używam tego produktu od: ok 4 lata
Ilość zużytych opakowań: 4 flakony

Mexx Look up now

sianko!

Mnie jako kobiecie ciężko ocenić coś co skierowane jest do innego odbiorcy, no ale skoro go kupiłam to spróbuję.

Zapach otrzymał w podarunku ode mnie mój małżonek. Jego pierwsze słowa brzmiały cytuję "eee toż to dla starego dziada w mercedesie". Tak się ucieszył a mnie zrzedła mina. No cóż.

Zapach jak dla mnie typowo klasyczny, raczej dla dojrzałego dżentelmena. Typ garniturowca, biznesmena. Na weselu wszystkie kuzynki męża obwąchiwały i prawiły komplementy. Ale gdy siedział przed tv w kapciach i dresie uperfumowany Lancome, ja tylko się uśmiechałam w duchu, bo czułam jak mu ten zapach nie pasuje.
Kiedy skończył 30 ml i wyrzucał butelkę westchnął "zmęczyłem to sianko".

Ilość zużytych opakowań: 30 ml lub 50

Mocna hipnoza

Zapach mocny, ziołowy, zrobiony w starym dobrym stylu. Poprzez zioła przebija mi się pomarańcza,a właściwie mandarynka, mięta owszem. Lawenda przez nutę serca brzmi do samego końca.
Clive Owen jako twarz zapachu rzeczywiście pasuje mi do niego, to dżentelmen w tradycyjnym znaczenie tego słowa. Gdybym miała sobie wyobrazić kto tym pachnie, mógłby pachnieć nim właśnie ktoś taki jak on. Możecie sobie wyobrazić..
Zapach z potężnym ogonem i siłą. Klasyczny, gryzący,rozgrzewający.Charakterny, ale nie zaskakujący. Finał klasycznie ambrowy. Na zimne poranki i jesienne wieczory.
Owszem mnie zahipnotyzował, ale nie podbił.
Polecam, nie chłopcom!
Butelka-ciężka, grube szkło 3 gwiazdki
Zapach- 4 gwiazdki, za piękne nawiązywanie do tradycji

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:z 50 ml znajomego

Naprawdę przyjemny

W perfumerii od razu nam się spodobał wiec kupiliśmy.Zapach ładnie się rozwija jest trochę słodkawy ciepły,jednocześnie męski,naprawdę przyjemny,trwały.Flakonik ładny i wygodny w użyciu.Zapach świetny na prezent.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 75ml

INTRYGUJĄCY !

Kupiłam ten zapach w prezencie mojemu narzeczonemu, w ciemno....Podoba się zarówno jemu jak i mnie, choc nie jest to jakieś wielkie ŁAŁ :) Ale jest niezły, ciekawy, intrygujący, niby delikatny ale trwały, zostawia po sobie ogon....Stoi sobie na półce obok ukochanych perfum mojego faceta -Burbery i zajmuje 3 miejsce więc nie jest źle :)
Stanowczo nie zgadzam się z opinią, że jest "dziadkowy", cóż to byłby za cudowny dziadek :) Moim zdaniem są męski i tyle, to nie świeżyzna dla nastolatka, ale męskość w pełnym wydaniu.
My jesteśmy na tak :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

dziadkowy? no co wy

Pachnie sianem lekko zwilżonym czerwcowym deszczem, to zapach letniej łąki po deszczu + ciekawe lawendowe nuty, lawenda miejscami kwiatowa, fiołkowa, i rzeczywiście szczególnie na początku wyczuwalny cytrynkowawy kardamon. Hypnose Homme skojarzyły mi się z jakimś damskim zapachem,ale nie mogę sobie przypomnieć jakim, hmm, nieco podobne, "siankowate" są Jeans Trussardi, choć to absolutnie nie to samo.

Obie wersje Hypnose - damska i męska posiadają wspólny mianownik - w damskiej jest to dziwnie miętowawa, anyżkowata, wręcz apteczna nuta która po "rozcieńczeniu", po kilku minutach od aplikacji, okazuje się być poczciwą donaldówką i budyniem waniliowym (to chyba kwiat marakui - pachnie aptecznie); w męskiej wersji w tle obecna jest ta sama apteczna, słodkawa, donaldówkowa nuta tyle że tu "rozpływa" się w zapach siana. Obie kompozycje posiadają wspólny trzon. Zresztą wspaniale się uzupełniają i mieszają.

Zapach jak najbardziej dla 25 latków wzwyż.
"Dziadkowe" dla mojego nosa są np. szałwia, galbanum - specyficzne szamponowate (szampon familijny) lub wulgarne wszędobylskie brutalowo-wodne nuty. Lawenda jest czysta świetlista, przestrzenna i ponadczasowa.

Używam tego produktu od: kolega
Ilość zużytych opakowań:

Idealny zapach...

Ja jestem nim zachwycona :) Moj chłopak ma te perfumy i sa one moimi ulubionymi.... Czesto kupujemy perfumy na prezent nie majac pojecia czy beda sie podobaly odbiorcy, w tym przypadku w 90 procentach bedzie to strzal w dziesiatke :)

Używam tego produktu od:miesiaca

A mi się podoba

Mi i mojemu mężowi ten zapach bardzo się podoba, jest on skierowany do pewnych siebie mężczyzn, eleganckich...Nie jest to napewno lekki zapach, dlatego też doskonale sprawdza się zimą.

Używam tego produktu od: ????

Jak to u Lancome...

nic ciekawego. Ja nie kupię a i małżonkowi nie pozwolę, zreszta po ostatnich wybrykach perfumeryjnych na własny rachunek zrehabilitował się u mnie nieco tym, że Hypnose mu się nie podoba. No mdłe toto jest niemożebnie. Mdłe aż mi gulą w gardle staje. Jakoś tam się rozwija, pod koniec jest nieco znośniej, ale niestety przywodzi na myśl starszego pana, może i zadbanego, może nawet w odczyszczonym garniturze, ale jednak po sześdziesiątce zdrowo. Nie jest to zapach dla młodego chłopa tętniącego gdzieniegdzie życiem póki co ;) Takie troszkę mydło do golenia - może nadejszła taka moda, ze zapach prawdziwego mężczyzny o mdłości musi przyprawiać - analogia do Prady Man (chociaż jak tak pomyślę, to Prada miała w sbie przynajmniej głębię). Mam o nim takie samo zdanie jak o wszystkich Lankomach - g.... w ładnym papierku. Bardzo gustowna flaszeczka a zawartość mierna i niezbyt porywająca. Za butelkę jednak oceny nie podniosę bo ogólny wynik byłby mało adekwatny do moich odczuć w stosunku do ocenianego.

mdły

wypróbowałem trzy próbki po 1,5 ml. Zapach jest mdły opd początku, nuty słodkie, przypomina jedno z polskich wiosennych drzew które eksponuje swym niezwykle mdłym zapachem w parkach. nuty kwiatowe może i są ale przytłumione przez ten mdły aromat. Opakowanie jest [piękne, no ale tylko to mi się w tym zapachu podoba, a po drugie już niedługo kilkadziesiąt procent męz czyzn używających modne perfumy bedzie go miec. trwałośc bardzo p[rzyzwoita.

Używam tego produktu od:jakiś tydzień
Ilość zużytych opakowań:3 próbki po 1,5ml