Guerlain, L`Instant de Guerlain Fleur de Mandarine EDT

Guerlain, L`Instant de Guerlain Fleur de Mandarine EDT

Limitowana wersja na wiosnę i lato - L`Instant w wersji mandarynkowo-pomarańczowej. Początek wytrawno-słodki, pudrowy, mandarynka i gorzka pomarańcza (neroli) tworzą piękny podkład dla hiacyntów i bergamotki. Ambra, piżmo, drzewo sandałowe dodają pościelowego pazura. Owocowa, rozświetlona słodycz idealnie zmieszana z krystaliczną jaśminową ambrą - prawdziwy przysmak perfumeryjny.

Typ: kwiatowo-hesperydowe

Nuty zapachowe:

Nuta głowy: mandarynka, bergamotka, neroli, czarna porzeczka

Nuta serca: kwiat mandarynki, magnolia, hiacynt

Nuta bazy: wanilia, piżmo, bób tonka, cedr

cudo!

Zapach Guerlain ( fleur de mandarine ) zobaczylam rok temu w maju w sephorze na polce z nowosciami, powachalam i stwierdzilam ze to jest MOJ zapach. Chcialam sobie sprezentowac na wakacje, ale jak sie okazalo to byla seria limitowana i juz jej nie ma!!!Rok temu we wrzesniu udalo mi sie kupic ten zapach w sklepie wolnoclowym)))))))
Uwielbiam ten zapch, jest lekki z cudowna kompozycja mandarynek, ktore wcale tego zapachu nie przebijaja, goraco polecam i ostrzegam nie jest latwo go zdobyc:(

Używam tego produktu od: 10 miesiecy

Piekna gorzka pomarancza

Dobrze trafilam z testem calosciowym LInstant de Guerlain Fleur de Mandarine, poniewaz jest to zapach genialny na upaly - gorzki, pomaranczowo-mandarynkowo-ziolowy, orzezwiajacy i w niesamowity sposob dodajacy energii. Nie ma przy tym nic wspolnego ani z typowymi "swiezuchami", ani z aseksualnymi wodami typu ogrodki Hermesa (wrecz przeciwnie, w Fleur de Mandarine czuje sie niesamowicie kobieco - choc raczej nie jest to kobiecosc w stylu slodkiej kokietki ;-))) ).
Nie wiem, czy kupie, bo jednak milosc to nie byla, chociaz zapach naprawde mi sie spodobal - ale jak ktos mi podaruje w prezencie, to bede baaaaardzo zadowolona :-).

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: probka

mój wybór na lato

To świerzak made by Guerlain-elegancki, bynajmniej nie "nastolatkowy". Idealny na dzień, na wieczór-nawet ten letni-wybieram coś cięższego.

Używam tego produktu od:dwóch miesięcy.
Ilość zużytych opakowań:pół flakonu 50ml.

Manicure - glitter nails

nie bardzo...

Opis samego zapachu + lektura nut zapachówych wchodzących w skład perfum podziałała na mnie w ten sposób, że postanowiłam je natychmiast kupic w ciemno :)
No i niestety jak większośc randek w ciemno, tak i ta przebiegała niezgodnie z wcześniejszymi wyobrażeniami...
Gdzie ten przepiękny jaśmin, wanilia, bergamotka i magnolia? W zapachu tym wyczułam jedynie same leciutkie nuty mandarynki, kwiatu pomarańczy i może na upartego coś cieplejszego i słodszego przywodzącego na myśl lody bakaliowe. Jednak zapach jest według mnie aż za bardzo ulotny i efemeryczny :rolleyes: Trwałośc i intensywnoś tego zapachu mogę spokojnie przyrównac do Avonowskich wód toaletowych. Na mojej skórze trwał może 2 godziny i absolutnie nie był wyczuwalny przez otoczenie. Jest bardzo odmienny od klasyka.
Szkoda :(
Ciężki flakonik stanowi ładny kontrast w stosunku do ultralekkiego zapachujakim bez wątpienia jest Linstant Mandarine Flower.

Używam tego produktu od: kilka zastosowań
Ilość zużytych opakowań:flakon 50ml znalazł inną właścicielkę

Wspaniały zapach na lato

Mandarynki i pomarańcze w wytrawnym (wręcz gorzkim) wydaniu. Bardzo orzeźwiający.
Zapach powietrzny, wielowymiarowy, nie pozbawiony charakteru, na tkaninie pozostawia taki aksamitny zapach. Wyobrażałam sobie coś słodkiego, płaskiego po tych mandarynkach a on bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: testy

mmmmm;)

Znalazłam w końcu swojego faworyta na wiosnę:D zapach nie jest płaski, jest słodki z tą goryczką mandarynkową, czuć stonowane kwiaty i owoce, ale wszystko z takim radosnym, zywym pazurem:D
na wiosnę idealny!
Nawet trwały, tzn po 3 godz pozostaje smuga ,ślad zapachu ale to taki cielisty, intymny (nie wiem jak to okreslic;)) takz eczuje go na sobie cały dzień :)
Jedym słowem - śliczny!

Używam tego produktu od:tydzień
Ilość zużytych opakowań:testy + pierwsze 50 ml

Lalka ...

Jeden z zapachów dzieciństwa, tak rzadko potrafię je sobie przypomnieć a tu proszę.
Lalka Barbie z takimi długimi włosami do kostek, i te włosy - umyte mydłem w płynie (lata temu rzadko do dostania) o jakimś świeżym zapachu. Tak pachnie ten limitowany LInstant.

Bardzo pudrowy, mandarynkowo - śmietankowy - idealne nadzienie do nowego smaku Wedlowskiego ptasiego mleczka. Lekko chemicznie, lekko sztucznie, trochę sucho.
Aksamitny, lekko balsamiczny. Subtelnie cukierkowy, słodki, przez kwiaty (tworzą spójna mieszankę, raczej nie jestem w stanie rozróżnić poszczególnych - oprócz jaśminu) i wanilię, która jednak nie oszałamia i nie dusi jak w klasyku. Trochę jak karmelki, rumowe ?
Czuję się w tym zapachu bezpiecznie.

Jestem oczarowana, zazwyczaj nie lubię limitowanych wersji, ta jednak należy do bardzo udanych.

Trwałość tragiczna, na mojej skórze po 3 godzinach nie ma po zapachu śladu, o wiele gorzej niż choćby EDT klasyczne.Używam tego produktu od: 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: 3 próbki