Magic EDT

Magic EDT

Magiczna wizja elegancji i stylu. Pozwala pokonać trudy dnia codziennego z wdziękiem i opanowaniem. Wprowadzony w 1996 roku.

Kategoria: szyprowa.

Nuty zapachowe: bergamotka, śliwka, jaśmin, migdał, tuberoza, geranium, wanilia, goździk.

Słodki złoty pyłek

Musiałam napisać recenzję tego zapachu, bo według mnie nie zasługuje na tak niskie notowania.
Miałam okazję zapoznać się gruntownie zarówno z EDT, a dzięki miłej Wizażance także z EDP i uważam, że zapach nie jest zły, przeciwnie, to całkiem udana kompozycja wielkiej Sophii Grojsman. Zapach kompletnie nie w moim stylu - bo zdecydowanie słodki - ale na pewno nie brzydki czy źle zrobiony.
EDT i EDP bardzo się między sobą różnią.
EDT jest słodkim owocowym zapachem, utrzymanym w stylistyce lat 90-tych - kojarzy mi się np. z Venezią Pastello i paroma innymi perfumami - bardzo lubianymi wówczas i obecnie. Na prowadzenie wysuwa się w Magic nuta gruszki, bardzo piękna - muszę przyznać, że Sophia Grojsman opracowała pięknie nutę gruszki i wykorzystała w kilku kompozycjach, np. Lalique czy Christian Lacroix. Ta jej gruszka pachnie jak apetyczne, rumiane, słodkie jabłuszko - a ten zapach ma nade mną władzę absolutną. W Magic te gruszko-jabłuszka są hojnie posłodzone i poukładane wraz z kawałeczkami ananasa na górce bitej śmietanki - bo słodycz Magic jest właśnie śmietankowa, kremowa - zupełnie inna niż np. w Dolce Vicie, gdzie słodycz jest wyrazista i ostra - taki krystaliczny cukier podkręcony jeszcze przyprawami. W Magic tę kremowość podbija jeszcze pobrzękująca w tle szyprowa nuta - ona pachnie dokładnie jak śmietana, taka prawdziwa, wiejska, a do tego wprowadza do tej owocowej słodyczy coś gorzkawego, taki mały zamierzony zgrzyt, który czyni kompozycję inrtygującą i niepowtarzalną. Zapach jest bardzo trwały i ładnie się rozwija, ale należy uważać z dawkowaniem, bo jak na EDT jest bardzo mocny.
Jeszcze mocniejsza i przy tym ciekawsza jest EDP - tu już owoce nie są tak namacalne, to bardzo słodki szypr z dużą dawką piżma. Nuty szyprowe sprawiają wrażenie, że zapach jest jak pyłek i łaskocze wręcz po nosie - czasem podobny efekt dają nuty drzewne, np, w OI czy Chergui. Ale Magic EDP jest przy tym lżejsza, świetlista, bardziej puszysta - taka słodycz jak chmurka złotego pyłku. A przy tym niesamowicie mocna i trwała. Z czasem staje się jeszcze bardziej słodka - zaczyna przypominać zapach krówek, ale nie tych ciągutek - mordoklejków, tylko takich krówek kruchych i delikatnych.
Magic nadaje się raczej wyłącznie na zimną porę, nie radzę stosować w lecie, a już najbardziej nie polecam na podróż, o czym przekonała się moja poprzedniczka Khy :-). Ale można poczuć się w nim naprawdę wyjątkowo i luksusowo - ja się w nim czuję jak długonoga blondynka, która właśnie niedawno wyszła bogato za mąż i poranki spędza wylegując się w mięciutkiej pościeli :-). No dobra, może jakoś specjalnie nie aspiruję w takim kierunku, ale czasem miło sie tak poczuć...
Do tego prześliczna buteleczka - zawsze podobały mi się kuliste flakoniki Dolce Vity i Sun Moon Stars, a Magic ma coś z każdego z nich - kolor od DV i gwiazdki od SMS...

Używam tego produktu od:tydzień testowania
Ilość zużytych opakowań:rozpoczeta 50-tka EDT i próbka EDP

Pudrowo-owocowy KOSZMAR

Jedna z moich najgorszych perfumeryjnych traum - pudrowe owoce, tak mdlace, slodkawe i meczace, ze nawet kropla psiknieta na nadgarstek w celu przypomnienia sobie tej traumy owocuje zimnymi dreszczami.
Nieopatrznie uzylam ich kiedys na podroz, nie testujac przedtem nadgarstkowo i... nie, nie chce sobie tego nawet przypominac ;-)))).

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: probka

Stare, dobre czasy...

Zapach ten przypomina mi czas podstawówki. :) Było wtedy coś takiego na rynku, mocne, intensywne, dla starszej pani, raczej takiej dystyngowanej. Owoce i kwiaty w dużym stężeniu.
Dla mnie za intensywny. Ale ciekawy. :)

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: testy