Berlin EDT

Berlin EDT

Zapach JOOP! Berlin postał w końcu 1990 roku - w hołdzie dla zjednoczenia Niemiec. Kategoria kwiatowo-owocowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: śliwka, brzoskwinia, bergamotka
nuta serca: tuberoza, roża, heliotrop, ylang-ylang
nuta bazy: sandałowiec, cedr, bób tonka.

50 - 100ml

Z sentymentu

Berlin idealnie oddaje zapach sklepów wielobranżowych z przełomu lat 80\'tych i 90\'tych.
Obok środków czystości i chemii gospodarczej leżą sobie artykuły spożywcze, nieopodal znajdują się artykuły papiernicze w towarzystwie różnego rodzaju kosmetyków. Wszystko tworzy specyficzny klimat i zapach. Berlin oddaje go idealnie.
Gdyby wwąchać się w kompozycję, można by wyczuć tuberozę w owocowym obłoku, gdzie brzoskwinia i śliwka zdają się dominować, a wszystko osiada na waniliowo-drzewnej bazie.
Za udaną, sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa należy się Berlinowi wysoka ocena.

Używam tego produktu od: 07.2010 r.
Ilość zużytych opakowań: Próbka 1,5 ml plus miniatura 5 ml.

Stara historia

Używałam go w początkowych latach 90-tuch. Zużyłam wtedy całe opakowanie, więc musiał mi podejść. Jednak teraz mając go w pamięci moja ocena będzię ostra. Niestety zapach był stworzony dla swoich czasów, ciężki, kwiatowy, typowo zbudowany dla ówczesnych standardów. Trwałość jak to JOOP - powalająca. Nie wróciłabym już do niego, jednak w tamtych czasach mi odpowiadał.

Używam tego produktu od:W latach 90-tych

sentyment

Używałam Joop Berlin w zaraz po wprowadzeniu na rynek, i mam do niego wielki sentyment. Bardzo pozytywnie mi sie kojarzy. Zapach ciepły, ale bardzo przyjemny, a chociaz ja zdecydowanie wolę zapachy bardzo świeże, ten nie był męczący. Bardzo, bardzo trwały.
Pewnie z sentymentu bym kupiła, ale skoro juz go nie produkują...

Używam tego produktu od: daaawno

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Żal

Nie pojmuję decyzji o wycofaniu tego zapachu.
Kiedy dobiję moje zapasy po Berlinie pozostanie wielki żal. Zapach jest cudownie optymistyczny, kwiatowy, można się nim upoić. Jego trwałość jest wręcz wzorcowa - pod tym względem ma niewielu równych sobie.
Niepowtarzalnie klasyczny i zwariowany jednocześnie. Jeden z moich faworytów.
Ech...

Używam tego produktu od: od początku do końca jego istnienia
Ilość zużytych opakowań: ok 5

Boje sie boje ;P

Zapach, w ktorym wyraznie czuc uplyw czasu - na pierwszy niuch nosa ocenilam go na lata 80-te (powstal bodajze w roku 90). Bardzo kobiecy, wrecz stereotypowo kobiecy - nie bylby taki zly, gdyby nie... tuberoza O-O. Tuberoza usiluje zdominowac caly zapach, znika na sekundke i znowu sie pojawia, wielka, grozna, intensywna, migrenogenna. Poza tuberoza jest calkiem ladnie, owocowo-kwiatowo, kobieco - ale ta tuberoza... ja sie jej normalnie boje ;PPP.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: jednak probka

z rozczuleniem:)

Używałam Berlina już dobrych parę lat temu. I dobrze go wspominam - ciepły, troszkę "przyciężkawy" zapach, taki przytulny, jesienny troszkę, ale i z pazurem - lekko drapieżny:) Troszkę, troszeczkę mydlany...Oryginalny. Trwałość nie zapadła mi w pamięć, więc pewnie przeciętna. Za nic w świecie nie rozróżnię nut zapachowych, zresztą, khy zrobiła to w zgłoszeniu:) Dość uniwersalny zapach, myślę że alerii na niego powinny dostać tylko miłośniczki zapachów świeżych, lekkich,cytrusowych. Aha, i wydaje mi się, że coś go nie widuję w perfumeriach...

Używam tego produktu od:jakieś 4 lata temu