Nutritive, Bain Satin 2 (Kąpiel odżywcza 2)

Nutritive, Bain Satin 2 (Kąpiel odżywcza 2)

Kąpiel przeznaczona do włosów naturalnych (lub po koloryzacji utleniającej), średnio suchych, średnio uwrażliwionych. Kerastase Nutritive zawiera proteiny, polimery, substancje kationowe oraz pochodne silikonu, które utrzymując się na powierzchni włosów nadają im połysk, miękkość i łatwość rozczesywania.

To jest mój szampon

Szampon jest drogi, ja kupuję wersję 500ml u fryzjera (płacę 120zł, 31 eur). Uwielbiam ten szampon. Jest idealny na co dzień. Trzeba się do niego przyzwyczaić, ponieważ ma taką dziwną konsystencję, jakby cały składał się z silikonów (mi to akurat nie przeszkadza, ponieważ nie mam paranoi związanej z silikonem). Świetnie się zmywa, nie obciąża, pozostawia włosy gładkie i miękkie. Używam po nim eliksiru Kerastase, czasami lotnionu termicznego, albo maski zielonej albo łososiowej.

Ilość zużytych opakowań: ok. 4

Zawiodłam się

Pomyślałam, skoro tak bardzo reklamują Kerastase i u fryzjera tyle razy nakładałam odżywkę z której byłam bardzo zadowolona, kupię go żeby dbać o włosy także w domu. Nigdy wcześniej tak bardzo nie zawiodłam się na żadnym produkcie.

1. Myje jak każdy szampon za 5zł.
2. Włosy są niemożliwe do rozczesania bez użycia odżywki.
3. Śmierdzi.
4. Bardzo drogi.

Szczerze mówiąc zastanawiam się czy perfumeria internetowa, z której zamówiłam produkt przypadkiem czegos nie dodaje/dolewa bo za taką cene chyba nie możliwe żeby produkt był tak beznadziejny.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

dość dobry

Dobry, ale nie wiem czy najlepszy...
Dobrze myje, nie wysusza. Włosy są lekko usztywnione, nawilżone, lekko wygładzone, ale nie w taki silikonowy sposób, nie wysuszone ani nie splątane. Nie naprawia spektakularnie, nie nabłyszcza - bardziej... hmm... nadaje "ciała" włosom - tak bym to nazwała :)
Używam z dobrymi maskami, więc nawilżenie włosów to na pewno nie tylko kwestia tego szamponu.
Okropny zapach - mdły i byle jaki.
Wydajny, gęsty.
Jednym slowem - dobry ale nie idealny.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno, używam drugiego

WŁOSY lokówka objętość

Szampon jaki jest każdy widzi

Po zakupie tego szamponu pożegnałam się z moim dotychczasowym myśleniem "drogi, więc dobry". Robi to, co zwykły szampon powinien; myje, nieco ułatwia rozczesywanie i dociąża włosy. Jednak cudów obiecywanych przez fryzjerkę w połączeniu z maską się nie doczekałam. Niestety nie zauważyłam, aby choć w najmniejszym stopniu nadał większy połysk włosom nie wspominając o ich zregenerowaniu. Od jakiegoś czasu staram się ograniczać silikony w składach kosmetyków, a ten szampon mi jednak tego nie ułatwia. Na pewno nie wart tych pieniędzy.

Szampon doskonały dla moich włosów

Szampon mało się pieni (może dlatego,że ma mniej ulepszaczy?) Ma naturalny lekko ziołowy zapach.
Włosy po nim są miękkie, lśniące i łate w rozczesywaniu.
Oczywiście cena nie jest niska, ale jest jej warty.
Użwyam go razem z odżywkąz której też jestem zadowolona.

Używam tego produktu od: cztery i pół miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pięć butelek szamponu i odżywki

szału nie ma

Ogólnie może być. Nie szkodzi. Jednakże cudów nie robi. Fakt, włosy są gładkie, lśniące i sprężyste, wyglądają zdrowo ale jest to efekt porównywalny do tańszych szamponów. Trochę przetłuszcza. Pieni się bardzo dobrze, ale na moje dość długie włosy idzie go całkiem sporo. Zapach średni, jakiś lekarstowy. Dużym plusem jednak jest to, że się świetnie po nim włoski rozczesują. I jakoś tak fajnie dla skóry głowy się robi. Jednak za 250 ml prawie 70 zł to lekka przesada. Będę szukać dalej swego KWC :)

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: prawie całe...

pomaga

Jeden z lepszych szmaponow dla wlosow zniszczonych
dodam, ze uzywalam go razem z maska i ten zestaw oceniam:

- szampon wydajny
- wlosy po umyciu oczyszczone (az skrzypialy)
- po wysuszeniu gladkie i zdrowo blyszczace
- delikatny zapach

Używam tego produktu od: 2 miesiace

super

jest super bardzo ładnie wyglądają włosy są lśniące!!!!
POLECAM!!!! BARDZO FAJNIE SIĘ UKŁADAJĄ
trochę się szybko przetłuszczają ale cos za coś!
jest to bardzo dobry produkt dla osób przykładajacych wagę!

Używam tego produktu od: 3 MIESIĘCY
Ilość zużytych opakowań: 2 SZT

Do zadań specjalnych

Nigdy nie wierzyłam w super właściwości szamponów i zazwyczaj stawiałam na dobrą odżywkę. Jednak kiedy użyłam po raz pierwszy Kerastase Nutritive 2 bardzo miło mnie zaskoczył! Mam włosy lekko suche, puszące się.

PLUSY:
+ perfekcyjnie wygładza i dyscyplinuje włosy
+ włosy są miękkie i miłe w dotyku
+ zdecydowanie zmniejsza puszenie się włosów
+ bardzo lekko obciąża, dociąża włosy, co jednak w moim przypadku jest na plus

MINUSY:
- lekko obciąża włosy przy regularnym stosowaniu - w moim przypadku po kilku tygodniach używania
- cena

Mimo minusów, efekt jest naprawdę spektakularny! W porównaniu do innych szamponów silikonowych: L\'oreal Professionel do wł.farbowanych oraz Dove - oba wygładzają włosy, ładnie pachną, ale bez spektakularnych efektów. Ten szampon ma przewagę nad nimi - włosy są pokryte jakby delikatną powłoką, która super wygładza oraz co najważniejsze dla mnie zmniejsza puszenie się włosów, nieraz bardzo znacząco, zależy od dnia.

MOJA UWAGA:
Szampon oceniam w ramach szamponów silikonowych, nie oczekuję od nich odżywienia czy nawilżenia, ale zmniejszenia puszenia się i wygładzenia. Takich szamponów używam przed większym wyjściem, kiedy moje włosy potrzebują silikonów jako ochrony przed prostowaniem i suszeniem, a także pomagają szybko i efektywnie ułożyć fryzurę.

Dobry

Ogólnie trochę przedobrzyłam z tym produktem :). Po kilkukrotnym farbowaniu ostrą platynową farbą moich delikatnych włosów, potrzebowałam czegoś co by je zreanimowało. Pomyślałam o Kerastese i zaryzykowałam w kąpiel numer 2, sądząc że jedynka będzie dla mnie za słaba. Jak się później okazało - zbyt krytycznie oceniałam swoje włosy i mogłam spokojnie kupić coś lżejszego. Mimo wszystko, uważam że szampon porządnie oczyszcza skórę głowy i włosy (warto pamiętać, że szampon nanosimy 2 razy, przy czym drugi raz pozostawiamy na chwilę dłużej przed spłukaniem), nawilża i odżywia. Nie ma się co czarować, bez odżywki z tej serii nie zdziałamy cudów na naszej głowie. Jak już przy okazji recenzji innej kąpieli ktoś pisał - szampony te otwierają łuskę włosa i przygotowują na odpowiednią odżywkę z danej serii (która je odżywi włosy i domknie łuski).
Odejmę jedną gwiazdkę za nienormalną cenę polską (250ml) oraz za lekkie obciążanie delikatnych włosów. Dla osób o mocno zniszczonych i grubych włosach będzie odpowiedni :).

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 2 x 250ml

agresywny

Jako, że mam włosy rozjaśniane, suche i łamliwe zdecydowałam się na ten szampon. Liczyłam na chociażby lekką odbudowę, nawilżenie. Niestety totalnie sie zawiodłam. Szampon jest agresywny dla włosów, po spłukiwaniu są skołtunione i suche. Fakt, że dobrze czyści - włosy są świeże ok 3 dni(co przy ilości nakładanych na nie później preparatów jest cudem) nie zmienia mojej oceny. Nie polecam do tzw sianka bo nic dobrego z nim nie uczyni. Zdecydowanie lepszy jest szampon z linii oleo relax.

Używam tego produktu od:2 miesiace
Ilość zużytych opakowań:męczę butle 1-litrowa

hm

Nie ukrywam , zawiodłam się. Po użyciu tego szamponu włosy nadal mi się elektryzowały, ich kondycja się nie poprawiła i nadal mają tendencje do plątania się;/ nie wiem dlaczego, myślę, że dobrze dobrałam produkt do swoich potrzeb, mimo wszystko bez rewelacji a bardzo mnie to dziwi bo maska z tej serii jest świetna!

Używam tego produktu od:3 msc
Ilość zużytych opakowań:pół