Kerastase, Nutritive, Bain Satin 3 (Kapiel odżywcza 3)

Kerastase, Nutritive, Bain Satin 3 (Kapiel odżywcza 3)

Kąpiel przeznaczona do włosów naturalnych, bardzo suchych, bardzo uwrażliwionych i zniszczonych. Zawiera proteiny, polimery, substancje kationowe oraz pochodne silikonu, które utrzymując się na powierzchni włosów nadają im połysk, miękkość i łatwość rozczesywania.

włosy jak naturalny jedwab

Jako nieliczny z szamponów przeznaczonych do bardzo suchych włosów, Bain Satin 3 nie zawiera silikonów. Jego działanie koncentruje się dzięki temu na odżywianiu wewnątrz włosa, a nie na wygładzeniu jego powierzchni przez pokrycie warstwą silikonu. Jeżeli zatem ktoś potrzebuje dawki silkonu, aby w ogóle móc rozczesać swoje włosy, to rzeczywiście Bain Satin 3 tego nie zapewni.

Właściwości użytkowe:
Kremowo-opalizujący szampon w kremowo-opalizującej butelce z pomarańczową zakrętką. Spodziewałam się zapachu moreli lub brzoskwini, natomiast Bain Satin 3, podobnie jak cała gama Nutritive Gluco-Active, pachnie kwiatowo-pudrowo-perfumowo. Raczej nie w moim stylu, ale zapach nie jest brzydki i można się przyzwyczaić. Inne osoby komplementowały ten zapach na mnie, więc nie jest zły. Podoba mi się design butelki, ponieważ bardzo dobrze dozuje produkt i dobrze leży w ręku. Szampon tworzy kremową, aczkolwiek niezbyt obfitą, pianę i dobrze myje włosy, usuwając nawet dość rozsądne ilości produktów do stylizacji.

Efekty stosowania:
Obawiałam się, że ponieważ Kerastase rekomenduje ten szampon do najbardziej suchych włosów, będzie on "ciężki", natłuści mi włosy i je obciąży. Ku mojemu zdumieniu, nic takiego nie miało miejsca! Efekt to przede wszystkim włosy zmiękczone zaraz po nałożeniu szamponu. Po umyciu i nałożeniu odżywki (początkowo stosowałam Masquintense po każdym myciu, a następnie raz w tygodniu, a w pozostałych przypadkach Lait Vital) włosy są rewelacyjnie miękkie i naturalne w dotyku. Mają połysk, szelest i dotyk jak prawdziwy jedwab, już po pierwszym zastosowaniu. Nie jest to kryształowy połysk jaki nadają produkty nabłyszczające, ale lekki "glow from within", który wydaje się autentycznie pochodzić z wnętrza włosa. Szampon nie dodaje objętości, a lekko ją kontroluje - włosy są bardzo naturalne, ale jak gdyby ulepszone. Ładnie się układają, zarówno przy suszeniu na powietrzu, jak i suszarką. Oczywiście efekty trwają tylko tak długo, jak długo stosujemy szampon, ale dla mnie jako osoby z długimi włosami jest istotne, że przez ten okres włosy były zadbane i nie uległy zniszczeniu, ponieważ zamierzam je mieć na głowie jeszcze przez kilka lat. . ;)

Rekomendacje:
Ja stosowałam produkty Bain Satin 3 na włosy naturalnie porowate, do tego wysuszone po domowej farbie, co więcej - zimą przy bardzo suchym powietrzu. W tych warunkach sprawdziły się znakomicie. Polecam osobom chcącym uzyskac efekt naturalnych, zadbanych włosów. Z kolei jeśli chcemy drastycznie zmienić strukturę włosów: wygładzić / nabłyszczyć / wyprostować / skręcić, trzeba wybrać inny produkt.

koltuny

tragedia!!! mam wloski krecone, puszyste i straaasznie placzace sie. po tym szamponie (i odzywce z tej samej serii) sa nie do ogarniecia. masakra jakas. pol glowy sobie wyrwe zanim je rozczesze.
odstawilam ten szampon i wszystko wrocilo do normy,. poszlam do fryzjerki, umyla mi wloski znowu w kerastase i tez miala mega problem zeby sobie z nimi poradzic i do mnie mowi, ze mam baaardzo zniszczone wlosy bo nawet sie rozczesac nie da!!???

poleglam wiec i wrocilam do Loreal Elvive. tansze ale lepsze (przynajmniej dla moich wloskow)

Używam tego produktu od:juz nie uzywam
Ilość zużytych opakowań:1 plus odzywka

Jak na razie NAJLEPSZY

Moja ulubiona seria , Nutritive :)( miałam wszytskie numerki ) To była miłość od 1-wszego uzycia. Całkowicie nie zgadzam się z Soft.
- zapach piękny na dodatek utrzymujący sie przez jakiś czas po umyciu na włosach. Mój mąż, zuwazył, że ładnie mi włosy pachną.
Ale dla mnie nie zapach jest najwazniejszy
- doskonale pielegnuje włosy. Jak spłukuje to lubie to uczucie, jak włosy pod prysznicem z napienionej "góry" rozprostowują sie, i moge bez problemu przeczesać je palcami.
- włosy nawet bez odżywki się pięknie rozczesują
- nie są obciążone
- i najważniejsze,w widoczny sposób REGENERUJE I ODŻYWIA włosy. I widac poprawę już po 1-wszym myciu. Mam włosy rozjaśniane, cienkie, trudne do pielęgnacji. Ten szampon sie sprawdza

Używam tego produktu od:nie pamietam
Ilość zużytych opakowań: napewno kilka

Manicure - marynarskie paski

Jedwabiste lśniące włosy

Czuję się w obowiązku stanąć w obronie tego szamponu, ponieważ uważam, że jest naprawdę godny polecenia.Od pierwszego mycia szamponem Kerastase włosy dosłownie zaczęły mi lśnić, wyglądają na super zdrowe, zadbane i wypielęgnowane. Są jedwabiste w dotyku, sypkie - po prostu piękne. Mam rozjaśniane włosy blond, w dobrym stanie, niezbyt suche, cienkie i niesforne. Do tej pory były szorstkie, matowe i bez życia, ale obecnie po prostu je uwielbiam, są tak mięciutkie, że aż się chce ich dotykać :-)

Myję włosy średnio co 2 dni. Po umyciu włosów nie spłukuję od razu szamponu, ale zostawiam na ok. 3 min na włosach. Nakładam po nim odżywkę: raz Absolute Repair Loreal a innym razem Nutri-Gładki Fructis (baaaaardzo oszczędnie, bo nie jest to tak naprawdę konieczne)

Oceniam go na 5. Napisałam, że nie wiem czy go ponownie kupię, ponieważ jako następny chcę wypróbować szampon rozświetlający Kerastase.

dobry ale nic więcej

Generalnie szampon jest dobry, z tym, że nie zachwycam się nim jakoś ogromnie, bo trudno od szamponu wymagać cudów, oczywistą sprawą jest to, że zniszczonych włosów nie naprawi, nie zregeneruje. Trzeba przyznać, że włosy doskonale się rozczesują, także już nie trzeba użyć odżywki, łatwiej je ułożyć i w dotyku nie są już takie szorstkie. Brak mi jednak tutaj długotrwałych efektów, bo te które wymieniłam ograniczają się tylko do czasu stosowania szamponu. Myślę, że za tą cenę lepiej nabyć już jakaś dobrą maskę bądź odżywkę.

Używam tego produktu od:jakiś czas temu używałam

Coś okropnego

Dla mnie ten szampon to toalna porażka i to jeszcze jak droga ta porażka !! w szamponie nie zauważyłam ŻADNYCH plusów natomiast minusy owszem:
- obrzydliwy zapach
- plącze włosy
- obciąza
- nie regeneruje
- matowi
- pozostawia na skorze i wlosach jakąs dziwną otoczke przez co skora glowy sie poprsotu lepi a wlosy ciągną jak guma
Być moze tylko mi nie podpasował ten szampon więc polecam przed zakupem wyprobowac probeczke.

Używam tego produktu od:miesiąc
Ilość zużytych opakowań:jedno