Chanel, Chance Eau Fraiche EDT

Chanel, Chance Eau Fraiche EDT

Jacques Polge zmodyfikował nuty klasycznego `Chance` tworząc w ten sposób znacznie lżejszą, delikatniejszą i bardziej zieloną wersję. Dodano nowe, niespotykane nuty jak drzewo tekowe czy ambrowy akord cedru.

Nuty zapachowe: cedrat, białe piżmo, ambrowa paczula, świeży wetiwer, jaśmin, hiacynt, drzewo tekowe, cedr

Cena: ok. 193zł / 50ml; ok. 371zł / 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Przepiękne

Perfumy co prawda już dawno mi się skończyły i nie planuję w najbliższym czasie ponownego zakupu, ale zapach zostaje długo w pamięci.

Jest cudnie świeży, bardzo przyjemny, relaksujący wręcz. I po tylko dwóch psiknięciach jest wyczuwalny do samego końca dnia, aż do kąpieli.

Kiedy skończą się moje perfumy na pewno pomyślę o ponownym kupieniu tych.

Chance EDP + pudrowe cukierki z dzieciństwa

Ktokolwiek kojarzy pudrowe cukierki (najczęściej w kształcie serduszek) powinien wiedzieć, że Chance Eau Fraiche EDT pachnie identycznie, a do tego nie jest niezdrowy i nie ma żadnych kalorii. Z pewnością jest równie chemiczny co wspomniane cukierki, ale któż by się przejmował:)
Niewątpliwie jest to świeży, orzeźwiający, rześki zapach, ale nie wiem, czy taki od razu Fraiche? Jeśli fraiche, to powinien być lekki, kwiatowy, może herbaciany, źródlany, pełen zielonych nut, a ja tego tutaj nie czuję. To tak gwoli nazwy, bo sam zapach bardzo mi się podoba.
Pachnie nieprzytłaczająco, jest trwały.

Czuję białe piżmo, wetiwer, jaśmin, hiacynt, cedr.

Przesłodki!

Ten perfum uwielbiam za to, że jego kompozycja tak bardzo odróżnia się od innych. Na każdej kobiecie też pachnie inaczej, co powoduje, że pachnie się unikalnie :) Mam wersję większą, używam go od około pół roku i praktycznie go nie ubywa, bo nie trzeba go dużo, aby pachniał długo.

Są jednak dni, gdy wydaje mi się być zbyt ciężki, przytłaczający. Zazwyczaj gdy jest pochmurno na dworze :)

Ilość zużytych opakowań: jeden, 100 ml

Ciekawe fakty o życiu i pracy Coco Chanel

Bardzo na tak

Intrygujący, ale zarazem lekki...przeznaczony bardziej na ciepłe dni okraszone słońcem. Kojarzy mi się z pełnią lata i tę chwilę chciałabym zatrzymać jak najdłużej. Zapach piękny, czysty, nietuzinkowy...

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100 ml

wiosna, wiosna!

Perfumy dostałam w prezencie od męża. Miałam swego czasu wersję EDP, którą lubiłam, jednak na wiosnę/lato wolałam coś lżejszego.

Z zapachami Chanel jest mi raczej nie po drodze, choć podobno do nich trzeba dojrzeć, ale mi ani Coco, ani nr 5, ani tym bardziej nr 19 nie przypadł do gustu.

Jedynym zapachem, który lubię jest Coco Mademoiselle.

Chance Eau Fraiche to moim zdaniem pieśń pochwalna na cześć wiosny. Kiedy myślę WIOSNA, czuję właśnie albo zielone Chance, albo Miss Dior Blooming Bouquet.

Flakonik piękny, prosty, minimalistyczny, 50ml idealne do torebki.

Zapach jest świeży, cytrusowy, najsłodszy tuż po nałożeniu, potem przechodzi w stan wymieszania cytrusów z orientem. Charakterystyczny i łatwy do poznania. Ma w sobie coś klasycznego, choć z Chance EDP ma niewiele wspólnego.

Kojarzy mi się ze spacerem po świeżo skoszonej trawie, o poranku, z radością, uśmiechem i ciepłem. Roztacza wokół siebie pozytywną aurę.

Po chwili ładnie "układa się" na skórze, sprawia wrażenie niewyczuwalnego, ale nic bardziej mylnego. Trwa na skórze około 6-8 godzin.

Spośród wszystkich propozycji z serii Chance ta podoba mi się najbardziej, jestem jej wierna i pewnie jeszcze nie raz wrócę.

Polecam fankom rześkich, cytrusowych nut.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

Cudowny, świeży, drzewny, na codzień :)

Świeży, drzewny, cytrusowy, kwiatowy, lekki zapach. Zdecydowanie na cieplejsze pory roku. Bardzo trwały, na ubraniach trzyma się zdecydowanie dłużej niż jeden dzień. Świetnie współgra z naturalnym zapachem mojej skóry.
Lubię perfumy, których zapachy kojarzą mi się naturą, lasem, górami... A ten właśnie taki jest. Do tego przypomina mi górski wiatr, rwący potok i las pełen ptaków i igliwia. Cudo :), idealnie w moim guście.
Buteleczka jest bardzo poręczna, często noszę ją w torebce - mieści się w wewnętrznej kieszonce. Zdecydowanie kupię te perfumy jeszcze nie raz.

Ilość zużytych opakowań: całe 2

Cudo!

Zapach jest poprostu cudowny! Próbowałam znaleźć jakiś podobny do niego lecz moje próby były bezskuteczne. Bo zawsze coś mi nie odpowiadało w innych.
Ale plusy:
+ oryginalny zapach na początku czuć taką nutę drzewa, lasu po czym rozwija się i zmienia na coś cudownego świeżego, ale odrobinę słodkawego owocowego
+ u mnie dość długo się utrzymuję na skórze, nie mówiąc np o ubraniach aż do kolejnego ich prania
+ wydajny jedna buteleczka przy codziennym stosowaniu starcza u mnie na 2 lata!

- cena :(

Ilość zużytych opakowań: 1 ( 50ml)

tylko dla koneserów tej kategorii zapachowej

Typowy zapach świeżo aromatyczny. Woda edt, a trwałość dobra, całkiem dobra, do 6 /7 godzin. Jednak nie moja kategoria. Cytryna wysuwa się na prowadzenie i cedr, nie wyczuwam kwiatów osobno, raczej są schowane pod wetiwerem. To dla koneserów tych świeżych nut jest zapach. Ja podziękuję.

Uwielbiam

Jesli chodzi o serie Chance to wlasnie Fraiche przypadly mi do gustu najbardziej. Zamowilam raz do porzadnego przetestowania 3 fiolki 3 Chance - klasyczne, Tendre i wlasnie Fraiche. I od pierwszego szybkiego niucha kazdej z nich, wiedzialam, ze to Fraiche pozostana ze mna na dluzej.
Blizej im na pewno do klasycznych Chance, ale sa pozbawione tej goryczy, a wiecej w nich cytrusowej swiezosci i wetiwerowej zieleni. Bo to wlasnie cytrusy, swiezy wetiwer i drewno cedrowe wyczuwam przez caly czas. Jesli chodzi o Tendre, to kto zna ten wie, ze to zupelnie inna bajka (swoja droga ja tamta slodsza, owocowa bajke tez bardzo lubie ;))
A tutaj mamy swiezosc, ale to nie zadna sportowa swiezosc, a wlasnie podbita jakas elegancja, jakims szykiem, jakas klasa.

Sama do konca nie wiem co sprawia, ze tak mnie ten zapach ujmuje, ale cos w nim definitywnie jest. I mimo, ze jest jakby unisexowy, czuc w nim nuty charakterystyczne dla meskich zapachow - ktorych zazwyczaj nie lubie nosic - tutaj absolutnie mi nie przeszkadzaja.

Niestety od kiedy mam swoj flakon zaczynam dostrzegac odczuwalne minusy, pierwszy z nich to to ze sie nie rozwijaja, pachna caly czas tak samo, a jedynie z czasem bledna, wygasaja. Druga sprawa to fatalna, naprawde fatalna trwalosc, zwlaszcza w stosunku do ceny. A to nie jest w porzadku, nie oszukujmy sie...

~mam takie male zastrzezenie, a mianowicie chodzi mi o to, ze czesto piszecie ze nie kupicie jakiegos zapachu ponownie bo macie duza butelke/nie macie funduszy/zapachy szybko sie wam nudza/cos tam, ale pytanie brzmi nie czy KUPICIE ale czy KUPILYBYSCIE, gdyby byla taka mozliwosc, co jest rownoznaczne z tym CZY POLECACIE. Przynajmniej ja to tak rozumiem...

Używam tego produktu od: zaczynalam od probek dobre 3 lata temu
Ilość zużytych opakowań: probki i juz dobijam do denka duzego flakonu

Najlepsze z najlepszych!

Najlepsze z najlepszych! Zapach jest niesamowity! Świeży, energetyzujący idealnie nadający się na letnie dni jak i wieczory, lekki a zarazem trwały - wystarczy odrobina a zapach utrzymuje się przez cały dzień ;)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 - 100 ml

Jestem za Eau Tendre

Mimo świeżości potrafi drażnić...oczekiwałam od niego świeżości w stylu acqua di gioia , nieźle się zawiodłam.Z początku pachnie pięknie , delikatnie i troszkę cytrusowo , potem zamienia się w dziwny , lekko męski zapach.Nie wiem czy potrafiłabym nosić go na codzień , czy przyzwyczaiłabym się do delikatnie ostrej nuty w tych perfumach.Trwałość bardzo dobra , jak we wszystkich perfumach Chanel , mimo tego nadal zostaje wierna Eau Tendre.

Używam tego produktu od: próbki
Ilość zużytych opakowań: próbka 1 ml

Najcudowniejszy zapach świata!!

Najpiękniejszy zapach na świecie! Gdy pierwszy raz go poczułam wiedziałam, że jest to zapach dla mnie. Świeży, przyjemny i zdecydowanie wyróżniający się z tłumu. Są to perfumy, które mam zawsze na półce i kiedy się kończą biegnę po następne. Mam małe zastrzeżenie co do trwałości zapachu - mógłby być po kilku godzinach bardziej wyczuwalny :(

Używam tego produktu od: od 3 lat
Ilość zużytych opakowań: 4 pełne opakowania