Kiko Make Up Milano, Real Glare, Nail Lacquer (Lakier do paznokci z drobinkami)

Kiko Make Up Milano, Real Glare, Nail Lacquer (Lakier do paznokci z drobinkami)

Nie dla mnie

To jak na razie jedyny produkt Kiko, który mnie tak zawiódł.

Kupiłam odcień 04 - ładnie wyglądający w buteleczce szafir.
Przede wszystkim spodziewałam się innego wykończenia (opakowanie nie jest czytelnie opisane). Lakier wyglądał na zwykły, błyszczący lakier z drobinkami - a tymczasem jest to lakier z efektem piaskowym, którego nie znoszę. Wykończenie jest matowo - plastelinowe, po wyschnięciu lakier tworzy grubą warstwę z nierównościami (ten nieszczęsny piaskowy efekt, który nie wygląda jak piasek czy drobinki, tylko jak niechlujnie nałożony, nierówny lakier). Nie podoba mi się totalnie, i jeszcze ta gruba warstwa! Całość wygląda jak nierównomiernie rozprowadzony lakier o półmatowym wykończeniu.

Dodatkowo mamy konsystencję, która uniemożliwia nałożenie cienkich dwóch warstw - lakier jest nierówno prześwitujący nawet przy drugiej warstwie. Dlatego trzeba nałożyć więcej i całość zaczyna wyglądać topornie grubo, bo choć prześwitujący, lakier jest zarazem gęsty, taki to dziwny przypadek.

Trwałość średnia - na drugi, trzeci dzień robią się spore odpryski. Nie ściera się, po prostu od razu odpryskuje.

Nie mam nic na obronę tego lakieru. Dla mnie jest zupełnym nieporozumieniem, od krycia, przez efekt na paznokciach (koszmarny!), po brak trwałości. Odradzam zakup. Kiko ma naprawdę mnóstwo świetnych produktów wartych kupienia zamiast tego.