Drula Pigment

Drula Pigment

Krem brązujący na białe plamy na skórze typu bielactwa nabytego jest preparatem kosmetycznym, wspomagającym złagodzenie różnic pomiędzy jasnymi i ciemnymi powierzchniami skóry. Stosuje się go na białe plamy na skórze (typu bielactwa nabytego - łac. vitiligo). Krem zawiera brązowo-perłowy pigment koloryzujący w mikrokapsułkach, dihydroksyaceton (DHA) oraz erytrulozę w przyjaznym dla skóry podłożu kremu. Kompozycja tych składników umożliwia trwałe i równomierne brązowienie jasnych plam na skórze.

Cena: ok. 37zł / 20ml

warty uwagi

Posiadam na skórze liczne białe plamy (prawdopodobnie bielactwo nabyte). Krem poleciła mi siostra, której mąż również cierpi na tą przypadłość. Bardzo ciężko go teraz dostać. Obeszłam kilka aptek i niestety w żadnej nie dostałam produktu, nawet po złożeniu zamówienia. W internecie jest większa możliwość zamówienia go.
Plusy:
-zabarwia białe ślady kolorem pomarańczowym, dzięki czemu nie kontrastują tak mocno z kolorem zdrowej skóry
-jest wydajny. Na prawdę wystarczy niewielka jego ilość aby pokryć przebarwienie
I to chyba na razie tyle. Stosuję ten produkt zaledwie od miesiąca, więc może na efekty trzeba jeszcze poczekać. Aczkolwiek mam wrażenie, że krem ten działa jak podkład. Jest tylko po to aby zamaskować białe ślady, a nie po to żeby po jakimś czasie zniknęły.
Minusy:
-trudno dostępny
-po posmarowaniu dokładnie trzeba umyć dłonie
-ma dziwny zapach. Nie jest on jakoś strasznie nieprzyjemny, ale do miłych nie należy
-ściera/zmywa się
-brudzi ubrania
-bardzo uważnie należy go rozsmarowywać tak aby nie wyjść poza "linię" białej plamki. Dość mocno odznacza się wtedy koloryt zdrowej skóry

Doskonale kryje bielacze plamy

W 2005 zachorowałam na bielactwo nabyte (najprawdopodobniej ze stresu). Na szczęście w widocznym miejscu białe plamki pojawiły sie tylko na dłoniach. Lekarz zalecił mi naświetlanie lampami PUVA. Byłam po nich bardzo opalona i plamy mocno kontrastowały ze zdrowa skórą dłoni. Wtedy właśnie ktoś polecił mi ten kremik. Byłam z niego bardzo zadowolona,bo plamki krył doskonale. Jest dość ciemny,dlatego polecam go tym, którym białe plamy mocno kontrastują z karnacją lub opaloną skórą. Podkreślam tez,ze jest to kosmetyk a nie lek i w przypadku vitiligo konieczne jest specjalistyczne leczenie. Drula zapewnia tylko komfort psychiczny i niewidoczność plam. Bielactwo zaleczyłam dlatego nie używam teraz druli pigment (karnacja już jest jaśniejsza i plamy same w sobie nie są widoczne). Opakowanie jest bardzo wydajne,bo naprawdę, na plamki wielkosci ok 2cm.wystarczy 1 kropelka i kolor trzyma sie praktycznie cały dzień (nawet przy myciu).
Odjęłam 1 gwiazdkę za cenę,bo jak na tego typu kosmetyk kryjący o pojemności 15 ml to trochę dużo.

Używam tego produktu od:2005 (teraz już nie)