Altermed, Panthenol Forte 6% Spray (Spray ochronny z pantenolem)

Altermed, Panthenol Forte 6% Spray (Spray ochronny z pantenolem)

Pianka łagodząca w postaci rozpylacza z dużą zawartością d-pantenolu i kompleksu witamin A, E, F. D - panthenol (dekspantenol, prowitamina witaminy B5) zamienia się w skórze w kwas pantotenowy należący do grupy witamin B. Działa on aktywizująco na podziały komórek, wpływając korzystnie na tkankę łączną naskórka, wspomaga gojenie i regenerację podrażnionej i wystawionej na działanie szkodliwych czynników skóry. Podwyższa wilgotność skóry, uelastycznia ją i wzmacnia ochronę przed skutkami nadmiernego działania promieni UV.
Pianka polecana do pielęgnacji skóry podrażnionej promieniowaniem słonecznym lub nadwyrężonej innym sposobem. Łatwo się wciera i przyjemnie ochładza dzięki zawartości mentolu. Można nanosić na wrażliwe miejsca. Nie zawiera kompozycji zapachowej.

Złoty środek na wszystko!:)

Mój absolutny number 1 do wszystkiego. Nakładany codziennie wieczorem na włosy (zostawiam na noc, rano dopiero je myję) działa lepiej niz najdroższa maseczka na świecie. Nawilża, odbudowuje, wzmacnia cebulki i końcówki. Włosy są jedwabiste, łatwo się układają, przestają wypadać. Stosowałam milion preparatów na wzmocnienie włosów, ale pantenol forte 6 proc. jest najlepszy. Poza tym doskonały jako maseczka do twarzy po wyczerpującej karnawałowej nocy:) Nawilża i regeneruje skórę. Tak samo działa wtarty w paznokcie. Po prostu rewelacja.

Ilość zużytych opakowań: około 25

Super

Bardzo fajna pianka, delikatna. Ogólnie lubię pianki. Łagodzi nie tylko poparzenia słoneczne, ale i inne (np. tłuszczem). Jest niezastąpiona. Nawilża. Wydajna. POLECAM

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka

niezbędny

Kupuję go odkąd pamięyam i ZAWSZE się sprawdza (mam na mkyśli okres letni). Idealnie koi wszystkie poparzenia słoneczne zarówno te lżejsze jak i poważniejsze. Jest to poprostu jeden z nielicznych kosmetyków, które są w czołówce. on jest najlepszy. Polecam!

Używam tego produktu od: lat:)
Ilość zużytych opakowań:dużooo :)

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

genialny na lato

Idealny chłodząco-kojący preparat na upalne lato, zwłaszcza dla posiadaczy cery/skóry wrażliwej i suchej. Może być stosowany jako lekki krem do twarzy, delikatny balsam do ciała i "śmietankowe" mleczko do demakijażu. Zawartość mentholu i postać pianki zapewniają doskonały efekt chłodzący. 6%-owa zawartość d-panthenolu i obecność NNKT zapewniają dodatkowy efekt łagodzący. Znakomity preparat do stosowania na lekkie podrażnienia i rozgrzaną słońcem skórę. Przy większym stanie zapalnym efekt "musujący" związany z ulatnianiem się gazów w(y)tłaczających i obecność rozszerzającego naczynka mentholu może pogarszać podrażnienie (dlatego polecam spryskiwać piankę na wacik i dopiero po ulotnieniu się gazów wsmarowywać ją w skórę). Nie stosować zimą, ponieważ chłodzenie połączone z "musowaniem" (przy rozszerzeniu naczynek) może silnie podrażniać. Preparat posiada delikatny miętowy zapach związany z obecnością mentholu.

Używam tego produktu od: 2 lata