Osis+, Twin Curl, 2 - fazowy krem podkreślający loki

Osis+, Twin Curl, 2 - fazowy krem podkreślający loki

Pozwala uzyskać bardzo sprężyste loki.
Nie pozostawia włosów szorstkich w dotyku.
Faza 1: żel mocno utrwalający loki.
Faza 2: krem pielęgnacyjny.
Ujarzmij loki i odkryj niezliczone możliwości stylizacji.

koszmar!

Kupiłam w dobrym sklepie ze specjalistycznymi kosmetykami fryzjerskimi. Sprzedawczyni bardzo go chwaliła, ale jak się później okazało na wyrost.

plusy: żadnych
minusy:
wysusza włosy
okropny zapach
zawyżona cena
nie podkreśla loków

Spory zawód

Jako posiadaczka włosów z natury kręconych, szukałam kosmetyku, który by to sianko na głowie trochę opanował.
Mój ulubiony fryzjer polecił Schwartzkopfa - najpierw starszą, srebrną wersję, a potem przesiadka na tę czerwoną tubkę.

Używałam głównie u niego, kiedy szliśmy w lok po farbowaniu, miałam też w domu na stanie do sytuacji awaryjnych.

Czemu awaryjnych?

Bo ten pachnący kremowy żel owszem, wspomaga skręt i na jakieś większe wyjście nadaje się całkiem nieźle, jednak koszt użycia przewyższa wszelkie zalety.

Pięknie pachnie i przyjemnie się wgniata we włosy, opakowanie jest poręczne, a sam produkt wydajny. Daje efekt zbliżony do \'mokrej włoszki\' tym bardziej, im więcej nałożymy... czyli mocno zdefiniowane poszczególne loczki - i skręt trzyma się całą noc, nie ma mowy o oklapnięciu.

Co zatem nie gra?

Przesusza i to bardzo. Zwłaszcza w połączeniu z suszarką robi wielką krzywdę, bo potrafi zastygnąć na co bardziej suchym paśmie włosa, tworząc karykaturalny efekt. W ogóle lepiej nie nakładać na suche włosy, tylko na wilgotne i suszyć naturalnie - w naszym klimacie powodzenia życzę... ale wtedy jeszcze nie ma takiej tragedii. W innym przypadku - oj, jest. Jeśli ktoś nie ma potrzeby myć włosów codziennie (jak ja - na 1,5 tygodnia mam spokój), to z każdym kolejnym dniem siano na głowie będzie bardziej sztywne i niemiłe w dotyku, a włos - obciążony nieprzyjemnie - potrafi się nawet kruszyć, przestrzegam!

Nie wiem, w którym miejscu ten kosmetyk cokolwiek pielęgnuje. Ja oczekiwałam naturalnego efektu i samoistnego, miękkiego skrętu, ale to jest praktycznie żel do stylizacji i jako taki sprawdza się niezgorzej, ale cała reszta - pic na wodę.

Używam tego produktu od: 2 lat (licząc wcześniejszą wersję)
Ilość zużytych opakowań: razem to ze 4

kołtuni włosy

Krem kupiłam po to, by ukierunkował moje włosy:) czyli lekko je utrwalił w tym ich niezdecydowanym skręcie. Nie oczekiwałam że zrobi z nich burzę loków.
Krem, owszem, podkreśla loki (jeśli są) a te niedecydowane kosmetyki jakoś je dyscyplinuje, choć wtedy wygladają jak lekko utrwalone (ale nie skręcone) oddzielne pasma włosów- średnio mi się to podoba, ale nie wiem czy istnieje jakis inny kosmetyk, który nakazuje tym niezdecydowanym kosmykom zacząć się kręcić - dlatego tej strony nie będę oceniała.
Dużym plusem kremu jest jego świetny zapach, lekka konsystencja, dwufazowość, która bardzo mi odpowiada jak i samo opakowanie, które mi się naprawdę podoba- może to ten ładny odcień czerwieni, a może to, że dość łatwo daje się aplikować...
Natomiast poważną wadą kremu jest to, że włosy są po nim nie do rozczesania! Nie czeszczę obsesyjnie włosów, ale czasem trzeba:) Najdziwniejsze jest to, że nie zmywa się pod wodą tylko jeszcze bardziej plącze - pierwszy raz się z takim czyms spotkałam (!!)
I w ten oto sposób pierwszy raz w życiu nie mając klasycznych loków dorobiłam się kołtuna- wydarłam wtedy pół włosów z głowy i dlatego dzisiaj mam ich tyle ile mam :brzydal:
Poważnie zastanawiam się nad ponownym kupnem, bo choć ma dużo zadowalajacych mnie cech, to jednak ta najważniejsza - jest nie do przyjęcia.
Cena też mi się nie podoba jak na tempo w jakim się zużywa.

EDIT: skróciłam włosy do ramion i .. spisuje się rewelacyjnie;)) zrobił loki;):)

Ilość zużytych opakowań: ponad pół + dokupiłam drugie:)

Manicure - odwrócony french

Bez rewelacji

Krem nie robi z włosami żadnych cudów. Faktycznie nie skleja, może delikatnie podkreśla loki, ale to wszystko. Krem nie dyscyplinuje włosów, więc ja mam trochę szopę po nim, do tego konsystencja pozostawia wiele do życzenia: krem przypomina trochę tępy wosk do włosów, mnie się ciężko go nakłada na włosy. I tak jak już ktoś wspomniał, nierównomierniernie wypływa krem z żelem.
Następnego dnia po umyciu u mnie włosy przypominają siano, nie są przetłuszczone tylko takie napuszone strąki proste.
Miałam dużo lepsze produkty do modelowania kręconych włosów, więc do tego raczej nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

na 5

Moim zdaniem super podkreśla loki, są takie równe, niesklejone, ale jednocześnie ładnie rozdzielone i gładkie, nie jakaś tam barania szopa;P Ma jedną wadę, że jak dla moich długich i grubych włosów niestety jest mało wydajny, tak czy siak bardzo gorąco polecam

Używam tego produktu od:roku

nie zachwycił

Kosmetyk spełnia swoje zadanie - loki są podkerślone, ale nie wiem, czy utrwalone. Nałożony na zupełnie mokre włosy trochę skleja, ale wygląda to ładnie.

Ciekawy pomysł na kombinację żelu i kremu w jednym opakowaniu - włosy nię są wysuszone, ale też nie obciążone.

Najmniej podoba mi się właśnie opakowanie - wiewygodne, zawsze wyciśnie się albo zbyt dużo żelu, albo kremu, zwłaszcza na początku i na końcu tubki.

Zawsze mam na półce sporo profesjonalnych kosmetyków do podkreślenia skrętu i ten jest jednym z wielu - nie najgorszy, nie najlepszy.

Podsumowując - dobry kosmetyk, warto wypróbować, ale mnie osobiście nie zachwycił.

Używam tego produktu od:kilku lat
Ilość zużytych opakowań:dwa

Podoba mi się zapach.

Cudowny zapach. Wprawdzie skleja włosy, ale mi to nie przeszkadza, bo chyba właśnie tak ma wyglądać podkreślanie loków. Krem ma niestety niewygodne w użyciu opakowanie. :)

Ilość zużytych opakowań: dwa

Działa

Coz, wg mnie skleja wlosy, ale mnie to nie przeszkadza, bo dzieki temu sa sztywne i loki ladnie sie trzymaja.
Dwufazowa formula swietnie sie sprawdza - krem jest po to, zeby loki sie nie puszyly, a zel - zeby je usztywnic. I mnie sie to podoba :)
Dodam, ze jest to jedyny produkt to kreconych wlosow, ktory lubie PO zuzyciu calego opakowania (czyli ktory nie rozczarowal mnie po uzywaniu przez kilka m-cy).

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1, kupilam 2gie :)

Fajny

Dwukolorowy :) preparat o konsystencji w połowie żelu, w połowie kremu, ma przyjemny zapach, łatwo go rozprowadzić, nie skleja, nie obciąża włosów, w kwestii ich skręcania daje bardzo dobre rezultaty, godny wypróbowania. Może lekko wysuszać włosy.

Używam tego produktu od:2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2/3 pierwszego